Smazat

Jeho rodiče nám do všeho mluví...

Rodiče přítele mají tendenci do všeho mluvit a rozhodovat o tom. Co s tím?? Jsem už otrávená a nešťastná.. Myslíte, že se může situace změnit po přítelově odchodu z domova??

Ahoj děvčata, potřebuju radu...

S přítelem (23) jsme již dva roky a před dvěma měsíci jsme začali zvelebovat naše hnízdečko lásky, kam jsme se chtěli koncem prázdnin stěhovat. Náš vztah byl celou dobu harmonický až do doby, kdy jsme s rekonstrukcí začali.

Je mi 22 let, letos jsem dodělala státní závěrečné zkoušky a již přes rok a půl pracuji jako zdravotní sestra. Na okamžik rekonstrukce a stěhování jsem se nesmírně těšila, protože si myslím, že tento okamžik je jedním z významných mezníků ve vztahu dvou lidí. Nevěděla jsem však, co mě čeká. Od samého začátku jsme se s přítelem dohadovali na každé maličkosti. Nelíbilo se mu to a pak zase ono.. Říkala jsem si, že je to dáno odlišným vkusem a pokoušela jsem se hledat kompromis, což bylo neuvěřitelně obtížné.. Jenže postupem času byl zádrhel každý nesmysl, hádky se stupňovaly a veškeré mé počáteční nadšení pozvolna vyprchávalo.. V tomto okamžiku jsem si začala všímat poměrně důležitých drobností.. Většinu času, co jsme s přítelem plánovali, jsme se většinou dohodli naprosto bez problémů, jenže po noci strávené doma se svými rodiči najednou svá rozhodnutí zničeho nic změnil a nechtěl o původních plánech nic slyšet. Začalo mi to do sebe zapadat jako puzzle..

Rodiče přítele jsou typičtí zastánci liberální výchovy, kdy rodiče mají se svými ratolestmi de facto kamarádský vztah, kdy je autorita téměř nulová. Proto má přítel s rodiči velmi kladný vztah a bere je jako kamarády. Tímto způsobem si rodiče mého partnera perfektně získali a začali ovlivňovat jeho rozhodnutí velmi nenápadným ale zato účinným způsobem. Zkrátka když oni to takhle nechtějí a nemají to tak doma, tak by to tak nemělo být ani jinde.. Navíc nám slíbili finanční výpomoc v podobě spotřebičů a nějaké té koruny (předěláváme byt mé mamky, který nám poskytla k bydlení) a já byla moc ráda, protože přítel je také po státnicích a začal pracovat až teď a jedinými financemi jsem disponovala já, protože jsem dokázala našetřit opravdu nemalý obnos peněz. Jak to dopadlo? Jeho rodičové slib nedodrželi.. Dali nám částku, která zaslepila možná tak jeden kýbl barvy.. Nyní jsem v situaci, kdy takzvaně držím kasu a přítelovi rodiče mluví do toho, co a jak máme udělat a koupit a vymýšlí nesmysly za neuvěřitelně vysoké částky. Přítel mi vždy jejich nápady nějak interpretuje a diví se, že se mi to nelíbí, když vše budu platit já a jde opravdu o voloviny. Už jsem mu jeho názorovou nestálost vytkla opakovaně, ale in popíral, že by za tím byli jeho rodiče. Jak se s tím mám vypořádat? Když jsme s přítelem jen spolu, je to bezva.. Neuvěřitelná harmonie a pohoda, bez jakýchkoli rozepří a pak přijdou oni a vše zboří jako domeček z karet.. Myslíte, že je šance, že se vše po odstěhování změní? Už nevím, jak to jinak řešit...

Díky za radu... Pája..
 
arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Momentálně také dělám rekonstrukci bytu a vím podobně jak se cítíš, najednou se vyrojilo spoustu názorů od mých blízkých jak bych co měla udělat, co by stačilo a jak by se to líbilo jim. Takže jediné co mi pomohlo, bylo že jsem řekla, že tam budu bydlet já ne oni, a že na ten byt do budoucna nechci minimálně 5 let sáhnout a musím se vyjít do finančního rozpočtu. Přála bych ti, aby jsi s přítelem byla co nejdéle nebo ještě nejlépe na pořád, ale co ty víš, co bude za měsíc, za rok, byt jestli je po mamince, tak ti stejně jednou zůstane, proto bych si s přítelem rozumně promluvila, poděkovala bych za názor jeho a jeho rodičů, ale vzhledem k limitu financí, musíš věci dělat tak aby jsi vyšla a na větší investice - viz rekonstrukce koupelny počkat až našetříš. Nadále taky doporučuji, aby přítel investoval pouze do věcí, které si může v případě rozchodu odvést - spotřebiče nebo nábytek. Témat o tom, že někdo investoval do rekonstrukce cizího bytu a po rozchodu neví co s tím, je tu dost

arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem byla v podobné situaci, byt jsem dostala od babičky a přítel (už dávno EX) neměl ani korunu, přesto jsme se rozhodli to společně opravit. Vymýšlel jednu kravinu za druhou např. v koupelně jsem chtěla oranžové kachličky, ty jsem si vybrala a on se naštval, že by chtěl jiné, které byly 3x dražší. Téměř s ničím mi tam nepomáhal, pomáhal mi můj táta a děda - je mu 79. A on jejich práci vždy jen zkritizoval, projevila se jeho pravá povaha a rychle jsem mu ukázala dveře. Díky bohu, že do bytu neinvestoval žádné peníze a nemuseli jsme se při rozchodu hádat. Sice to měl ze své hlavy, ale jeho chování bylo stejné jako jeho rodičů. Tak pozor na to.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych jim řekla, že ty jejich drahé věci(pračku, koupelnu,..) koupím, ale ať mi dají peníze, když jsou tak chytří

Reaguji na tarabell: Reaguji na pajjjinka: Já bych tedy nedělala žádné rozepře. Prostě bych si to udělala podle sebe. A příteli bych řekla, že odstěhovat se od rodičů znamená osamostatnit se a to znamená mít také svou hlavu. Takže pokud by se nastěhoval a pak měl nějaké trapné připomínky, že rodiče si myslí a bla bla, tak bych mu řekla. Nelíbí se ti tu? Tak si seber věci a vrať se k mamince pod sukni.

Cituji tarabell: Sice holky mají pravdu v tom,že je to tvůj byt a tvé peníze ale chceš tam bydlet i s přítelem. Byla bych opatrná mu to nějak předhazovat..

On může mít poznámky v případě, že on sehnal bydlení nebo v tom případě, kdy si bydlení financují oba společně což se v tomto případě neděje. V tomto případě je na koni přítelkyně, která ten byt má a jednoho dne bude ráda, že ho má ONA a že si to udělala podle sebe.

Cituji pajjjinka: přijel s nápadem, že se ta koupelna musí komplet zrekonstruovat, do čehož zahrnul výmenu potrubí a nové obklady. Cena by se vyšplhala cca k 80 000. Spadla mi čelist a řekla mu, zda není jako cvok.. Tu koupelnu stačilo vymalovat, vycídit a doladit drobnými doplňky..

Já ti rozumím, ale pravdou je, že celkovou rekonstrukcí koupelny zvýšíš dost výrazně cenu bytu v případě, kdyby jsi ho prodávala.
Nicméně, samozřejmě záleží na tom, v jakém stavu koupelna je a zda by se pouze kosmetická úprava vůbec vyplatila.

Řekla bych, že se jedná o klasiku. Která maminka přenechá svého vymazleného synáčka jiné ženě - tedy konkurentce. A co když ještě k tomu bude synáček poslouchat svoji manželku a maminka ztratí autoritu?
Taky jsem si to prožila. Jenže jsem paličatý beran a pokud vím že mám pravdu, jdu do boje. Takže boj začal tím, že jakmile maminka měla námitku proti ní nebo tchánovi. Malý příklad: Maminka protestovala proti kvalitním matracím. Já jsem okamžitě odmítla spávat u maminky, protože její stoleté matrace obsahují spousty roztočů a bacilů, našla jsem si článek na webu a manželovi dala přečíst. Prostě nejlepší obrana je útok. Ale pozor, vždy s úsměvem a mile, bohužel to musíš vydržet, někdy se z toho kroutí hu...ústa, ale pokud o manžela stojíš, tak vydrž. Buď milou, pečující manželkou, na manžela nezvyšuj hlas a PŘEDEVŠÍM, NIKDY PŘED NÍM NENADÁVEJ NA JEHO MAMINKU. To je konec vztahu. Já to řešila větou. Ano., maminka má pravdu, ale .......
Vydrž děvče, život je boj a soužití dvou lidí především v začátcích skřípe jako těžká rezatá vrata
///asi mě někdo vykouše a pěkně vynadá, ale píšu tu /nejen/ ze svých zkušeností, které jsou vzhledem k mému věku 53 let značné///

Reaguji na EleanorWoods: No, a o to právě mamince jde... Vsadím se, že jí nejde o "zelený koberec", ale o opětovné získání nadvlády nad synem Když syn odejde od ženy domů, kdo asi vyhrál? Jeho žena asi těžko...

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji EleanorWoods: On může mít poznámky v případě, že on sehnal bydlení nebo v tom případě, kdy si bydlení financují oba společně což se v tomto případě neděje. V tomto případě je na koni přítelkyně, která ten byt má a jednoho dne bude ráda, že ho má ONA a že si to udělala podle sebe.

Pouze jsem reagovala na to, že některé diskutující zde napsali, že jak našetřené peníze tak i byt jsou slečny (což je z příspěvku zakladatelky jasně pochopitelné) a nazanačovaly,že když se s přítelem hádají jak co udělat,že mu tomá dát najevo. Tak jsem napsala,že bych v tomto byla opatrná toť vše....nemuselo by to skončit dobře. Zakladatelka mi ale už odepsala,že by mu to nepředhodila.

Nechápu proč by se přítel nemohl vyjádřit co a jak udělat nebo zařídit, když tam mají žít společně...To snad záleží na těch partnerech jak se domluví. Mimo jiné slečně nevadí,že partner vyjadřuje svůj názor ale to, že ten názor mění podle toho co mu nakukají rodiče. To ať se na mě nikdo nezlobí ale kdyby můj partner měl vlastní byt a ušetřil si peníze na nějaké menší úpravy a společné zabydlení (s mojí osobou) a já bych se nemohl vyjádřit k tomu co a jak jen proto,že je byt jeho a peníze taky, tak bych mě to zajedno mrzelo, že to tak propočítává (protože když už tam mám žít tak se tam chci také cítit jako doma a mít možnost se na tom podílet) a za druhé bych nechápala na co mě tam chce když nesmím nic říct a vše musí být dle něj.....Stejně tak i kdyby to bylo opačně...ráda bych znala názor člověka, který ten byt se mnou bude zdílet, tak aby to vyhovovalo oběma...
Předopkládám, že až přítel začne pracovat tak do toho bytu taky investuje...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tarabell: až přítel začne pracovat tak do toho bytu taky investuje...

Proč investovat do cizího bytu?To se předpokládá,že když tam bude bydlet,tak bude financovat chod domácnosti a ještě hezky opraví cizí byt?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia: I toto je názor, který zní celkem logicky, ale reálně si to nedovedu představit.. On tam bude bydlet stejně jako já a navíc to není ani moje.. V tomto případě souhlasím s amtulkou, že by měl investovat do věcí, které si v budoucnu může vzít sebou Děkuji moc za názor..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na amtulka: Mohu jen souhlasit.. Děkuju

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na LadyMiss: joo,vanu panáček taky nechtěl, že sprcha je praktičtější, ale BOHUŽEL to jinak technicky vyřešit, tak mám vaničku..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na kostka: To je taky strašný..:/ to člověku úplně pokazí iluze,co? ten můj naštěstí pomáhá, i když na co šáhne, skoro vše po*dělá.. má trošku obě ručky levé, ale aspoň ta snaha tam je...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarkétkaU: to by asi čučeli.. občas se musím hodně držet, abych se až moc neuvolnila a vážně jim z plna plic neřekla, co si o tom vše myslim..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: tak tak.. souhlasím! Jen bych mu to asi neuměla říct takhle na rovinu a na tvrdo..

 

Váš příspěvek

Jeho rodiče nám do všeho mluví...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené