arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji chroust: Ale fakt mě výtáčí doktoři kteří plácnou první co je napadne a nechtějí přijít na kloub tomu jeslti to opravdu lupenka je nebo něco jiného.

Mně doktor dokonce řekl že neví co to přesně je. Ale že by to lupénka mohla být. A to já jsem tam vlastně přišla s tím, jestli to neni lupénka, takže jsem si to vlastně diagnostikovala sama

arrow
profile_image
Eka
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji angeeel: Ahoj Mně se loni po létě objevilo takové červené místo, někdy to i svědilo, pak to vevnitř zesvětlalo a bylo z toho jakoby takové kolečko a kůže tam byla dost suchá.

No, podle popisu bych řekla, že to nebyla lupénka, ale kožní plíseň - ta se typicky projevuje tak, že se objeví kruhovité, většinou svědivé ložisko, které má postupně světlejší vnitřek a zarudlý, zvýšený, šupinkující se okraj.

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Třeba to není lupénka, mně se párkrát udělalo něco podobného na ruce okolo dlaně a prstů, ale pak to zase zmizelo...vždycky se mi to udělá v česku, když jsem...vysvětluji si to jako reakci na prostředek na nádobí, protože jinak mýdlo používám stejné jako normálně doma

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ona nikdy nezmizí. Ale každý postižený člověk má období kdy na sobě nemá ani flíček a pak je najednou jak krajta tygrovaná, jsem toho živím důkazem. Zmizet ale nemůže

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji UsmejSe: (i u lupénky)

To těžko, je to genetické

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Eka:
Ty jo, to je možné. I na internetu ty příznaky kožní plísně popisují tak, jako jsem to měla já. Kožní to nepoznal, tak nevím. Ale kdyby to lupénka tenkrát nebyla tak bych byla moc ráda

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, já to zjistila teprve předevčírem od kožního- že to bude nejspíš lupenka.Byla jsem pořádně zoufalá a celý dny jsem probulela.Už jsem na tom trochu lip po diskuzích na netu a budu doufat že to ta lupénka není.Jinak jsem na to dostala taky ty kortikosteroidy (afloderm a Clobex) dále jsem si koupila ve zdravé výživě tabletky chloretabs tak snad mi to zmizí.Přesně jak už tady angeeel píše taky jsem přišla za doktorem jeslti to není lupénka že táta jí má atd....ale to co mám já teda na lupénku vůbec nevypadá podle fotek na netu.Tak musím být a myslet pozitivně páč všechny nemoce (obzvláš ty kožní) jsou z nervů.

arrow
profile_image
Terezska1992
od 1. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

DObrý den,chci se zeptat myslíte,že je to lupénka?

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Spíš bych řekla, perorální dermatitida - dělají se ti tam jakoby bílý puchýřky naplněný vodou? Něco jako uhry, ale né tak úplně, svědí to až bolí? Ale stoprocentně to správně nemusí určit ani na kožním - kam bych si teda s tímhle už hodně rychle zaběhla, protože jak se to šíří a šíří...
No každopádně moje doporučení - Jarischova voda (míchají v lékárně půl litru cca 70,-) a Cetaphil emulze (ta kolem 200) - tím se nic nepokazí - a hlavně na to co nejmíň plácat mejkap a podobný věci, dokud se toho nezbavíš. - Ale s takhle rozlezlým bych šla k té doktorce i za cenu kortikoidů, pokud se nepoužívají furt a opakovaně, tak jako první pomoc hodně pomůžou hlavně ze stránky nervů. Jo a ty puchýřky nemačkat!

arrow
profile_image
Terezska1992
od 1. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na yvonne_s:
No právě kožní má dovolenou,takže musím čekat..A ano máš pravdu jsou to bílé puchýřky a bolo-svědí..A vždy mi to zmizne na určitý čas a pak se to zase třeba za týden udělá a v horším stavu.Děkuji za radu.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jj, to by sedělo na tu dermatitidu. Oni vždycky začnou, že je to dietní chyba, kosmetickej přípravek, kterej ti nesedl a podobně, ale nic to nemění na tom, že se to lemra furt dělá dokola - mně se to předstalo dělat po tom cetaphilu a posledně se mně to vyrazilo když sem si strhla voskem knírek, a to dost agresivně - přeléčila sem to pár dní locoidem a dávala na to tu jarischovku, kupodivu mám zase pokoj. Jinak právě o dermatitidě tady myslim sou rozsáhlý témata, kde určitě najdeš spoustu tipů taky sem tam hledala.

arrow
profile_image
vioneta
od 12. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak lupenku mám nejspíš také podle kožařky, ale mám ji ve vlasech a sem tam pidi flíček někde na těle, v třísle nebo pod prsem, jednou i na tváři, ty po čase vždy zmizí, ale po dlouhém čase Zatím jsem byla u kožaře jednou, napsala mi Elcom a mast namíchanou v lékárně. Když jsem si to aplikovala oboje, tak mi vcelku ložiska v hlavě zmizely, pak sem jela k moři, kde jsem měla vcelku od toho pokoj, vrátila jsem se a začalo se mi to objevovat ve vlasech zase a to si tam nedávám už ten Elcom(došel ), jen mast Takže za pár dní jdu opět na kožní tak uvidíme. Jinakobjevilo se mi to taky ani nevím z čeho, já jsem si začla škrábat nějaký pupínky ve vlasech a pak jsem zpozorovala, že tam mám čím dál víc stroupků a suchých šupin, až jsem musela navštívit už kožní. Chtěla bych se toho zbavit, ale budu pro to muset i něco asi dělat, jak všude píší chce to určitě pozměnit životosprávu a léčit i hlavně vnitřně a být v klidu i po psychické stránce.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Elocom je taky kortikoid, ne? Osobně bych to už - pokud to fakt nejsou megaložiska - kortikoidama neléčila (zvlášť proto, že lupenka je prakticky nevyléčitelná, jenom se dají omezit příznaky -zmírnit). Kolikrát se jim nejde vyhnout na místech, kde je to vidět, a kde to vadí mnohem víc, a ono užívat je celoživotně...
Já si třeba myju denně hlavu, jakmile ne, objevujou se šupiny a ložiska a drápu si je - mohlo by se zdát, že si ju vlastně přesušuju, ale skutečnost je taková, že čím míň mytí, tím víc ložisek. Asi to bude dost individuální. A různý dehtový šampony mají i volně v lékárně. http://www.samoleceni.cz/search?hledat=polytar&hle datOK.x=0&hledatOK.y=0&hledatOK=OK ovšem účinnost je sporná.

Ale co mám na lupence ráda je to, že i když ju mám na xichtě, tak když to ložisko zmizí, tak po něm ani stopy - ono se teda objeví třeba zase jiný, nebo za čas na tom stejným místě, ale žádný jizvy, fleky a tak. to oceńuju.

arrow
profile_image
vioneta
od 12. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Elocom nejspíš je kortikoid tzv. mometason. Je fakt, že já trpím ještě jinou nemocí a užívám i na ní kortikoidy už dlouhodobě, jsem na Prednisonu. Ale i tak právě moc ty kortikoidy na tu lupenku ve vlasech taky nechci moc používat.
No ty místa na hlavě mám teď právě zas nějak hodně, většinou na horní části a na temeni hlavy a svědí to parádně teda. S tím mytím vlasů to máš asi pravdu, ale taky jsem si spíš myslela, že častý mytí to zhoršuje, protože si tím tu pokožku vysušuju. Čím si myješ ty vlasy ty a používáš i kondicionéry?
Chtěla bych sehnat domácí konopnou mast a vyzkoušet ji, ale jak píšu musí být domácí, jen ji ještě někde sehnat

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Elocom je právě jeden z těch, který dostaneš na úplně všechno. Však ono je hlavní, abys byla informovaná - když víš, jak kortikoidy fungujou, tak je sama užíváš v určitým měřítku. Kdo to neví toho na sebe plácá metráky a pak se nestačí divit. No jak sem psala -někdy to jinak nejde, když chce člověk mezi lidi.
Dřív - na základce, sem si myla hlavu asi co tři dny plus mínus, to si nepamatuju, nicméně sem mívala obrovský ložiska a lupy (lupenka jak sem později zjistila) ze mě padaly po tunách, pak sem začla jednou za dva dny a teď už denně, páč se mně hodně vlasy mastijou. Takže si myslím, že u sebe můžu konstatovat, že častost mytí na ni negativní vliv nemá. Používala sem ten polytar a kdesi cosi, mazala si před umýváním takový "sádlo" od doktorky a efekt nula. Teď mám jeden dehtovej šampon co mi sestřenka dovezla z anglie, ale používám ho spíš rekreačně, protože právě ty šupiny asi nemají čas se udělat, tak mně to příde i zbytečný. Když třeba vím, že si přes víkend nebudu mýt hlavu, tak ho použiju, aby jakože působil. No nevím. Jinak používám naprosto normální šampony - modres syoss z DM mně dělá dobře na vlasy, kondicionéry moc nepoužívám, protože po nich mám vlasy ještě mastnější, ale rekreačně si taky dám. Lupence je to ukradený.
Jestli tě to svědí, tak to může být taky fakt přesušený - zkus si udělat i obyčejnej zábal z olivovýho oleje - nakydat ho do vlasů na hlavu a nechat nějakou dobu působit a normálně umýt. Třeba se to promastí tak jak na těle a nebude to svědět. Mně svědění začíná právě když si den předtím hlavu neumyju a pak si to drápu... Ono to bude jako s lupenkou všude jinde -zmizí až bude chtít, zatím ju můžeš jenom opečovávat.
Kamarádka má teorii (teda asi je to fakt, páč ona je taková vzdělaná), že čím víc si člověk myje vlasy, tím víc mazu se tam dělá, tudíž sou rychleji mastný. Je možný, že sem tím svým mytím docílila právě toho a proto mi to až tak extrémní lupy nedělá. Ale vždycky to bude individuální jako s obličejem.
Domácí konopnouu to se leda někde poptat u známých. Nebo zasít semínka, na té diskusi, jak sem tu nahoře dávala odkaz myslim někdo nedávno psal odkud se dají objednat, ale nevím esi to nebyl zahraniční zdroj. Ale třeba by ti tam poradili ti, co si ju dělají doma taky. Já zkoušela tu kupovanou a zezačátku joo paráda a pak stejně nic. Jako všechno.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené