Smazat

Kolega se se mnou pral

Dneska to udělal znovu a tak nečekaně, že mi přetekly nervy a ruka mi sama vyletěla, viděla jsem rudě a on se se mnou začal prát, chytil mi ruce a pořád se smál.. to byla poslední kapka, cítila jsem absolutní bezmoc, takže jsem na něj vychrstla sklenici s vodou. Na chvilku ho to schladilo, ale po chvíli mě přišel polít taky. Něvěřila jsem, že se tahle situace fakt děje, ostatní kolegové jen nevzrušeně přihlíželi..

Ahoj, už jsem tu o tom psala, vědí o tom nadřízízení, ale smějou se tomu, tak už fakt nevím, jak situaci řešit. Už chvíli mě jeden nadřízený kolega "pošťuchuje", nebo jak to mám nazvat, připlíží se ke mně zezadu, sáhne mi na záda a vybafne, stává se to stále častěji a já se vždycky dost leknu, stresuje mě to. Dneska to udělal znovu a tak nečekaně, že mi přetekly nervy a ruka mi sama vyletěla, viděla jsem rudě a on se se mnou začal prát, chytil mi ruce a pořád se smál.. to byla poslední kapka, cítila jsem absolutní bezmoc, takže jsem na něj vychrstla sklenici s vodou. Na chvilku ho to schladilo, ale po chvíli mě přišel polít taky. Něvěřila jsem, že se tahle situace fakt děje, ostatní kolegové jen nevzrušeně přihlíželi..

Pak jsme se vrátili k práci, já se klepala jak ratlík, neskutečně vystresovaná a on mi začal psát, kdy půjdem na rande a různé kecy, snažila jsem se ho ignorovat.
Odpoledne jsme šli k šéfovi a tam to pokračovalo nanovo. Měl pořád nějaké narážky, kreslil můj "nahý" obrázek, který chtěl ukázat majiteli firmy, prostě jak nějaká šikana. Řekla jsem mu, že ho budu žalovat a on že klidně. Šéf se jen smál, že jsme jak malé děti a odmítal cokoli řešit.

Po zbytek dne za mnou pořád chodil, snažil se komunikovat, rozptýlit moji špatnou náladu, ať se jdem prát, vypadal, jakdyby se něčeho nafetoval, měl i hrozně rozšířené zorničky. V životě se mi nic podobného nestalo, hodně mě to stresuje, a on nevypadá, že by měl v úmyslu jen tak přestat, naopak se to stupňuje..
Je z toho jiné východisko, než odchod z práce? Ta práce mě baví, na plat si nestěžuju, kolektiv je fajn, ale nechápu o co mu jde, nedá se s ním domluvit, on se tím celý den bavil, navíc má holku, kterou si má brát, což to chování už vůbec nechápu. Ale takhle se absolutně nedá pracovat..
 
arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vzhledem k tomu, že rozumně se s ním podle všeho domluvit nedá, příště bych mu s kamennou tváří přede všemi řekla něco ve smyslu: Možná bych se měla zeptat tvojí přítelkyně, jestli tohle chování je u tebe normální. A pokud by si z toho nic nedělal, opravdu bych ji kontaktovala. Musíš mu ukázat, že se ho nebojíš. Nemůžeš tím nic ztratit. Buď se zalekne a přestane si tě všímat, nebo ti stejně nezbyde nic jiného, než z toho teroru odejít.

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A vy nemáte ve smlouvě nic i sex. harrasementu ? Normálně bych se na to odvolala.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Brokolička: A vy tam něco takového máte?? My tedy nikoliv

Teda, toto není normální...buď je to opravdu dětinský jedinec nebo nějak narušený. Fakt to nejde si na něj někde stěžovat?

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na morrighan: ale jo, za normálních okolností u zaměstnavatele, který by to měl řešit. Jenomže ten jejich ředitel či co to je, je podobný exot. Pak jedině inspekce práce. Hrozí tam i pokuta. Jenomže, kdo s tím je ochotný v dnešní době ztrácet čas a nervy...

Reaguji na vilima: Taky mě udivuje, že s tím nikdo nic nedělá a nikomu to nepřipadá nepatřičné.

Já nevím, z toho co tu popisuješ by mi to za ty nervy nestálo i kdybych dostávala majlant... A lze nějak získat kontakt na tu jeho přítelkyni? Třeba by ho zklidnila.

Natočit na telefon a "poradit se" s jeho přítelkyní Ale pořád je tu ta možnost, že jí to bude víceméně jedno a pak si to od něj vyžereš dvojnásobně, no ...
Takového magora si někdo i chce vzít ? Nevěřím ... podle mne kecá !

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ten kluk je fakt případ pro Chocholouška a vlastně celá ta vaše firma, se mi tak zdá, když se tomu šéf ještě směje, proboha... vůbec, podle toho co píšeš, se mi ani nechce věřit, že je tohle možné, přijde mi to jak z blbého filmu a týpek asi opravdu na něčem frčí, když píšeš, že měl rozšířené zorničky, navíc se mi nechce věřit, že by takového chování byl schopný někdo "normální"... Pokud by to opravdu nešlo nijak řešit, dala bych výpověď, byť tě práce baví... vždyť tohle se nedá snášet do nekonečna

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vilima: Máme...ale já vždy pracovala pro mezinárodní firmy, no....Myslela jsem, že už je to dnes standard

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ježíši, to je firma nebo organizovaný bor.del ?
Tohle snad není ani námět na debilní sitcom typu Kancl
Vedení je stejně pošahané jako tvůj kolega, v takové firmě bych nebyla ani minutu.
Neuvěřitelné, fakt

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V takovém případě se špatně radí, měla si se ozvat hned na začátku a stanovit hranice, takhle už to zašlo moc daleko. Jako oběť si tě nevybral náhodou, dobře ví, že si to necháš líbit a že mu vše projde. Pokud se mu nepostavíš, tak nemá důvod přestávat, rozhodně se s ním nepošťuchuj, nic mu neoplácej, nepolívej ho vodou a tak, to ho jen popíchne a bude s radostí pokračovat dál.

Pokud se tě dotkne, tak mu musíš okamžitě říct, ať se tě nedotýká, že je ti to nepříjemné a na pracovišti je to zcela nepřijatelné chování. Pokud ti naruší osobní prostor, tak se opět musíš ozvat s tím, že ti to není příjemné, že je to nevhodné, když přijde k tvému pracovnímu stolu a půjde až k tobě, tak mu tohle řekni a nabídni mu, že mu přineseš židli a usaď ho za stůl, ať je mezi vámi prostor. Pokud tě bude zase zvát na rande, tak mu opět řekni, že je ti to nepříjemné, že to není vtipné, ale trapné a hraničí to se sexuálním obtěžováním. Pokud tě začne škádlit, tak mu důrazně řekni, ať okamžitě přestane a pokud to nepomůže, tak se seber a odejdi na dámy. Nevím, jaké máš kolegy, ale zkus se na někoho obrátit a poprosit ho, aby se tě zastal a poslal ho do patřičných míst (oni si můžou myslet, že co se škádlívá, to se rádo mívá), to by mu mělo vzít vítr z plachet.

Zaměstnavateli bych napsala písemnou stížnost a poslala doporučeně, do té doby to nebude řešit. Napiš tam větu že doufám, že se celou situaci podaří vyřešit interně a nebude potřeba celou situaci řešit přes inspektorát práce.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Klasika. Tyran si najde svou oběť, většinou ženu a šéf to odmítá řešit, protože bude stát za chlapem. Hnus. Nevím co ti poradit. Asi si to nenechat líbit a pokud to nepřestane, tak odejít. Zaměstnavatelé toto většinou neřeší. Pak je ještě druhá stránka. Když je někde ženská, kterou všechno děsí, tak ty chlapy akorát rajcuje k tomu dělat si srandičky, když to vždycky funguje..

arrow
profile_image
Jadore
od 6. 6. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Frederique: Asi si to nenechat líbit a pokud to nepřestane, tak odejít

Toho jsem se právě obávala
S tou obranou mi přijde, že jakkoli reaguju, jen ho to víc povzbudí, jakoby ho poháněla touha vždycky vyhrát nebo co.. Když jsem přestala komunikovat, slíbil, že mě nebude lekat, ale to dotýkání a vstupování do osobního prostoru nepřestalo, spíš mi přijde, že se pomalu stupňuje (lechtání atd), na což se prostě bránit nedokážu, když jsem po něm řvala, jen se o to víc bavil. Nedokážu si představit, jak bude probíhat ta služební cesta, když v oficiálním prostředí se děje tohle, bez jakýchkoliv svědků. Odchod je asi poslední řešení, ale zas si říkám, co když v jiné firmě narazím na někoho podobného.. (na určité posty se takoví lidé vyloženě hodí), a trochu pochybuju, že oficiální stížnost by skončila jinak, než mým odchodem, majitel firmy má svých starostí nad hlavu a tohle ho prostě nezajímá

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jadore: Bohužel. Dneska existují termíny bosing apod. a stejně v reálu se tím skoro nikdo nezabývá. Také znám případy z okolí. Tohle co se ti děje je ještě taková blbá sranda bych řekla. Prostě si tě vyhlídne blbeček, kterému dělá dobře, když si takhle může s někým hrát, zvlášť pokud to u toho druhého zabere, tak jak si on představuje. Je to dětinské a hloupé, pokud to někdo zkouší v práci u dospělého člověka, ale děje se to. Vždycky narazíš na jednoho blbce. Budeš si s tím muset poradit sama. Já znala horší případy. Oběti musely odejít z práce a ještě skončily u psychologa, ale to byla fakt pracovní šikana. Na kolegy se spoléhat nemůžeš. Bohužel.

 

Váš příspěvek

Kolega se se mnou pral

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené