Smazat

Každodenní stres. Jak s ním bojovat

Ahoj... nevím, už co mám dělat. Každý den teď pociťuju neskutečný nával stresu. Není to ani tak prací asi, jako mým přístupem k ní. Vždy musím být v práci a v životě ve všem dobrá, nedovolím si, abych něco zvorala, a když se tak stane, hodně špatně to nesu.

Ahoj... nevím, už co mám dělat. Každý den teď pociťuju neskutečný nával stresu. Není to ani tak prací asi, jako mým přístupem k ní. Vždy musím být v práci a v životě ve všem dobrá, nedovolím si, abych něco zvorala, a když se tak stane, hodně špatně to nesu. Nejsem kariéristka, ani nic takového, jen jsem byla vychována v takovém stylu, že vždy musím ostatním vyhovět a aby se mnou byli všichni spokojení, když ne, jsem špatná. Vím, že bych měla hodně zapracovat na asertivitě a taky se naučit určitě věci, které nejsou moje chyba naprosto vypustit z hlavy, ale neumím to... nevím prostě jak... Nejhorší je, že se to teď hodně projevilo na mém zdraví... Za pár dnů jdu na operaci, ke které určitě nemuselo dojít, kdybych byla v klidu a nestresovala se... Přítel mě prosí, aby se naučila odpočívat a byla v klidu, nechce vidět, jak se ničím a bojí se, abych ti tím stresem nepřivodila ještě něco horšího... Já si prostě nedokážu říct dost... Máte s tím někdo taky problémy? Nebo měli jste? Jak jste to řešili? Uvažuju, že si pořídím nějakou knihu o stresu....
 
arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A pracuješ v nějaké odpovědné práci, kde jde třeba o život, zdraví apod.? Zkus svou práci přiblížit.

Je to problém. Stres je hodně rizikový faktor na různá onemocnění.

Musíš si opakovat, že když nejde o život, jde o ho... Věnuj se jen tomu svému a zkus myslet na něco jiného. Těš se na odpoledne, víkend. Měj nějakou jinou náplň, abys nežila jen tou prací.

Nežij stylem, že se chceš zavděčit ostatním a v životě se ti uleví. Dokud ti bude záležet na jiných, tak nikdy nebudeš v klidu. Třeba na to nepřijdeš teď, ale za 20 let.

Problém je, že práce vůbec není tak důležitá... Mám kancelářskou práci, ale jde o to, že jsem prostě takový člověk... Stres prožívám i v normálním běžným životě mimo práci... Nedokážu lidem říct ne, protože se bojím, že je tím urazím, že se mnou nebudou spokojení... pak kvůli tomu nestíhám, nebo se stresuju, že dělám něco, co jsem ve skutečnosti dělat nechtěla. V práci jsem měla dobrý pocit, že mě tam berou lidi tak, že se na mě můžou vždy spolehnout, ale teď se mi to docela vymstilo, protože si začali všichni myslet, že mám asi v zadnici vrtulku a že toho stihnu ještě desetkrát víc, než předtím...

Reaguji na EleanorWoods:

naprosto přesné

Myslím si, že v tomto případě by bylo třeba pracovat na tvém sebevědomí, nastavení myšlení (u tebe zdůrazňování nedostatků a opomíjení pozitivních stránek) a naučit se relaxovat. Na to ale nestačí si přečíst rady na fóru nebo si koupit jednu knihu. To chce opravdu zodpovědnou systematickou práci na sobě s pomocí odborníka (terapeuta). Hlavní je se pevně rozhodnout a odhodlat se ke změně. Držím palce!

Cituji MayaLilith: Nedokážu lidem říct ne, protože se bojím, že je tím urazím, že se mnou nebudou spokojení...

Tak budeš roky říkat ano a jednoho dne se probudíš, řekneš ne a všichni se na tebe budou koukat jako na mrchu, která jde najednou proti všem. Nezavděčíš se. Buď asertivní.

Cituji MayaLilith: V práci jsem měla dobrý pocit, že mě tam berou lidi tak, že se na mě můžou vždy spolehnout

Víš dnes to takhle ve firmě nefunguje. Spousta firem neustále apeluje na to, že jsme team a musíme si pomáhat a ten team budovat a všichni jsme kamarádi. Ve skutečnosti si tam dnes lidé chodí spíše sednout, udělat si co mají, co se jim nechce hodí na takovou poctivku jako jsi ty a tradááá domů. Tímhle stylem z toho budeš jednou zralá na cvokárnu. Věř mi. Mluvím ze zkušenosti.

Cituji MayaLilith: zadnici vrtulku a že toho stihnu ještě desetkrát víc, než předtím...

No a už je to tady ))

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods:

"Cokoli můžeš hodit na jiné, hoď na jiné."

A souhlasím s těmi bludy o pevném týmu ve firmě, člověk by si měl uvědomit jak je to absurdní, to je jako chtít aby se kamarádili lidé, kteří žijí v jednom paneláku.

Netřeba zavděčit se všem kolem sebe... zejména proto, že to prostě není možné, takže je zbytečné se o to vůbec pokoušet.
Nevím jestli na to může pomoci "jenom" nějaká knížka, zejména když píšeš že je to dané přímo výchovou, takže je to celoživotně zafixovaný přístup. Tohle - když už se stres začal projevovat i fyzicky - už je očividně na nějakou odbornou pomoc.

 

Váš příspěvek

Každodenní stres. Jak s ním bojovat

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené