Smazat

Jak řešit financování společného bydlení - spory s přítelem, který má peníze od rodičů

S přítelem jsme 8 let, brzy se nám narodí miminko, plánujeme svatbu. Bydlíme v 2+1, které patří jeho rodičům a koukáme po větším bydlení. Nedokážeme se ale shodnout, kdo ho bude vlastnit a financovat.

Ahoj, už jsem úplně zoufalá, snad mi poradíte. Za pár dnů se nám narodí miminko a jelikož bydlíme v bytě, který patří přítelovým rodičům, chtěla jsem, aby mi sem dali trvalý pobyt, abychom ho tu měli s přítelem společně a aby ho naše dítě nemělo u mých rodičů, odmítli to, jelikož oni tento byt platili a já ne , nemám tedy prý na pobyt nárok! Dělali, jak kdyby na mě měli přepsat polovinu.Já do bytu platila veškeré vybavení - nábytek, spotřebiče,...cca 120 tis Kč určitě. Navíc tvrdí,jak se těší na vnouče...No obrečela jsem to a následně se naštvala, jelikož jsem celý tento byt zařídila i jsem ho s přítelem vybrala a chtěla jsem ho napůl kupovat na hypotéku, ale jelikož jeho rodiče mají dost peněz, tak ho koupili oni, abychom se nemuseli zadlužit. Tvrdili, jak ho koupí příteli a nakonec ho na poslední chvíli napsali na sebe, aby on nic nevlastnil, když já taky nic od rodičů nemám. To se mi nelíbilo, ale byla jsem pořád přítelem ujišťovaná, že tu budu jako doma...Chtěla jsem, abychom udělali smlouvu a tento byt jim spláceli, aby mohl být opravdu náš, to odmítli, že nic nechtějí...
Po incidentu s trvalým pobytem jsem příteli řekla, že bud jim tento byt splatíme nebo si koupíme vlastní, ale že v jejich bytě už nebudu. Nejradši bych odešla hned, ale v 8. měsíci rizikového těhotenství to není lehké. Uklidňoval mě, ať to ještě vydržím a hned jak něco pěkného najdeme, tak už tentokrát koupíme byt spolu. S tím, že si chceme koupit větší byt, se svěřil i rodičům.
Pak se objevil krásný byt, ale opravdu velmi drahý. Jeho rodiče mi tu u nás udělali přepadovku, když byl přítel v práci. Přišli mi vysvětlit, jak si přece nemůžeme vzít tak vysokou hypotéku jen sami, ale ať se domluvím s rodiči, aby nám měsíčně dávali 3000 Kč a oni že taky dají stejně a 3 dám já a 3 přítel a takhle to bude spravedlivé. Jasně jsem jim vysvětlila, že pro moje rodiče to není reálné a ani bych se neopovažovala to po nich chtít a že s přítelem máme finance společné a že od nich už nic nechci. Vůbec mě neposlouchali, jen si mleli, že jejich syn si takovou hypo vzít nemůže a ať si to domluvím s rodiči, děs...
Měsíc jsem je neviděla, byt bohužel nakonec koupil nějaký kamarád majitele, ale náhle se objevil podobný byt, o čemž bohužel přítel opět rodičům řekl. Nechala jsem se přemluvit, ať k nim jedu na návštěvu a když přítel zmizel do sklepa, tak na mě vybalili novou strategii. Že prý by byt koupili oni, část by financovali z prodeje bytu, kde ted bydlíme a na část by si oni vzali hypotéku. Měli dokonce návrhy z banky! Hypotéku bychom ale spláceli mi s přítelem a také část toho, co by do bytu vložili, bychom jeho rodičům spláceli a až bychom to splatili - min 15 let, tak by byt přepsali na nás. Na to jsem jim řekla, že v žádném případě, urazili se, jeho táta se přímo ******, ani mi neodpověděl na pozdrav. O tom, jak jsem byla já naštvaná, raději nemluvit. Já bych do jejich bytu přenesla nábytek a zaplatila kuchyn a další vybavení za cca 250 tis, které jsem získala od prarodičů a rodičů a část jsem si naspořila, ještě bychom byt spláceli ze společných peněz a nepatřila by mi tam ani klika!
Řekla jsem jasně příteli, že ani omylem a že jeho povedené rodiče nechci vidět a nic od nich nechci. No, jel k nim příště na návštěvu sám a přijel s tím, že teda byt koupí jeho rodiče, ale hypotéku, že vezme na sebe. Když jsem mu řekla, že to nejde, tak tedy byt koupí on a rodiče dohromady a až ho splatíme, tak na mě nějaký kus napíšou. Zhádali jsme se, denně kvůli tomu brečím a nevím co dělat. Zítra mám první termín porodu, přítele jinak miluju, naprosto si rozumíme...Mám strach, že až budu v porodnici, tak to s rodiči koupí, já s miminkem od něj odcházet nechci, ale jít bydlet do cizího a splácet cizí byt taky nechci a nevím co dělat...
 
arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je strašný, nechápu chování jak tvého přítele, tak jeho rodičů. Kolik mu je, že mu pořád rodiče lezou za zadkem a naopak a musí za něj tohle řešit? Asi něco jiného to je u "puberťáků" kterým je 18 a chtějí nějakou svou první garsonku, tak tam se dá tohle montování od rodičů přežít. Ale že jste spolu osm let navíc s dítětem na cestě a takhle se k tomu staví, je podle mě k zvracení. Já přítelovi rodiče taky moc nemusím, nerozumím si s nimi (jsme spolu 3 roky), ale chováme se k sobě navzájem slušně a oni respektují naše rozhodnutí nejen co se bydlení týče, ale také to nebylo jen tak - stálo za tím pár hádek a výměn názorů. Mě bylo osmnáct, když jsme se sestěhovali (příteli 22). Byt máme v dvougeneračním rodinném domě, kde žijí rodiče přítelovy matky. Bohužel když jsme tam ještě nebydleli na trvalo, ale dělali různé stavební práce, malování apod., tak tam neustále lezla kdykoliv šla ke svým rodičům, kolikrát mi pošlapala den předtím vytřenou podlahu botami od bahna ze zahrady, kdy jsem lezla po čtyřech a drhla čtvereček po čtverečku, přerovnávala čisté ručníky a povlečení v šuplíkách, vystavovala tam svoje výrobky (vyrábí takové pletené košíčky), také svým kamarádkám ten byt fotila, apod.. Sice ta bytová jednotka byla napsaná na ni, protože ji zdědila, ale jasně bylo dohodnuto, že tam bude přítel a ona tam pomalu ale jistě stěhovala krámy z jejich bytu a vše přeorganizovávala. Jak jsem z toho byla otrávená, nasr., apod. ti snad ani říkat nemusím. Stačilo dát prostě ultimátům příteli, že pokud jí to jasně neřekne, že to není normální, tak ať se tam odstěhuje a stará se o to sám, že o to nemám zájem. Párkrát jsme se takhle všichni zhádali a nakonec to bylo vyřešeno a ona pochopila, že jsme dospělí a že je to prostě naše věc. Teď je naštěstí vzduch čistý a naše vztahy pokračují tak, že jednou za měsíc přijdou na oběd a po hodině odchází. Na závěr, úplná rada na to není, přece jenom situace není k smíchu, jedině to opravdu vyřešit mezi tebou, přítelem a jeho rodiči, prostě si to vše vyříkat a také by mě zajímalo, jak budou reagovat když tam bude přítomen i tvůj přítel..

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedokážete se shodnout na základní věci jako je bydlení,ale hlavně,že jsi těhotná.
Je nesmysl brát si hypo na byt,když za tu cenu postavíš dům a třeba partnerovi rodiče nevěří ve vaší budoucnost a nechtějí ho zablokovat do budoucnosti dluhem.

Vždyť už tolik let víš, jaký tvůj přítel je rozmazlený, sobecký, jak přijímá peníze od rodičů jako samozřejmost...
Spíš se divím, že jsi v tom vztahu vydržela a ještě sis s ním pořídila dítě.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jelikož bydlíme v bytě, který patří přítelovým rodičům, chtěla jsem, aby mi sem dali trvalý pobyt Moc nechápu, proč tolik povyku kvůli trvalému bydlišti. Tak bys ho holt měla i dítě jinde. Nebo je to dnes komplikace kvůli dítěti? Netuším, nejsem v tom zběhlá. Navíc jestli ti jeho rodiče nedávali najevo, že tam nejsi doma, tak bych to brala jako výhodu. Můžete šetřit a pak si vzít co nejmenší hypo na vlastní bydlení. To že rodiče nechtějí, aby se jejich syn zadlužil, když oni finance mají, to chápu.

Tvrdili, jak ho koupí příteli a nakonec ho na poslední chvíli napsali na sebe tohle bych jim nezazlívala. Jsou to jejich peníze, tak si s nima můžou dělat co chtějí a majetek přepisovat na koho chtějí. Spíš je to od nich obezřetnost. Slyšela jsem dost příběhů, kdy rodiče přepsaly nemovitost na dítě a to ji prodalo. Ale jejich řešení taky není ok. Platit jejich hypo a až po splacení by "možná", přepsaly byt na vás/tebe.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já naopak nechápu, proč dělají povyk kvůli trvalýmu bydlišti oni, když čekáš jejich vnouče a plánujete svatbu. Trvalým pobytem přece žádný nároky na byt nedostaneš, tak o co jim jde? Urazilo by mě to a naštvalo. Nejsi snad žádnej příživník, aby se museli bát, že ti tam dojde pošta a budeš tam platit popelnice.
Vůbec se ti nedivím a souhlasím s tím co píšeš. Jako řešení vidím leda vyhádat si svou, nebo se odstěhovat ke svým rodičům - pokud nechceš dál bydlet v "cizím". Třeba by to demonstrativně pomohlo...snad...
A v tom bytě co chcou pořád koupit na sebe bys taky neměla trvalej pobyt?

A proč se nevezmete?

Cituji redzac: Navíc jestli ti jeho rodiče nedávali najevo, že tam nejsi doma, tak bych to brala jako výhodu. Můžete šetřit a pak si vzít co nejmenší hypo na vlastní bydlení.

No to dost silně pochybuju. S tímto přístupem partnera? Ona bude na mateřské, nebude vydělávat a z příspěvku od státu asi moc neušetří. Tohle řešení se mi jeví jako dost krátkozraké.
Pro Ivet:
Udělala jsi dobře, žes na to nekývla. Starala by ses léta o přítele (nechápu, proč není manžel), podílela se na provozu domácnosti, rodiče by ti měli roky přispívat s mlhavou vyhlídkou, že jednou byt bude váš společný? Pak od sebe odejdete a tobě a dítěti zbude holá... zadek.

Absolutně nerozumím tomu trvalému pobytu. Kde je jako problém? Proč bys nemohla trvale bydlet na adrese jako otec tvého dítěte, když spolu žijete?
Osobně to silně vnímám tak, že rodiče partnera mají problém s tvými rodiči, mají pocit, že oni váš vztah (synátora) finančně podporují maximálně a tvoji rodiče nedělají nic. To je dost strašný přístup, pokud se tví rodiče nacházejí ve zcela jiné situaci jako oni.

Dala bych příteli nůž na krk a nebudu psát, žes to měla udělat dávno před tím, než jste počali...
1) Budete mít všichni stejné příjmení
2) Budete oficiálně bydlet na jedné adrese
3) Ošetříte si právně finanční situaci a vyřešíte bydlení

Pokud má pán na to rozmnožit svůj genofond, jistě bude mít i koule na to postarat se o rodinu. Při "tom" vám snad jeho rodiče taky nesvítili, tak proč by se teď měli starat o vás a do všeho vám mluvit?

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji BlackCoffee: Ona bude na mateřské, nebude vydělávat a z příspěvku od státu asi moc neušetří. Tohle řešení se mi jeví jako dost krátkozraké

To máš pravdu, teď už nic neušetří. Napsala jsem to špatně. Šetřit měli už dřív. Ale podle toho co zakladatelka píše, tak přítel si chodí pro rady domů, tak to bude mít těžké.

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj zakladatelko, Ty se hlavne teď nerozčiluj, miminko musí být v klidu . S tim trvalým pobytem to vůbec nechápu, ale asi bych to teď být Tebou neřešila a zůstala v tom bytě. Nový větší můžete koupit až za pár let..

Navíc já teda neznám vaší finanční situaci, ale předpokládám, že přítel žádný pracháč nebude a Ty také ne, když ani jeden nemáte vlastní bydlení. To jste čekali na koupi bytu až Ty budeš těhotná? Já jeho rodiče na jednu stranu chápu. Jejich návrh každý 3 tis je férový. Rozhodně lepší než Tvůj, že celých 12 tis bude platit přítel. Ty se oháníš spolecnými financemi, ale jestli jsi za těch 8 let našetřila jen 120 tis tak si nemyslím, že máš automaticky právo na půlku bytu. A teď když to koupíte tak to bude splácet pouze přítel, ptž Ty toho z mateřské moc nevymyslíš. Takže zatímco můžete bydlet zadarmo, Ty chceš, aby se přítel zadlužil a musel splácet hypotéku a ještě se staral o Tebe s dítětem..no třeba se pletu a budeš mít vysokou mateřskou.. A to vše jen proto, že teď Ti tam nepatří ani šuplík, zatímco když to bude splácet přítel - ze svých peněz, ale Tebou nazývaných společných, budeš mít půlku bytu..

Chápu, že se Ti nelíbí bydlet v cizím, ale řešit to teď, těsně před porodem mi nepřijde šťastné. Užívej si to, že bydlíš zadarmo. 2+1 je na pár let dostatečně velké. A hypo si můžete vzít společně za nějaké tři roky až se vrátíš po mateřské do práce..

Cituji Kočulka: ejich návrh každý 3 tis je férový. Rozhodně lepší než Tvůj, že celých 12 tis bude platit přítel.

Není to férové ani trochu v momentě, kdy je byt psaný na rodiče přítele. Kde má jistotu, že po 15 letech řádného placení něco z toho bytu bude její a dítěte?
Pokud by si vzali hypotéku na přítele (pravděpodobně vyšší plat) a spláceli oba (věčně na mateřské nebude) a VZALI se či to jinak ošetřili, je situace zcela jiná, proto Ivet naprosto chápu, že se jí to nezdá. A to "nezdá" mi přijdě v tomto případě velmi slabé slovo.
Nechci jakkoli podezřívat rodiče partnera, ale oni si na sebe napíší hypotéku, kterou jim pomůžou splácet děti, a na konci budou mít za relativně pěkných podmínek byt. Toto mi teda v pořádku nepřipadá, ač tam může být opravdu dobrý úmysl. A jsem přesvědčena o tom, že kdyby s touto situací zašla slečna za právníkem, nenašel by se takový, který by jí tento model doporučil.
To, že o ženskou na mateřské se chlap postará, je snad v pořádku, ne?

Cituji Kočulka: zatímco když to bude splácet přítel - ze svých peněz, ale Tebou nazývaných společných, budeš mít půlku bytu..

A proč by neměla mít nárok na půlku bytu, když spolu žijí, ona se stará o přítele, bude mu vychovávat dítě a pravděpodobně jednou půjde do práce a bude se na chodu domácnosti taky podílet? Jestli takhle holky přemýšlíte, fakt se nedivím, že je tady každý druhý deníček skoro o tomtéž.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná budu dost radikální, ale mě přijde naprosto na hlavu, že tvůj přítel nebyl za 8 let schopen si tě vzít, váš vztah zlegalizovat, postavit se společně na vlastní nohy a místo toho se nechá vodit rodiči jako malé dítě
Proboha, co je to za filosofii, moji rodiče dají trojku měsíčně, tvoji rodiče trojku měsíčně.. to ho hanba nefackuje ? Vy máte být rodina, máte mít vlastní život, dělat vlastní rozhodnutí a rodiče mají přijít jednou týdně na kafe pozdravit, poptat se, co je nového a potěšit se s vnoučetem! Ale aby vám diktovali, jak budete finančně i jinak fungovat dalších patnáct let, to je snad vtip, ne? Stojí vám těch pár šlupek za to, že nebudete mít žádnou svobodu rozhodování, budete se muset pořád z něčeho zpovídat a ty, zakladatelko, budeš pořád jen přistěhovalec ve své vlastní domácnosti?
Přistup na to a pokud nebudeš držet 15 let pusu a krok, tak potáhneš bytu, protože přítelovi rodiče usoudí, že nejsi hodna..

P.S.: Kdybych byla rodič, který má prachy a chce dítěti něco dát, tak mu to dám stylem: tady máš byt, je to můj vklad a pomoc do tvojí budoucnosti a nalož s tím, jak uznáš za vhodné. Ale něco "jakoby dát" a pak s tím manipulovat, vydírat a řídit své potomstvo, na to bych žaludek neměla..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Tak bohužel v tomhle je každá rada drahá. Já osobně bych si teda trvala na tom trvalém bydlišti - z toho Ti žádný právní nárok na byt neplyne a nejhorší co se jim může stát je, že budou muste jít k soudu aby Ti případně ten trvalý pobyt zrušil (což by vypadalo fakt vtipně, snažit se soudně dostat z bytu své vnouče i s jeho matkou). Prostě trvala bych na to trvalém bydlišti, jsi matka jejich vnoučete a tak bys snad měla mít nárok oficiálně bydlet na stejném místě jako budoucí manžel a ne si muset jezdit vyřizovat třeba doklady s malým dítětem mnohem dál (netuším, jak daleko bydlí Tví rodiče).

prosím Tě, jaké jsou vaše vztahy celkově? Vycházíte spolu? Nemají náhodou nějaké špatné zkušenosti? Jinak na ty investice do bytu jsi si měla minimálně sepsat smlouvu, neb takhle bys z toho fakt nemusela nic vidět...... BTW přijde mi od nich všech úžasné řešit takové věci s Tebou těhotnou a takhle si Tě "podávat"

A co Tvůj přítel/budoucí manžel, to se za tebe nepostaví?

Cituji redzac: Moc nechápu, proč tolik povyku kvůli trvalému bydlišti. Tak bys ho holt měla i dítě jinde. Nebo je to dnes komplikace kvůli dítěti? Netuším, nejsem v tom zběhlá.

Tak dle trvalého bydliště se například řeší příslušnost do školek a škol (školky spíše berou jen děti co mají v daném místě trvalé ybdliště, školu si můžeš vybrat i jinde, ale ta Tvá spádová dle trvalého bydliště dítě prostě vzít musí). Dále pak i někteří více žádaní dětští lékaři jedou hlavně dle příslušnosti a spádovosti dle trvalého bydliště - ono se hlavně předpokládá, že asi enchceš s nemocným dítětem jezdit například přes půl Prahy..... No a to nemluvím o takových věcech jako například výměna dokladů etc., které jsou komplikovanější, když s malým dítětem musíš jet dál než jak bys (kdybys měla trvalé bydliště tam kde fakt žiješ) jinak musela....A to nemluvím o tom,ž emě osobně by přišlo ponižující, že dítě se mnou dityčný chce, ale trvalé bydliště na stejném místě jako má on mi prostě nezařídí.....

Cituji BlackCoffee: Pokud by si vzali hypotéku na přítele (pravděpodobně vyšší plat) a spláceli oba (věčně na mateřské nebude) a VZALI se či to jinak ošetřili, je situace zcela jiná, proto Ivet naprosto chápu, že se jí to nezdá. A to "nezdá" mi přijdě v tomto případě velmi slabé slovo.

Přesně. Navíc to dítě je přece i jeho a byť ona bude doma s minimem příjmu - ona přece poskytuje ten servis, díky kterému on může vydělávat. Nechápu, proč se u rodin, kde je ženská na mateřské bere, že vše táhne jen chlap. Ano, on táhne tu finanční stránku ěvci, ale bez té ženské doma by to měl o dost těžší (jen si vemte, kolik stojí chůvy...).

Cituji BlackCoffee: A proč by neměla mít nárok na půlku bytu, když spolu žijí, ona se stará o přítele, bude mu vychovávat dítě a pravděpodobně jednou půjde do práce a bude se na chodu domácnosti taky podílet? Jestli takhle holky přemýšlíte, fakt se nedivím, že je tady každý druhý deníček skoro o tomtéž.

Opět souhlas, taky ten přístup nechápu. Vždyť to dítě je i jeho, nemá ho sama jen tak z plezíru (předpokládám, že po 8 letech se asi dohodli oba, že ho chtějí). Navíc je to ženská, která si rozhodnutím mít dítě nejvíc komplikuje život - přichází o léta praxe když je na mateřské, s nemocným dítětem je doma ona, tím pádem je pro zaměstnavatele méně zajímavá....... Za tu péči o dítě a o mnažela dle mého má nárok na půl bytu byť by fakticky přispívala na splácení méně. Ale ona přispívá už jen tou tvorbou zázemí....

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nic neřeš. A nevdávej se. Dítě už máš. Měli by Tě v hrsti a Ty sleduj své zájmy. Raď se s právníkem. Máš trumfa v rukávě a to je Tvé dítě. Kašli na ně.

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na BlackCoffee: ale to není pravda. Ten byt by byl psaný na mladé na půl a hypotéku by si na to bral její přítel. Jen rodiče jejího přítele nechtějí, aby se jejich syn zadlužil a splácel to celé sám tak jak chce zadavatelka. Proto ten návrh, že jim se splácením pomohou rodiče.. A znovu opakuji, podle mě to je fér. I když chápu, že její rodiče nemohou..a ona teď také ne.

Hele kdyby spolu nežili 8 let tak s Tebou souhlasím, ale za tu dobu už mohli něco společně koupit a splácet.. Ale tím, že to zakladatelka řeší až teď, když bude na mateřské a její přítel tím pádem bude pod tlakem, protože se bude muset starat o ni s dítětem..a do tohoby si měl brát uplně zbytečně hypotéku? A ještě tak vysokou? Proč... Pak třeba přijde o práci a co bude.. Kdyby neměli kde bydlet tak to pochopím, ale takhle ne..

Jinak já o sebe od přítele nechávám pečovat. Bydlím zadarmo, jídlo platí z 99% také on, používám jeho auto, které mi vždy ještě dotankuje.. Rozhodně nepatřím mezi ty holky co si vše chtějí platit samy.. Ale v životě by mě nenapadlo chtít po něm, aby na mě napsal půlku baráku..nebo některého z bytů.. A to jemu by to rozhodně nic neudělalo, zatímco zadavatelka chce přítele zahypotékovat...

 

Váš příspěvek

Jak řešit financování společného bydlení - spory s přítelem, který má peníze od rodičů

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené