Smazat

Je práce lepší než škola?

Těším se až dodělám školu a nastoupím do zaměstnání, ale nemám jen růžové brýle?

Hezký nedělní večer všem,
mám teď po jarních prazdninách, a při pomyšlení, že je zítra škola mám akorát blbou náladu. Strašně se těším až tu školu dodělám, baví mě tam jen jeden předmět, a tomu bych se chtěla v budoucnu i věnovat, ale do tý školy prostě chodím s nechutí, mám tam sice kamarady, ale prostě mě ten stereotyp už uplně ničí. Navíc jen sedět a poslouchat učitele a psát co říká. Teď jsem ve třeťáku, ale mám pocit, že to vůbec neutíká. Hrozně se těším po matuře až budu mít praci (ikdyž už ted se děsím hledání). Těším se, až si budu vydělávat, těším se až prostě neuslyším zvonek na přestávku a hodinu . Ale nadruhou stranu říkám, nemám jen růžové brýle a práce je horší? Zajímalo by mě tedy jak vlastně takový život při plném úvazku vypadá? Je to lepší než škola? O prázdninách samozřejmě brigádu mám, ale to se nevyrovná plnemu uvazku, že .
 
arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky tak teď jste mi docela otevřeli oči . Co se týče VŠ určo jí zkusím, ale chci při ní mít práci, nezvládla bych prosit rodiče o každou korunu. Ale teda díky za nazory

arrow
Neprodává v Bazaru

Ale nadruhou stranu říkám, nemám jen růžové brýle a práce je horší? Zajímalo by mě tedy jak vlastně takový život při plném úvazku vypadá? Je to lepší než škola?
Každý to má asi jinak,já osobně bych neměnila a studovat bych se v žádném případě nevrátila,pro mě je jednoznačně lepší pracovat

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si studium a studentský život užila dosytosti, takže momentálně hlasuju pro práci, prostě už na to dozrál čas a teď jsem spokojená v zaměstnání. Chtěla jsem práci, která nezávisí na školním roce (květen-červen- nejhezčí měsíce, a já bych je měla strávit ve stresu ze zkoušek?) a hlavně takovou, při které můžu pustit pracovní starosti z hlavy hned po opuštění budovy firmy. Dovolená je sice krátká, ale zase po domluvě si můžu odjet kdy já chci, nemusím čekat na letní prázdniny. Jo a ještě dostávám výplatu, což je na všem úplně nejlepší!
Byla by ale škoda nezkusit VŠ, třeba tě to bude bavit. V životě se ještě napracuješ dost!

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lorraine: Byla by ale škoda nezkusit VŠ, třeba tě to bude bavit. V životě se ještě napracuješ dost!

To souhlasím,pokud to člověk chce,měl by jít dál...

arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vš určitě vyzkouším, to je jasný

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podle mě tady ještě dostatečně důrazně nepadla ještě jedna věc, a sice, že nejdříve tu práci musíš mít tak aby tvé sny neztroskotaly na tom, že budeš rok bez práce

jinak já jsem se taky celkem těšila až vypadnu ze školy, práce mi vyhovuje víc (i když záleží i na kolektivu - není nic horšího než špatný kolektiv v práce, se kterým musíš být každý den), s jediným nedostatkem a to je dovolená…do školy a zvlášť na VŠ nemusíš chodit teď když chci jet už v pátek k rodičům nebo někam na výlet, abych se nemusela mačkat o víkendu se všemi ostatními turisty nebo třeba na hřiby tak si musím v práci vzít dovolenou a jsou kolem toho problémy, protože ne vždy je to možné…takže si to vždycky raději sakra rozmyslím, jestli mi to za to stojí

arrow
profile_image
Trillian
od 1. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

A ještě k tomu hledání práce. Nevím, z jakýho jsi města, ale v Praze se práce sehnat dá. Já ji aktivně hledala 2 týdny, pak jsem našla krátkodobou brigádu, pak zase cca dva tři týdny a mám práci na plnej úvazek, co mě baví. Ale je fakt, že většinu času jsem seděla u počítače a rozesílala životopisy. Kdybych nenašla nic dobrýho třeba měsíc, tak bych asi vzala cokoli, aspoň na čas, protože nedokážu bejt bez práce.
A bylo to v prosinci a lednu, kdy mi všichni říkali, že se práce hledá nejhůř.
Takže musíš chtít a dát do toho všechnu energii, ale něco najdeš.

Mně se na střední taky nelíbilo, hlavně kvůli kolektivu, ale na VŠ je to skvělý. Člověk je už dospělý, nemusí poslouchat paní učitelku, rodiče a sedět ve škole 8 hodin denně a zároveň si ještě může užívat volna, prázdniny, studentské výhody a akce... těším se do práce hlavně kvůli té finanční nezávislosti a kvůli tomu, že mě to posune dál. Přesto bych si ale vejšku a tohle "bezstarostné mládí" klidně ještě dvakrát, třikrát zopakovala

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jojo, souhlasím, že hrozně moc záleží na kolektivu.
Na to až vypadnu z gymplu, jsem se těšila hlavně proto, že už nikdy neuvidím ty přetvářky a pokrytecké lidi. Pamatuju si tři lidi, se kterými jsem si za 4 roky neřekla víc než "ahoj" a taky si pamatuju maturitní proslov, kde právě tihle tvrdili, že "jsme všichni super kolektiv a že bude hrozně těžké se spolu rozloučit, že doufají že se budeme všichni stýkat i po maturitě".. a pak ještě ty jejich kecy, když jsem řekla že nechci jít na pomaturitní večírek. Prostě třída rozdělená na několik malých táborů..
Na VŠ to bylo super. Lidi jsem poznala už v září, když jsme jeli na seznamovací akci a pak jsem se hrozně těšila na říjen až začne škola.. Tam bylo opravdu těžké se s některými lidmi rozloučit.. Teď na VOŠ je to taky paráda. Sice je to babinec, vybrala jsem si obor kam se nepřihlásil ani jeden kluk, takže je to trochu slepičárna, ale po půl roce si rozumíme lépe než po 4 letech na gymplu.. Špatný je že me to fakt vůbec nebaví, takže se budu muset rozloučit pokud klapne ta práce..
Je dobře že chceš VŠ zkusit, ale na to dálkové studium pozor.
Možná bych být tebou zkusila alespon jeden semestr (nebo rok?) dělat na denním studiu abys věděla, jestli tě to bude bavit a jestli to bude mít podle tebe budoucnost a aby sis zvykla na ten vysokoškolský režim. Když si rovnou na začátek nabalíš práci i školu, tak toho na tebe bude třeba moc, budeš pod stresem a na školu se vyprdneš protože bude práce přednější.
Lidi ze SŠ co šli rovnou po maturitě makat a šli na dálkové studium tak studium vzdali, protože prostě nestíhali. Neříkám, že bys takhle dopadla i ty, jen ti to chci ukázat z trošku jiné strany
A víš co bys chtěla dělat? V jakém odvětví bys ráda pracovala?

Cituji Janča92: Jojo, souhlasím, že hrozně moc záleží na kolektivu.
Na to až vypadnu z gymplu, jsem se těšila hlavně proto, že už nikdy neuvidím ty přetvářky a pokrytecké lidi. Pamatuju si tři lidi, se kterými jsem si za 4 roky neřekla víc než "ahoj" a taky si pamatuju maturitní proslov, kde právě tihle tvrdili, že "jsme všichni super kolektiv a že bude hrozně těžké se spolu rozloučit, že doufají že se budeme všichni stýkat i po maturitě"..

joo, taky jsem o kontakt po maturitě nestála. Teda aspoň s některými.
Na vš to bylo super. Bavil mě obor i lidi. A následné práce byly pestré, takže nejde generalizovat. Ovšem ve srovnání s mou sš (nevybrala jsem si ji sama, ale rodiče) je lepší snad všechno.

arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: A víš co bys chtěla dělat? V jakém odvětví bys ráda pracovala?

Učetnictví

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Katch: Tak nevim jak u vás, ale ve městě co bydlim je účetních jak na*ráno, to vidim bledě že si v nejbližší době po maturitě najdeš práci. Třeba ale budeš výjimka Jen kdyby fakt práce nebyla tak kašli na dálkové studium, nastup na denní, budeš mít status studenta takže nějaké ty výhody a pak na dálkové můžeš přestoupit (mám dojem) kdykoliv - nejlépe po semestru nebo roce.. Hodně štěstí, je to boj to rozhodování..

arrow
profile_image
Katch
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Tak nevim jak u vás, ale ve městě co bydlim je účetních jak na*ráno, to vidim bledě že si v nejbližší době po maturitě najdeš práci.

To mi přijde, že dnes je všeho až moc..

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, škola je peklo, už chci pracovat, ale budu to mít hodně těžké, protože mám dost velké životní cíle, kterých se nedá jen tak dosáhnout a chce to dost peněz. Takže mě čeká maturita, státnice z AJ a pak si vydělat na kurz piercingu a prosadit se i jako vizážistka Ale škola je určitě lepší než práce

 

Váš příspěvek

Je práce lepší než škola?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené