Dobrý den všem. Měla bych dotaz, nad kterým už určitě přemýšlela každá kadeřnice, ale i možná kdokoli z vás. Nikdo mi nikdy nedokázal odpovědět na to, jestli se můžu nakazit při mytí klientčiny hlavy, pokud v ní má nějaké ranky a já mám třeba hodně vysušené, až popraskané ruce do krve? A co mastnota z hlavy? Možná se Vám to zdá až neuvěřitelné, ale občas přijde klientka s extrémně mastnými vlasy a musím s nimi nějak manipulovat a opět - pokud mám sama na rukou ranky, mám z toho trochu obavy. Se suchými rucemi bojuji, mažu si je každý den a chodím s tím i na kožní.

Co si myslíte? Děkuji za Vaše názory.

arrow
profile_image
Lucieta69
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj Tak mastnotou se určitě nakazit nemůžeš. Stejně jako například potem.. Jinak k těm rankám..podle mě nikdo, kdo jde ke kadeřníkovi a normálně funguje, nemá v hlavě tak krvácející ránu, aby tě mohl nakazit a ty určitě nemáš výrazné krvácení rukou. Nicméně, pokud máš neporušenou kůži, tak k přenosu nedojde, takže nevím, jak je to se suchýma rukama.Taky nejsou suché ruce jako suché ruce. Někdo mívá i hlubší krvavé ranky. Pokud tě to tak moc trápí, určitě bych se zeptala nějakého odborníka.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stát se může asi všechno, ale připadá mi, že by musela být hodně velká náhoda, aby zrovna klient co je nakažen měl na hlavě krvácející ranky a Ty jsi zrovna měla poranění na rukou (zrovna na hlavě to myslím je tak trochu neobvyklé než třeba, že se člověk řízne do ruky nebo se udělá záděrka).

V tomhle ohledu mi spíš přijdou mnohem rizikovější zdravotní sestřičky, které si sice smí a dokonce by měly brát rukavice, ale 95 % z nich to nedělá. A tam je myslím daleko větší riziko nákazy v tomto povolání, a ještě jsem nezažila, že by to někdo řešil.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucieta69: Jinak k těm rankám..podle mě nikdo, kdo jde ke kadeřníkovi a normálně funguje, nemá v hlavě tak krvácející ránu, aby tě mohl nakazit a ty určitě nemáš výrazné krvácení rukou.

Myslím, že zakladatelka asi neměla na mysli nějaká výrazná poranění - teda dedukuju, protože v takové ráně by asi šampon i jiné přípravky dost pálily ať už na hlavě nebo na rukou, nicméně nakazit se jde opravdu i přes drobnou záděrku.

Já jsem taky kadeřnice a mám vždy rukavice, neničí mi to ruce při barvení, mytí atd!! tak si je kup taky ne? takový ty jak maj doktoři, neni to lepší způsob než sem psát diskuzy o ničem?

když se bojíš tak asi nemůžeš dělat kadeřnici, a pokud tě nenapadne vzít si ty rukavice má to neska každej, navíc pokud děláš v pořádnym kadeřnictí tak fetacka se ostříhat za litr nepůjde

Reaguji na Minninka: aids mají jenom feťačky jo ? to je zas příspěvek aids může mít i sebelíp upravený člověk!

Moje kadeřnice vždycky používá rukavice takže...

arrow
profile_image
Tessie
od 3. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minninka: vzít si ty rukavice má to neska každej,

já ještě kadeřnici v rukavicích neviděla

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Minninka: neni to lepší způsob než sem psát diskuzy o ničem?

a není lepší,když budeš psát příspěvky bez hrubky?...nemyslíš?
zakladatelka se jen zeptala...taky jsem kadeřnice a někdy prostě rukavice taky nepoužívám....na barvu samozřejmě jo,ale to je snad jasné i zakladatelce

arrow
Neprodává v Bazaru

A k tématu nemyslím si,že bychom se mohli nakazit

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minninka: pořádnym kadeřnictí tak fetacka se ostříhat za litr nepůjde

ach bože to je mi zas příspěvek...

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jinak chápu že máš strach z nákazy HIV/AIDS taky se toho bojím jak čert kříže ale myslim si že je nereálné aby ses jako kadeřnice nakazila..a takové ranky na hlavě asi mít nebude.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já se přiznám, že jsem teda ještě taky kadeřnici s rukavicema neviděla )) Teda samozřejmě krom nanášení barvy... Ale nevím, jestli by ty rukavice byly dobré? Ségra mi jednou nanášela rukama hennu, měla rukavice, a strašlivě mě to tahalo, nebylo to příjemné. Nevím, jestli se dají použít i jiné rukavice než gumové?
Nicméně by mě taky asi nenapadlo, kdybych byla kadeřnice, řešit nákazu hiv ) Ale chápu, že se bojíš...

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Minninka: Kadeřnice?No ty zrovna...

Holky řekněme si upřímně,viděly jste někdy kadeřnici co myje vlasy,stříhá,fouká v rukavicích?Pokud ano,napište mi prosím kde,tohle mě opravdu zajímá.Pracuju v oboru přes deset let,nedokážu si představit že bych někoho stříhala v rukavicích...mytí chápu,některé barvy pořádně zabarví ruce a nehty,např. černá,takže tam barvu spláchnu v rukavicích a první šampon taky,ale nedokážu si představit že bych dělala v rukavicích vše.Kdybych já šla ke kadeřnici a viděla jak je celou dobu v rukavicích,tak bych asi měla pocit že se mě štítí,nebo co..A co si budem nalhávat-mít například 12 hodin denně na rukách rukavice neprospěje rukám,které se v nich potí,o riziku vzniku nějakého plísňového onemocnění ani nemluvím....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené