arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, chci se zeptat, kdy vám ustalo padání vlasů po vysazení antikoncepce.

Přečetla jsem už spoustu diskuzí na téma vypadávání vlasů po vysazení antikoncepce, až mi z toho začaly hrůzou vstávat ty poslední vlasy na hlavě, co ještě mám. Co jsem se však skoro nikde nedočetla - kdy se to vypadávání po vysazení dostalo do normálu? Vysadila jsem na začátku června a teď v září mi začaly vlasy drasticky padat (a samozřejmě se od vysazení ještě ani nedostavila menstruace, k dnešnímu dni už přes 70 dní zpoždění). Jelikož jsme jsem měla odjakživa jemné vlasy a nikdy jich nebylo moc, bojím se, až kam to zajde začínám z toho být už vážně nešťastná. Koupila jsem si na srovnání hormonální hladiny gynex a zobu Methionin komplex, ale zatím jen velmi krátce, takže změny ještě není možné pozorovat.

Jinak jestli toto téma bude číst někdo, kdo uvažuje o braní hormonální antikoncepce. Prosím přečtěte si o tom nejdříve něco a neudělejte stejnou chybu jako já a spousta dalších holek. Antikoncepci mi předepsala doktorka na pleť z její vlastní iniciativy při mojí první návštěvě gynekologa v 16/17 letech a samozřejmě pro mě v tom věku byla bezproblémová pleť "nejdůležitější". Teď jsem vysadila po 7 letech a chápu, že za blbost se platí, jen bych nerada zaplatila plešatostí

Díky za každou radu či povzbuzení.

arrow
profile_image
lazycrash
od 21. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak teď si mě pěkně vyděsila HA jsem vysadila před pár dny, brala jsem ji přes 3 roky, taky spíž z iniciativy doktorky kvůli srovnání menstruace... Já mám hodně jemné vlasy a nemám jich zrovna moc, docela se toho bojím... Kdy začít brát ten gynex? Hned nebo až když se mi příští měsíc nedostaví menstruace?

arrow
profile_image
kybermyska
od 1. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj jsem na tom úplně stejně HA jsem vysadila ke konci dubna a první měsíc až dva pohoda. Pak nastal přelom června/července a začaly se dít věci. Najednou mi začaly neuvěřitelně padat vlasy (chomáče vlasů mam snad úplně všude), pleť se mi zhoršila, jako bych se vrátila zpátky do puberty, MS nepravidelná, jsem pořád hrozně nafouklá... zhruba v půlce července jsem tedy nasadila gynex, můj osvědčený šampon Alpecin a doufala v zázraky... Ty se bohužel nekonají. Takže gynex kapu dál, nasadila jsem Panthenol a teď zkoušim novou vlasovou kosmetiku Milva. Mám řadu s chininem, který slibuje zastavení vypadávání vlasů...takže opět doufám v zázraky. Musím tedy říct, že pleť se mi zdá pomalu lepší (což se ale zase klidně může změnit ), ale ty vlasy mě už dohánějí k šílenství... Tímhle tempem mi za chvilku snad žádný nezbydou. Opravdu lituji dne, kdy jsem začala HA brát...

arrow
profile_image
kybermyska
od 1. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lazycrash: myslím si, že můžeš začínat užívat gynex hned . Čím dříve, tím lépe. Uvidíš, třeba budeš patřit k těm šťastnějším a následky vysazení budeš mít minimální

arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lazycrash:

Promiň, nechtěla jsem nikoho děsit. Třeba to ani nezaznamenáš, přece jen jsi ji podstatně kratší dobu

Gynex někdo začal brát hned na místo dalšího platíčka, někdo až odstupem času. Tak uvidíš s příští menstruací, jestli vůbec bude třeba. Já jsem poslední menstruaci dostala na začátku toho června, ale to byla ještě ta menstruace "z vysazení". Na "normální" menstruaci zatím čekám.

Jinak během 2 měsíců po vysazení jsem zhubla 6/7 kg. Což ale taky nevnímám jako pozitivum, protože jsem zhubla z 53 na 46/47 kg při výšce 166 cm. Takže samozřejmě prsa nikde A ačkoliv jsem měla největší obavy ze zhoršení pleti, jak se všude popisuje, tak ta se zatím drží.

arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kybermyska: Opravdu lituji dne, kdy jsem začala HA brát...

Přesně moje slova Přemýšlím, že bych zašla do Centra pro zdravé vlasy ve fakultce na Vinohradech, ale co jsem zatím tak četla, většinou se to má "časem" srovnat samo, jakmile se ustálí hormony...

arrow
profile_image
kybermyska
od 1. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji madeleine91: ale co jsem zatím tak četla, většinou se to má "časem" srovnat samo, jakmile se ustálí hormony...

právě... asi to tak bude. Jen se modlím, aby to už netrvalo dlouho. Už mi dochází nápady, jak tomu co nejvíce pomoct.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky a ty vlasy pak dorostou? Nebo je to vypadávání nezvratný stav? Já o vysazení přemýšlím už dlouho, ovšem ty vlasy mě děsí...Už teď jich mám na hlavě málo a velmi jemné. Na podzim/v zimě mi vždy více padají a vždy z toho mám "depku", že budu plešatá. Natož po vysazení HA.

arrow
profile_image
lazycrash
od 21. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já si pro ten gynex zajdu hned zítra do lékárny, někde jsem četla že by měl zamezit i to padání vlasů, tak snad to pomůže V hodně diskuzích jsem četla že se po vysazení HA hubne, což bych taky moc nechtěla, tak doufám že to nebude mít takové následky když jsem ji nebrala až takovou dobu...

arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kybermyska: Jen se modlím, aby to už netrvalo dlouho.

Já jsem četla, že se hormony po vysazení HA chovají podobně jako hormony ženy po porodu. Údajně HA/těhotenství způsobuje, že se prodlužuje délka "životnosti" vlasu. A pak po vysazení HA/porodu se vrací hormony zpátky do normálu, takže všechny ty "přestárlé vlasy", které by za normálního stavu vypadly už dávno a postupně, začnou vypadávat najednou a rychle. Po čase se to má srovnat a na jejich místech růst nové vlasy. Jenže mě děsí to "po čase", protože jestli ten můj stav potrvá ještě pár měsíců, tak do Vánoc budu mít lysiny

arrow
profile_image
kybermyska
od 1. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na madeleine91: Aha, to docela dává smysl. Je pravda, že při braní HA, je tělo jakoby oblbováno a chová se jako při těhotenství. Já se zatím pořád uklidňuju tím, že mi okolo čela raší nový vlásky a rostou mi poměrně rychle, takže snad ten úbýtek není na hustotě vlasů až tak poznat. Ale pravdou je, že na objemu culíku, to už trochu pociťuju

arrow
profile_image
kybermyska
od 1. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na indulona: Neboj, vlasy pak normálně dorůstají že po vypadnutých vlasech už nenaroste nový, toho bych se nebála

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na indulona: No mě vypadaly a do původního stavu se nevrátily nikdy, i když se časem trochu zlepšily Akné na zádech se nakonec srovnalo, ale taky to trvalo asi dva roky.
Co jsem se tak dozvěděla o tom padání vlasů po vysazení, většinou se vlasy časem srovnají, ale někdy vysazení HA spustí nějakou formu alopecie (hlavně pokud je v rodinné anamnéze) a s tím se pak člověk už trápí pořád.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak holky, já vás taky moc nepotěším Já HA neberu rok a teprve letos v dubnu/květnu (takže cca po 10ti měsících) mi vlasy přestaly padat a to jsem vyzkoušela asi všechny vitamíny, vodičky, tabletky, kapky, bylinky, šampony a další metody co na zemi existují, ale zkrátka hormony jsou hormony, musí se urovnat a jinak to bohužel než časem nepřejde.. Já mám taky hodně jemné vlasy a vypadá to, že jich mám málo a můžu říct, že mi vypadala asi opravdu víc jak polovina vlasů. Neexistovalo, že bych si udělala culík nebo jinak vyčesala vlasy nahoru, protože jsem opravdu hlavně po stranách hlavy neměla prakticky žádné vlasy, jen chmýří a lysiny. Naštěstí teď mi vlasy už krásně dorostly a mám spoustu nových vlásků a narostly mi i hustší, takže jediná rada - vytrvat.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Blacky:
Jo a ještě bych dodala, že jsem brala nízkohormonální Maitalon, cca rok a 9 měsíců. O tom, jak jsem kvůli HA skončila s trombózou na měsíc na JIP ani mluvit nebudu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené