Smazat

Kam se obrátit při sebevražedných myšlenkách

Dobrý den.

O sebevraždě jsem přemýšlela vždy (především kvůli situaci doma), pak to asi na dva roky přešlo. Nyní je to zase zpátky. Někdy si uvedomuju, že by to bylo hrozně nezodpovědné - mám mladší sourozence a nechci je nechat samotné a navíc, jak by jim to ostatní vysvětlili.... ale pak třeba dva dny sice na oko normálně funguju, ale nejím, nemůžu spát, bezdůvodně brečím a jenom plánuju, jak se zabiju. Když je to lepší, tak mi stačí maličkost (třeba to, že mi kamarádka nenapíše k narozeninám a tak) a je to zase znova. Když jsem ale v "normálním" stavu, tak mi připadá, jakobych o tom mém druhém já, které se chce zabít, ani nevěděla. Nyní se ale intervaly mezi sebevražednými stavy zkracují.
Poraďte, prosím, kam se obrátit. Připadá mi hloupé jít za obvodní lékařkou a říct jí, že mi není dobře.
 

Mě odvezli až po pokusu brácha mě vzal do fakultky na ambulantní psychiatrii a tam už se o mě postarali. Skoč do první nemocnice, vždy je tam doktor přes duši.. odkuď jsi?

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Labello:
Odkud jsi?

A nebuď na sebe hlavně naštvaná, za to nemůžeš, nic si nevyčítej, nejsi v tom sama, spoustu lidí tě pochopí

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PoisonIvy: Mě odvezli až po pokusu

Když já bych právě tohle nechtěla. Já nevím, někdy mám hrozně lítostivé nálady, kdy i mezi vzlyky řeknu, že se zabiju. Všichni vždycky říkají "ale, to se vyřeší".
Nevydržela bych být za blázna, ale vůbec se nedokážu ovládat.

arrow
profile_image
T3r3zka
od 3. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi studuješ na UK, máš to v profilu... myslím, že v Praze určitě bude nějaký dobrý psychiatr nebo psycholog. Nevím, co se děje ve tvé rodině, ale asi máš pocity, že tvůj otec je mocný a vy holky proti němu nemůžete nic udělat. Možná ne, ale to neznamená, že bys měla na svůj stav rezignovat. Když ti bude lépe a vypovídáš se, celkově svět bude pro tebe snesitelnější. Chápu, že asi máš obavy si zadat do googlu psychiatr a začít hledat někoho dobrého a pak za ním zajít, že by se na tebe lidé koukali divně nebo že by se ti snad psychiatr smál.. to ne, on je zvyklý na ledacos, pokud najdeš někoho dobrého, tak tě rozpovídá, nakonec to nějak půjde, ale musíš se taky snažit.. Je to tvůj život a prvním krokem bylo založení tohoto tématu na omlázku. Tak udělej další krok. Nakonec těch kroků třeba uděláš hodně a za pár let si možná řekneš, že to byla pro tebe cenná zkušenost a jak jsi na sebe hrdá, že jsi to zvládla. Dnes se ti to může jevit takové a za pár let makové. Tak vzhůru do toho!

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ale ty nejsi blázen. Blázen bys byla, kdybys viděla padat za oknem růžové vločky (a navíc bys to o sobě ani nevěděla, že jsi blázínek, takže se tak netituluj) ale problém máš a věřím že ho dokážeš vyřešit. Takže na nic nečekej a utíkej za doktorem. Bez toho to prostě NEJDE. Napiš prosím odkud jsi.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Labello: Nevydržela bych být za blázna

jo tak tuhle nálepku mi přisoudil tehdy můj táta, prostě nechápal, že si svý problémy nevyřeším sama a musím "otravovat okolí a doktory"...ale to je blbost...koneckonců, blázen je taky jen nemocný...ani to přeci nemusíš nikomu říkat, že tam jdeš...opravdu je lepší si nechat pomoci, než se hroutit a pak totálně selhat, když bude potřeba, abys byla v pohodě...takže neváhej a nějakou tu konzultaci, terapii zkus....

arrow
profile_image
Misa54
od 28. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě psycholog, nebo někdo komu věříš - blízkému člověku. Ale myslím si, že sebevražda není řešení. Musíš být optimistická, netrápit se ( i když je mi jasné, že to je teď pro tebe složité ) Najdi si nějaká koníček - začni chodit do kina nebo někam s kamarády, alespoň budeš myslet na něco jiného

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A psychologa ani psychiatra se neboj. Většinou jsou to lidé, kteří zažili kde co. Znají ty nejhorší diagnózy, od kterých se ty výrazně lišíš. Neboj se, že budeš za blbce. Tím, že to oddaluješ, ubližuješ jen sama sobě. Pokud to lidi kolem tebe nechápou, tak ať jdou do háje. Jsou to nevzdělanci.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Misa54: začni chodit do kina nebo někam s kamarády, alespoň budeš myslet na něco jiného

pokud má někdo takovou depresi, že myslí na sebevraždu, tak se obávám, že mu kino nepomůže...

Reaguji na Labello:

Tak to tak daleko dojít nenech, seš ve velkym městě, můžeš si vybrat kam půjdeš.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Osobně bych Ti doporučila jednoho pána,učil nás na etopedii a zároveň je ředitelem jednoho známého pražského ústavu pro slečny,které trpí podobným problémem..Jako osobnost je neuvěřitelný,milý,projevuje zájem..

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Labello: Připadá mi hloupé jít za obvodní lékařkou a říct jí, že mi není dobře.

K obvoďáčce jít nemusíš, objednej se rovnou k psychologovi. Pokud je to nesnesitelné, veme tě psychiatr hned.

arrow
profile_image
Andariel
od 1. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná budu trochu OT. Nevím, jaké přesně máš problémy s rodinou. Byla jsem na tom obdobně. Z psychického a sexuálního teroru ze strany mého otce mne vysvobodil až můj manžel. Jiné řešení než odejít od našich nebylo. Těžko bych vysvětlovala cizímu člověku a obzvlášť doktorovi, proč trpím, aniž bych ublížila mamce a sourozencům.
Zkus si spíše problém s rodinou vyřešit jinak. Psycholog tě akorát nadopuje prášky, které nic nevyřeší a možná i zhoršit vnitřní stav duše.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Andariel: Psycholog tě akorát nadopuje prášky, které nic nevyřeší a možná i zhoršit vnitřní stav duše.

pak je to ale špatný doktor...proto je potřeba hledat dobrého a klidně jich navštívit více...

 

Váš příspěvek

Kam se obrátit při sebevražedných myšlenkách

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené