Smazat

Jak daleko to máte do práce?

Ahoj všem,
chtěla jsem původně napsat deníček, ale protože nejde kliknout na tlačítko založit deníček, napíšu část sem. (a zkrátím to)

Jde o to, že ještě bydlím u rodičů ačkoliv už nejsem nejmladší. Naši jsou ochotní mě podpořit při koupi bytu nějakou tou tisícovkou na splátky hypotéky, ale moc si nemůžeme dovolit víc než garsonku na okraji Prahy - což znamená hodinu dojíždění všude (45 až hodinu patnáct minut) Nevim, jestli jsem rozmazlená, ale na mě je to děsně moc a při plným úvazku mám pocit, že z týdne už pak nic nemám.

Jak to máte vy?
 
arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

když to vemu i s cestou z domu až do firmy tak je to 30 - 35 minut. Jezdím MHD.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já cestuji do práce MHD prakticky napříč Prahou a mám to 45 minut - hodinu. Je to celkem síla, naštěstí přestupuji jen jednou nebo vůbec (podle toho, zda jedu od rodičů nebo od přítele). Ze začátku mi to hodně vadilo, doteď mi vadí dřívější vstávání, ale zase toho v metru dost načtu Víc než cca 45 minut bych do práce nejezdila, naprosto to zabíjí volný čas a den.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám to asi 17km od baráku. Pokud jedu autobusem tak jedna cesta trvá 45minut, pokud autem tak tam jsem do 25minut. Tím, že dělám 12hodinové směny, tak jsem si řekla že ta hodina na jednu cestu pro mě bude strop. Z baráku vycházím po 5.hodině a domů se vracím kolem 19. takže si můžeme popovídat o tom, kdo má z týdne víc Pokud děláš klasických 8 hodin tak bych ti řekla, že ano - jsi rozmazlená, nebo spíš moc pohodlná.. Tak to ale v životě chodí - pokud chce člověk peníze musí obětovat pohodlí a hlavně čas
Mimochodem, když si vzpomenu na dobu studia tak dojíždění 2,5 hodiny na jednu cestu bylo hrozně fajn

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

2000 km

Dva roky jsem dojížděla a jedna cesta mi trvala hodinu a půl, tedy tři hodiny denně na cestě a když jsem jeden den měla odpoledku a druhý den hned ranní, tak to nebylo moc příjemné.. Jezdila jsem vlakem a MHD, čas jsem využila většinou na čtení. Teď to mám do práce 5minut a doufám, že to vydrží

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem OSVČ, ke klientům mi trvá cesta do 35 minut, takže luxus. Zažila jsem ale i cestu do práce hodinu a třičtvrtě, takže denně na cestě kolem 3 a půl hodiny. Bylo to sice nepříjemné, ale měla jsem velice slušně ohodnocenou práci ve skvělém kolektivu, takže mi to bylo fuk. Teď už mám trochu jiné priority a čas na soukromí je pro mě velice důležitý. Kdyby to ale nešlo, přizpůsobím se, bohužel milionář mě neživí a rentiérka taky nejsem, takže bych bez řečí dojížděla, i když s nadšením zrovna ne.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když počítám kompet - chůze (barák-nádraží, nádraží-práce) 10 minut, jízda vlakem 30 minut. Dohromady tedy 40 minut. Bydlím kus za Brnem, pracuji v centru Brna. Neříkám, že je to málo, ale nevadí mi to... Práce za to stojí

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Od zamknutí bytu do odemknutí kanceláře to mám přesně hodinu...Vlakem cca 40 minut, plus cesta na nádraží a z nádraží...přijde mi to v pohodě..ale mám kolem sebe lidi, co pořád říkaj, že takhle dlouho by nedojížděli a radši by si hledali práci ve městě, ve kterém bydlí...A než aby pracovali v jiném městě, tak prostě pracovat nebudou. Vzhledem k tomu, kde bydlim, tak jsem ráda, že vůbec nějakou práci mam.

arrow
profile_image
MarBella
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V rámci Prahy považuji dojíždění do hodiny za normální. Vždycky jsem do práce jezdila kolem 40-50 minut. Jasně, taky by se mi líbilo mít to přes ulici, ale to je ve větších městech sci-fi. Práce za to stojí. Snažím se nějak si čas v metru zpříjemnit, takže si s sebou beru mp3, knížku a podobně.

arrow
profile_image
lu_cz_ka
od 31. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cca 90 minut jedním směrem, což je blízko hranice, které se říká tuším "extreme commuting" nebo tak nějak. A občas mi to dost extrémní připadá.
Ale člověk se naučí trávit čas v buse na FB, přečíst maily, nebo číst knížku... Autem si ale takový dojíždění nedokážu představit.

 

Váš příspěvek

Jak daleko to máte do práce?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené