Ahoj holky, možná se budete smát ale vážně přemýšlím, že musím asi změnit své chování. Bohužel nevím jak, snažím se hlídat a přemýšlím nad nákupem "chytrých" knih až mě to i příjde směšné.
Jde o to, že mám pár kamarádek, které mají neustále narážky na mé chování a kritizují ho. Je mi sdělováno, že jsem zahleděná do sebe, že mám nemístné narážky.
Hledám nenásilnou formu protože se nejde přece hlídat 24hodin / 7dní v týdnu. S jednou kamarádkou už zásadně nepiji protože se pak rozvášním a ona si pak každou mou větu pochopí po svém a nemám šanci se obhájit.
Spolupracovnice na mě zaútočili, že se chovám jak dítě (je mi 21let) a že bych se měla začít chovat jako dospělá. Ano občas dost blbnu, mám pubertální vtípky a ráda se odvážu dokud můžu (za 10let asi těžko).
Navíc jsem zoufalá, že už nemůžu ani radit či pomoci. Je mi často říkáno "Tobě se to povídá"... Kamarádka se snaží zhubnout, nabídla jsem jí pomoc a nakonec jsem byla já ta zlá, že to myslím určitě jen abych si na ní zvýšila sebevědomí. Druhá kamarádka se opila a vyspala s hrozně ošklivým klukem, chtěla znát můj názor tak jsem jí řekla něco ve stylu, že na něj mi příjde moc pěkná a že by si měla příště vybrat lépe... Odpověď byla, že na každý si může dovolit to co já.
Nejsem zvyklá mít kamarádky, bavila jsem se vždy spíše s klukama a jsem v rozpacích jak se chovat a co je normální a co už ne. Existuje nějáký fígl jak zůstat na "neutrální" půdě či nebýt ve středu pomluv?
Možná si koupím i tu knížku

arrow
profile_image
Viky92 mojeid
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč by ses měla měnit ty.Nikdy nedospěješ ze dne na den to je nesmysl spíše se začni stýkat s lidmi jako ses ty

Cituji Nympha: Kamarádka se snaží zhubnout, nabídla jsem jí pomoc a nakonec jsem byla já ta zlá, že to myslím určitě jen abych si na ní zvýšila sebevědomí. Druhá kamarádka se opila a vyspala s hrozně ošklivým klukem, chtěla znát můj názor tak jsem jí řekla něco ve stylu, že na něj mi příjde moc pěkná a že by si měla příště vybrat lépe... Odpověď byla, že na každý si může dovolit to co já.

Cituji Nympha: Spolupracovnice na mě zaútočili, že se chovám jak dítě (je mi 21let) a že bych se měla začít chovat jako dospělá

V prvním odstavci, který cituji, se chováš úplně normálně, jako dospělá. To ty kamarádky jsou kozy a chovají se jako děti, které se urazí nad názorem, co jim zrovna "nesedí".

Buď sama sebou, ve 21 letech si můžeš ještě dovolit blbnout a mít pubertální vtípky. Nemusíš se zalíbit všem, najdi si takovou kamarádku, která ti bude opravdu sedět. Určitě ji jednou potkáš

Cituji Viky92: Proč by ses měla měnit ty

Protože kdyby mi to řekl jeden či dva lidi tak nad tím mávnu rukou ale těch lidí je bohužel více a já cítím, že chyba je ve mě.

Cituji Viky92: spíše se začni stýkat s lidmi jako ses ty

A tak není v mých silách se stýkat jen s lidmi, kteří mi budou vyhovovat. A já chci mít aspoň nějaké kamarádky

Cituji Nympha: Jde o to, že mám pár kamarádek, které mají neustále narážky na mé chování a kritizují ho

Tak se kamarádka nechová. Pravá kamarádka stojí vždy při tobě a dokáže unést i tvrdou pravdu, umí ti poradit, pomoct a to samé umí přijmout i od tebe.

Cituji simuška: Určitě ji jednou potkáš

Já samozřejmě mám pár kamarádek a kamarádů, kteří můj humor chápu, smějí se mu a mají ho stejný. Mám kamarádky s kterými trávím hodně času... Jenže bohužel řešíme jiné věci než zbytek "ženského" světa.
Na brigádě pracují převážně holky a nelze se s nimi nebavit a netrávit čas.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nympha: Existuje nějáký fígl jak zůstat na "neutrální" půdě či nebýt ve středu pomluv?

Naučit se chovat. Ne vždy a za každou cenu musíš říct natvrdo svůj názor. Je třeba se naučit, kdy držet pusu, většinou lidi mají nemístných vtípků plné zuby a a nemají na to náladu.

Cituji Nympha: Nejsem zvyklá mít kamarádky, bavila jsem se vždy spíše s klukama a jsem v rozpacích jak se chovat a co je normální a co už ne.

Já taky vždycky měla víc kamarádů než kamarádek, ale nespojuj si to u sebe tak, že klukům můžeš takhle říkat některé věci a to samé holkám - pro ty kluky už nejsi holka, ale KÁMOŠ a věř mi, že ani kluci nemají náladu poslouchat holčičí rádoby vtipný hlášky.
Měla by ses chovat trochu ohleduplněji a neřídit se jenom tím, že je ti 21 let a chceš ještě blbnout. A nebo se s tím smiř a blbni si dál a až se vybouříš, hledej přátele.

Cituji smarny: většinou lidi mají nemístných vtípků plné zuby a a nemají na to náladu.

Nepředstavuj si mě jako střeštěnou a zaostalou puberťačku. Umím být i vážná, klidně si poslechnu jejich trápení a poradím či jen poskytnu rameno na vybrečení.
Tuhle kritiku jsem dostala za to, že jsme šli v bandě (5kluků a 6holek) na koupálko a 4 holky a všichni kluci jsme se rádi zapojili do soutěže ve volejbalu. Sjížděli jsme kluzavky a byla fakt sranda. Dvě kamarádky seděly na dece a kritizovaly jaké jsme puberťačky, že bych se měla začít chovat jako dospělá.
Pak si jaksi v šatně nevšimly, že v kabince vedle jsem já a pomluvily mě až jsem se styděla.
Opravdu je tak špatné nebýt v každé situaci vážná, uvědomilá a dospělá?
Navíc kamarádky jsou o 4 a o 5let starší tak chápu jak na mě nahlíží.
Jak by jsi ty reagovala abych věděla pro příště. Snažila jsem se za nimi chodit na deku třeba jen na cigárko atd.

A nemůže v tom být čistě závist?

Já jsem měla to samé, i když chovala jsem se k holkám úplně normálně, dokonce líp než ke vlastním kamarádům. A stejnak jsem vždycky byla ta nejhorší.
A vlastně ať jsem se chovala jakkoliv, vždycky to dopadlo stejně. Nevím jestli je opravdu chyba ve mně a nebo tak funguje "holčičí kolektiv"

Tak jsem usoudila, že asi mezi holkama moc oblíbená nebudu, ale občas jsem mezi nimi našla holku, která se se mnou baví úplně normálně. A tak jsem si udělala pár dobrých kamarádek.

Na sobě asi nic neměň(pokud to opravdu nepřeháníš se svým chováním) a zaměřuj se spíš takhle na jedince, ale asi se budeš muset smířit, že u holek nikdy moc oblíbená nebudeš.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Cituji Nympha: Opravdu je tak špatné nebýt v každé situaci vážná, uvědomilá a dospělá?

Není, ve 21 letech se opravdu nemusíš chovat jako zapšklá čtyřicátnice (tím nechci nikoho urazit), než takové kamarádky, tak radši žádné...

Cituji Nympha: Navíc kamarádky jsou o 4 a o 5let starší tak chápu jak na mě nahlíží.

Mám dost kamarádek ve věku 25 a víc a rozhodně se umí bavit, vždyť to není žádný věk a člověk si má užívat života dokud to jde.

Reaguji na Brunet:
Mám to stejně, chování k nim mě stojí více námahy než k opravdovým kamarádům.
A stávalo se ti to u pár lidí nebo jich bylo více, že už sis říkala, že to snad není normální, že je jich tolik.
Jak ses vyrovnala s tím, že tě lidi pomlouvali, dělali si z tebe srandu a ztrapňovali tě. Či, že tě zaplavovali výčitkami jak jsi se chovala?

Cituji Brunet: A nemůže v tom být čistě závist?

Já nevím, není mi co závidět

Cituji whisper: Mám dost kamarádek ve věku 25 a víc a rozhodně se umí bavit, vždyť to není žádný věk a člověk si má užívat života dokud to jde.

Já vím, mám tetu, které je 38let a pobavíme se spolu naprosto perfektně.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Cituji Brunet: A nemůže v tom být čistě závist?

To mě taky napadlo z těch poznámek typu

Cituji Nympha: jen abych si na ní zvýšila sebevědomí

Cituji Nympha: na každý si může dovolit to co já

jestli jsi atraktivní, tak to holky kolem tebe asi nemůžou rozdýchat.

Reaguji na whisper:
Jenže to by třeba rýpali do mého vzhledu atd. ale do chování?
Občas hodně mluvím, zvláště když se připiji, proto s některými kamarádky prostě nepiji.
Možná někdy opravdu řeknu něco co vyzní špatně, ale kdo ne?
A nebylo poprvé co se stalo, že jsem slyšela někoho mě pomlouvat a ne zrovna fér!
Kamarádka, které jsem se zeptala jestli je to tak zlé mi to nevyvrátila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené