arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Valetta:
Proč až později? Proč ne hned? Však se to dá dělat zároveň. Navíc to může i dosti pomoci i v těch problémech, není to použitelné pouze pro hubnutí.

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na PardGalen:
Ty máš na všechno odpověď, že? A to nevíš, že "vyšší" potřeby (jako třeba onu meditaci) může člověk naplňovat, až když má zajištěné ty základní (bydlení, jídlo...)? A váha a jídlo jsou ty nejmenší problémy, který teď řeším a nemám náladu, chuť ani energii lámat přes koleno něco, co se s největší pravděpodobností spraví samo s celkovým zlepšením životní situace.
Díky za rady, ale je strašně lehký dávat do placu obecný doporučení, když o konkrétní situaci se neví nic Já vím, že pro tebe nic není nemožné ( a třeba to tak je), ale projednou přijmi "ne" jako konečnou odpověď (bez dalších ale, proč, kterých jsem si i já vědomá)- jednoduše ne, nejsem teď schopná svou situaci řešit tebou navrženým způsobem.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Valetta:
Maslowowa pyramida je mi známá, ale dívat se na jednotlivé stupně jako oddělené objekty je poněkud nešťastné, protože to tak docela nefunguje. A klidně jsem schopen dát i konkrétní rady pokud budou konkrétní informace.
Zase na druhou stranu, proč se o tom nepobavit? To, že říkáš ne, ještě neznamená, že pouhá diskuze nemůže pomoci aniž bys něco z toho dělala. Smyslem toho všeho je rozšířit náhled na svět, který má většina lidí (alespoň u nás) dosti úzký, což se dá dobře dělat právě rozhovorem, ovšem také mi přijde, že se toho dost lidí obává.

A vůbec: Everything is Kung fu

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na PardGalen:

Jednoduše nemám "řešící" náladu A nechce se mi plýtvat energií na "problém", který mě trápí ze všeho nejmíň (žravá, váha,hubnutí).

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Valetta: Jednoduše nemám "řešící" náladu

A co to je ta řešící nálada? Mně osobně se totiž zdá, že právě tu máš, protože sem píšeš své jídelníčky, ptáš se na projímadla a další věci. Ale možná ten pojem chápeš jinak?

Nebo ještě takto. Tím, že se zde vypíšeš si možná ulevíš, což tobě asi nepřijde jako práce na problému, mně však ano, protože i úleva s tím spojená a nové informace pomáhají. Nebo to má jiný účel?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hoj, nemáte někdo nějaký "trik" jak nemít před mensesem břicho jak balooon a cítit se jak hrošík ?
jinak po skoro 14ti dnech "dietění alá masopust" hlásím úbytek 1 (jenom-chjo) centimetru po obvodu

arrow
profile_image
v1e2r3c4a5
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj holky sice sem to moc nepatří, ale chci se zeptat jestli někdo z vás neodebíra fresh bedýnky.. Obhledla jsem si jednu kombi bedýnku, ale nevím co tak všechno dávají myslím druhy ovoce a zeleniny.. díky za odpověď

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak já to beru trochu jinak. Necítím žádnou úlevu, když tady píšu jídelníčky a tak, jen mě baví si o tom psát s jinými lidmi, poradit, když můžu, prostě si tady počtu a je to fajn. Tohle téma je pro mě odlehčovací, nic z oblasti váhy, jídla a tak mě teď nesužuje. A na projímadla jsem se neptala kvůli sobě,protože bych je brala, ale prostě obecně mě zajímal ten mechanismus.
Věř tomu nebo ne, existujou i tací lidi, Parde, kterým stačí si jen tak klábosit a nemají vždy chuť vše řešit do hloubky, obzvlášť, když téma, o kterém je řeč je zrovna příliš netrápí ( hubnutí a s ním spojené strasti a slasti jsou teď u mě na posledním místě, mám v hlavě důležitější věci a hloubkové šťourání se a filosofování o věcech okolo jídla atd. pro mě teď není důležité, otravuje mě to a nejsem pro to ani vnitřně naladěná ). Teď, za týden to třeba bude jinak, ale nedoluj ze mě nějakou aktivitu, o kterou nestojím.
Ach maj got, je tady někdo, kdo mě chápe?

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Valetta: jen mě baví si o tom psát s jinými lidmi, poradit, když můžu, prostě si tady počtu a je to fajn

Cituji Valetta: kterým stačí si jen tak klábosit a nemají vždy chuť vše řešit do hloubky

Ale to je přesně to o co čem jsem psal. Možná slovo úleva nebylo nejvhodnější, ale i to "pobavení" je prostě přínos a součást "řešení".
Stejně tak toto:

Cituji Valetta: ale prostě obecně mě zajímal ten mechanismus

I touha po vědění je součást toho "řešení".

Napíšeš sem svůj jídelníček, položíš dotaz, či udělíš radu. To ti přinese něco pozitivního. Možná nevíš jak to pobavení využít pro sebe? Nebo to neděláš vědomě? Osobně se mi to nezdá, jsi inteligentní a dost věcí ti dochází, ale i tak je to možné.

Je to tak lepší? Rozumíme si?

Navíc nic z nikoho nedoluji pokud sám nechce. Dávám rady, to je rozdíl, protože na každém záleží jak s nimi naloží. Nutit lidi něco dělat jsem přestal dávno. Na mé otázky nemusíš odpovídat, klidně to ignoruj. Mám zkrátka tendence vysvětlovat co jsem chtěl říci, aby nedocházelo k omylům. a také porozumět tomu jak ostatní používají termíny, dost často je vidí různí lidé odlišně.

Každopádně podobný rozhovor jsme již vedli a bylo by to opakování, pořád nějak nedokážu porozumět tomu proč to bereš jako šťourání a puzení. Snad kvůli té větě nauč se meditovat? Měla to být informace, ale jak se zdá vyznělo to jinak. Poučení na příště. Snad to půjde lépe, od minule se mi to nepovedlo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Valetta: Jááááá tě chápu.. Taky žasnu někdy nad těma radama.Někdy se ani nezmůžu na odepisování,protože chlap prostě nikdy nepochopí,že žena když má starosti nedokáže ještě řešit nějaké "nedůležité" věci jako napřiklad hubnutí..
Reaguji na PardGalen: Jinak se omlouvám,nechci kritizovat,některé rady jsou parádní a už jsem se hodněkrát inspirovala.Ale ono vždy nejde to,co se napíše i vykonat..A nemá cenu nás přesvědčovat,protože to nikam asi nepovede..

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PardGalen: Ale to je přesně to o co čem jsem psal. Možná slovo úleva nebylo nejvhodnější, ale i to "pobavení" je prostě přínos a součást "řešení".

Netvrdím, že ne, ale tohle se děje přirozeně, člověk nad tím nemusí dumat a ty to po mně chceš a já zase nechci a ty jó a já né a dokola

Cituji PardGalen: proč to bereš jako šťourání a puzení

Protože jsem dala jasně najevo, že si opravdu nepřeju dnes řešit, načež vždycky přišlo tvé- ale proč, vždyť to jde takhle a takhle atd. Určitě nejsem naštvaná nebo tak, ono je z těch písmenek někdy těžký poznat, jak kdo co myslí.
Parde, skončeme to, já už se v tom přestávám orientovat Ale do smrti dobrý
Reaguji na Peg:
Děkuju ti, dobrá vílo

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Peg: protože chlap prostě nikdy nepochopí,že žena když má starosti nedokáže ještě řešit nějaké "nedůležité" věci jako napřiklad hubnutí

Znám ženy, co to dokáží, stejně tak znám muže co to nedokáží. Není to o pohlaví. Je to o pohledu na svět a o tom, že spousta lidí nedokáže některé věci propojit. Protože skrze nedůležité věci se dají řešit ty důležité. Zkoušel to někdo? Ví jak na to? Jsou tu takoví lidé? Pokud ne proč? Je na tom něco těžkého? Nepochopitelného? Dá se to naučit? Chce se to někdo naučit? Píši nesrozumitelně?

Cituji Peg: A nemá cenu nás přesvědčovat,protože to nikam asi nepovede

Já někde přesvědčuji? Vysvětluji. Informuji. Dávám příklady o tom, že to jde tak a tak, nebo dokonce i jinak. Je to přesvědčování? Pokud ano, co dělat aby nebylo? Mám pocit, že bych pak nemohl nikde nic napsat snad kromě nějakého vtipu. Nebo reagovat pouze na přímé otázky, ale i tak je tu nebezpečí, že to dotyčný bude brát jak přesvědčování.

Cituji Valetta: ty to po mně chceš a já zase nechci a ty jó a já né a dokola

Nechci abys nad tím dumala, chci aby byla pochopitelná pointa mého příspěvku, pořád mám za to, že vysvětlováním a komunikací se dá spousta věcí vyřešit.
Pokud sem píšeš, mám za to, že řešíš problémy s hubnutím, pokud by to tak nebylo nepíšeš sem. Ano? Stejně tak tvé problémy nezabraňují tomu sem psát, takže nějaký účel to má když to děláš. Raději se ptám, protože lide čas od času dělají věci které tak vůbec nemyslí. Pak je ovšem otázka zda stojíš o reakce. Uznávám, že nevyžádaná rada je horší než žádná, ale vzhledem k tématu jsem měl pocit, že se sem chodí hlavně pro rady a povzbuzení. Takže pokud vidím, že někde mohu pomoci snažím se o to.

Cituji Valetta: Protože jsem dala jasně najevo, že si opravdu nepřeju dnes řešit,

Hej! Můžeš to ignorovat. Nikdo tě snad nenutí číst mé příspěvky či na ně reagovat. Ano chybí tu funkce která by tomu pomohla a příspěvky se nezakryjí, tak to si prostě musíš dát tu práci a dělat to sama. Ale nevidím v tom problém.


Rád bych toto nějak vyřešil. Chtěl bych aby mé příspěvky byly co nejužitečnější a pokud možno nikoho se nedotkly. Má cenu abych se snažil motivovat a povzbuzovat? Případně jak, protože poukázat na problém a možné cesty k jeho řešení či využití zdá se příliš nefungují. Nebo to zabalit a fungovat jako Google? "Zadejte dotaz, prosím."
I to je možnost.

(psáno bez ironie, sarkasmu a dalších sprostých slov, opravdu mě to zajímá a pokud někdo chce odpovědět může klidně i do pošty, není třeba to řešit přímo tady)

Přijdu si jak kdybych tančil mezi žiletkami.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Peg: žena když má starosti nedokáže ještě řešit nějaké "nedůležité" věci jako napřiklad hubnutí

Jsem žena a nesouhlasím. Pokud mi něco nevychází, jsem ráda za každou jinou "nedůležitost", která se mi daří, udržuje to můj optimismus a lépe tak vše překonám. Nic a nikdo mě neodradí od boje za postavu, kterou chci. Mám spoustu jiných starostí (peníze, nejistá práce, nějaké trable právního charakteru...), ale má každodenní cvičební rutina mi dává režim a sílu úspěšně čelit všemu negativnímu. Momentálně mě dost baví Jillian Michaels, vypustím při tom vše špatné za celý den a je mi skvěle, protože můžu být hrdá, že jsem to všechno zvládla. Tohle není o pohlaví, ale o přístupu a o chtění, opravdovém chtění něco změnit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na PardGalen: no občas v něčem vidím i přesvěčovaní.Třeba když něco napíšu..další den tady mám nejaký nesouhlas..odepíšu na něj a zase k tomu mám nesouhlas.. ..Ale mě to nevadí,vždyt říkám,že si v tom najdu i něco prospěšného většinou..

Reaguji na hellusha: No dobrá já ti to neberu.Záleží taky na povaze člověka,že jo?. Já mám taky víceméně svůj zajetý řád,který neporuším.měla jsem na mysli různé drobnůstky,které mi ho občas naruší ale nevykolejí mě z toho řádu uplně....Ale pokud tě nic nenarušuje a dokážeš všechno delat tak jak chceš,tak bud jen ráda,protože to neumí každý...

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PardGalen: Hej! Můžeš to ignorovat. Nikdo tě snad nenutí číst mé příspěvky či na ně reagovat.

Ale ignorace se mi nezdá jako moc slušný způsob, navíc když si reagoval přímo na MOJE příspěvky...to by pak bylo dost zvláštní, kdybych si nepřečetla něco, co bylo určeno mně.

Cituji hellusha: Jsem žena a nesouhlasím.

Já bych řekla, že to je o lidech obecně, ne o mužích a ženách zvlášť. Někdo dokáže, někdo ne, někdo chce řešit, někdo nechce a je to každého věc. I jak se dívám na příspěvěk hellushi, tak to taky pochopila po svém, zase jinak než já. Takže každému, co jeho jest.
Já přispívala v duchu toho, jak jsem to chápala já: Hubnutí je teď pro mě nepodstatné, to ale neznamená, že sem přestanu přispívat. Mám přes den tolik věcí na přemýšlení, až mě to vyčerpává a proto si nechci mozek teď zanášet dalšími pro mě nyní nejméně důležitými myšlenkami ( jak jíst zdravěji, omezit žravky atd.). A měla jsem subjektivní pocit, že mě Pard nechce nechat tohle téma (jak ty žravky atd.překonat) opustit a "nutí" mě pořád přemýšlet nad tím, proč to teď nemůžu změnit, že to jde apod. Rozhodně mě to nenaštvalo nebo tak něco, za týden si to třeba přečtu s potěšením a rady vyzkouším, ale teď se mi zdálo, že Pard nerespektuje moje "ne".
Rozhodně to ve mě ( a snad ani na vás) nezanechalo nějaké trauma, takže bych to neřešila stále dokola a nepřikládala tomu větší význam než to skutečně má.
Parde, ty rozhodně dál přispívej dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, je na každém, co u toho si vezme k a co ne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené