Smazat

Hraniční porucha

Psychiatrie a forma hraniční poruchy, vaše zkušenosti s ní, remise, atd. Má období s úplným vymizením příznaků ? Je to běžné ? Nesnažím se o diagnózu někoho přes internet, nicméně ráda bych znala zkušenosti lidí s hpo (hraniční porucha osobnosti).

Zdravím ženy, mám dotaz, bohužel neumím založit diskuzi. Máte osobní zkušenost s hraniční poruchou? Je možné, že se objeví jen čas od času, většinou když se přidá období úzkosti a deprese a pak je kratší či delší remise (úplné vymizení příznaků) ? Nejdelší byla pauza cca necelé 2 roky ? Asi. Je to běžné ? Ještě jsem se to nikde nedočetla. V době úzkosti jsou splněny kritéria hraniční poruchy, ale jen částečně nebo v mírné formě (neuvážené jednání není, násilné chování také ne..). Bipolární porucha to není zřejmě, ty formy deprese a následné "manie" jsou moc mírné, převažuje spíš masivní úzkost a deprese, ale stále i když s velkými potížemi se dá donutit k něčemu (jít ven,...). Pro upřesnění .. názor, že to je hpo padl ve 13ti, což se tak brzy diagnostikovat nesmí, to je v plném proudu puberta a to pak je hraniční téměř každý, s nadsázkou samozřejmě. Ta remise je tam ale zvláštní, máte někdo zkušenost, že jste vy nebo někdo blízký hraniční a má tyto velké odmlky, kdy z hraniční poruchy nesplňuje vůbec nic ? Děkuji
 
 

Téma Hraniční porucha je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené