arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem taky pro pejska z útulku...právě pro ty již výše zmíněné důvody. V budoucnu chci taky spíš pejska zachránit, ale zatím máme pětiletého kamaráda doma, tak máme ještě čas. Tak ať dělá čivava radost

arrow
Neprodává v Bazaru

Adoptovala jsem fenku čivavy ke svému lvíčkovi a upřímně, na to jak bude vypadat jsem moc nehleděla. A levné štěňata nebrat, je to v 99% štěně z množírny a množení = týrání. Já týrání podporovat nechci, takovým psíkům já pomáhám. Pokud chceš opravdu štěňátko, zkus napsat dotaz na různé chovné stanice, štěně které není vhodné na chov mnohdy prodávají za lidovou cenu. Ale i tak moc nedoporučuji. Když chceš šetřit na koupi štěněte, jak se o něj asi budeš starat později?! Také budeš sleovat které krmivo je levnější, které očkování jsou nutná, nechci ani myslet na případ že bude hafan nemocný? Pes není hračka, je to přítel za kterého máš zodpovědnost.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Minnies:
Pravda, psi bez PP opravdu nejsou přešlechtěni
http://i.mimibazar.cz/h/bc/6/110310/00/f3469533.jp g

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Hanka Doll: Jdu b.l.ejt.

Cituji jiiira: Myslím, že čivavy mívají fontanely, luxaci patelly, dvě řady zubů, epilepsii... Nevím, jaké jsou u nich povinné testy, ale rodiče štěňátka za 5 tisíc nemají určitě žádné

Dvě řady zubů, to slyším prvně, a s tou epilepsií si myslím, že jsou spíš jiná plemena, u kterých se dá říct, že na epilepsii trpí, to o luxaci vím, ale s tou fontanelou je to tak, že donedávna byla znak plemene, takže štěňátka se většinou rodí s fontanelou a některým zůstane i v dospělosti, ale jde o to, aby byla malinká. Nežádoucí je tuším víc jak centimetr.

Štěňata úplně bez fontanely zas nemívají jablíčkovitou hlavu, která je typická pro standard, jsou to většinou ty čivavky s protáhlým čumáčkem. Ta nesrostlá fontanela vlastně těmhle malým plemenům umožňuje/usnadňuje porod.

Zdravotní testy nemají většinou ani štěňátka v jiných cenových relacích, povinné nejsou žádné, a max je uvedeno, že rodiče mají patelly 0/0 (to si ale každý nechá zkontrolovat svým veterinářem).

Opravdu nevím o nějaké chorobě typické pro čivavy (jak u něčeho třeba se testují oči, nebo právě ta epilepsie, tak toto myslím u čivav není)

Ale i tím, jak moc je to malé, i v poslední době módní, tak se tak rozmáhá to množitelství, že ty čivavy bez PP prostě nebudou v dospělosti čivavy. A ne každá chs čivav je dobrá, ty dobré většinou mívají štěňata jednou ročně nebo i jednou za pár let, a ty nabídky co jsou na bazosi tak nějak stále, tak to je, co jsem viděla, množení s PP.

A množením myslím špatné podmínky, ne nějaké zdravotní testy. A ty podmínky troufnu si říct, to je ještě důležitější, protože na zdraví, to je o štěstí, ale jak vezmete štěně z takovýchto podmínek, tak výchova může být pak peklo. Štěňata jsou nesocializovaná, nevylítaná, nepřivyklá kontaktu s člověkem, třeba ho ani nevnímají (viděla jsem dva takové případy, obě chovky s pp), a kde končí ta neprodaná štěňata, to si lze taky domyslet (když např. chovka inzeruje dvanáct vrhů do roka)

Cituji TerezVv: A když má štěně vzhledovou vadu a jeho štěňata už papíry nedostanou, tak to je hned množelství? (Tou vzhledovou vadou myslím třeba nepovolenou barvu.)

Cituji TerezVv: Ale já se ptám, jestli je to podle tebe také množitelství, když někdo fenku s menší vzhledovou vadou nechá nakrýt rovněž psem s PP (tentokrát bezvadným).

Cituji TerezVv: Jo aha, když má pejsek malinkatej flíček tak už je to známka celkově špatného zdravotního stavu štěněte, jasný jasný

Holky vy tu opravdu diskutujete o něčem, o čem absolutně nic nevíte, to mi hlava nebere.

Když někdo nechá nakrýt neuchovněnou fenku, tak ano, to se považuje za množitelství, když má štěně s pp "vzhledovou vadu" pro kterou je jasné, že nebude připuštěno do chovu, tak přece žádná "jeho štěňata" už jaksi nemají vzniknout, některé chovné stanice - a že jich není málo - si toto dávají jako podmínku do smlouvy.

Že má pejsek malinkatej flíček je naprosto nepodstatné, podstatné je, jestli byl na bonitaci, a jestli byl uchovněn. U čivav může mít flíčků třeba deset nebo žádný, to vůbec není pro uchovnění podstatné.

Cituji Hanka Doll: Pravda, psi bez PP opravdu nejsou přešlechtěni

můžu se zeptat, jaký byl kontext? že je to na mimibazaru?

Cituji TerezVv: až někdo příjde s peticí, bez námitek jí jistě všichni podepíšeme, ale do té doby bych byla pro to, aby se zastavilo rozmlouvání na takových diskuzích.

Takže chceš zastavit rozmlouvání o problému na diskuzích, všichni podepíšeme petici a tím se to vyřeší... bože mě dnes asi nějak nefunguje mozek, nějak to nepobírám a to včetně hlášky, že by si lidi měli internet pročistit od nesmyslů, protože člověk pak chudák neví, čemu může a nemůže věřit.

Nebýt internetu, a např. článků na stránkách stop-mnozitelum, tak jsem samozřejmě taky jako první měla myšlenku, nač bychom potřebovali PP. A evidentně ne každý pročítá na internetu články, nebo vlastně jakékoliv dokumenty čítající víc jak odstavec, to je z této diskuse bohužel víc než patrné, tak pak takové jedince aspoň upozornit na to riziko, že koupí za 6 tis. čivavu a vyroste např. jezevčík není myslím od tématu, kór když se hledá čivava levná a světlá.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Že má pejsek malinkatej flíček je naprosto nepodstatné, podstatné je, jestli byl na bonitaci, a jestli byl uchovněn. U čivav může mít flíčků třeba deset nebo žádný, to vůbec není pro uchovnění podstatné.

To jsem pouze reagovala na jeden příspěvek, ve kterém je psáno, že od barvy už to je hodně blízko ke špatným kyčlým apod..

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Takže chceš zastavit rozmlouvání o problému na diskuzích, všichni podepíšeme petici a tím se to vyřeší...

Jenže tématem diskuze je, kde sehnat čivaví fenku za 5000kč, a ne jestli čivavy s PP nebo bez. Už jsem někde navrhla, že by se měla založit jednotná diskuze na toto téma a na tu potom odkazovat (a tuším že tady na omlazení už jedna taková je), ale ne že bude 10 stran popsaných o tom, jací jsou bezpapíráci zmetci, když se holka jen ptá kde sehnat psa podle jejich představ. Prostě jsem jen řekla, že to je odbočování od tématu - toť vše, nic víc, nic míň.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji TerezVv: To jsem pouze reagovala na jeden příspěvek, ve kterém je psáno, že od barvy už to je hodně blízko ke špatným kyčlým apod..

No tak když to zase vytahuješ, tak například od bílý barvy je už jen krůček k hluchotě. Ne nadarmo se např.na bílých boxerech atp. nechová... pochybuju, že jim množitel udělá BAER testy...

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Misy: Bože, jen jsem vysvětlila proč jsem to tak napsala, nevytahovala jsem to, tak se laskavě uklidni.

Cituji TerezVv: Jenže tématem diskuze je, kde sehnat čivaví fenku za 5000kč, a ne jestli čivavy s PP nebo bez. Už jsem někde navrhla, že by se měla založit jednotná diskuze na toto téma a na tu potom odkazovat (a tuším že tady na omlazení už jedna taková je), ale ne že bude 10 stran popsaných o tom, jací jsou bezpapíráci zmetci, když se holka jen ptá kde sehnat psa podle jejich představ. Prostě jsem jen řekla, že to je odbočování od tématu - toť vše, nic víc, nic míň.

Ano je, tuším, že tu jsem zakládala já, ale ono to odbočování od tématu právěže není, protože slečna chce tip, který dát jednoduše nejde (sama v úvodu uvedla, že inzeráty co objela neodpovídaly jejím představám). Je to asi jako kdyby se někdo zeptal, kde koupím LV kabelku, chci plátno Damier, ale cena nesmí být víc jak 5 tis.

A ikdyž jí tu někdo vyhledá inzerát s bílým štěnětem, tak to jednak nebude čivava, a jednak jí tu asi těžko pejskaři doporučí kupovat od množitele - z etických důvodů. A je opravdu zajímavé, že na omlazení je zakázáno prodávat nebo nějak podporovat nelegální padělky, a toto vám připadá v pořádku? Mě by to připadalo v pořádku, jen by tam nesmělo být napsáno čivava, ale např. "prodám pejska malého vzrůstu" (což ovšem zaručuje pouze fakt, že z něj nevyroste bernardýn)

Jenže zakladatelka nechce jakéhokoliv pejska, ani voříška, ona se vzhlédla ve fotografii viz úvodní příspěvek, tzn. ona má představu, jak chce, aby jí koupený pejsek v dospělosti vypadal, dokonce specifikuje barvu.

Stejně tak jak takovému člověku nedoporučím, aby si vzalo křížence z útulku, stejně jak jí nedoporučím aby si koupila maltéze s pp, tak stejně jí nelze doporučit nic v této cenové relaci, protože to prostě nebude odpovídat tomu, co ona chce.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: A je opravdu zajímavé, že na omlazení je zakázáno prodávat nebo nějak podporovat nelegální padělky, a toto vám připadá v pořádku?

Nepřipadá mi to v pořádku, psala jsem tady už několikrát že sama mám pejska s PP a že jsem proti množírnám, a nezastávám se množíren, jen jsem řekla, že slečna má snad svůj rozum, a také tady psala, že množírnu pozná a nakonec se dokonce rozhodla vzít si čivavku z útulku, tak nevím kde je pořád problém.

Cituji TerezVv: Bože, jen jsem vysvětlila proč jsem to tak napsala, nevytahovala jsem to, tak se laskavě uklidni.

Ano, já Tě chápu, ale principem předchozích příspěvků bylo tvrzení, jak je možné považovat za množitelství to, že někdo fenu s vzhledovou vadou nakryje psem bez vady, anebo to o těch pp, že štěně štěněte, které má pp je nedostane - na to jsem zas reagovala já, a to svědčí o absolutní neznalosti. Já tím neříkám o Tobě něco špatného, ale nemůžeš se pak divit, že zřejmě nechápeš kontext jejich argumentů. O čem a proč tu holky zakladatelce píšou má smysl, ikdyby ne pro ní samotnou, tak si to třeba ještě po ní někdo přečte.

Jasně ony to píšou možná trošku drsněji (nebo spíš to nevysvětlují úplně nějak od začátku), a možná uvádí extrémní příklady, ale věř, že kdo něco takového jednou viděl...

Cituji TerezVv: že slečna má snad svůj rozum, a také tady psala, že množírnu pozná a nakonec se dokonce rozhodla vzít si čivavku z útulku, tak nevím kde je pořád problém.

Problém je už v samotném zadání (podle mě neřešitelné), druhý problém vidím v tom, že slečna tedy původně chtěla mít na fence štěňátka a to u pejska z útulku se jaksi nesmí (a u neuchovněné fenky to je nezodpovědnost). Třetí problém bude zřejmě spočívat ve skutečnosti, že v útulku žádná čivava jako z obrázku nebude, možná ani žádná čivava.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené