arrow
profile_image
Pajucha
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,

chci se vás zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenosti.
Jsem ve 3. ročníku na oboru ekonomika a podnikání a potřebovala bych individuální plán, protože chci školku dokončit a nevykašlat se na ní.
Jde o to, že bývám často nemocná, takže jsem ve škole o dost méně, než ostatní... ve třídě mám nevyspělé spolužáky, kteří se ke mě chovají zle, pořád na mě narážejí, třídní učitelce říkají, že doufají, že mě nenechají učitelé projít, že chodím za školu atp...
Takže se mi do školy chodí jen těžko, není mi mezi něma vůbec dobře, je to velká psychická zátěž.

Dnes jsem byla za výchovnou poradkyní a ta mi řekla, že individuální plán dává naše škola jen v hodně vážných důvodech např. vážná zdravotní nemoc.... Tak mi přijde, že na to nemám nárok.

Další fakt je ten, že bych si potřebovala najít práci na zkrácený úvazek, nebo více brigád, abych se mohla zabezpečit, protože rodiče mi neumožňují to, co bratrovi, který je mamánek...
Jen chci říct, že bych potřebovala práci, abych se sama uživila a mohla se odstěhovat v co nejbližší době.

Děkuju za Vaše rady

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pochybuji, že ti někdo dá individuální plán, protože nevychážíš se spolužáky. Ten rok už to přežiješ.

arrow
profile_image
lila_star
od 29. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud budeš mít potřebné dokumenty, škola v podstatě nemá důvod ti ten plán nedovolit. Je potřeba domluvit si posudek u pedagogicko-psychologické poradny, pod kterou spadá tvoje škola. Pokud ti situace ve škole činí nějaké velké psychické potíže, není od věci navštívit navíc ještě psychologa. Kromě toho, že ti pomůže, tak ti ještě může poskytnout další potvrzení pro školu. Pokud jsi často nemocná a je v tom nějaký problém třeba s imunitou, můžeš požádat o nějaké potvrzení svoji obvoďačku. Jde o to dodat škole dostatečné potvrzení a hlavně to vyjádření z ped.psych. poradny.

Ale jinak je na zváženou, jestli neexistuje i jiné řešení. Individuální studijní plán je docela náročný, zvlášť na střední a zvlášť v posledním ročníku (vím o čem mluvím). Učitelé ne vždycky vycházejí vstříc. Takže bych to brala spíš jako poslední možnost a spíš bych ti poradila jednak zapracovat na zdraví - najít příčinu tvých častých nemocí, případně zapracovat na imunitě (na imunologii by ti poradili). A pokud jde o ty spolužáky, chápu, že je to nepříjemné, ale možná bych zašla za psychologem, který i může pomoct naučit se překonávat to a nevšímat si toho, nebrát si to tolik. A taky bych asi vysvětlila situaci tvojí třídní, aby věděla, že nejsi záškolák, ale že máš zdravotní potíže.

arrow
profile_image
Slovanka
od 3. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud ti na škole řekli, že individuální plán schvalují pouze ve "vážných případech", pak je to tak správné. No, řekni sama: K čemu by bylo na středních školách denní studium, když by každý kdo je více nemocný nebo mu prostě připadá zbytečné sedět celé dopoledne ve škole dostal individuální plán ? S takovýmto přístupem by se lavice středních škol brzy vyprázdnily. Tvou situaci chápu, ale snaž se ty chápat vedení své školy...
Každý problé však má nějaké řešení, takže pokud ti běžné denní studium činí větší potíže, můžeš změnit školu a využít dálkového studia na škole jiné. Obor Ekonomika a podnikání je poměrně častým oborem dálkového studia.
Dežím palce !

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lila_star: Pokud jsi často nemocná

Já jsem o tom jednu dobu uvažovala, kvůli nemocím, a u nás ti ho dají když máš nějakou vážnou nemoc, která ti neumožňuje účastnit se alespoň na 50% všech hodin. Al možná má slečna jiný systém.

arrow
profile_image
Pajucha
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lila_star: imunologii

Na imunologii chodím, byla jsem na nějaké vyšetření a mám málo nějakých obranných látek, dala mi léky, ale nemocná jsem často...

arrow
profile_image
Pajucha
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lila_star: jestli neexistuje i jiné řešení

Už jsem posílala dotaz na jinou školu, jestli bych k nim nemohla přestoupit, zatím čekám na odpověď. Takže ten individuální plán je krajní meze, ale raději jsem se šla informovat.

Cituji Pajucha: bych si potřebovala najít práci na zkrácený úvazek, nebo více brigád, abych se mohla zabezpečit, protože rodiče mi neumožňují to, co bratrovi, který je mamánek...
Jen chci říct, že bych potřebovala práci, abych se sama uživila a mohla se odstěhovat v co nejbližší době.

Ve třeťáku je ti tak asi 18 ne?Rodiče berou přídavky a jejich povinností je nakrmit a ošatit studující dítě kor když jsi ještě na SŠ.

arrow
profile_image
Pajucha
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Ve třeťáku je ti tak asi 18 ne?Rodiče berou přídavky a jejich povinností je nakrmit a ošatit studující dítě kor když jsi ještě na SŠ.

Ano, zanedlouho 19. Rodiče přídavky neberou. A celkově to berou jinak, podle nich, když mám brigádu můžu si vše platit sama... Ale tohle je na dlouhé vyprávění.

Cituji Pajucha: celkově to berou jinak, podle nich, když mám brigádu můžu si vše platit sama...

Zákon o rodině je jasně napsaný.Je mi jasné,že honit vlastní rodiče k soudu není nic moc a ani se to nedělá.No ale buď chodíš do školy nebo pracuješ dohromady to při denním studiu na SŠ moc nejde.

arrow
profile_image
Pajucha
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: že honit vlastní rodiče k soudu není nic moc

No právě, to bych nikdy neudělala...

Cituji Laky: buď chodíš do školy nebo pracuješ

A já bych to potřebovala skloubit dohromady Právě proto přemýšlím, zda by to nešlo nějak vyřešit, abych měla ve škole individuální plán.... jinak nevím, jak to vyřešit

Reaguji na Pajucha: Myslím, že to bude různé. Já třeba o individuální plán žádala ve třeťáku na gymplu, protože jsem chtěla jet dělat aupair do zahraničí. Vzhledem k tomu, že jsem měla dobré známky, tak mi ředitel vyhověl. Napsala jsem písemnou žádost, on si mě pozval, zeptal se na podrobnosti a schválil. S každým vyučujícím jsem se pak dohodla, jakým způsobem mě budou známkovat - půl roku jsem byla pryč, takže někteří mi dali pak napsat nějaký test nebo slohovku, v podstatě to byla pohoda větší, než chodit do školy .

arrow
profile_image
xentiry
od 16. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stejný problém jsem řešila na SŠ taky, byla jsem nemocná- problémy se zády, byla jsem každý měsíc hospitalizovaná, takže s docházkou to bylo hodně špatné.

Šla jsem za ředitelem školy se žádostí o individuální plán, ale ten mi jej zavrhl. Jako důvod mi uvedl to, že pokud bych potom dostala termíny pro klasifikační zkoušky a opět byla nemocná, tak by to potom nebylo dobré a mohla bych i opakovat ročník. Navrhl mi, že mám docházet do školy tak, jak budu moci- nebude se přihlížet při klasifikaci na absenci- a že to sdělí ostatním učitelům.

Sice musím uznat, že někteří to dodrželi, jiní samozřejmě narážky na docházku měli.

Takže opravdu záleží na lidech.. Budu držet palce!

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doktorka ti může napsat žádost o individuální formu studia. Pokud se jí ale tvé argumenty nebudou z jakéhokoli důvodu líbit, nenapíše ti ho. Pokud ano, škola by ti ho zamítnou neměla (pokud nejsi problémový žák).

arrow
profile_image
Princesska
od 15. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

U nás se šlo za ředitelem a tam si to domluvil každý zvlášť,akvabela od nás která chyběla hodně a trénovala ráno tak by měla pozdní příchody a ředitel ji to jakoby "odpustil" a žádný plán nedostala.To samé s fotbalistou,který odcházel některé dny dřív,prostě napsal omluvenku a profesoři o tom věděli,ale záleží jaké máš ty vedení ve škole..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené