Ahoj holky. Mám po maturitě druhým rokem. První rok jsem šla na ekonomickou vysokou školu, která mi sice šla, ale uvědomila jsem si, že tohle v životě dělat nechci. Druhý rok jsem si podala přihlášku na chemickou školu, ale ta už mi bohužel nejde. Ale nevím co teď. Studovat mě baví a mám vybranou i školu, jenže nevím jestli je to dobrý nápad, jít na třetí vysokou školu. Máte s tím některá zkušenost? Ten poslední rok už bych si musela platit, že? Předem děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no, když přesáhneš 4 roky studia, tak už platíš, takže jeden rok bys platila určitě.Ale jestli víš, že tě to bude bavit a bude to pro tebe do budoucna lepší, tak za to ty peníze stojí

Reaguji na Dominikka: A nevíš, kolik se tak zhruba platí za semestr?

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji M.achna: A nevíš, kolik se tak zhruba platí za semestr?

Každá škola a každý obor to má jinak. U nás se platilo v rozmezí 15-40tisíc za semestr podle oboru.

Jinak já bych do toho šla. Pokud tě opravdu studovat baví, zkusila bych ještě třetí školu.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na M.achna:
Záleží na škole. Ta si to stanoví sama.
Kontaktuj tedy příslušnou univerzitu/fakultu.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych do toho šla. je lepší si dodělat školu která tě baví,než zbytečně ztrácet roky někde, co tě nebaví a ani bys třeba v budoucnu nedělala.

za mě,jdi do toho.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky to tak mám....První rok jsem studovala Sociální práci, teď jsem na Stavenbím inženýrství, což mě sice baví, ale nevím, zda zvládnu zkoušky už teď v 1. semestru a dávám si přihlášku na školu, která mě bude bavit 100% a samozřejmě pokud by se mi podařilo zvládnout zkoušky teď a přijali by mě na třetí VŠ, tak bych se snažila zůstat tam i tam, jelikož teď to mám dálkově...

Takže můj názor asi znáš JDI DO TOHO!!!

arrow
Neprodává v Bazaru

Radila bych ti ale, studium na současné škole jen přerušit. Nikdy nevíš, jestli se zase nebudeš chtít vrátit. Jinak, jdi do toho. Já taky vystřídala školu a bylo to to nejlepší co jsem mohla udělat!

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ifka.d: Radila bych ti ale, studium na současné škole jen přerušit.

Taky to teď takhle nejspíš udělám...

Ale tu třetí školu už si dvakrát rozmysli jakou. Mně by teda bylo líto jednoho ztracenýho roku, natož dvou. Stane se, já vím, ale dvakrát po sobě? Opatrně ať i s tou třetí nešlápneš vedle. Taky je možný, že budeš muset prodlužovat, to je další rok navíc..

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Upřímně neznám nikoho, kdo by vystřídal tři školy a nějakou dodělal. Takže od toho se odvíjí můj názor.
Zjisti si kolik škola požaduje za semestr a rozmysli jsi, jestli to opravdu budeš ochotná a schopná zaplatit a počítej raději s 2 roky, kdyby si musela prodlužovat, aby si se na to pak nevykašlala po 3 letech, protože na to nemáš/nechceš do toho cpát peníze. A taky si promysli, jestli vůbec máš dost disciplíny na to, abys nějakou školu vůbec dodělala.
Já jsem taky přemejšlela, že pláchnu na chemkárn a nakonec jsem ráda, že jsem tam kde jsem. Přestože mě ta škola občas rozčiluje strašně, pak v tom ani nevidím perspektivu apod. zatnu zuby a makám a třeba za měsíc mám úplně jinej pohled. Člověk se nesmí nechat ovlivnit prvotním nadšením pro něco jiného. Tímhle style jsem chtěla odejít už z gymplu několikrát (na uměleckou, pak na keramicko-sklářskou), z VŠ zase na zemědělku/biologickou (na ošetřovatele zvířat/zootechnika nebo něco podobného), bioinženýrství, aplikovanou fyziku, strojařinu a chemku. Na tu strojařinu a chemku bych chtěla víceméně pořád, kdybych si byla jistá, že to tam budu zvládat v poho, nicméně si myslím, že by to byl pro mě oříšek a taky by neměla tu motivaci, dělat se se vším odznova, tak si říkám, že jsem si to měla rozmyslet dřív.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky neznám nikoho, kdo nastupuje pořád na nový obory, a nějakou školu pak dodělá.
Jestli si myslíš, že tě to bude bavit, jdi do toho, dělej pro to maximum. Ale 2 roky "proflákaný" je docela dost. Taky se ti může stát, že tě vyhoděj a až se budeš ucházet o zaměstnání, tak jim jen řekneš, že v posledních 4 letech jsi studovala 4 různý školy, ne nic z tebe není, praxi nemáš - poperou se o tebe.
Hodně dobře to promysli

arrow
profile_image
Verrunka
od 21. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já znám naopak v mém okolí dost lidí, kteří přecházejí ze školy na školu. Prostě jim v něčem nevyhovuje, nesplnila jejich očekávání, tak přejdou. Osobně na tom nevidím nic špatného.
Sama mám také 2 roky po maturitě a tento rok budu přecházet na jinou školu, znova do 1. ročníku. Rok po maturitě, mi nevyšlo zahraničí, takže jsem nastoupila na pár měsíců do práce, tento rok studuji na škole s ekonomickým zaměřením, bohužel škola nesplnila mé očekávání.
A jak tu někteří píší, o ztrátě 2 roků, co k tomu říct, jako ztráta mi to rozhodně nepříjde. Sama jsem za ty 2 roky posbírala nespočet zkušeností, za které jsem vděčná. Někteří se prostě déle hledají, hledají to, co jim bude vyhovovat. Rozhodně lepší, přecházet ze školy na školu a najít tu,která bude ta pravá, než hned po maturitě nastoupit do "práce" ke kase a živit se tím celý život.

Cituji daty: taky si promysli, jestli vůbec máš dost disciplíny na to, abys nějakou školu vůbec dodělala.

Tohle je asi nejdůležitější.
Proč jsi na ekonomku šla, když jsi věděla, že to dělat nechceš? Běhěm prvního roku je stejně stěžejní mikro a makroekonomie, které se pak stejně "nikdo" v pracovním životě nevěnuje, takže jsi toho nejspíš moc poznat nemohla. Navíc z ekonomky máš obrovské možnosti, nejedná se jen o jednu pracovní pozici.
A proč ti nejde chemka, když tě baví? Většinou, když někoho něco baví, tak je ochotnej strávit nějakej čas s knížkama a jak říkala Daty, zatnout zuby a dřít. Pak je otázka, jestli dokážeš odhadnout svoje možnosti na co máš a na co ne.

Cituji M.achna: Studovat mě baví

Ale jakým stylem studovat? Zatím žádný výsledky nemáš. Nebylo by pro tebe lepší jít pracovat a po večerech před spaním se samovzdělávat?

arrow
profile_image
lupinodiferro
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na M.achna: rozhodně to cenu má, mam v rodině člověka, který skončil až na čtvrté vysoké škole a teď finišuje, je zapálenej a věnuje tomu vše jde o to si najít to pravé držím palce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené