Cituji Nympha: Jenže to by třeba rýpali do mého vzhledu atd. ale do chování?

právě že ne, já to takhle měla když jsem začínala v nové práci, ono když se někdo hezky obleče a učeše, tak se stane středem pozornosti a ostatní ženský tohle nemají rády, ale než aby ti řekly, něco na tvůj vzhled, tak tě budou raději pomlouvat v chování a čekat kdy s něčím šlápneš vedle, dá jim to příložitost tě shodit nebo pomluvit

Cituji Nympha: A nebylo poprvé co se stalo, že jsem slyšela někoho mě pomlouvat a ne zrovna fér!

vsadím se, že všechno tohle jsou ženské.. chlapa by to totiž ani nenapadlo ženy jsou krásné a křehké bytosti, ale umí být z ničeho nic i zákeřná a nepřející stvoření.
Jak to jednou přijde, tak se to s tebou veze po celou dobu co se s nimi budeš vídat i když si vlastně nic neudělala a nepomůže ani to, že k nim budeš pozornější, budeš jim víc pomáhat a snažit se jakkoli zavděčit, protože tohle ti už nikdo neodpáře v tom kolektivu

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že ty jsi úplně v pohodě a oni ti jen závidí, očividně jsi pěkná holka a tak nemají nic na práci jen mít na tebe narážky. Já být tebou, tak bych se neměnila

Reaguji na MarkétkaU:
A co když je i o pár osob o které nechci přijít a mám je ráda?

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nympha: Dvě kamarádky seděly na dece a kritizovaly, jaké jsme puberťačky, že bych se měla začít chovat jako dospělá.

A tak hlavně že ony se zachovaly velmi dospěle. Vždyť co jim je do toho, co ty děláš? Asi záviděly, že ty se dobře bavíš. Zvážila bych omezení styku s některými takovými pouze na pracovní dobu, když jsi stejně tak nezodpovědná a nemáš jim co radit!

Reaguji na Lorraine:

Jde o to, že občas řeknou věci, které slyším podruhé v životě, nebo mi je před tím někdy řekla máti či jiná kamarádka. Proto mě vrtá v hlavě, že na tom přece musí být něco pravdy.

Cituji Nympha: A stávalo se ti to u pár lidí nebo jich bylo více, že už sis říkala, že to snad není normální, že je jich tolik.

Upřímně stávalo se mi to a stává pořád.

Zrovna včera jsem šla popít s pár kamarády a byly tam holky, které jsem neznala.
A později od nich začaly takové narážky. Jen jsem zvedla obočí a řekla, že si jdu zakouřit ven.
Po chvíli za mnou přišel kamarád, že se tady opravdu asi necítím, jestli nechci jet někam jinam. Zeptala jsem se ho, co proti mně ty holky mají a on jen " Prej že vypadáš a chováš se jako ku.rva."
Když jsem se ho zeptala jestli se tak skutečně chovám, řekl - že ne, chovám se jako vždycky, úplně normálně.

Cituji Nympha: Jak ses vyrovnala s tím

Je to pro mne pořád těžké, ale už většinou na to ani nereaguji. Když to jde odcházím a nebo se bavím s někým jiným.
Výčitky? Většinou řeknu, že taková prostě jsem.
.
V hlavě si to odůvodňuji, že když jim nejsem dost dobrá, tak jiným lidem ano. Buď opravdu těm mým pár kamarádkám a nebo hodně kamarádům(klukům).
Smířila jsem se, že prostě to budu mít takhle asi pořád a už i narovinu říkám, že si s holkama nerozumím.
Když si to takhle nějak urovnáš v hlavě, tak se s tím dá žít.

Cituji Nympha: Já nevím, není mi co závidět

Jak tak čtu, tak myslím že je .

Cituji Brunet: Jak tak čtu, tak myslím že je

Nechápu lidi, kteří odsuzují a pomlouvají lidi co neznají.
Mám kamarádku, která má hrozně přehnaná gesta. Když je někde sranda a fakt se to hodí tak někdo sem tam to gesto zopakuje jakože je ona... je to sranda a nikdo to nemyslí zle.
Teď jsme byli na tom koupálku a holky se do ní začaly navážet jak je trapná atd atd. Koukám na ně a říkám, že to už je moc, že dělat si srandu a pomlouvat kamarádku je dost velký rozdíl. Slízla jsem si pár pohledů a šla jsem dál.

Cituji Brunet: Většinou řeknu, že taková prostě jsem.

Tím jsem se chvilku taky hájila, odpověď byla, že to neznamená, že to ostatní příjmou.
Nechápu to, někdy si příjdu hrozně oblíbená, že je se mnou sranda a že mě mají lidi rádi a pak dostanu sprchu, že jsem krá*va, namyšlená, sobecká a arogantní Od lidí, kteří mě znají. Cizí neřeším

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nympha: Tak si s nimi promluv

Reaguji na MarkétkaU:
S jednou jsem mluvila, bylo mi řečeno, že to dělám ale že se s tím smířila, že lidi s ní hodně zametají a ona je splachovací tak to nemám řešit
Těm kamarádkám na plovku jsem říkala, zda je normální se navzájem pomlouvat když jsme kamarádky a řekly "že bych se měla probudit do reality"

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na jednu stranu píšeš toto:

Cituji Nympha: cítím, že chyba je ve mě.

a na druhou stranu se sama sebe snažíš stále obhajovat, omlouvat...Tak se, ale nezměníš Pokud chceš něco změnit, musíš si přiznat chybu.

Pokud cítíš, že se někdy chováš neadekvátně, tak začni více přemýšlet nad tím co říkáš, děláš...Já taky někdy řeknu něco "vtipného" (mám ráda černý humor) a ono to ostatní spíš urazí/zarazí a vtipné jim to nepřipadá. Klukům možná, ale ty jsou často opravdu "puberťáci (bez ohledu na věk) a nejsou tak empatičtí a citliví jako ženy. V opilosti se lehce překročí hranice...

Prostě bud více empatická, kamarádky znáš, nechceš o ně přijít, tak asi i dokážeš vycítit, co jim vadí. Jestli je to jenom ježdění na tobogánu, tak to je blbost (pokud nejezdíš zakleslá do jejich partnerů nebo do kluků, o kterých víš, že se jsou do nich zamilované...), ale jestli jsou to spíš vtípky, poznámky, tak to je ožehavé, tam se jich fakt můžeš dotknout...

Nebo mě taky napadá - jedna známá se vždy dost změní, když se kolem vyskytnou kluci, najednou je hrozně odvázaná, vtipná, všechno s nimi podniká, najednou jí zajímá přesně to, co ty kluky a trochu se i předvádí, flirtuje, asi jí to baví, ale žádné kamarádky nemá, protože vždy když se v okolí vyskytnul chlap, musela přesunout pozornost na sebe, tak jestli třeba podvědomě neděláš něco podobného...Ona to totiž nedělá schválně, prostě taková je, ale většina žen si myslí, že je mrcha a fakt nemá jedinou kamarádku.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nympha: bylo mi řečeno, že to dělám ale že se s tím smířila, že lidi s ní hodně zametají a ona je splachovací tak to nemám řešit

No a co přesně děláš? Že jí jakoby schazuješ nějakými vtipnými poznámkami či co?

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nympha: Dvě kamarádky seděly na dece a kritizovaly jaké jsme puberťačky, že bych se měla začít chovat jako dospělá.

To mi přijde celkem ujeté...je mi 25 let a nevidím nic špatného na tom, že jde někdo hrát volejbal nebo na skluzavku při bazéně....Hlavně nesnáším názory typu, že by se člověk měl chovat ta či tak protože je mu tolik a tolik....Neděláte nic špatného ani divného...jen jste se bavili.Já takové lidi mám ráda...nekoukají na věk a dělají si co se jim líbí...Nevím proč by se měl člověk stále brzdit...
A upřímně si myslím, že ty dvě co se placatily akorát závidí, že si někdo vyloženě užívá a netrápí se okolím.
Lidé jsou různí ale stále zastávám názor, že když někdo třebas v mém věku dělá něco, či se nějak chová (aniž by nějak pohoršoval okolí) a není to zcela můj stůl tak je mi to jedno...prostě to neřeším (pokud se mě to nedotýká) Soudí a řeší pouze lidé, kteří mají problém sami se sebou, závidí apod.
Taky jsem zažila podobné situace dříve s bývalými spolužačkami na diskotéce....Jedna tancuje, druhá sedí a stále čeká na "lepší"písničku a u toho pomlouvá tu tancující...čím to asi bude...že by závist jelikož ona se sama nedokázala odvázat? Možná kamarádka dělala legrační pohyby...ale důležité je, že se baví ne...což o té sedící jsem říci nemohla.

Cituji Nympha: Kamarádka se snaží zhubnout, nabídla jsem jí pomoc a nakonec jsem byla já ta zlá, že to myslím určitě jen abych si na ní zvýšila sebevědomí. Druhá kamarádka se opila a vyspala s hrozně ošklivým klukem, chtěla znát můj názor tak jsem jí řekla něco ve stylu, že na něj mi příjde moc pěkná a že by si měla příště vybrat lépe... Odpověď byla, že na každý si může dovolit to co já.

Holky se kterými se stýkáš jsou prostě známé a ne kamarádky....kamarádku si představuji jinak...rozhodně tě nebude pomlouvat, nebude se na tebe osočovat kvůli názoru, který po tobě ona sama chtěla...

Takhle se těžko soudí když je to napsané...člověk by s tebou musel chvilku strávit...Taky záleží když už někomu říkáš pravdu do očí jak to říkáš...jestli to nevyzní namyšleně nebo jestli se ony před tebou pak necítí hloupě...Když už pravda tak s určitým citem...pokud to není opravdu dobrá kamarádka, která tě pozná a ví jaká jsi a jak to myslíš....což podle mě kolem sebe nemáš takovou osobu...alespoň dle toho co jsi napsala.

arrow
profile_image
rory mojeid
od 12. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nympha: Nečetla jsem tu všechny příspěvky, ale souhlasím s jedním z těch prvních - proč by ses měla měnit ty? Potlačovat svoji individualitu mi nepřijde jako dobrý nápad. Já jsem o 3 roky starší než ty a moje projevy se občas dost silně podobají těm tvým nikdo mi ale nedává najevo, že bych se měla chovat jinak. Nejspíš je to všem jedno tak jako tak já jsem já a kvůli někomu se měnit rozhodně nebudu. A jak si psala, tak za 10 let si to neužiji mít kamarádky jako ty, tak se s nimi radši nestýkám, než aby mě takto kritizovaly a odsuzovaly přímo do očí.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nympha:
Žádnou knihu nekupuj budou to jen vyhozené peníze a měnit se je také hloupost...máš už nějakou povahu a jiná nebudeš.
Maximálně se můžeš usměrnit v názorech pokud si myslíš,že je problém v tomto ( spíš soudím,že asi řekneš co si myslíš na plná ústa?...ale nevím jestli jde jen o tohle)...Podle toho co jsi tu napsala na tvém chování nic špatného nevidím...

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nympha: S jednou jsem mluvila, bylo mi řečeno, že to dělám ale že se s tím smířila, že lidi s ní hodně zametají a ona je splachovací tak to nemám řešit

Tak tohle mi přijde hrozné Ale brala bych to jako potvrzení, že nějaký problém z tvojí strany je. Že ti to řekla máma je taky docela dobrý indikátor, že nějaká změna by neškodila. Možná ti chybí empatie?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené