Smazat

Jsem divná, když jdu proti davu?

Zajímal by mě Váš názor, Vaše zkušenosti, Váš pohled na věc..

Ahoj všichni..
Chtěla bych vědět i cizí názor a náhled na můj přístup k věci.
Jsme kolektiv asi 7 holek a zbytek chlapy (o ty ani tak nejde.) Naše nadřízená je možná pro někoho fajn ženská, já jsem trochu jiná, mám jí prokouklou, hodnotím jí jako obyčejného člověka, mě rovného, takže pokud bych s ní vycházet nemusela kvůli práci, nerozuměla bych si s ní. Je křivá, pomluvačná a falešná a já to prostě nemám ráda.
Jde o to, že jsme tam tedy v sedmi ženských, šéfová je osmá. Všechny si jinak rozumíme, je tam sranda, máme se rády. Žádný problém. Ovšem.. až na mě a na mou kolegyni, tam mají ostatní ženský strašnou potřebu lézt šéfové do ******. Neskutečným způsobem. Je mi to vyloženě odporné, neúčastním se toho, prostě jsem svoje, vlastně my obě s kolegyní. Děláme si svou práci a všímáme si především sebe. Je nám kolikrát vyloženě zle, když slyšíme, co jsou ostatní schopny šéfové říct, jen aby se jí zalíbily. A já si prostě říkám, že tohle sakra nemám zapotřebí !? Nemám zapotřebí se usmívat, kdykoliv se potkám se šéfovou na chodbě, nemám potřebu jí každých 5min nabízet kafe, nemám potřebu jí nosit dary a navařené jídlo (ano, i to..).. nemám potřebu účastnit se diskuzí, většinou nehezkých, na účet jiných kolegů, co zrovna nejsou v práci (ano, to se děje často..jako slepice se usadí v kanclu u šéfové a někoho drbou, hnus!) Já mám kancelář vepředu, ale všechno je tam slyšet. Kolikrát bych tam vůbec nejradši nebyla a neslyšela to! A já s mou kolegyní sedíme, ačkoliv bychom nemuseli a mohli se přidat do slepičího kroužku a lézt šéfové do zadku, a všímáme si své práce, povídáme si o normálních věcech a tohle jde radši mimo nás. Proto mám i pocit, že mě šéfová nemá tak moc v lásce.
Druhá věc, která se u nás v práci řeší, jsou dárky a narozeniny. Přispívání a vybírání dárků. Vzhledem k tomu, že nás je v práci asi 30, si umíte představit, jak to vypadá. Každý měsíc má někdo narozeniny, každý měsíc se vybírá třeba 100,- . Se 70% lidí se skoro neznám, pouze je pozdravím, sedíme odděleně. A já jdu opět proti davu a můj názor je: Proč budu přispívat na někoho, kdo mi v životě nic nedal ?! Na někoho, koho v podstatě skoro vůbec neznám ?! Každý měsíc budu odevzdávat peníze na někoho, komu bych sama od sebe dárek ani nekoupila !? A přispívání se prostě v práci veřejně zdržuji. Když jsem měla narozeniny já minulý rok (bylo nás tam ještě podstatně méně), nedostala jsem ani jedinou smsku, ani jediné přání....Bohužel moje chování může působit na ostatní nejspíš hodně neohleduplně a sebestředně. Možná jsem tímhle vážně odlišná, ale přijdu si tam jak v blázinci.. Copak to těm ženským není blbé? Copak se na sebe přes tohle chování mohou podívat do zrcadla? Jsem divná? Zbytečně na sebe upozorňuji?
Když holky navrhnou, že bychom si mohli jít ženské sednout, nemám nějak zájem. Nejsou to ty kamarádky, se kterými bych měla zapotřebí trávit čas po práci a vůbec jim nad vínem předávat informace o mém soukromí, tohle je navíc mezi těmito holkami strašně zranitelné, jsou navíc schopné potom pomluvit jedna druhou a přitom se na sebe usmívat. Jak byste se v tomto kolektivu chovali vy? Já se prostě nechci ponižovat a jít s davem, když to tak necítím a dělat nechci. Máte to v práci někdo podobně? Přijdu si někdy jako černá ovce, ale zároveň mám pocit, že jsem tam snad jediná normální a dospělá a nemám potřeby hrát na někoho nějaké neupřímné hry jen proto, abych se zalíbila. (a to jsem paradoxně jedna z nejmladších) Je mi z toho vážně zle..
 
arrow
profile_image
Kika92
od 26. 3. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

tvou situaci ohledně šéfové úplně chápu. Taky se mi nelíbí, když ostatní lezou do zadku někomu jinému jen proto, že je na vyšší pozici, ať už profesně nebo společensky. Ale co se týče skládání se na dárek nebo různých posezení s kolegy, vidím to jako příležitost se seznámit s ostatními a třeba poznáš někoho, kdo ti sedne. A i kdyby ne, vždy je lepší mít pozitivní vztahy na pracovišti a nebýt vyvrhel. Nemusíš je mít ráda, nemusíš se ponižovat a chodit s nimi každý druhý den na víno, ale čas od času by ses měla kousnout, zatnout zuby a na půl hoďky/hoďku se připojit k ostatním, pokonverzovat, snažit se smát a bavit se. Nejsou to sice kamarádky, ale jsou to kolegyně, se kterými trávíš téměř každý den a není dobré je od sebe odhánět a tvořit kolem sebe bublinu. Nikdy nevíš v jaké situaci se ocitneš a někdo z nich by ti mohl podat pomocnou ruku. Určitě si zdvořilým konverzováním zpříjemníš pobyt na pracovišti.

Přeji hodně štěstí

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kika92:
Naprosto souhlasím.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kika92: Děkuji za odpověď..

Já tě zcela a naprosto chápu, chvíli jsem pracovala v kanclu a po té chvíli mi bylo stoprocentně jasné, že tohle prostě pro mne není. Navařené jídlo tam sice šéfovi nenosil nikdo ( dokonale jsem se pobavila ) ale donášení, falešnost a anální alpinismus tam překvital zrovna tak, jako píšeš - my ještě do toho byli v open office a smíšený kolektiv, takže to bylo obohaceno i o různé intriky typu "kdo s kým (ne-)spí". Jelikož jsem měla ještě druhou práci ( což taky nedalo některým spávat ) a přítele, neměla jsem zájem chodit ve svém drahocenném volném čase u vína vést neplodné řeči a dělat duševní striptýz lidem, kterých jsem měla tak jak tak po krk už v práci Ovšem, bylo to dáno zčásti i tím, že mi neseděl ani typ práce, kterou bylo potřeba dělat. Divná určitě nejsi, spíš ne každá práce je pro každého - jsme rozdílní a máme rozdílné potřeby

arrow
profile_image
Nicoffee
od 10. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lidi mají naivní představy o tom, jak to funguje ve firmách v kolektivech. Představují si totiž, jak by to mělo být, ale realita je jinde. Aby se trošku člověk do toho dostal, opravdu doporučuju komiks Dilbert, kam se hrabou nějaké chytré knížky. Pak je na zvážení, jestli tě ta práce baví, pokud ano, zkusit jinou firmu. Jinak tě to zničí. Sama jsem pracovala ve firmě, řekla bych, že čím větší kolektiv, tím je to lepší. V tom malém, zvlášť, když je tvořen převážně ženami je peklo. Všichni donáší, pomlouvají, hledají chyby, aby mohli bonznout. Z vlastní zkušenosti, pokud nemáš to štěstí, že pracuješ s nejlepší kamarádkou, tak se nikdy nevyplatí být v práci otevřená a mluvit o svém soukromí. Ze mne hned tahali, co přítel, kdy budou děti, v kterém baráku přesně bydlím...uuuu. Spíš než kolektiv, to bylo bitevní pole, kdo z koho. A některé ženské umí opravdu znepříjemnit život. Za mě nikdy víc. Strašně jsem se trápila a byla z toho v neustálém stresu, který jsem si nosila domů a paradoxně, když jsem už mohla odpočívat, tak to nešlo a odneslo to zdraví a za to mi to nestojí. Nevěř, že se to v práci zlepší, buď to dokážeš překousnout nebo tě to bude trápit čím dál víc.A ano, u nás se nosily doslova švestičky z vlastní zahrádky, dokonce i chlapi! nosili šéfovi dorty... No, mně nepřekousl, nebyl zvyklý, že mu někdo řekne ne, že to dělat nebude, protože to není v náplni jeho práce, že je to časově nesplnitelný úkol, nebo nedejbože, že je to nelegální a já to dělat nebudu. Odešla jsem, ale ten jeho pohled, kdy mu málem explodovala hlava vzteky mě bude hřát snad i po smrti.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Reaguji na Nicoffee: Všude stejné nebo aspoň podobné. Je to vážně hnus. Naštěstí jsem se od toho dokázala odprostit, není to tak, že bych z toho měla dneska už deprese, takové období už je za mnou, tím jsem si také prošla. Spíš se nad tím kolikrát jen pozastavím, co VŠECHNO jsou schopni lidé říct a udělat jen pro úsměv šéfa, který je stejně neupřímný. Navíc si myslím, že se tomu v soukromí sám nadřízený snad musí strašně smát, jaké to jsou ovečky a co plácají za všemožné nesmysly. Kolikrát jsem žila v tom, že nadřízená vnímá to, že jsem v tomhle jiná a pokud pro ní chci něco udělat (kafe, odnést jí sama od sebe nádobí....), bude si toho vážit mnohem víc, než když se jí někdo neustále vnucuje. Ale ne, ono to tak prostě není no . Naštěstí to není práce, kde bych chtěla stavět kariéru a je jasné, že dřív nebo později potáhnu jinam. Je to tam každý den jinak. Jeden den je husa ta, druhý den ta, třetí den ani jedna, čtvrtý den jsou obě, pak jsou nejlepší kamarádky.. a já žasnu a ťukám si fakt na hlavu, zda jsou vůbec normální. Sakra.. jednoduchá rovnice.. tak buď mám někoho ráda, nebo někoho neznám, tak ho neřeším a nebo mě někdo jednou zklame, pomluví, tak už se s ním prostě nebavím, pouze ho toleruji. A ne že za týden o tom nevím a jedu s ním na nový list.. ? Já jsem fakt asi jinde. Každopádně holky díky moc za odpovědi, je to vážně na zbláznění..

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kika92: Souhlas.

arrow
Neprodává v Bazaru

Bohužel takoví jsou lidé. Ale nemyslete si, že tady jsou lepší. Oni lidé hezky mluví, ale pravda je trošku pak jiná. Jen jsem chtěl říct, že většina z těch, kterým se tu s tím svěřujete, je stejná jako ty kolegyně, které lezou nadřízené do zadku. Protože tak je to prostě všude.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na skxs: Jako, upřímně, máte pravdu..co si budem..

Reaguji na skxs:
Jo, to je asi taky pravda asi platí ono řčení "kdo chce s vlky žiti, musí s něma výti" ... nejeden, co pracuje v kanceláři, se nejspíš bude muset alespoň trochu "začlenit", chtě nechtě - ostatně, typy, co rádi lezou do nadřízených zadků a leští šéfovské kliky se vyskytují zdaleka nejen v kanclech, bohužel.

arrow
profile_image
Lygie
od 22. 1. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
já Vás uplně chápu. nejste náhodou Beranka, nebo Lvice?
Můj děda vždcyky říkal, ovce se pasou ve stádu, orel létá sám...Je nás takových málo, ale jsem přesvědčená o tom, že je to tak potřeba kvůli nějaké vyváženosti

Taky nepřispívám na dárky lidí, které neznám, dokonce ani těm, které znám, ale nemám je ráda. Nejsem pokrytec. Jsou mi jedno pomluvy a to, že "nezapadám". Jsem ráda, že můžu každý večer klidně usínat s tím, že vedu důstojný život. A ráno se naopak svobodně probouzet s nadšením do nového dne.

PS: práci můžete vždycky změnit - nic netrvá věčně...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lygie: Děda říkal supr větu, díky za ní, ta se hodí a celkově děkuji za komentář. Sdílím Tvůj názor, přesně tak, mám na to stejný pohled.

 

Váš příspěvek

Jsem divná, když jdu proti davu?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené