Smazat

Je to šikana ze strany učitelky?

Jde o to, že se mi dneska stal zážitek, ze kterého nemám nejlepší pocit. Ponižovala mě naše učitelka, avšak něco takového mi dělala vždycky a já nevím, zda to mám s někým řešit.

Ahoj, sice už tu jeden takový článek na toto téma je, ale v něm je víc než jasné, že jde o šikanu.
Nikdo není dokonalý včetně mě a tak je jasné, že mi nějaké předměty prostě nejdou. To ví i naše tělocvikářka, která, jelikož jsem v tělocviku nejhorší z nejhorších, mě nemá vůbec v lásce. Poslední čtyři roky jsem ji jakž-takž chápala, protože vím, že někdo tak neschopný jako já nemůže být jejím oblíbencem. Ale dneska mě opravdu zklamala. Chápu, že jsem musela například běžet o kolečko navíc, protože jsem nejpomalejší, ale dneska na mě hned od začátku hodiny pohlížela. Když jsme pak dělali(y-jsme holky ) dřepy, tak se mě snažila přesvědčit , že jsem měla míň dřepů, než kolik jsem jí sdělila. Řekla mi, že to počítala i když já vím, že patnáct vteřin před koncem, kdy už jsem se ztěžka držela nad zemí, na mě kamarádka vykřikovala ,,Ještě sedm dřepů, to zvládneš!" A zvládla! Takže jsem na sebe byla celkem hrdá a o pár minut později se mě učitelka snažila přesvědčit, že to tak nebylo.. Ještě tu hodinu mi říkala, že se vůbec nesnažím a že ruším třídu(já-největší introvert na světě) a že si to poznamená do třídnice. Zbytek hodiny jsem se fakt snažila ze sebe vydat všechno, abych jí ukázala, že mi na tom záleží. NE. To jí nestačilo. Například se na mě podívala a řekla:, AA ______ová zase nechápe." A tak dále. Všechny tyhle narážky mě strašně ponížily a ještě teď je mi z dnešní hodiny špatně.
Ovšem nevím, jak to řešit a jestli to vůbec řešit mám. Vím o sobě, že si to strašně beru a neměla bych, ale nemám žádné kamarády, s kterými bych to mohla rozebrat a rodičům jsem ukradená, takže se ptám tady..
Je to vůbec šikana? Co byste dělali vy? Mám počkat jak se to vyvine a pak to případně začít řešit? Děkuji za váš (snad) slušný názor
 
arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Musíš na gymplu běhat o kolečko navíc, protože jsi nejpomalejší z děvčat? To je dost zvláštní přístup úči. My měli na střední super učitele, byla jsem absolutně neschopná v aerobiku a on mě klidně nechal dělat samotnou něco jinýho nebo jen tak koukat. Ale že by nám počítal dřepy Tohle bude dobrá tragédka! Ještě jsem neslyšela, že by na střední nějakej učitel hrotil tělocvik, bože. Máš dvě možnosti, buďto ji vytřít zrak tím, že budeš makat a nebude tě mít za co napomínat anebo se na to povznes, oddělej co je třeba a ideálně s úsměvem na tváři. Řešila bych tohle, až kdyby to opravdu gradovalo do neúnosna. Ani permanentní omluvenkou z těláku bych to teď neřešila, vždyť ty neděláš nic špatnýho. Kolik je tý učitelce zhruba let? Jak vypadá?

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda ale tohle mě umí namíchnout, místo aby se tělocvikář snažil udělat z těláku zábavu a odlehčení a motivoval mladý lidi k pohybu a hře, tak v ne úplně nadaných lidech vyvolá zhnusení nad sportem úplně, neuvěřitelný!

arrow
profile_image
Fairie
od 7. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na mau-mau: Ahoj, nikdo ze třídy jí nemá moc rád, ale to ani mě(ale neber to tak, že by mě nesnášeli ), takže se nadá říct, že by stály při mě, spíš je jim to jedno, za což jsem ráda, protože jde vidět, že v naší třídě nejsou nějaký potrhlý holky, který by se ostatním smály. Na druhou stranu učitelka oblíbenkyně má a taky že si je neustále hýčká a vychvaluje Ale děkuji za komentář, (ne)budu se snažit!
Reaguji na Amber: Děkuji za radu, ale bohužel já ráda bojuji a nechci se jentak vzdávat. Navíc mě nenapadá moc důvodů, kvůli kterým bych měla dostat omluvenku, jelikož jsem vyjma alergií naprosto zdravá. Jo a máš pravdu s těma malýma vs vysokýma holkama Já jsem v naší třídě taky za hobita

arrow
profile_image
Fairie
od 7. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Johanita: Bože, ty mi mluvíš z duše Na základní škole jsem vždycky dělala nějakej sport, ale až v primě ve mě tělocvik vyvolal takovou nesnášenlivost ke sportu, že jsem na něj zanevřela Je jí asi třicet pět, ale popisovat ji tady veřejně nebudu, to mi přijde dost nezdvořilý (i když bych ráda )

arrow
profile_image
Fairie
od 7. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na horsey: jo mívám stejný pocity no.. :/

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tělák mi taky nešel, proto jsem každou hodinu protrpěla. Všechno to běhání, skákání, vrhání a následné měření, kdo byl nej jsem nesnášela a měla z toho akorát stresy. Já samozřejmě pravidelně na konci, takže pro sebevědomí to bylo super... Naštěstí mě nikdo neponižoval, ale každé ulití jsem vítala. Dneska po x letech ze školy to vidím tak, že kdyby se vrátil čas, tak si pro tu omluvenku zvesela zajdu. Proč se trápit? Hodiny těláku jsme měli i ráno, takže člověk přišel do školy vyždímanej jak fyzicky, tak i duševně, že se se svým výkonem ztrapňoval před ostatníma a v takovým stavu třeba pak psal písemky, nebo ho profesor zkoušel a to nemluvím o tom, že si pak člověk musel vydobít zpátky pošramocené sebevědomí.
Za mě omluvenka a normálně na hulváta říct doktorovi, že tě učitelka ponižuje. Jestli je normální tak něco vymyslí.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Fairie: No stačilo by mě jestli je to škaredka nebo krasavice neva... tak se hlavně prosímtě nenech od sportu kvůli jedný koze odradit. Jinak si myslim, že kdybys toužila po omluvence z těláku, tak se to dá na férovku s praktickým lékařem domluvit. Ale ty to zvládneš, nedej se a bojuj.

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no tak mne sa telocvik totálne zhnusil na základke a to som bola práve tá vysoká štíhla s dlhými nohami keď sme behali 1500 m dobehla som úplne posledná aj za všetkými spolužiačkami ktoré mali o 15 kíl viac s tým že sa mi úplne zatmievalo pred očami a mala som čo robiť aby som nehodila tyčku ... podľa mňa by sa telesná nemala vôbec známkovať, je to strašne demotivujúce ... 5 som mala asi úplne zo všetkého okrem gymnastiky, našťastie učiteľka nebola úplne na hlavu a na konci roka mali všetci 1 alebo 2 ... takže ja by som si šla na tvojom mieste ďalej svojim tempom a mala v paži, keď to nejde tak to nejde a keď sa ti to bude zdať neznesiteľné tak sa určite nejako dohodneš s doktorom

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Normálně si u doktora domluvit omluvenku a hotovka. Nechápu proč to ty učitelky dělají, že lidem znepříjemňujou tělocvik, jako bysme všichni měli být atleti. Kdyby jim tak strašně záleželo na našem zdraví, tak nás nechají běhat třeba i míň a pomaleji a budou vůbec rády, že se o to snažíme i když na to nemáme.
Na základce jsem byla v tělocviku sice docela podprůměrná, ale nikdo to nehrotil a v klidu jsem cvičila normálně. Na střední učila prudérní aktivka a po dvou letech jsem to nevydržela a nechala si napsat prvně omluvenku kvůli zádům - že jsem si cvičila sama rehabilitačně, zatímco ona ostatní mučila vedle. Pak jsem si nechala napsat úplnou omluvenku. Podstatně se mi ulevilo psychicky a nakonec i fyzicky - zpocená pak zpátky do třídy, převlíkat se během pětiminutové přestávky a pak po dalších několika hodinách šalinou a vlakem dom...fujky.

Cituji yvonne_s: Normálně si u doktora domluvit omluvenku a hotovka

asi jo. Ono se bude s učitelkou blbě bojovat... nejspíš bych, až bych byla bezpečně omluvená z tělocviku a už tam nemusela, si na úču i stěžovala. Třeba i anonymně. Ale nenechala bych jí to projít.
Já tělák na střední taky neměla ráda. Byla jsem docela dobrá v individuálním sportu, ale nesnášela jsem míčové hry a ty jsme hrály pořád. Pro úču to bylo pohodlné. Při např. gymnastice by se asi nemohla šťourat v nose, když to přeženu... Občas jsme měly supla, kdy jsme třeba i běhaly po lese s trenérkou, tak jsem byla ráda a ostatní nadávaly jak špačci. No ale jinak jsem se z těláku radši co nejvíc ulívala a byla ráda, že je střední pak z mnou (nejen kvůli tělocviku). Hodně učitelů si na žácích léčí své komplexy a frustrace. Něco bych si asi v dnešní době i nahrála na telefon jako důkaz. Je jiná doba, lidi si nemusí nechat kálet na hlavu.

 

Váš příspěvek

Je to šikana ze strany učitelky?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené