Cituji noninek: Cituji teryvery: Samozřejmě, že pokud bych vzala čivavku z útulku tak bych jí nenechala mít štěňátka !

A pokud si vezmeš jakoukoliv jinou, tak ji necháš jen tak obskočit?! No, to si děláš srandu, ne?!
Existujou hory studií, které potvrzují, že aby pes byl spokojený, není třeba aby měl potomky! A plivat do světa další bezpapíráky?! To je ignoranství!

Přesně...

Cituji nickisek: To není pravda. Vyšetření patell se většinou provádí během bonitace přímo odborníkem. A pokud to chceš mimo bonitaci, i tak musíš k ortopedovi, aby vyšetření bylo uznáno. A co se týká všech zdravotních vyšetření, máme v klubu seznam veterinářů, specialistů, od kterých klub akceptuje certifikáty. Od jiných ne.

U čivav tohle právě není.

Cituji nickisek: le dělá. Kavalírům se srdce kontroluje rok co rok. A když máš tříletou fenu se šelestí na srdci, tak je jasný, že do chovu jí nepustíš. A pokud už štěňata měla, tak se ani na nich většinou nechová.

Tak to je dobře, že to někde takhle funguje, no u těch čivav bohužel právě ne, ale stejně si nedovedu moc představit situaci, že někdo zjistí u své feny či psa šelest a bude obvolávat všechny své vrhy, aby neměli štěňata (otázka, jestli to všichni budou zodpovědně respektovat, a taky jestli už je neměli) a ti zas případně obvolávat už majitele svých štěňat, že jim volal majitel, že u babičky se ukázalo něco na srdci, tak ať ta svá štěňata co jim prodal ani neuchovňují - asi by to bylo správné, ale přijde mi to trošku jako utopie (ostatně myslím, že kdyby to tak fungovalo, že by se nějaké konkrétní nemoci neobjevovaly u konkrétních plemen v takové míře)

arrow
profile_image
Perlitka
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nekupuj psa bez PP. Teď se v mém okolí řeší příšerný případ, který je stále aktuální. Pokud narazíš při svém výběru (zakladatelce, ale i ostatním - šiřte to dál!) na inzerátech na ženu, která prodává pejsky z okolí CHODOV,OPATOV (praha 11, praha 4) - nekupovat od ní pejsky! Nejčastěji jsou její inzeráty na známých portálech s inzercí. Je to překupnice, která vyváží hromadně štěnátka ze Slovenska a doma se jí už vytváří množírna vlastní. Tato ženská je na mateřské, tento přivýdělek ji nosí veliké peníze. lže o věku čivav, lže o jejich původu, lže o jejich očkování - falšuje očkováky, falšuje razítka lékaře! (zájemce dostal slovenský průkaz s razítkem veterináře, který o ničem neměl ponětí). Psi nejsou očkovaní, nejsou odčervení a protože má byt zamořený parvovirozou - hromadně umírají ! V inzerátech často stojí, že štěnata jsou zvyklá na velkého psa, děti, jedí granule, maso atd atd.. vše to jsou výmysly!! NEKUPOVAT OD NÍ PSY. Nebudu zde uveřejňovat její údaje, ale s radostí je každému sdělím zprávou. Lidi jako ona zaslouží to nejhorší!! Šiřte to prosím dál - tato osoba zásobuje štěnaty pravidelně (naposled tento týden další vrh)

arrow
profile_image
Perlitka
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jen dodám, že právě čivavy takto skupuje a posílá dál...

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: někdo zjistí u své feny či psa šelest a bude obvolávat všechny své vrhy, aby neměli štěňata (otázka, jestli to všichni budou zodpovědně respektovat, a taky jestli už je neměli) a ti zas případně obvolávat už majitele svých štěňat, že jim volal majitel, že u babičky se ukázalo něco na srdci

Ale šelest na srdci u psí babičky ještě není taková tragédie. Každý pes stářím má nějaké neduhy. Osmdesátiletá lidská babička taky nebude mít srdce jako mladice a kolikrát už bude mít děti, vnoučata, možná pravnoučata a všichni mohou být v pořádku. A u psů s PP díky regulaci chovu a tomu, že se tohle všechno hlídá je větší pravděpodobnost, že narazíš na zdravou linii než tomu bude u psů bez PP

arrow
profile_image
mariluca
od 29. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ani jsem to tu celé nečetla, ani nechci, stačila mi první stránka. Já jsem taky zastánce útlkových pejsků.Už párkrá se mi na stránkách fcb objevila nějaká čivava. kdybs chtěla odkazy tak napiš do zpráv. Bývají tam i štěnátka. A ne proto že jsou něčímšpatný ale proto že si někdo nevykastroval fenu a dal je pryč. Jinak určitě inzerce, bazoš.cz tam bohužel tak ynebízejí pejsky.......hodně štěstí at se zadaří najít psí kámošku.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Hanka Doll: Holka ty musíš být jak Boing 747

Boeing 747 jsi myslela, že? ))

Cituji nickisek: Ale šelest na srdci u psí babičky ještě není taková tragédie. Každý pes stářím má nějaké neduhy.

Já to teda brala tak, že kdo chce na fence štěňata, většinou ty první má v těch dvou letech, tudíž té "babičce" můžou být třeba čtyři.

Cituji mariluca: Jinak určitě inzerce, bazoš.cz tam bohužel tak ynebízejí pejsky.......

Zrovna dnes jsem na to koukala, a situace na bazoši mi připadá šílená, od "mikro- mini" po příspěvky, kde si jedna stěžuje na podvod (bohužel už to tam není) - ale paní popisovala jak koupila od někoho z Prahy mikro štěňata bez kupní smlouvy, bez očkování předaná někde v Jičíně na náměstí pod bundou, den poté se snažila "podvržená štěňata" vrátit (nevypadala jako na fotce a hlavně neměla mikro váhu).
Taky žebrání "moje dítě moc chce štěně čivavy a já si nemůžu si dovolit za něj zaplatit" mě fascinuje, dostalo mě i inzerát začínající: nezlevníme, víme co prodáváme", a taky to, kde štěně už umí sedni, lehni, dej pac.

Opravdu bohužel v téhle cenové kategorii se to těma velmi pochybnýma nabídkama jenom hemží

Ještě bych k tématu štěně čivavy pod 5 tis. měla jednu věc, a to, když někdo inzeruje "micro" "mini" "supermini" - nic takového neexistuje, jde o štěňátka se zdravotní vadou, špatným vývojem, většinou se prý nedožijí dospělosti. Samotné štěně o váze např. 900 g nedej bože míň (což bude mít třeba na 8 týdnech) je opravdu hrozně křehké, zranitelné, doma v tu dobu koukáte na každý krok a je úleva když drobet povyroste, nedovedu si představit, že by tuhle velikost měl mít pes po dobu celých třeba 16 ti let života, je to o úraz, nechápu, že to někdo chce.

Cituji Perlitka: Nebudu zde uveřejňovat její údaje

Perlitko myslím, že to je škoda, přece jenom, čte to tu hodně lidí. A bohužel většina lidí, když se rozhodne, tak štěňátko chtějí hned nebo co nejdřív a čivavu vzhledem k různým možnostem vzhledu mají lidi tendenci vybírat podle barvy kožíšku, takže právě ti, kteří mají největší výběr různých variant a mají je stále, tak u těch je velká pravděpodobnost, že nejvíc zájemců skončí právě u nich.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: když někdo inzeruje "micro" "mini" "supermini" - nic takového neexistuje, jde o štěňátka se zdravotní vadou, špatným vývojem


viz fotka mojí kamarádky jedné miniaturní čivavky po operaci ve srovnání s morčetem.

arrow
profile_image
Perlitka
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumisek:
Jedná se o osobu jménem KRISTÝNA KUNDRTOVÁ. je to známá firma, veterinární správa na ní má už dlouho posvíceno, bohužel tito lidé se špatně dohánějí ke spravedlnosti... pozor prosím!

Reaguji na nickisek: ta je rozkošná

arrow
profile_image
mariluca
od 29. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No bohužel ty pejsci jsou chudáci. Je to dneska podělanej kšeft.

arrow
profile_image
colinnek
od 1. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na teryvery: Ahojky já mám čivavičky dvě a doporučuji se podívat na facebook na účet : čivava klub nebo čivava v nouzi,jsou tam jak dospělé čivavičky tak štěňátka k adopci.Najdeš tam i s pp za velmi dobrou cenu z chovatelských stanic na mazlíka.Myslím že až se tam jukneš určitě tě nějaká chytne za srdce

Reaguji na colinnek:
Moooc děkuju za radu

arrow
profile_image
veryska
od 12. 10. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mrkněte na FB na tuhle stránku - CHIHUAHUA for SALE FCI, nabízejí se tam čivavky s PP (dají se sehnat i za dobré peníze).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené