Smazat

Hádky v rodině kvůli nepořádku

Ahojte, ráda bych se Vás zeptala na radu. Trápí mě problém s mou maminkou. Jako studentka nežiju u rodičů od patnácti, ale jezdím je navštěvovat, jsou fajn. Problém však je, že je mamka taková trochu jiná. Extrémně zanedbává sebe a své bydlení. Doma je proto hrozný nepořádek a špína, běžně je třeba počůraná podlaha od zvířat, špinavé nádobí vrácené zpátky do poliček, zaschlá krev na toaletě, mokré prádlo v pračce i tři dny, matrace a peřiny od bláta (má zahradu a psi to roznáší), plesnivé jídlo v autě, nemá doma ani kartáček a zubní pastu.. Cítím se v takovém prostředí příšerně, když k ní dojedu, snažím se držet, ale většinou to nezvládnu a s brekem druhý den odjedu. Vídáme se kvůli tomu už jen třeba jednou za čtvrt roku a je mi to líto. Vím, že rodiče nezměníme, ale co mám dělat? Jak jí citlivě naznačit, že to opravdu není v pořádku? O to hůř, když v takovém prostředí vyrůstá mladší sestra. Mamka žádný problém nevidí.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

JO, tak to je veliká ostuda. Vůbec se ti nedivím, že se ti domů nechce. Když jsem někde, kde je nepořádek (nemyslím sem tam poházené věci, ale neuklizená a zažraná špína), tak se tam úplně štítím na něco sáhnout a nikdy by mě nenapadlo si tam ani nic dát k jídlu nebo k pití. Když pak odcházím, tak se cítím strašně špinavá a doma se drhnu mejdlem jako divá.
Spíš mě zaráží, že jsi to zaregistrovala až teď. Copak jsi se o tom s ní nikdy nebavila, když jsi ještě u rodičů žila? Ono předělávat staré (zlo)zvyky u lidí, který si myslí, že nemají problém, je opravdu oříšek. Začala bych asi tím, že bych se jí zeptala, jestli nechce s něčím pomoct, že jsi se koukala na to, jak má nepořádek třeba v koupelně a že jde vidět, že toho má hodně a že jí pomůžeš a ukážeš, jaký čistící prostředek na něco je. Nebo řekni, že máš o ní a ségru strach, protože plísně a bakterie můžou přenášet různé choroby a tak. Kdyby ani to nezabralo, tak bych řekla máti, že to tam smrdí a že k ní jezdit nechceš pokud s tím nepořádkem nebude nic dělat. Ovšem, tohle všechno je pouštění se na tenký led. Je možný, že to máti nepřekousne.
Jinak mě nic nenapadá a upřímně si myslím, že ani to nezabere. Stačí se mi občas podívat se na Výměnu manželek, jak se třeba vyměněná manželka snaží těch 10 dní přeorganizovávat domácnost a uklízí zažranou špínu a je mi jasné, že se hned vše vrátí do starých kolejí. Takže já bych něco z toho, co jsem psala, vyzkoušela, ale asi bych to pak nechala plavat. Tvojí máti to tak vyhovuje a ty budeš mít svoji domácnost a jsi poučená, že taková určitě nebude.

arrow
profile_image
Slečna Terka
od 20. 3. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to je hrozný...nevím asi bych si zkusila s mamkou normálně rozumně promluvit, že tobě samotné j to nepříjemné a že takhle se žít nedá, klidně bych jí i navrhla že jí s tím prvním úklidem pomůžeš...i bych jí řekla že bude mít ona i sestra hned lepší život když se budou vracet do příjemného prostředí

arrow
profile_image
Žakuja
od 23. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, to měmoc mrzí a chápu tě.. a nemá maminka třeba nějaké problémy? Myslím psychické, že jí třeba něco chybí nebo má z něčeho deprese. Tohle lidé někdy dělají, že z deprese či smutku něco zanedbávají. Nebo zkus třeba přijít s veselou náladou )snaž se ji mít ) a s úsměvem navrhni, že uklidíte spolu dej to nějak najevo, že to bude zábava, že si rozhýbete tělo atd. Nějak ji navnadit a pak ze srandy jí řekni "A doufám, že až přijedu, bude to tahle uklizené stejně" a usměj se, ať to nevypadá jako nějaká výtka Myslím, že to není špatný nápad a opravdu bych zkusila

 

Váš příspěvek

Hádky v rodině kvůli nepořádku

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené