arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám od přírody hodně kudrnaté (ne pouze vlnité) vlasy, dlouhé do pasu, které si už přes 15 let žehlím, foukám do hladka nebo natáčím na největší natáčky. Klidně bych vlasy nosila čas od času kudrnaté, ale už si nepamatuji, jak jsem je kdysi upravovala, abych docílila precizních prstýnků, které jsou perfektně definované, hladké, jemné a hlavně nepůsobí krepatým dojmem.

Když jsem u moře, tak se problém vyřeší a vlasy mám naprosto dokonalé. Sice jsem si koupila nějaký slaný sprej, ale akorát mi zatížil vlasy, byly hrubé, upatlané a na dotek nepříjemné, ale s efektem od moře to vůbec nešlo srovnávat.

Jak si vlasy upravujete vy a jaké používáte výrobky? Na vlasech nešetřím, takže preferuji profesionální přípravky. Vlasy nemám zničené, jen vysušené a krepaté, ale to je prostě typ vlasů. Jde mi o výsledek na fotce, tedy dodat vlasům texturu a "dekrepatit" je, ale bez slepených vlasů, tedy používání gelů a tužidel, jestli je to jen trochu možné. Přípravků na vlny je spousta, ale nevím, co opravdu pomáhá.

arrow
profile_image
VeroNeko
od 23. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nejdůležitější je vlasy hydratovat a nedovolit jim, aby byly vysušené - ne patláním tuny krému na podporu vln, ale co nejšetrnějším umýváním. Aktuálně umývám vlasy šamponem jednou týdně a jednou týdně si dávám masku - a vlasy mastné nebo špinavé nemám, vlnité/kudrnaté vlasy se tak nemastí. Vlasy namočím, dám do nich kondicionér (nejlépe dávat dál od pokožky hlavy), opláchnu, umyju bezsulfátovým šamponem (když umyju hned šamponem, tak mam šíleně suché konce), dám hydratační kondicionér a nechám působit minimálně pět minut. Po vymačkání mokrých vlasů (mačkám bavlněným tričkem, ručník vlasy cuchá a ty jsou pak víc krepaté) dám do vlasů krém na vlny a trochu sea salt spreje, nechávám volně uschnout. Za 4 dny dám na suché vlasy masku smíchanou s kondicionérem a nechám na hlavě aspoň hodinu. Po umytí zase tričko, krém a sprej.

Pardon za esej jinak zkoušela jsem i umývání pouze kondicionérem, ale i přes 10 minut masírování pokožky hlavy a důkladné proplachování se mi hromadil u kořínků, dost nepříjemné.

Šampon používám Schwarzkopf BC Color Freeze, levnější kondicionér Balea s vanilkou a mandlovým olejem, dražší kondicionér Matrix Biolage Hydra Force a masku Matrix Biolage SmoothProof.

arrow
profile_image
VeroNeko
od 23. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a abych si vlny nezničila převalováním v posteli, spím se saténovým kloboučkem mám zatím kratší vlasy, na delší doporučuji mrknout na youtube na protective hairstyles.

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já doporučuju vlasový olej od Hadka pro suché vlasy. A jak psala VeroNeko, žádný ručník na hlavu, tričko je nej, s tím souhlasím i ten kondicionér jako první - i když já si před mytím dělám zábal z oleje, který pouze spláchnu. Jinak mi docela sedla pěna na vlnité vlasy od Baley

Jo a ještě jeden zázrak, který jsem objevila nedávno - dělám si odvar z potočnice. Na půl litru vody jednu lžíci potočnice a lžičku mořské soli. Nechám zavařit, zcedím a naplním láhev s rozstřikovačem. Používám kdykoliv během dne, když potřebuju vlasy probudit

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, díky za rady, já jsem se o tom bavila včera s kadeřnicí a ona mi říkala, že pokud mají vlasy sklony ke krepacení, tak je třeba ty vlny vytvarovat buď přes kulmu, natáčky nebo jiné hračičky, které vytvoří vlny. Že pokud se jen vyfoukají difuzérem, tak se mi prostě zkrepatí nebo bych musela použít hodně výrobků pro vlnité vlasy a to budu mít druhý den mastné vlasy.

Jinak mi doporučila před mytím vlasů použít kokosový olej, nechat ho působít půl hodiny a pak teprve umýt vlasy a dát masku. Říkala jsem, že tyhle před šampónové péče má i Kérastase, že bych si jí mohla koupit a ona mi řekla, že obyčejný kokosový olej bude mnohem účinnější. Jinak jsem se ptala i na ten slaný sprej a říkala, že ty vlasy budou strašně hrubé a ulepené, že si mám případně udělat slaný sprej doma z mořské soli a vody.

Budu si konečně kupovat SteamPod s tím, že jsem si chtěla vlasy vyžehlit a pak hodit na natáčky, aby se mi udělaly krásné, pravidelné vlny, ale normální natáčky mi ty vyžehlené vlasy už prý nezvlní, tak si koupím ty nahřívací, ale mají zase malý průměr, no budu to muset nějak zpytlíkovat

arrow
profile_image
VeroNeko
od 23. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pollinko: To s tou potočnicí zní dobře, nevíš prosím, kde by šla sehnat?

Reaguji na Starry_girl: Nepoužívám kulmu, natáčky, fén ani difuzér a vlasy nemám krepaté ani mastné. Chce to vychytat množství produktu a počet a druh produktů, které Ti sedí. Já třeba kokosový olej používám jen před barvením, tak udělá úžasnou službu, ale když ho použiju jindy, tak mám přesušené vlasy. Chce to odzkoušet

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na VeroNeko:
Já ji kupuju v takovém malém kamenném obchůdku s bylinkami, jsem z Ostravy... Mají tam potočnici od Gřešíka, tak ji můžeš koupit od nich v eshopu nebo mrknout, jestli do nějakého obchodu v tvém okolí nedodává zboží.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené