arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dnes si moje kamarádka z důvodů nepřicházející menstruace udělala těhotenský test, který indikuje už od 5tého dne po styku. Byly tam dvě čárky, předpokládáme tedy těhotensví, styk byl před třemi týdny.

Po chvíli si kamarádka uvědomila, že byla před deseti dny na prventivní gynekologické prohlídce, měla vyšetření i ultrazvukem. Lékařka jí nic neřekla.

Tak nás napadlo, je možné, aby přestože je prohlídka preventivní, lékařka při použití ultrazkuku neodhalila desetidenní těhotensví, nebo je třeba možnost, že se test mýlil?

Možné je oboje.

Na ultrazvuku je těhotenství vidět zhruba od 5. týdne a to ještě ne vždy.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Dirtyangel: lékařka při použití ultrazkuku neodhalila desetidenní těhotensví,

Myslím, že u tak "čerstvého" to z ultrazvuku nepozná, v 10. dnu se tak rozděluje buňka (nebo jak je ten vývoj Musela by jí brát krev nebo moč a z toho by to poznala, ultrazvukem jde vidět plod, ne něco, co je mikroskopické. A test může být falešně pozitivní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji hanuliska: od 5. týdne

Toto jsme právě nevěděly, já si třeba myslela, že už je to i po deseti dnech dost velké, aby to bylo alespoň trošinku vidět

Sama děti ještě nemám, nemám zkušenosti

arrow
Neprodává v Bazaru

Takto "staré" těhotenství v děloze ultrazvukem vidět nelze. Pokud se nepletu, tak těhot. se dá detekovat v děloze okolo 5. týdne.

arrow
Neprodává v Bazaru

Aha, teď čtu, že to už někdo napsal přede mnou. No, aspoň je vidět, že se nejspíš nepletu. Sama jsem měla podezření na mimoděložní, těhot. test pozitivní a v děloze dle UZ nic. Chodila jsem na kontroly, a myslím, že tak cca v šestém týdnu už bylo na UZ vidět "miminko".

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za vaše zkušenosti.
Spíš by se nám hodilo, aby test byl falešně pozitivní, těhotenství přišlo jaksi nečekaně, ale myslím si, že je to tam

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mě na ultrazvuku nebylo mimčo vidět ještě v 6-tém týdnu.

pozitivní test může způsobit i cysta, ale tu by lékař asi nepřehlédl

Taky děti nemám, spíš mám načteno, protože mám dost nepravidelně menstruaci a případného těhotenství se bojím jako čert kříže...nejjedodušší je nechat si udělat test z krve, to že by test z moči byl po 5 dnech po styku směrodatný se mi taky moc nezdá, na krabičce to sice psát můžou, ale ty testy fungujou všechny stejně, takže potom by to takhle nabízel každý výrobce...3 týdny po styku by už průkazné být mohlo, ale stejně se to musí potvrdit u gynekologa

arrow
profile_image
MadGirlNancy
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě těhotenství potvrdili v děloze až v pátém týdnu...až poté co moje hladina HCg přesáhla 1000 jednotek. O těhotenství jsem z testu věděla už 10 dní před tím. Každý den doktor hledal a hledal (byla jsem v nemocnici) až našel 5. týden. A to jen takovou "bublinku" - gestační váček.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Dirtyangel:
Těhotenství na UTZ lze detektovat až od 1000j. hcg, jinak testům, co detektují těhotenství takhle brzy moc nevěřím, protože jsou hodně falešně pozitivní, nejlepší je Mamatest ten ukáže těhotenství až od 25j. hcg, takže je spolehlivější než ty, co ho ukazují třeba už od 10j.hcg.Jinak nejlepší je, si zajít do nemocnice a v laboratoři si nechat vzít krev jako samoplátce, stojí to asi 250kč, pak budete mít 100%jistotu.

arrow
profile_image
Rosamunda
od 6. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kvůli problémům mi kolem čtvrtého týdne dělali ultrazvuk, ale těhotenství z něj nebylo patrné.. jen z krevních testů, na které jsem pak chodila každý den, aby se potvrdila zvyšující se hodnota HCG.. na ultrazvuku pak embryo se srdíčkem bylo v 6. týdnu..

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

v tak brzkém těhotenství je v děloze pokud se nemýlím teprv blastocysta, která se právě implantovala...takže jak je výše psáno na ultrazvuku není ještě co zaznamenat

arrow
profile_image
venysek1
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

10ti denní těhotenství UTZ neodhalí, jak už tu bylo řečeno Já když jsem volala dr, že jsem asi těhotná, sama řekla, ať hned nechodím, že by to nemělo cenu, nic bysme neviděli. Okolo toho pátého týdne je to už akorát, tak ještě vyčkejte, A´t zavolá dr. a ta jí řekně, kdy má přesně přijít

Cituji cokoladovasusenka: a když jsem se doktora ptala proč mi nebude brát krev, ale dělat to vaginální(pač v česku berou vždycky krev)

Vždy se bere krev? To slyším poprvé, mě ani nikomu koho znám, krev nebrali a dělali rovnou vaginální UTZ

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené