arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
příští rok maturuju a proto začínám řešit dilema vysokých škol. Strašnou dobu jsem chtěla na medicínu, ale čím jsem starší, tak tím víc se obávám, jestli bych to zvládala a hlavně, jestli chci obětovat tolik času učením. Navíc rozhodně plánuju rodinu a nechci mít první dítě v 35 letech.
Letos jsem si dělala testy profesní orientace, neberu je nějak doslova, dělala jsem to spíš pro zajímavost a vyšla mi diplomacie. Zaujaly mě obory jak na VŠE, tak na UK. Koukala jsem se na testy a nejsou zas tak těžké, vše se dá naučit, ale spíš bych se chtěla zeptat, jestli tam někdo z vás studuje nebo někoho takového znáte a jak to tam vlastně všechno probíhá. Samozřejmě jsem si spoustu informací našla, ale hlavně chci cizí názor popřípadě zkušenost.

Teď opravdu stojím nad těžkým rozhodnutím, mám sice ještě půl rok času, ale už chci být rozhodnutá dřív. Takže podle čeho jste si vy vybírali vysokou školu? Ovlivnilo vás i vaše okolí nebo jste se rozhodli sami? A jak popřípadě tyhle školy zvládáte?

arrow
profile_image
D123 mojeid
od 13. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
já studuji na VŠE, sice ne diplomacii, ale i přesto ti zkusím poradit. O diplomacii se u nás na škole říká že tam jsou samý sólisti, každej si jede sám za sebe a asi to chce tvrdé lokty, na pár lidí co znám z diplomacie od vidění to opravdu sedí. Celkově diplomacie patří mezi obtížnější obory pro přijetí. Bývá tam docela nával, ale potom si myslim, že studium už takový problém nebude. Asi by bylo dobré, aby tě bavily jazyky, abys měla dobrou znalost angličtiny a druhý jazyk aby pro tebe nebyl španělskou vesnicí. Na VŠE je angličtina směřovaná jen ekonomickým směrem a druhý jazyk od určité úrovně též. Bohužel myslím, že zrovna na fakultě mezinárodních vztahů druhý jazyk jede rovnou už taky ekonomickou angličtinu.

Jinak já chodila na ekon. lyceum, takže volba jít na ekonomku tak nějak vyplynula, potom šlo už jen o výběr fakulty. Záleží k čemu máš aspoň trochu vztah. Jestli tě baví biologie a láká tě medicina tak VŠE asi nebude ta správná volba. Když tě něco nebaví o to hůře se to studuje...
Klidně se nech inspirovat okolím, získávej co nejvíc informací, projeď si webovky spoousty škol, ale konečné rozhodnutí by mělo být určitě jen a jen na tobě. Studovat to budeš ty a ne nikdo jiný.
A rozhodně se neboj, zvládnout se dá všechno

arrow
Neprodává v Bazaru

já si myslím, že pokud tě několik let zajímala medicína, tak k ní zřejmě asi máš nějaký vztah. minimálně pokud tě baví biologie a nemáš problém pamatovat si některé údaje.
mám kamarádku, která říká, že nejhorší jsou zkoušky, ale jinak se to dá. člověk se musí jen dokopat se učit průběžně a na ty zkoušky. Letos dokončila 6.ročník 3LK a od 2. ročníku stíhala brigádu 2x víkendy v měsíci brigádu jako sanitařka.

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Minulý rok jsem zažívala podobné dilema. Nejhorší bylo, že mi od začátku střední učitelé chválili jak kreslím a rýsuju a viděli pár mých návrhů... no zkrátka se o mě na "celé škole" říkalo, že určitě musím jít na architekturu. Tak jsem si řekla, tak fajn půjdu na architekturu... na poslední chvíli (v období podávání přihlášek) mi ale došlo, že to není to co chci doopravdy dělat, že to chce spíš především jeden učitel. Vykašlala jsem se na všechny a dnešním dnem už jsme přijata na školu, na kterou se fakt těším.
Tím chci jen říct, že je nejlepší se vykašlat na všechny racionální důvody a prostě jít tam, kam tě to z jakýchkoliv důvodů táhne nejvíce. A pokud chceš na medinu a jenom se obáváš toho, že bys to nedala... stejně bych to zkusila. Pak by sis to taky mohla vyčítat.

arrow
profile_image
Sellina
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem z diplomacie odstátnicovala na začátku června a musím říct, že mě ty roky moc bavily a jsem za to ráda, nikdy bych neměnila. Každopádně to ale není lehký obor, je to především na zapamatovávání, takže pokud nemáš dobrou paměť, pořádně si to rozmysli.

arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju moc za všechny názory. Mně osobně to táhne oběma směry, ale zrovna v tuhle chvíli více k té diplomacii. Sice jsem se skoro celý gympl zaměřovala na biologii s chemií, ale matika mi taky nikdy nedělala nějaké extra problémy.
Paměť mám dobrou, myslím si, že jsem vcelku inteligentní a učitelé říkají, že si můžu vybrat skoro každou školu s výjimkou nějakých extra fyzikálních, ale to bych ani nechtěla.
Na rozhodnutí mám nějaký ten měsíc ještě čas, a nakonec příjimačky můžu zkusit na obě školy

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Audrina: nakonec příjimačky můžu zkusit na obě školy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené