arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: na to jsem zas reagovala já, a to svědčí o absolutní neznalosti

Vdyť já se taky za žádnou odbornici nepovažuji, napsala jsem jednu větu ("nemůžete vědět jestli to štěně bez PP nemá rodiče s PP") a té se chytla Majduška, která mě hned na to nařkla jako množitelku.

Cituji gumisek: O čem a proč tu holky zakladatelce píšou má smysl, ikdyby ne pro ní samotnou, tak si to třeba ještě po ní někdo přečte.

Ano, smysl to asi má, ale stejně je mnoho stránek a mnoho diskuzí i tady na omlazení, tak proč na to jen nepoukázat a neposlat pouze odkaz, než tady právě "extremizovat" na 10ti stránkách? A myslím, že by zrovna ta petice, kde by bylo vysvětleno jak to ve skutečnosti s množírnami je, přinesla větší ovoce než se tady dohadovat....

Reaguji na gumisek: Ahoj můžu se zeptat ?! Proč odpovídáš za mě… Řekla jsem snad že čivava z útulku musí být stejná jako na obrázku ? -NE Je to moje věc jakou čivavu a od koho si vyberu, vzhledem k tomu že jsem rozumná tak asi poznám jestli je štěně z množírny nebo ne …A dál bych byla ráda kdyby si se držela témata a nebo opustila diskuzi …Děkuji

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Třetí problém bude zřejmě spočívat ve skutečnosti, že v útulku žádná čivava jako z obrázku nebude, možná ani žádná čivava.

Jedna z uživatelek tady dala odkaz přímo na útulek pro čivavy, kde zakladatelka sama zajásala.

Cituji gumisek: druhý problém vidím v tom, že slečna tedy původně chtěla mít na fence štěňátka a to u pejska z útulku se jaksi nesmí

S tím souhlasím, že by si neměla pořizovat fenečku jen aby na ní mohla odchovat štěňata.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji TerezVv: A myslím, že by zrovna ta petice, kde by bylo vysvětleno jak to ve skutečnosti s množírnami je, přinesla větší ovoce než se tady dohadovat....

Znovu ti říkám (klidným hlasem ), že petice nemá vůbec žádný smysl. Myslíš, že snad nebyly snahy o to chov regulovat? Že nejsou lidi, kteří to chtěli dotáhnout mezi naše zákonodárce, aby se něco změnilo? Jsou. Bohužel to k ničemu není, všechny pokusy, o kterých jsem slyšela, skončily naprostým nezdarem, protože politiky tohle téma nezajímá... takže osvěta musí být dole, mezi normálníma lidma tady na diskusi, kterým logicky vysvětlíš, že jejich Fifinka nemusí mít jednou za život štěňátka se sousedovic Alíkem... někdo to třeba nepochopí, ale někdo třeba taky jo. A každý štěně bez PP, který se nenarodí, je úspěch.

Samozřejmě, že pokud bych vzala čivavku z útulku tak bych jí nenechala mít štěňátka !

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Misy: Dobře, já to chápu, ale jsou tady uživatelky které to až přeháněly s tím vysvětlováním.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na TerezVv: Ono je to často jako boj s větrnými mlýny, tak se nediv.

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji teryvery: Samozřejmě, že pokud bych vzala čivavku z útulku tak bych jí nenechala mít štěňátka !

To by nemělo být ani možné. Tuším, že v adopční smlouvě je to ošetřeno a dospělá už může být vykastrována přímo v útulku. Případně může být v adopční smlouvě, že ji necháš vykastrovat. Ale nejsem si tím 100% jistá Adopční smlouvu jsem četla jen 1x a pouze jednoho útulku, takže to klidně může být i jinak.

A zajímalo by mě, jak nakonec dopadneš. Pokud najdeš odvahu, dej vědět, jestli, jakou a kde jsi fenečku sehnala Nakonec je rozhodnutí stejně na tobě. Jen by mě zajímalo, jestli třeba nakonec nebudeš mít černou čivku, dlouhosrstou nebo tak. Prostě přesný opak toho, co jsi původně chtěla. (Všichni to známe...šli jsme na kafe a bylo z toho víno )

Cituji teryvery: Ahoj můžu se zeptat ?! Proč odpovídáš za mě… Řekla jsem snad že čivava z útulku musí být stejná jako na obrázku ? -NE Je to moje věc jakou čivavu a od koho si vyberu, vzhledem k tomu že jsem rozumná tak asi poznám jestli je štěně z množírny nebo ne …A dál bych byla ráda kdyby si se držela témata a nebo opustila diskuzi …Děkuji

V pohodě, už jsi mi to napsala, já Ti napsala, že to respektuju. Jen Ti odpovím - nepíšu za Tebe, ale shrnuju, jaké byly na začátku požadavky, TerezVv zdůraznila, že máš svůj rozum, něco jsi původně chtěla, takže jsem nečekala, že to úplně změníš nebo od toho upustíš. Pejsek z útulku je super volba.

Jen ten předpoklad, že množírnu poznáš - opravdu to nemusíš poznat (třeba přijdeš do obýváku, kde budou štěňata na tu chvilku, co Ty tam budeš, ale prostředí kde jsou normálně neuvidíš). Množírna, tedy množení bezohledně čistě za účelem zisku - to jsou právě ty inzeráty za 6 tisíc u čivav to prostě řve do očí.

Cituji TerezVv: S tím souhlasím, že by si neměla pořizovat fenečku jen aby na ní mohla odchovat štěňata.

Ale pozor, to já jsem nikde nenapsala, proč by ne, jen jde o to, vybrat štěně, které bude mít předpoklad, že bude uchovněno.
Nepsala jsem vůbec, že odsuzuju pořizovat fenku aby zažila jednou štěňátka, jen pokud toto chci, tak vybírám fenku s pp, a podotkla jsem, že u fenek z útulku je podmínkou kastrace, takže tam to nejde, ani to nezávisí na vůli zakladatelky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na TerezVv:

Holka ty musíš být jak Boing 747

Cituji gumisek: Zdravotní testy nemají většinou ani štěňátka v jiných cenových relacích, povinné nejsou žádné, a max je uvedeno, že rodiče mají patelly 0/0 (to si ale každý nechá zkontrolovat svým veterinářem).

Spíš než na vyšetřená štěňata bych se dívala po vyšetřených rodičích. Ono ten test patel nebo třeba dědičného šedého zákalu apod. nemůže dělat jakýkoliv veterinář. Je pár odborníků, kteří pak vystaví certifikát, takže je to oficiální. Ale štěňata se nechávají vyšetřit málokdy (např. často u bílých plemen na hluchotu).

Větší fontanela, která přetrvává do dospělosti u čivav bývá, dvě řady zubů jsou tehdy, když zůstanou se stálými i některé mléčné zuby... Uvedla jsem nemoci, které znám já, nevím, jestli klub vyžaduje nějaké testy k uchovnění, jsem v trochu jiném klubu

Reaguji na Hanka Doll:

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji teryvery: Samozřejmě, že pokud bych vzala čivavku z útulku tak bych jí nenechala mít štěňátka !

A pokud si vezmeš jakoukoliv jinou, tak ji necháš jen tak obskočit?! No, to si děláš srandu, ne?!
Existujou hory studií, které potvrzují, že aby pes byl spokojený, není třeba aby měl potomky! A plivat do světa další bezpapíráky?! To je ignoranství! No... a jestli plánuješ koupit štěně s PP, projít vším, co je třeba a pak chovat papírová štěňata, tak se ti omlouvám.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: rodiče mají patelly 0/0 (to si ale každý nechá zkontrolovat svým veterinářem).

To není pravda. Vyšetření patell se většinou provádí během bonitace přímo odborníkem. A pokud to chceš mimo bonitaci, i tak musíš k ortopedovi, aby vyšetření bylo uznáno. A co se týká všech zdravotních vyšetření, máme v klubu seznam veterinářů, specialistů, od kterých klub akceptuje certifikáty. Od jiných ne.

Cituji gumisek: Většinou kupuješ štěně stáří třeba 8 týdnů, a tam se nikdy nedá říct bude/nebude vhodný do chovu, na výstavy, splňovat standardy. Dá se to říct max s určitou pravděpodobností.

Pokud jsi chovatel, psa kupujueš opravdu hlavně na výstavy a do chovu, tak si skoro nikdo nekoupí štěně v osmém týdnu, ale třeba až v pátém měsíci po přezubení a většinou i po první výstavě. Tam je pak ale cena mnohonásobně vyšší.

Cituji gumisek: pes zdravý a ono se to ale může projevit až mnohem později, když už se na něm třeba nechová, a to už ty testy podle mě skoro nikdo nedělá

Ale dělá. Kavalírům se srdce kontroluje rok co rok. A když máš tříletou fenu se šelestí na srdci, tak je jasný, že do chovu jí nepustíš. A pokud už štěňata měla, tak se ani na nich většinou nechová. Ale taky jsou feny, co v deseti letech mají srdce čisté, mají za sebou několik zdravých generecí a je jasné, že si štěně koupíš radši z takové zdravé linie. Jinak co se týká genetických testů, tak ty neošálíš. Některé se dělají jen jednou za život, právě proto, že mají neměnnou hodnotu.

arrow
profile_image
Charlie8
od 6. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji noninek: A pokud si vezmeš jakoukoliv jinou, tak ji necháš jen tak obskočit?! No, to si děláš srandu, ne?!Existujou hory studií, které potvrzují, že aby pes byl spokojený, není třeba aby měl potomky! A plivat do světa další bezpapíráky?! To je ignoranství! No... a jestli plánuješ koupit štěně s PP, projít vším, co je třeba a pak chovat papírová štěňata, tak se ti omlouvám.

naprostý souhlas

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené