Smazat

Jak na něj?

Seznámila jsem se v práci s moc fajn chlapem. Ovšem je tu jedno zásadní ALE. Před lety mu zemřela žena a vypadá to, že má strach se zase s někým seznámit. Co mám dělat?

Ahoj,
jsem už docela zoufalá, protože už nějak nevím jak se zachovat. V práci jsem potkala moc fajn chlapa, je milej, hezkej, chytrej a vtipnej. Oba jsme doktoři a v nemocnici jsme se také seznámili. Vlastně to byla taková spíš hra osudu, protože ze začátku jsme se moc nemuseli.
Já si teprve dělám atestaci na chirurgii a střídám každé oddělení. On je kardiochirurg, ale přes deset let procoval v zahraničí a v Praze je vlastně jen krátce. Poznala jsem se s ním, právě když jsem byla na stáži na oddělení kardiologie. Vlastně hned při prvním setkání jsme se pohádali, kvůli postupu vyšetření a nevypadalo to, že zrovna budeme přátelé. Ovšem časem jsme se spolu naučili pracovat a já jsem o něm chtěla vědět trochu víc. Tak jsem se různě začala vyptávat, ale nikdo o něm nic nevěděl. Nakonec mi trochu víc řekla kamarádka, co s ním byla nějakou dobu v zahraničí na stáži.
A právě, co jsem se dozvěděla, mě moc nepotěšilo. Zjistila jsem totiž, že mu před lety zemřela žena. Docela jsem byla v šoku, protože tohle nikdo v nemocnici neví. Když přišel tak i dost lidí říkalo, že se snaží přizpůsobit a nedělá žádné problémy. Přeci jen když pracujete v jiné zemi, je pak celkem problém se znovu integrovat zpět. Trochu jsem váhala, jestli se s ním mám blíže seznamovat, ale nakonec to byl on sám, co za mnou přišel s tím "jestli nechci jeden případ probrat u večeře". Souhlasila jsem a na večeři šla.
Stále mi vrtalo hlavou, proč působí tak tajemně a nikdo o něm nic moc neví. Nakonec jsem se ho sama zeptala na jeho minulost a manželku. A tady nastal problém. Hned co začal mluvit o své manželce, tak bylo vidět, že se mu to těžko říká. Když mi řekl, že zemřela před 7 lety na rakovinu vaječníků, měl slzy v očích. Nakonec se mi omluvil, na stole nechal peníze a odešel.
Další den jsme spolu měli naplánovanou operaci, kde se choval úplně normálně. Když jsme skončili, přišel za mnou a hned se mi začal omlouvat, jak ho ten včerejšek mrzí. Já mu řekla, že se nic neděje. Vždyť je to normální, že někdy prostě nejdou udržet emoce na uzdě.
Navrhla jsem, že jestli chce, tak můžeme někam zase zajít. Natož on mi řekl, že se seznamovat už neumí a já mám na víc, než je on. Zůstala jsem jen koukat, protože mi je jasný, že ke mně něco cítí (pohledy, chování), ale jen se bojí udělat ten první krok.
Co mám dělat? Já cítím, že on za to stojí, opravdu je hrozně sympatickej a je na něj spolehnutí, ale má strach se víc sblížit. Chápu, že to muselo být hrozné ztratit ženu, ale přeci nikde není napsáno, že má být sám do konce života.
Byla bych ráda, za nějaké rady. V práci se o tom s nikým bavit nechci, protože ho znají a o nějaké drby nestojím.
(Mně je 28 a jemu 37)
 
arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Frederique: Vidět milovaného nemocného člověka nemocného a ještě umírajícího není nic hezkého.

On ji přece neviděl. Zakladatelka psala, že byl pryč, že s ní nebyl. A že si to možná vyčítá. Možná má kvůli tomu pocit, že si třeba nezaslouží nic dobrého, každopádně takové myšlení a uvažování prostě normální není.

Lidé, kteří se dlouho přes něco nedokážou přenést a pořád se v tom utápějí, neumí ani během několika let zaujmout ten správný přístup jak se s tím vyrovnat, většinou právě ani nechtějí. Mají pak tendence nést zodpovědnost za všechny hříchy a nespravedlnosti světa. Kdyby neměli "ten svůj" otřesný zážitek, našli by si něco jiného, kvůli čemu by říkali "máš na víc, než jsem já".

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vilima: Ale tahle zmiňovaná situace, ta byla podivná.

Také se mi stalo něco podobného. Šla jsem na rande a dotyčný se mě na něco zeptal a ze srandy si rýpnul a docela se mě to dotklo, tak jsem šla vypustit slzu na záchod a uklidnit se nicméně to bylo opravdu v období, kdy jsem byla citlivá snad na všechno. Nic se mi moc nedařilo a dotyčný ještě udeřil do bolavého místa. Co já vím. Každý reagujeme jinak. Kdyby to byl ten imunní doktor, který je nad věcí, tak by tam zůstal sedět a skončilo by to divokým sexem.. Jak říkám něco jiného je práce, kde asi nemůžeš brečet, že tvůj pacient má infarkt a druhá stránka je osobní život a city..

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vilima: Neviděl jí umírat, ale s tou nemocí asi žili nějak oba..

Mohl odejít z různých důvodů. Nemyslím si, že proto, že by na zakladatelku neměl apod. ovšem jak říkám. Nevíme jeho randící minulost. Je možné, že se mu zakladatelka líbí a má strach. Je možné, že mu to nebylo příjemné a nechtěl se dostat do pozice, kdy by měl o své manželce vyprávět, protože se o tom bavit nechtěl a dál už ten večer pro něj neměl význam, může si hlídat své soukromí a chce předejít nějakým drbům..kdo ví. Mě to normální přijde. Pak za ní přišel a omluvil se. Možná mu došlo, že ta reakce byla přehnaná. To není špatné. Jak jsem psala prvně já bych se moc nevyptávala a podnikla s ním něco aktivního u čeho se odreaguje a začne o sobě mluvit sám..

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique: jasně, podniknout s ním něco může, jen tak nezávazně, ale měla bych strach, když je tak "milej, hezkej, chytrej a vtipnej", aby v tom za chvíli nebyla až po uši...

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakladatelko, pak nám prosím dej vědět, co se z toho vyvrbilo...

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vilima: To uvidíme. Buď z toho bude něco hezkého a nebo si trošku pobrečí Také jsem zvědavá, co z toho bude, aby z toho nebyla Ordinace v růžové zahradě

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique: Nebo Nemocnice na kraji města

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem cynik, tak pardon. Ale - je mu 37, žena zemřela před 7 lety. Jak dlouho spolu asi předtím mohli být, pět let? I kdyby o něco déle, tak zkrátka mi nepřijde úplně přirozené, aby ji doteď oplakával a odmítal další vztahy. A k tomu to omleté klišé, že máš na víc než je on, no zkrátka nejeví se mi jako vyrovnaný sebevědomý člověk a osobně bych se radši porozhlédla jinde.

arrow
profile_image
lindabe
od 7. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc díky za všechny příspěvky.
Každá z vás má svým způsobem pravdu, jen je to vždy řečeno z jiného úhlu. Před 2 měsíci jsem ho viděla poprvé v životě a rozhodně nemůžu říct, že ho znám na 100%. Spíš naopak, jen si nemyslím, že by byl nějaký nevyrovnaný. Zase rozhárané a nevyrovnané osobnosti jsem už mockrát poznala, on prostě tyto známky nejeví. Navíc v práci se chová naprosto normálně, pacienti jsou spokojeni, i k personálu se chová přátelsky.
On nepotřebuje žádnou utěšitelku. Já si spíš myslím, že se vlastně málokdo s nějakou takovou ztrátou nadobro vyrovná. Někde uvnitř to ve vás stále je. Já jsem takhle blízkého člověka nikdy neztratila, ale vím jak smrt člověka bolí. Sama nevím, co bych dělala kdyby mi třeba zamřel manžel. Když to nezažiju, opravdu nemůžu tvrdit, že vím jaké to je.
On bude opravdu ten případ, co se naprosto položil do práce a zanevřel na osobní život. Navíc na té večeři bylo vidět, že je trochu nervózní, sám přiznal, že je tohle první schůzka od té události. A že jsem se ho na to nejspíš neměla ptát jsem teď taky pochopila. Já jsem prostě ten typ, co se zeptá na férovku a nebere si moc servítky. A teď se to moc nehodilo.
Jen si říkám, že u něj asi nebude problém, že by se nesmířil s tím, že jeho žena zemřela, ale spíš si nedokáže odpustit, že když měl být s ní, tak tam nebyl. A, proč truchlí 7 let? No já bych to truchlením úplně nenazvala, spíš se tak nějak uzavřel do sebe, což je po takové ztrátě asi normální. Navíc nemyslím, že každý den doma brečí do polštáře nebo tak něco. Každý se s tím vyrovná jinak.
Já na něj zapomenout můžu, ale myslím, že bych to měla teď alespoň zkusit. Kdyby mi dal jasně najevo, že prostě nechce, tak to beru. No, ale on nic takového neudělal. Třeba dnes jsem s ním měla vizitu a stále se na mě koukal a přitom nejednou zčervenal. No a choval by se tak chlap, kterému jste lhostejná?
Jinak holky s tou Ordinací jste mě fakt pobavily, protože jestli si myslíte, že to co vidíte v televizi je tak i ve skutečnosti, tak jste opravdu na velkém omylu. Tyto seriály jsou jedna velké slátanina, co ze zdravotníků dělá akorát debily.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vanity: aha..

Reaguji na lindabe: To je život. Něco chceš, tak si to vezmi a uvidíš.. Jak jsem psala. Může být nervozní ze začátku jako spousta lidí. Já mám za sebou x schůzek a i tak, když se mi někdo líbí, tak jsem nesvá. A S tím seriálem to byla sranda. Neviděla jsem ani jeden díl a fakt nevím o čem to je Zkus to a po měsíci podej hlášení. To by bylo, aby jsi ho neulovila. Když se k tomu má a hází očka

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lindabe: Jen si říkám, že u něj asi nebude problém, že by se nesmířil s tím, že jeho žena zemřela, ale spíš si nedokáže odpustit, že když měl být s ní, tak tam nebyl. A, proč truchlí 7 let? No já bych to truchlením úplně nenazvala, spíš se tak nějak uzavřel do sebe, což je po takové ztrátě asi normální

Nevím, ale obecně budovat nový vztah, když nedošlo ke smíření s koncem předchozího stejně asi moc nepůjde. Už jen vláčet si na hrbu tolik let pocit viny musí být marast.

Pokud se po 7 letech nevyrovnal se smrtí svojí ženy, tak spíš než románek potřebuje odbornou pomoc.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koukám, že je tu spousta žen velice empatických

Prostě ho naštvalo tohle:

Cituji lindabe: Já jsem prostě ten typ, co se zeptá na férovku a nebere si moc servítky. A teď se to moc nehodilo.

Umí se chlapec i omluvit. Prostě je lepší se na toto téma s ním nebavit.

Já třeba také nemám ráda otázky, když se mě někdo ptá na ex apod. i když chápu, že spousta žen na sebe na prvním rande vykváká úplně všechno. Je to chlap.. Proč by se měl zpovídat před ženskou, kterou sotva zná.

neměla si se ho na to ptát, ale na to už je pozdě
na tvým místě bych ho třeba zkusila pozvat nebo se ho zeptat jestli by nešel do kina, tam se nemusí moc mluvit, když to bude zábavnej film, tak se zasmějete, pak ho můžete rozebrat co se komu líbilo a co ne.... a pokračovat nějakej další večer/odpoledne/den něčím dalším

Můž muž přišel o manželku před šesti lety, zůstaly mu dvě malé děti. Už záhy po její smrti věděl, že sám nezůstane a vůbec nic to nemění na tom, že by svou ženu málo miloval.
Naopak. Kdyby nezemřela, je s ní napořád.
Je to natolik gentleman a silná osobnost, že mi nikdy nedal najevo, že jsem až ta druhá nebo někdo, kdo zaplní prázdné místo a postará se o děti.
Vytvořili jsme regulérní milující rodinu a já se cítím jako ta jediná na světě, takže jsem v tomto ohledu testovat své sebevědomí nemusela.
Nicméně je možné, že ty budeš muset spoustu věcí ustát a záleží na tom, jak sebevědomá jsi, kam si stanovíš limity tolerantnosti a velkorysosti, jak budeš trpělivá, jestli tolerantnost nezaměníš za altruismus.

Jde i o tebe, je pěkné nastavovat druhému rameno, ale musí to mít nějakou odezvu, musí se to někam posouvat.

Nevidím důvod, proč to nezkusit, ale varovná kontrolka by mi zablikala. Někdo se se smrtí nevyrovná nikdy, možná byla tvoje reakce nevhodná... Ale tak nějak se mi ta reakce nezdá. Třeba to vytěsnil, nevybrečel, nemluvil o tom s nikým. Možná by mu určitá katarze prospěla. Jen abys to ustála ty sama.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BlackCoffee: To je fajn, že se neutápěl dlouho v samotě. Možná to udělalo i to, že si uvědomil, že má dvě děti a není to jen o něm a uvědomil si, že jeho děti potřebují lásku ženy..

 

Váš příspěvek

Jak na něj?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené