1. . .6789101112. . .13

Cituji Minnies: Já také dávám přednost psům bez PP

to je krátkozrakost, a i to, že tě nenapadá, kam ty otázky směřují...

Cituji teryvery: Za 5000 protože do ní chceme investovat (lepší vybavení, kvalitní jídlo, pěkný pelíšek). Vzhledem k tomu že s malou nechceme chodit na soutěže tak mi na tom tolik nezáleží-stačí když bude vyrůstat v dobrém prostředí…Fenku protože moje sestra má pejska a v budoucnu bychom chtěli psí rodinku a určitě bychom si štěňátka nechaly a neprodávaly …Nezlobím se, ale mám nějakou představu o tom jakého pejska si chci koupit...

Dál jsem diskusi nedočetla, zakladatelko, ani nevím, kde začít, jestli uvažuješ o štěňátkách, zvaž, kolik tě to bude stát - vet. péče, porod, možné komplikace, péče o štěňátka, očkování, čipování ... Pak sama pochopíš, že bys štěně za 5tis. neprodala, protože bys byla zřejmě dost pod náklady. A tady se nabízí otázka, jakou mají péči tato štěňata...

Sama mám podobné štěňátko čivavy, než se narodilo to pravé štěňátko, trvalo skoro rok. Čivavy mívají v jednom vrhu každé štěně jiné - jinak zbarvené, dlouho i krátkosrsté, ani neplatí, že když takto vypadá matka, budou stejná štěňátka, krom toho ta srst se jim mění, hodně se přebarvuje. Moje štěně má teď srst skoro jak na obrázku, ale předtím byla úplně jiná.

Byla už jsi se někde osobně na štěňátka podívat? Jestli jen obvoláváš ty inzeráty bez pp, jeť se tam podívat, snad pochopíš, proč tě tu někteří od toho zrazují.

S tím, že do ní chcete hodně investovat... No ono toho opravdu tolik nesní, takže ani krmení tím nejdražším krmivem draho nevyjde, ohledně toho jiného vybavení si toho taky moc neumím představit, snad psí školka, sporty?

Ikdyž nechceš na soutěže, apod. tak ty pp ti jen zaručují jistotu, že opravdu kupuješ za peníze čivavu, a ne za 5tis přerostlého křížence, ono je to tak módní plemeno, že se s nimi kšeftuje, kříží se a za čivavu vydává kdeco.

Cituji Sejkr: nestandardní štěně (zálomek na ocásku, špatně postavené ucho, nestandardní zbarvení) nebo nemají dostatek zájemců a prodají pod cenou

Nevím, co je zálomek ocásku, ale nestandardní zbarvení u čivav nehrozí, prodej pod cenou je velmi nepravděpodobný, a vzhledem k tomu, že slečna shání štěně konkrétního exteriéru je to myslím bez šance.

Cituji teryvery: Holky nechci se vám tu dotoho moc motat, ale tuhle diskuzi jsem založila, protože jsem potřebovala pomoc a poradit KDE sehnat čivavu kterou jsem hledala. Jedna z vás mi poradila a to je všechno. Nikoho jsem se neptala na množení psů a na vaše názory ohledně něj. Děkuju

Myslím, že ti tu nikdo na tohle neodpoví, jednak proto, že to co chceš není správný, a pak taky proto, že kdybys chtěla tip na chovnou stanici, tak jde dát tip, ale Ty chceš tip na někoho, kdo produkuje - zřejmě ve velkém - aby byla šance výběru barvy - štěňata bez PP pod 5 tis. a takoví lidé nemaj žádný svoje stránky, nikde se neprezentujou, po předání štěněte ti většinou ani radši už nezvednou telefon, a kdo s nima má nějakou zkušenost tak v 99 % špatnou, že ti dobrý tip dát ani nemůže. A co jsem tak sledovala bazos, tak tam dokonce jedna taková "chovatelka" - dle fotek bylo poznat stejný byt v pozadí, stejná slečna, několikero vrhů různého stáří, tak vždy figurovala pod jinou přezdívkou a dokonce s jiným tel. kontaktem, takže to co chceš je podle mě nemožné.

Reaguji na teryvery:
Mrkni třeba na http://civavavnouzi.webnode.cz. Když se na ně obrátíš, určitě ti pomohou čivavu, štěně sehnat a ty uděláš dobrý skutek a budeš mít čivavku Nebo ještě na home4pets. Nebudu tady opakovat to, co už holky řekly přede mnou, věnuju se této oblasti a doufám, že se každý, kdo bude číst tuhle diskuzi, zamyslí nad tím, že pořídit si psa není jako pořídit si kus nábytku a že je zodpovědné a nutné si prověřit a zkontrolovat, z jakých podmínek si štěně vezmu. A že když nechci psa s PP, tak z útulku nebo z jiného ,,zařízení", které se stará o pomoc pejskům.

Reaguji na gumisek:
Souhlasím s tebou

A ještě k té částce - znám hodně lidí, kteří si takhle vzali pejska od ,,chovatele" a sice ,,ušetřili", ale za tu dobu, co ho mají, utratili za veterinu tolik, že by mohli mít za tu částku minimálně jednoho psa s PP. Neříkám, že pes z útulku, resp. s PP = prakticky žádné výdaje, ale psi s PP jsou testováni a prověřování z hlediska zdraví a většina psů z útulku má za sebou minimálně kompletní veterinární prohlídku, nebo alespoň prostě základní věci, jako očkování, odčervení atd. Tady ti hrozí, že dostaneš štěně nenaočkované, prolezlé červíky (v tom lepším případě), v tom horším bude mít vážnou vadu a nebude to sranda.

Cituji Minnies: No mohli by si také pročistit internet od nesmyslů, pak člověk neví čemu může a nemůže věřit

pročistit internet od nesmyslů Holka, já už na tě nechtěla reagovat, ale co příspěvek, to opravdu perla.

Cituji Minnies: Můžu se zeptat jestli jsi z oboru? Nebo jak toto víš? Přeci jen, když budou oba rodiče mít PP a štěně co se narodí bude mít viditelné vady a bude se lišit ve standardech přeci nemůže získat PP, ne?

To ví každý, kdo se o psy maličko zajímá. Co myslíš tím "z oboru"?

Reaguji na veeeera:

Cituji veeeera: ano chápu, že pes s PP má pravděpodobnost na lepší život (ve zdraví!).. To stím razítkem tady někdo psal, že pokud je pes vhodný do chovu tak ho dostane spolu s papírama, pokud do chovu vhodný není , nedostane ho, tím pádem má nějakou klidně i malou, ale i větší vadu o které chovatel nemusí říct? S klidem by mohl říct: pes je papírák, takže je vyšetřený bez vady, záruka, že je v pořádku (teď mluvím za účelem vydělání peněz)...Nebo prostě do smlouvy se MUSÍ napsat, že má třeba o zub víc nebo cokoliv co tomu psíkovi je?
Doufám,že to je srozumitelné

Většinou kupuješ štěně stáří třeba 8 týdnů, a tam se nikdy nedá říct bude/nebude vhodný do chovu, na výstavy, splňovat standardy. Dá se to říct max s určitou pravděpodobností.

Platíš za to, že je to představitel daného plemene, co sis vybrala, že jeho rodiče, prarodiče, atd. nejenže byli to dané plemeno, ale žádnou vadu neměli, byli zdr. v pořádku, a v neposlední řadě za to, že štěňata budou dobře socializovaná, jejich matka rodí max 1 do roka, pouze od 2 do 8 let, štěňata jsou ze spojení kde je vhodný pes na vhodnou fenu, že budou řádně očkována a odčervena, čipována, někde chovatelé nabízí hlídání v době dovolených.

Může se stát, že ze štěněte, do kterého by to nikdo neřekl, vyroste šampion, a může se stát, že ze štěněte, které chovatel prodá jako nadějné na výstavy, nebude jedinec vhodný do chovu (to je nepravděpodobné, ale spíš třeba může být na výstavách velmi dobrý a pak už nemá smysl dále výstavy absolvovat) , přeci jen, jsou to živí tvorové. Okamžik kdy se posuzuje vhodnost do chovu přichází až třeba v 1 roce života (nebo po ukončeném např. 8. /9. měsíci to je u různé u různých ras a různých klubů)

S tím zdravím to ber s rezervou, může se stát u zdravého jedince úraz, a pak se taky za veterináře nedoplatíš.

Cituji ilka1: A jen tak mimochodem se zeptám. Pokud si slečna vyhlédnuté, již narozené štěňátko nekoupí(a nekoupí si ho na vaši radu nikdo), kde asi skončí? V tom lepším případě v útulku, v horším v lese nebo kontejneru.......

Skončí zřejmě u původního majitele..... Anebo Ty myslíš, že pokud se neprodá, že ten člověk, který záměrně svou fenku nakryl jaksi hodí přebytečná štěňata do kontejneru nebo je dá do útulku? Pokud by to tak bylo, hanba by mě fackovala takového člověka podpořit penězy. Ale ono v tom lepším případě původnímu množiteli zůstanou štěňata a psi mu budou jaksi přebývat v horším případě se napálí někdo jiný, nebo půjde cena dolů.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: S tím zdravím to ber s rezervou, může se stát u zdravého jedince úraz, a pak se taky za veterináře nedoplatíš.

Ale pořád je u psů s PP nižší riziko dědičnosti různých vad a chorob právě z toho důvodu, že rodiče musí mít udělané před krytím zdravotní testy. A čivavy jsou na zdraví dost náchylné. Je to asi dvě hodiny co kamarádce zemřel pes bez PP na vrozenou vadu srdce. Vzhledem k tomu, že matka také měla špatné srdce a na svět přivedla cca 10 takových psů, tak potěškoště. A to majitelé fenečku chovali s láskou, chtěli jí jen dopřát štěňata a kamarádka na to skočila. Psík měl včera 3. narozeniny a dnes je mrtvý.

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ilka1: Sama znám chovatele boxerů, který má hodně svých chovných psů a fenek. A vím, že je nakrývá i různými psi v rámci jednoho krytí, ale hlavně příbuznými, klidně sourozenci, rodiče. Kdo to pozná? Fenka je ochotná nechat se nakrýt klidně více psy. A štěňata budou mít PP.

Prase najdeš v každém oboru a odvětví

Cituji Sheenny: nooo, ještě bych jakž takž pochopila otázku, proč bez papírů (kvůli množitelům), ale otázka proč ne psa, ale fenku?! Tak to už je teda moc...tak prostě chce fenu. Já mám fenu a taky bych psa nechtěla. Fenky bývají přítulnější, klidnější, neznačkuje venku každý roh atd.

Cituji Johanita: i mě tato otázka udivila. Celá tahle diskuze je naprosto vyhrocená a mimo téma.

Jo, otázka je troufalá, ale má opodstatnění. Zakladatelka odpověděla, že na feně chce dál množit, protože někdo z rodiny má čivavího kluka A založí si krásnou čivaví rodinku...

Diskuze šíří osvětu a je celkem v pohodě...útulky praskají ve švech, v množírnách panují podmínky, ze kterých se chce zvracet a my ji to tady odkýveme jen proto, abychom se drželi tématu Nebo proto, že přece zrovna ona žádného množitele nepodpoří!

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak když jsme u těch bez PP, kamarádky pes bez PP má episodic falling syndrome, jde o záchvatovité padání u kavalírů, které se přenáší geneticky. Všichni psi s PP kteří jdou do chovu na tuto nemoc musí mít vyštření, které stojí asi 2.500,- . Jí se podařilo koupit štěně bez PP s touto vadou. Měla řeči že PP je zbytečné, že pes s PP je levnější, že není přešlěchtěný atd. A teď se musí dívat na psa, který jí při každém vzruchu padá v křečích k zemi. Vypadá to takhle http://www.youtube.com/watch?v=ZfVfLrwb-Ds

Tak co, pořád preferujete chov psů bez PP?

Cituji Sejkr: a my ji to tady odkýveme jen proto, abychom se drželi tématu Nebo proto, že přece zrovna ona žádného množitele nepodpoří!

Přesně tak.

Reaguji na nickisek:
Myslím, že málokdo z těch, co jsou rozhodnutí pro štěně bez PP má odvahu si toto pustit Co kdyby tam viděli něco, co se jim pravděpodobně stane, že...
Ale jsem ráda, že je tu hodně holek, které jsou proti množení a upozorňují na to, že se v množírnách psi mají moc špatně!

Cituji nickisek: A čivavy jsou na zdraví dost náchylné

Na co přesně?

Bohužel u čivav nejsou zdr. testy povinné, a ani nevím na co právě konkrétně by byly (myslím tím konkrétní vadu, která by se nějak objevovala).

Ale i u těch ras, kde jsou ty testy, tak mě to přijde málo vypovídající v tom smyslu, že se to dělá třeba po bonitaci před prvním krytím, kdy je pes zdravý a ono se to ale může projevit až mnohem později, když už se na něm třeba nechová, a to už ty testy podle mě skoro nikdo nedělá, a ikdyby jo, tak mezitím už můžou uplynout třeba zas 2 - 3 generace.

Ale co mě více zaráží, i pokud nebudu podezírat z množitelství, tak to je cena např. 1500,- pokud jde o plánovaný vrh, tak když vezmete v úvahu jen za stravu těch štěňat, očkování, odčervení, zdr. průkaz, čip, jsou podle mě pod náklady, nepočítám v to vůbec čas. Musí to být straaašně hodní lidé, že vám takhle na úkor svého času a nákladů vypiplají štěňátka.

Osobně beru cenu za psa i jako faktor toho, že když mi je někdo ochotný dát za psa např. 20k tak je to předpoklad, že se pes bude mít dobře. Udávala jsem takhle kdysi kočičího nalezence a "zadarmo" jsem tam neuvedla přesně z těch důvodů, abych tím prostě určité zájemce vyloučila.

Asi vím, jaká se tu objeví na tohle reakce, ale řekla bych, že to vše - chov s PP je jen o předpokladech, o tom vytvořit ideální podmínky, nejde asi 100 % zaručit nic co se zdraví týká, ale jde vyřadit ze hry množitele, a jde už za ty peníze mít nějaké nároky.

Za 5 tisíc čivavu - jediným nárokem zůstane opravdu to, aby srst vypadala jako u té na obrázku, toť vše.

Reaguji na gumisek:
Myslím, že čivavy mívají fontanely, luxaci patelly, dvě řady zubů, epilepsii... Nevím, jaké jsou u nich povinné testy, ale rodiče štěňátka za 5 tisíc nemají určitě žádné

Cituji nottua: http://civavavnouzi.webnode.cz.

Moc moc ti Děkuju ! Myslím že je krásné vzít si pejska z útulku Není nad dobrý pocit za záchranu nevinné dušičky

Cituji teryvery: Moc moc ti Děkuju ! Myslím že je krásné vzít si pejska z útulku Není nad dobrý pocit za záchranu nevinné dušičky

Není zač a doufám, že se ti povede nějakého drobka zachránit a poskytneš mu hezký domov Je to milionkrát lepší takhle, než si vzít štěně od množitele! Ale počítej s tím, že štěňata z útulků se nesmí dál množit. Nebylo by lepší, místo abys dál rozmnožovala pejsky, aby jste si pak případně vzali dalšího z útulku? Je všude plno opuštěných zvířat, proč přivádět na svět další

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené