Smazat

Je čas se usadit?

Je čas se usadit? Kdy je ten "správný čas" začít bydlet s partnerem, vzít si jej a založit rodinu? Prosím vás o vaše rady, zkušenosti a názory s tématem, o kterém teď často přemýšlím...

Ahoj holky, píšu sem protože chci znát váš názor na situaci, popřípadě slyšet názor někoho, kdo to má stejně jako já. Je mi 22 let, před nějakou dobou jsme se rozešli s přítelem, se kterým jsme spolu byli 5let. Řekla bych, že především proto, že náš vztah byl "přechozený". S odstupem času je jasné, že se na to všechno dívám jinak, vztah měl své dobré stránky i své špatné, ty špatné, ale tehdy nějak zvítězily.

Teď k věci...Poslední dobou si všímám, že téměř všechny kamarádky v mém věku, ať již mají dlouhodobý vztah či nový a jsou tudíž zamilované se se svými partnery, kteří jsou většinou o pár let starší něž ony, ženou do společného života, nemyslím tím bydlení, ale svatbu či založení rodiny. Nějak získávám pocit, že nežijou ničím a nikým jiným a zapomínají na své přátele, se kterými netráví tolik času nebo když jej tráví tak minimálně a nemluví o ničem jiném, zajímá je jen ten jejich "rodinný" život.

Já jsem v situaci, kdy si připadám, že nejsem asi normální když nežiju jako ony. Je jasné, že někdy v budoucnu se vdávat chci a mít rodinu, ale nedovedu si to představit minimálně v dalších 5 letech a to ani přesto, že jsem dlouhodobý vztah měla, možná je to tím, že můj bývalý přítel byl téměř stejně starý. Možná se na to tak dívám proto, že jsem si takovým vztahem prošla a vím, jak to může ze dne na den dopadnout.
Připadá mi, že je v našem věku a v této době ještě brzo se takovým způsobem vázat, chci ještě studovat, užívat si svým koníčků, cestovat a žít svobodný život, bez takových závazků, které s sebou přináší. Samozřejmě je mi jasné, že každý je jiný a každý má jiné priority, i když já si myslím, že člověk by měl v životě spoléhat hlavně sám na sebe a díky mým "zkušenostem" se nepříliš oddávat partnerovi a nezapomínat na přátele, protože nikdy nevíte, co se vám může přihodit a být závislá jen na svém partnerovi a trávit s ním veškerý čas podle mě není nejlepší...nevím.
Piště prosím své názory. V každém případě chci upozornit, že nikomu nezávidím, spíš naopak, přeji jim hlavně, ať jsou šťastné!
 
arrow
profile_image
minax
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono je to všetko vážne na každom, ako naloží so svojim životom. Takéto veci nejde vôbec plánovať, ty tiež možno napríklad zajtra stretneš toho ,,vyvoleného,, a po pár mesiacoch s ním už budeš snívať o svadbe, a všetko to užívanie a cestovanie budeš chcieť zažívať hlavne s ním. Možno máš príliš skeptický postoj k tomu práve z dôvodu, že máš negatívnu skúsenosť z predchádzajúceho rozchodu, ktorý verím, že musel byť dosť bolestivý po takej dobe. Ale je úplne normálne upínať sa na jedného človeka(samozrejme nie bezhlavo, ale postupne s časom) a spoliehať sa naňho v každej situácii, dôverovať mu a podobne, práve to je na vzťahoch snáď to najkrajšie. Ale máš pravdu, že ľudia po zamilovaní sa veľmi často zabúdajú na celý svet okolo, aj na tých dobrých kamarátov, a keď im to náhodou vo vzťahu nevyjde tak sa čudujú, prečo tí ich starí kamoši už nemajú záujem o nejaký väčší kontakt. Určite by mal byť partner na prvom mieste, ale aspoň ako taký kontakt s okolím by mal mať každý.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud se musíš ptát, jestli je čas se usadit, tak není čas se usadit. Ty musíš být rozhodnutá sama za sebe, ne proto, že všechny kámošky mají za sebou svatbu a porod. Až to tak budeš cítit, tak se usadíš i bez toho, abychom Ti to tady virtuálně posvětily. Někdo v tom má jasno už ve dvaceti, jestli ano nebo ne, někdo nemá jasno ani ve třiceti a někdo ještě ve čtyřiceti dělá blbosti, protože má pocit, že si v mládí moc neužil.

Jinak, v dnešní době tolik užívané slovo "usadit" zní tak nějak divně, asi proto, že nevím, co si mám pod ním představit. Svatbu, děcka, stálou práci, hypotéku na barák nebo všechno dohromady ? Slovo "usadit" mi zavání absolutní ztrátou svobody, sebevědomí i rozhledu. Zavání natáčkami, svíčkovou se šesti, bombarďákami, kilami navíc, složenkami a úporným křikem. Děkuji pěkně za takový kšeft ! Nevymyslíme pro to nějaký lepší název ?

arrow
profile_image
holkahnedooka
od 13. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tuto otázku si kladu snad každý den. Mám pocit,že jsem mírně pozadu o proti svým kamarádkám/spolužačkám...
Ale asi mi nezbývá nic jiného, než to nechat osudu

arrow
profile_image
SlecnaNebezpecna
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na holkahnedooka: : Asi nám opravdu nic jiného nezbývá

arrow
profile_image
SlecnaNebezpecna
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, všem vám moc děkuji za reakce Je mi jasné, že není na místě cokoliv hrotit a ani nikoho neodsuzuji, šlo mi jen o vaše postřehy

Cituji dadabus: Pokud se musíš ptát, jestli je čas se usadit, tak není čas se usadit. Ty musíš být rozhodnutá sama za sebe, ne proto, že všechny kámošky mají za sebou svatbu a porod. Až to tak budeš cítit, tak se usadíš i bez toho, abychom Ti to tady virtuálně posvětily. Někdo v tom má jasno už ve dvaceti, jestli ano nebo ne, někdo nemá jasno ani ve třiceti a někdo ještě ve čtyřiceti dělá blbosti, protože má pocit, že si v mládí moc neužil.

jj

Mně je už skoro 30 a přiznávám, že představa dětí mi ještě stále není příjemná (trochu mi při tom bliká světýlko "konečná" ). Ale mám partnera, který by je už bral a byl by super táta. Možná i lepší než já máma.
Ptala jsem se gynekoložky zda mi už neujíždí vlak a ona mi řekla, že ještě tak dva roky by byla na mém místě úplně v klidu a dál se věnovala tomu co mne baví, čeho chci dosáhnout, plus dalšímu poznání partnera (měli jsme v minulosti problémy). Tak nějak to cítím i já.
Jinak moje mamka to měla tak, že než otěhotněla a zaúřadovaly hormony, tak se na děti nějak extrémně netěšila a neřešila. Pak se to zařídilo s hormony samo a "otočila". Já to budu mít asi podobné, myslím.

Ještě k tomu okolí. Moje je, skoro neuvěřitelně, většinou pořád nerozmnožené (vrstevníci kolem třicítky), takže tohle na mně vůbec netlačí. Spíš naopak těch pár rozmnožených kamarádek a známých řeší problém s hlídáním, se zdravím (ať už svým - následky porodu, nebo mají nemocné dítě) atd, takže to moc motivační není.

 

Váš příspěvek

Je čas se usadit?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené