Smazat

Je dobré přemýšlet co by kdyby anebo radši riskovat a vrhnout se do vztahu po hlavě?

Kdy vstoupit do vztahu a dát klukovi šanci a kdy je lepší to spíš nechat být? Je mi 22 a ještě jsem neměla žádný vážný vztah, přestože nouzi o ctitele opravdu nemám..Je chyba ne mojí straně? Předem díky za názory

Ještě donedávna jsem byla přesvědčená, že všichni kluci, které jsem potkala, za to prostě nestáli a toho, že jsem jim tu šanci nedala, jsem nidky nelitovala..Ale po posledních pár měsících už si tím tak jistá nejsem a řikám, si, že je chyba možná spíš ve mně, že podvědomně mám ze vztahu strach, bojím se riskovat..A proto hledám na klukovi chyby, kterými si odůvodńuji, proč by to nešlo..

Teprve teď jsem si totiž uvědomila, že jsem asi ztratila jediného kluka, kterého jsem kdy doopravdy milovala..Stál o mně už na střední ale já přestože jsem věděla, že to, co k němu cítím je hodně silné, jsem tomu prostě nikdy nedala šanci, přestože on se snažil (samozřejmě)s přestávkami celé 4 roky. POřád jsem to sváděla na to, že jsme ve škole, že vztahy ve třídě jsou problematické, navíc on je dost oblíbený u holek, tkaže by tam vznikaly pomluvy a závist..

Teď na VŚ jsme se po 2 letech, potom co se rozešel s přítelkyní začali znovu vídat ale ani jeden z nás neměl odvahu udělat z toho něco víc - on především po zkušenostech z gymplu a i po zklamání s jinýma holkama a já jsem asi spíš čekala na větší iniciativu od něj.. přestože u něj jediného jsem věděla, že s ním být chci, nic jsem nepodnikla..Takže opět se to vytratilo, on má teď novou přítelkyni a nedávno jsme se zase potkali a nějak na to přišla řeč..a on mi právě řekl, že je škoda, že na tom gymplu jsem tomu tu šanci nedala a že teď už prostě z toho měl hrozný strach a čekal spíš, co já..Vím, že on ke mně taky pořád něco cítí, přestože je s tou druhou, ale mám pocit, že tohle je opravdu konečná..Je to chyba, které budu litovat ještě hodně dlouho, neli celý život..

A teď tedy současnost..právě v tu dobu, kdy jsme se s tímto klukem přestávali vídat a já byla na něj naštvaná, protože jsem tu jeho nedostatečnou iniciatvi příčítala tomu, že o mně asi nemá zájem, jsem se seznámila s jiným (to bylo v lednu).. Je mladší o 3 roky a má pověst hrozného děvkaře. Začali jsme se spolu bavit na jedné akci a přišlo mi kupodivu, že to má v hlavě srovnané..Mimo jiné mi samozřejmě tvrdil, že takovéhle povrchní ulety ho taky nijak nenaplňují a že by si radši našel normální holku..Samožřejmě jsem tomu nevěřila, protože to řiká každej kluk, když chce holku dostat do postele..On mi to navíc také řikal, byl potom už docela opilý, že by se se mnou samozřejmě vyspat chtěl, ale že to záleží jen na mně, co se stane..Nestalo se samozřejmě nic, jenom jsme si dali pusu a druhý den už jsem ho neřešila..

On se ale zná s mojí nejlepší kamarádkou a zmínil se jí o tom, že se se mnou seznámil a začal se vyptávat, jeslti jsem o něm něco řikala apod...začali jsme si pást na fb, potom jsem u něj párkrát dokonce byla (ale nespali jsme spolu)..NO abych to zkrátila, nejdřív jsem to vážně vůbec nebrala, spíš jsem ho brala jako "náplast" na toho prvního ale v průběhu toho vídání jsem si na něm stihla všimnou docela dost hezkých věcí, které opravdu neodpovídají mé představě děvkaře..Je citlivej, má rád zvířata, nikoho nikdy neodsuzuje..Hrozně se mnou pořád řešil ten náš "vztah", přemlouval mně, že jeslti z chození s nim mám strach, tak že nemusím, že by mně rozhodně nepodvedl, že to, že si teď užívá neznamená, že by se choval stejně když by měl holku apod..Řešil to prostě hrozně moc, dokonce i stou mojí kamarádkou, samotnou mně to dost zaráželo..

Ale nakonec to opět zkončilo tak, že on teda řekl, že vídí, že to asi nemá smysl a že zůstaneme kamarádi..To tedy bylo v únoru a od té doby mi vždycky občas napsal jak se mám a stejně se se mnou chtěl pořád vídat..Teď nedávno mi to vyšlo, neměla jsem co dělat, takže jsem u něj zase byla..
A tentokrát už to úplně kamarádské nebylo, nedošlo přímo na sex ale nebylo k tomu daleko...potom mi psal něco v tom smyslu, že by v tom chtěl takhle pokračovat, ale tedy s tim, že jenom se mnou (tj, žádné holky mimo)..Nevěděla jsem, jeslti má tedy na mysli takové to kamrádství s benefity nebo takhle nenápadně chce vlastně přejít na chození, ale opět jsem to zazdila a řekla mu, že tomu necháme volný průběh..

Potom jsem se ale dozvěděla, že si domlouval pivo s jinou mojí kamarádkou a uvědomila jsem si, že mi to opravdu vadí..Nedalo mi to a zeptala jsem se ho na to na fb, on to přiznal ale nechápal, proč mi to vadí..Samožejmě řekl, že když ho tedy nemiluju ani s ním nechci chodit nechápe, proč mi vadí, když chce jít s mojí kamrádkou na kafe, zase se ptal , jeslti bych žárlila apod..Takže potom jsem mu tedy přiznala, že k němu asi něco cítím ale na druhou stranu jsem uznala že byla hloupost mu to vyčítat..Protože já prostě vztah s ním rikovat nechci..tak jsem mu to taky napsala a na to už nic neřekl..

Za dva dny mi potom zase psal (to bylo o těch povodních) jak na tom jsme, jeslti nejsme vytopený..mile mě to překvapilo, protože ani lidé, které považuji za mnohem lepší kamarády než jeho, si třeba vůbec nevzpomněli..
Teď jsme si už asi týden dva nepsali, protože jsem se učila na státnice a na fb jsem vůbec nechodila..V jeho chování vidím oproti tomu lednu velký rozdíl, to se choval ze začátku vyloženě zamilovaně, teď je to spíš na kamarádské úrovni, už se na nic neptá, nic neřeši, vim, že si píše s jinejma holkama a pravděpodobně dál pokračuje v tom svém "děvkaření.."

Pořád se mi ale vrací ta samá myšlenka, jestli jsem zase neudělala chybu, že jsem tomu mezi námi nedala šanci..Ano ta jeho pověst je taková jaká je, ale za ten půlrok mě dokázal přesvědčit o tom, že mu na mně záleží a že neni tak zkažený, jak se na první pohled může zdát..oN je celkově hodně uzavřený a city moc nedává najevo, hraje si na frajírka ale ve skutečnosti je hrozně nejistej..Lidi, kteří ho znají dobře o něm ale řikají, že je to fajn kluk a já si to myslím také..

Nevim, co mám dělat..nechci celý život čekat na "toho ideálního", když jsem měla příležitost chodit s mym vysněnym klukem, znovu jsem jí ze strachu zahodila a teď se dostávám do situace, že tenhle "vztah" je nezávazný, přestože k tomu klukoví něco cítím a nechci, aby mi unikl ale zároveˇse bojím toho, že mně podvede, opustí, zklame apod.

Máte s tímhle nějaké zkušenosti? Co je nejdůležitější předtím, než vstoupíte do vztahu? Je dobré pořád přemýšlet co by kdyby nebo je lepší se do toho prostě po hlavě vrhnout přestože hodně riskuji, že mě ten druhý zraní?
 
arrow
profile_image
Kačkaa
od 24. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Působí to na mě, jako by tě bavilo, že se o tebe někdo snaží a ty ho máš omotaného kolem prstu a v momentě, kdy ztratí zájem tě to štve. Oni se holt nebudou snažit donekonečna. Ani tebe by to nebavilo.

Přítel má kámoše, je to děvkař, ale začal jim být až když ho podvedla holka, se kterou dva roky chodil a děsně jí miloval, Pak si začal užívat. Ted má už půl roku holku a rád se podívá na jiné, ale nic s nima nemá.
A ještě něco - kdyby ses skutečně zamilovala, nějaký pro a proti nebo zda ti neublíží apod. řešit FAKT nebudeš.
V 17ti jsem se zaláskovala do kluka. Nejhezčí kluk na škole a projevil zájem o mě.
Naše ''chození'' trvalo 14 dní, pak mělo dojít na sex, já odmítla a chození skončilo
A jinak - zbožnoval mýho psa, popral se s klukem co obtěžoval jednu holku a brečel u Armagedonu - takže tyhle věci, taky moc nenaznačí, zda ti ublíží nebo ne.
Takže ? Musíš to zkusit jinak nic nezjistíš. Každej je jinej
A ještě něco - zranit tě může i kluk, kterej děvkař neni a nikdy nebyl.

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No je fakt, že asi nějak moc zamilovaná nejsi, protože v tu chvíli většinou člověka opouští veškerá racionalita a chce prostě s tím člověkem být...asi kdybys to cítila takhle, tak bys to až tak hlavou neřešila...spíš mi přijde, že se ti asi celkem líbí nebo tak, ale hotová z něj nejsi...
spíš škoda u toho prvního, ale chápu to, to jsi byla hodně mladá a člověk je takový nejistý sám sebou a tím, co vlastně chce...a přijde mi, že pořád o něj zájem máš, on možná taky, opravdu by to nešlo?

jinak k tomu druhému, děvkaři se ze zkušenosti většinou nezmění, nebo to trvá hoodně dlouho, než zjistí, že už je to nebaví..nebo na chvíli je nějaká holka očaruje, tak se zklidní ale po nějaké době je to zase přejde....prostě pořád ty ženské potřebujou kolem sebe, možná je to často i tim nižším sebevědomím, že si pořád musí něco dokazovat..ale těžko říct jaký je ten tvůj..ale u devatenáctiletýho kluka se to dá celkem očekávat, že bude ještě trochu ucho nevyzrálý ))

jinak než že to zkusíš to asi nezjistíš, nebo můžete zkusit být jen kamarádi a třeba se z toho něco vyvrbí...rozhodně bych se s ním nepouštěla hned do nějakých intimních záležitostí a snažila bych se ho poznat spíš první duševně, abych se hned nespálila...

arrow
Neprodává v Bazaru

Jéééjda..já znám tolik kluků co když nemají holku, tak se chovají tak trochu děvkařsky... ale s přítelkyní jsou to nejvěrnější kluci..naopak ňoumové co vypadají věrně, mají tendence si něco dokazovat..sebevědomí a chytří kluci/muži ne.
Můj přítel taky nebyl žádný svatoušek,když jsem ho potkala..a a je to nejúžasnější chlap na světě...Ale já měla vždy takové tendence vybírat si chlapy, kteří nebyli uplně ideální..a měla jsem pocit, že je dokážu nějak zpracovat....
Navíc jsi mladá a nezabije tě, když něco zkusíš..lepší než se trápit s tím proč jsi pořád sama....to je samozřejmě pohled mé povahy..ale jednou budeš muset do nějakého vztahu jít, pokud nechceš být sama.
Někdo se sice zamiluje na první pohled a už nepřemýšlí a prostě do toho vztahu jde..ale někdo si naopak lásku vypěstuje časem...takže je to složité

arrow
profile_image
Majka69
od 16. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mňa by zaujímalo, kto je děvkař. Pretože každý chlap chce mať od prírody čo najviac samíc, a chlapov sú dva druhy - tí, čo ich môžu mať (děvkař) a tí čo ich nemôžu mať Hlavne si začni užívať sex, aby ti nechodili po rozume takéto kraviny.

arrow
profile_image
jajulka22
od 25. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky moc za názory holky, je fajn slyšet taky něco od naprosto nezávislých lidí a ne jen od kamarádek.

Kačkaa: Nad tím už jsem taky přemýšlela ale pokud jsem si jistá, že toho kluka nechci, nikoho za nos nevodím..Nesnášim ty holky, který si kolem sebe udržují kroužek ctitelů..Ani s jednim jsem protě v danou chvíli nevěděla.

xTery: Ne zamilovaná nejsem, to je pravda, u mně tohle většinou přichází postupně..Ale máš pravdu v tom, že určitě je lepší s nim nic moc nemít a spíš se ho snažit poznat..A co se týká toho prvního..Jo tam je asi zájem pořád na obou stranách..Přestože má tu holku, vím, že ke mně pořád něo cítí ale nevim jestli je uplně fér se mu zase znovu míchat do života..Kdyby s ní nebyl, tak je situace uplně jiná..ale začal s ní chodit někdy v březnu (potom, co si myslel, že nemám zájem a navíc se dozvěděl o tom druhém) a v dubnu jsme se právě viděli a když jsme se o tom bavili a já mu řekla, že zájem jsem měla, tak na to řekl, že toho se nejvíc bál..Prostě jsme oba měli pocit, že ten druhý o něj nestojí a báli se udělat ten první krok a když jsme si to pak vyřikali, už bylo pozdě..Chápu ho, že z toho má strach, potom kolikrát už to vypadalo nadějně a já to zasekla. Myslim si, že v TOMHLE už mi prostě moc nevěří..

Celkově máte asi pravdu v tom, že je lepší to zkusit, protože sama fakt zůstat nechci

 

Váš příspěvek

Je dobré přemýšlet co by kdyby anebo radši riskovat a vrhnout se do vztahu po hlavě?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené