Smazat

Jak pochopit, že virtuální svět není nejdůležitější?

Mám docela velký problém, poslední rok žiji jen světem internetu... Uzavřela jsem se před reálným světem a hrozně moc řeším, když mě třeba někdo nařkne z toho, že mám jinou přezdívku nebo že se schovávám, pak si připadám jako nejhorší člověk na světě, že si to o mě někdo myslí... Je to ještě horší než v reálu, pořád čekám, kdy mě někdo začne pomlouvat... no jednou se stalo, že jsem si povídala s jedním klukem a poslala mu svou fotku, i když vím, že nejsem moc hezká a on ji dal veřejně na jedno forum a od té doby mám prostě takový divný pocity, že mě každý zradí a nedokážu se moc bavit se "starými" kamarády z netu... a tím pádem jsem sama a už jsem si na to zvykla... Ale někdy se neudržím a někomu napíšu a je to špatně, pak si vyčítám, že se vůbec o něco snažím... Stejně o mou společnost na netu nikdo nestojí...
 

Já si taky říkám, že trávím na internetu nějak moc času Třeba při snídani si pustím net atd.
Bohužel u netu člověk strašně rychle ztrácí pojem o čase a i když si chce na chvilku chatnout, tak je najednou celé odpoledne pryč, ani neví jak. A je pravda, že je pro mě příjemnější pokecat na netu, než se oblíct, nachystat a dojet za kamarádkou na kafe

Co si stanovit nějaký pravidla? Třeba:
na net budu chodit jen ráno na půl hodiny a večer na půl hodiny? A dodržovat to...jakmile uteče půl hodiny, vypneš to. A ne, že si řekneš, že ještě půl hodiny, ještě hodinku... žádný takový. I za půl hodinky se dá všechno podstatné projet (diskuze, zprávy, facebook...). A pak si třeba budeš číst knížku, dojdeš na nákupy, na procházku, uklidíš byt... cokoliv.

arrow
profile_image
Adrifinel
od 15. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem taky z těch, co sedí radši u pc než jdou ven. Asi si to jenom myslím, ale když má člověk celé roky zkušenosti jen s tím, že vaše okolí umí jenom žít pomocí drog, sexu, alkoholu a cigaret a lidé na vás křičí a šikanují. No to by se asi vylézet ven nechtělo nikomu. Největším paradoxem je však skutečnost, že jsem sezením u Frankieho dokázala ve svém životě daleko víc než bez něj. S tím souvisí i to, že si díky netu můžu s lidmi povídat, což v reálu nemůžu. Bylo mi pečlivě vtloukáno do hlavy, že se nemůžu bavit s dospělími limi, i když sama jsem vlastně dospělá, protože moje názory jsou jenom snůška nesmyslů, které tak z huby můžu vypustit mezi svými přiblbými kamarádkami. Neláká mě zábava jako chodit sportovat apod. ani bary či diskotéky. Mám svou jaksi pro moje okolí specifický smysl pro zábavu. Bohužel jsem zjistila, že lidmi se kterýma bych si rozuměla i v reálu, žijou nejčastěji na druhém konci. Takže mám za cíl, odstěhovat se někam do Brna apod.

arrow
profile_image
Cecilka17
od 17. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adrifinel:

Přesně tak, mám stejné okolí kolem sebe ... a to pak člověk nemá chuť chodit ven, když vím, že tam na mě nečeká nikdo, kdo by chápal moji povahu samotářky... pro všechny jsem totiž divná

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Patty: Ale jo,to beru si pokecat,ale nebrat to tak smrtelně vážně..tím že se najdou lidi kteří vyhledávají hádky,nebo si velice rádi rejpnou do tvého/mého názoru-nevidí si do pusy...O to jde..I já si ráda pokecám s lidma na netu,ale už neberu tak vážně rejpaly co se skrývají pod přezdívkou jako dřív..To by bylo dobré pochopit(myslím tím zakladatelkou diskuze)
Jinak s tebou souhlasím

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Cecilka17: pro všechny jsem totiž divná

Hmm jestli si to nemyslíš jenom ty..Každý je svým způsobem něčím zajímavý i ty....!(oprava z minula: i svým způsobem vlastně divný)

arrow
profile_image
Cecilka17
od 17. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na siminči:

Jenže ještě než jsem si smazala facebook, tak ostatní měli takový názory, tím co tam vyplňovali.. teď nevím jak se to jmenovalo, prostě si o mě mysleli, že jsem divná A dokonce mi to bylo několikrát řečeno, takže to není výplod mé fantazie

no tak kdo dneska není divný i já jsem divná a je mi úplně jedno

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Patty: no tak kdo dneska není divný i já jsem divná a je mi úplně jedno

No když se nad tím zamyslím tak ano-divný nebo zajímavý...Nejlepší je, když to řekne o někom ten "dokonalý"

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Cecilka17: enže ještě než jsem si smazala facebook, tak ostatní měli takový názory, tím co tam vyplňovali.. teď nevím jak se to jmenovalo, prostě si o mě mysleli, že jsem divná A dokonce mi to bylo několikrát řečeno, takže to není výplod mé fantazie

Hoď to za hlavu!Nikdo není dokonalý i když si to někteří o sobě myslí

arrow
profile_image
Gladysska
od 28. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem měla takové období, kdy jsem prakticky jen seděla u počítače. Pak jsme se kvůli tomu chytli s rodiči, vyčítali mi, že jsem závislá na počítači a zrušili mi internet. Takhle to šlo něco přes rok. V současné době internet mám, ale už ho používám jen večer pár hodin. Na televizi se nedívám, ven nechodím každý den někam "pařit", takže coby samotářka radši čtu knížky, chodím do divadla nebo si povídám s přáteli.
Ano, je fajn jít ven a hledat přátele. Vždycky si říkám, že mne to a to bude bavit, najdu si tam přátele...nikdy jsem si nenašla na žádném kroužku/kurzu/táboře přátele, kteří by mi vydrželi nějakou delší dobu. Reální přátelé, podle mne, vydrží jen dokud máme něco společného - třeba školu, a pak se během pár měsíců odcizíme tak, že už se prostě neznáme.
Mám špatnou povahu, specifický smysl pro humor a jsem divná, avšak jsem na to docela pyšná, protože se tím odlišuji od svých vrstevníků, kteří mi v některých případech připadají tak nějak přes kopírák. Se spoustou lidí, co znám z internetu, jsem se sešla. Pokud to byly hromadnější srazy, tak moc čas na popovídání nebyl a navíc mi ty srazy pak přijdou takové divné. Třeba na chatu mluvím s lidmi trochu jinak než ve skutečnosti nebo něco jinak vyzní... občas bych ráda něco vyjádřila nějakým smajlíkem, když mluvím. Některá virtuální přátelství mi vydržela zatím asi pátý rok, reálná, až na pár výjimek, méně. Někdo nedokáže pochopit, proč sedím třeba 3x do týdne 4 hodiny u počítače, ale já prostě vyřídit maily, udělat si věci do školy, projít nějakou diskuzi na omlázku a oblíbené stránky, nestíhám za půl hodiny. Takže podle mne je virtuální realita ok, v rozumné míře (ne každý den 10 hodin) a s tím, že párkrát do měsíce někam zajdu s přáteli.

arrow
profile_image
Cecilka17
od 17. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Na netu jsem si dokonce i našla přítele(ex již dávno) samozřejmě na druhém konci ČR i nejlepšího kamaráda(se kterým si už 4 roky každý den chatujem)

Jéé ty se máš, že sis našla kamaráda Taky bych chtěla mít takový štěstí

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jojo, taky jsem to tak dělala, období internetu přišlo po období vzdoru (alkohol jsem měla schovaný i ve skříni )...ale pak jsem si na jedné stránce našla přítele a všechno se změnilo. Sice jsme byli od sebe přes půl republiky, ale i tak za mnou jezdil i na den-ráno trávil 4 a půl hodiny ve vlaku a večer taky, já za ním zas na víkend a teď spolu bydlíme No teď už sice u netu tolik nesedím, ale jsem za tu dobu i ráda.. I přes pár hádek nebo problémů bych takového chlapa mezi lidma od nás z města nenašla a jinak jsem se poučila, že opravdový kontakt nic nenahradí

Taky jsem přišla na to, že víc žiju internetem než realitou...označení, že jsem divná, jsem dostala tolikrát, že už snad ani nemá cenu to řešit...nekouřím, nepiju, nevymetám bary, kamarády nemám, tak sedím doma.

Buď ráda, že takhle žiješ poslední rok a né celý život...může to být jen nějaké přechodné bodobí a za chvíli ti bude zase hej a všechno uvidíš mnohem optimističtěji

 

Váš příspěvek

Jak pochopit, že virtuální svět není nejdůležitější?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené