Koupila jsem pozemek a příští rok budu stavět dům, vedle sebe budu mít sousedy a teď jak řešit oplocení, všichni mi říkají, že každý má pravou stranu, jenže jak to bude vypadat když ti vlevo si dají třeba ten obyč. zelený plot průhledný a já přitom chtěla kolem celého domu betonový, vysoký, kvůli soukromí, to bude vlevo plot podle sousedů a vpravo podle mě?Psala mi právě ta paní, co by dělala tu svou pravou stranu, tedy mou levou, kvůli podpisu, že s plotem souhlasím, tak jestli jí mám podepsat jakýkoli, nebo se s ní můžu zkusit domluvit, nebo je ta pravá strana prostě dána a já si pak za rok můžu před jejich plot ještě dát ten svůj?

arrow
profile_image
operiaX
od 17. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na radulinkap: no a proč by sis před jejich plot nemohla dát svůj když je to tvůj pozemek ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak my jsme taky stavili a bylo to tak, že každý dělal tu svou jednu stranu. Jen si nepamatuju, že by jsme něco podepisovali. No sousedé budou mít naštěstí plot úplně stejný jako my, takže to bylo bez problémů. Ale sousedi naproti mají jednu stranu k silnici normálně z cihel a druhou od sousedů pletivo, no. Vyřešili to vysazenýma tůjema

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji radulinkap: nebo se s ní můžu zkusit domluvit, nebo je ta pravá strana prostě dána a já si pak za rok můžu před jejich plot ještě dát ten svůj?

Spíš aby to nevypadalo blbě....

Reaguji na operiaX:
no radši se ptám, jestli se to vůbec může, abych jí to nenavrhla a ona si neřekla jak jsem hloupá Já už podepisovala druhým sousedům souhlas s tím, jaký si vybrali dům, ale o tom plotě jsem to teda nevěděla.

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji radulinkap: všichni mi říkají, že každý má pravou stranu,

Pravá strana je věc dohody (a byl to zaběhlý zvyk). Není to automaticky závazek. Pokud chceš vysoký betonový plot, pak dohoda se sousedkou a financovat napůl/ financovat celý.... nebo co vás napadne a bude tam shoda. Nejčastější je - kdo platí, ten vlastní.

Reaguji na Johannka:
teď si ani nejsem jistá jaká je to strana, jestli se to bere ze strany, kdy se dívám na dům, nebo na silnici, když se dívám na dům je to jejich pravá strana.. no stejně zkusím se jí zeptat.. pokud si vybrali pletivo, tak tam se podle mě na beton, který vyjde na 10 tis. na tu stranu bez práce vykašlou a pochybuju, že by chtěli jednu stranu beton a zbytek podle sebe úplně jiný plot

arrow
profile_image
operiaX
od 17. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na radulinkap: tak si udělej beton.. tak bych to vyřešila jako je to tvůj pozemek a nějaký starý zvyk můžeš mít víš kde.. normálně sousedce slušně říct že bys chtěla jiný plot něž oni si představujou

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji radulinkap: no stejně zkusím se jí zeptat.. pokud si vybrali pletivo, tak tam se podle mě na beton, který vyjde na 10 tis. na tu stranu bez práce vykašlou

Pokud si vybrali pletivo, tak buď nemají ( nechtějí utrácet) peníze nebo je jim to jedno. Pokud platí a) - tak je možné, že budou rádi za jakýkoli plot, který nebudou muset platit. Pokud platí b) - není co řešit. Vycházím z toho, že jsi ochotná plot zainvestovat celý ze svého.

Zeptej se určitě, aspoň budeš vědět, s čím pracovat...

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Johannka: Pokud si vybrali pletivo, tak buď nemají ( nechtějí utrácet) peníze nebo je jim to jedno

Anebo jim z té strany jde většinu dne sluníčko a opravdu nestojí o to, aby tam měli masivní zeď, za kterou kvůli stínu neporoste ani tráva.

To ještě nevím, jestli vybrala pletivo, ale abych věděla, jak reagovat kdyby náhodou, ale je to dobrý, jela jsem se tam teď podívat, a mají tento dům http://www.rdrymarov.cz/nova-101?redirect_slide=10 a já mám pozemek vedle jejich garáže, takže žádná okna, je to 2m od pozemku a zahradu mají na druhé straně, tak bych to možná i přežila, ať tam dají cokoliv, ale myslím, že nedají levné pletivo, když mají takový obrovský dům skoro za 5 mega.

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji radulinkap: To ještě nevím,

Líp se ti to bude řešit, až se to vyvrbí. Uvidíš...

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji radulinkap: obrovský dům skoro za 5 mega

tak NOVA 101 rozhodně není obrovský dům, je to spíš menší domek a 5 mega teda nestojí ani náhodou.

Ohledně plotu-nezapomeň plot řešit i se stavebním úřadem

Tak pozemek je stál skoro 1,5 mil. a ten dům tak 3 mil. se vším všudy.
Budou mít drátěný plot a v budoucnu prý zelená plachta nebo živý plot aby obě strany měly soukromí no tak teď se budu modlit, aby mi to stavební úřad povolil tu betonovou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené