Smazat

Komunikace s přítelem vázne, sám od sebe se neozve

Přítel se odstěhoval kvůli škole do jiného města a komunikace vázne. Musím mu pořád psát já, protože sám od sebe se neozve. Nechci být za stíhačku a nevím jestli třeba jen nepřeháním.

Koncem června jsem se seznámila s přítelem v Praze, kde trávil prázdniny s rodinou. Začali jsme spolu chodit a všechno bylo a snad pořád je úžasné. Ale po prázdninách přítel nastoupil na magistra do Brna a odjel. Domluvili jsme se, že se budeme vídat co nejčastěji to půjde, on byl dost smutný a pořád vymýšlel jak to udělat, aby jsem mohla jet s ním, ale spíš tak s nadsázkou, oba jsme věděli, že to nejde. Byly to fakt krásné chvíle a viděla jsem, že mě opravdu miluje.
No před deseti dny odjel a problém (nebo nevím, zda to nazvat vyloženě problémem, ale na to se vás právě chci zeptat) je v naší komunikaci. Jde o to, že přítel se mi sám od sebe ozval zatím jen jednou, jinak pokud se neozvu já, tak si klidně dva dny vůbec nenapíšem. A není to o tom, že by neměl čas, protože když se pak bavíme třeba o tom, co ten den dělal, tak řekne třeba, že koukal na film a pak se šel projít. A i tak, napsat jednu sms o třech řádcích, na to si snad i kdyby před spaním snad najde čas každý, kor když jde o milovanou osobu. Nejsem žádná stíhačka, a nepožaduju si s ním psát deset smsek denně, ale přecejenom, když už je to teď takový vztah na dálku, tak si myslím, že je důležité udržovat kontakt a alespoň jednou denně se tomu druhému ozvat, že je v pořádku nebo prostě mu popřát dobré ráno.
Než to ale začnu s přítelem řešit, chtěla jsem se vás zeptat na názor, jestli jen nejsem nějaká stíhačka nebo jestli vám to přijde normální.
Ještě podotknu, že přítel nikdy neměl nějaký vážný dlouhý vztah, takže je možný, že neví jak to chodí. Ale chtěla bych prostě, aby to byl on kdo se bude "snažit" a ne abych mu furt psala já, připadám si pak jako stíhačka, i když mu vždycky napíšu třeba jen něco ve smyslu že snad měl pěkný den a dobrou noc. Když už mu napíšu tak odepíše a třeba i zavolá na Skype, ale sám od sebe to udělal jen jednou. Moc mě to mrzí, protože když jsme spolu, chová se úplně jinak, je pořád se mnou a opakuje jak nechce abychom byli od sebe.
Vím, že někdo na smskování není, ale jak říkám, stačí mi dva řádky třeba na dobré ráno, prostě abychom o sobě věděli. Kor když máme vztah na dálku tak už tak mi je smutno. Máte pro to nějaké vysvětlení nebo myslíte, že je to normální? Popřípadě jak mu to říct a neudělat ze sebe někoho kdo se pořád ponižuje, ale zůstat pořád "nad věcí"?

Díky moc.
 
arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nějak to nechápu.

Odkud je? Z Prahy nebo z Brna nebo odkud?

Ty žiješ v Praze? Vždyť Studentem jsi v Brně za dvě hodinky za "pár korun", to mi nepřijde jako tak strašný vztah na dálku, podle mě není problém se vídat i každý víkend.

Nebere to přítel jen jako letní románek?

arrow
profile_image
palalamp
od 8. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Phaeton: Rodinu má v Praze, ale odjel studovat do Brna. Jo o peníze nejde, ale jsme oba hodně vytíženi. Já taky studuji, do toho pracuji a ted si dalšího půlroku ještě budu dělat kurz. Oba budeme rádi, když se uvidíme jednou za 14 dní, o tom jsme se bavili a jsem s tím smířena. Jako letní románek pochybuju, dost jsme mluvili o naší společné budoucnosti.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji palalamp: dost jsme mluvili o naší společné budoucnosti.

Zamilovanost dělá divy

koukni na film až tak moc tě nežere, nebo tak nějak to je je to sice jen film... ale když ti nepíše, tak ti asi psát nechce.. a asi ti neřeknu, jestli je to nebo není normální, každý to má jinak, takže bych to probrala asi s ním

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji thien: koukni na film až tak moc tě nežere, nebo tak nějak to je je to sice jen film... ale když ti nepíše, tak ti asi psát nechce..

souhlasím.
Jste spolu od června letošního roku? To ho to páni nějak rychle přešlo. Obvykle dva čerstvě zamilovaní mladí lidi chodí s mobilem i na záchod, aby si mohli každou minutu odepisovat. Kor když se nemůžou celý týden vidět. Promiň, ale má intuice mi říká, že to z jeho strany nebude tak horký (a dost možná v tom bude nějaká spolužačka...)
Jinak tvůj přístup je řekla bych správný, nejsi žádná stíhačka, ale to nic nemění na tom, že to možná stejně k ničemu nebude. Já bych se ho asi napřímo zeptala, jestli se něco neděje. Ne třeba hned, ale třeba za další týden, pokud tahle "nekomunikace" z jeho strany bude pokračovat.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji palalamp: Rodinu má v Praze, ale odjel studovat do Brna. Jo o peníze nejde, ale jsme oba hodně vytíženi. Já taky studuji, do toho pracuji a ted si dalšího půlroku ještě budu dělat kurz.

Aha, chápu.

Chápu, že tě to štve., ale přítel možná prostě není na nějaké vypisování. Můj ex byl to samý, kdybych se neozvala já, tak o něm týden nevím. A nějaké telefonování? Haha, vzpomínám na story, kdy jsem mu jen tak volala a on pořád: "A ty něco potřebuješ? Že voláš?" a vůbec nedokázal pochopit, že s ním chci prohodit jen pár slov jen tak.

Tak mu to řekni a uvidíš

arrow
profile_image
palalamp
od 8. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Phaeton: To mě taky napadlo, že prostě jelikož nikdy neměl nějaký dlouhodobější vztah a neví jak to chodí, tak si prostě myslí, že tomu druhému se píše jen když je něco konkrétního, co mu říct. Ale už ho nenapadne, že si můžem napsat jen tak, jak se máme.
No chci mu to nějak říct, ale chci prostě zůstat ta "tajemná" a nad věcí a tímto si myslím, že se před ním ukážu v opačným světle.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A i tak, napsat jednu sms o třech řádcích, na to si snad i kdyby před spaním snad najde čas každý, kor když jde o milovanou osobu. Nejsem žádná stíhačka, a nepožaduju si s ním psát deset smsek denně, ale přecejenom, když už je to teď takový vztah na dálku, tak si myslím, že je důležité udržovat kontakt a alespoň jednou denně se tomu druhému ozvat, že je v pořádku nebo prostě mu popřát dobré ráno.

Tady sis to sama všechno napsala, takhle by to opravdu mělo být. Žádné výmluvy, že není na vypisování, já neberu

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji palalamp: No chci mu to nějak říct, ale chci prostě zůstat ta "tajemná" a nad věcí a tímto si myslím, že se před ním ukážu v opačným světle.

já nevím, ale tyto postoje by člověk při řešení vztahových problémů asi spíš zaujímat neměl. Já jsem taky ještě nedávno měla za to, že to nejde jinak, než že já musím být ta dobývaná, já musím být ta, kvůli které si ten dotyčný sedne na zadek, já musím být jako by ta, kdo má rád míň, já musím být ta, kdo v tom vztahu prostě je nad věcí... ale posledních pár měsíců se snažím to přehodnotit. Lepší je "hrát" od začátku fér, když mi něco vadí nebo nesedí, tak to zkrátka říct, ono je to kolikrát těžký a člověku proti srsti, já vím, odkrývat hned své city, ale zase na druhou stranu, pokud to má dopadnout dobře, pokud jste k sobě kompatibilní, tak spolu budete právě proto, jací doopravdy jste. Takže nějaké hraní si na tajemnou a něco neříct kvůli strachu z toho, že se ponížíš, je prostě si myslím spíš na škodu.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Přestaň mu psát a uvidíš, co se stane. Pokud má o vztah zájem, tak se ozve. Pokud ne, alespoň budeš vědět na čem jsi......
Jinak on má tu komunikaci každý nastavenou jinak. já se s přítelem ze začátku taky nevídala denně ale třeba jednou týdně a psali jsme si tak ob den maximálně, sms na dobré ráno fakt nečekám Takže bych počkala nějakou delší dobu než dva dny a uvidíš, zda se ozve cos e děje. Pokud má o Tebe zájem, tak to udělá.... nebo se ozvat třeba po týdnu a zeptat se, jestli mu kontakt nechyběl a že Tobě to vadí a prostě si o tom promluvit.

My jsme spolu s přítelem byli pár měsíců, po kterých šel za prací do ciziny. Takže jsme každý v jiné zemi a zvládáme to Teď jsme to tedy vyřešili bytem téměř na hranicích, kde se uvidíme každý večer a já si v daném městě i našla práci, takže to brzy budeme mít vyřešené a nebudeme si po sobě stýskat, ale několik měsíců jsme to bez sebe museli vydržet a viděli jsme se jen o víkendu. A zvládli jsme to. Je to tak, jak už někdo psal výše, když by Ti chtěl napsat nebo zavolat, tak to udělá. Přítel maká 12 hodin denně a přesto si najde čas mi napsat nejméně pětkrát za den a alespoň jednou zavolat.. Zkus to, co už tu někdo psal.. Přestaň psát a uvidíš

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji palalamp: No chci mu to nějak říct, ale chci prostě zůstat ta "tajemná" a nad věcí a tímto si myslím, že se před ním ukážu v opačným světle.

Tak to asi tajemná moc nejsi, když píšeš a voláš jen ty. Záleží jestli tě víc baví ta "hra na tajemnou" anebo reálný vztah. Řekni mu jak to je, případně nevolej.

Cituji vilima: Lepší je "hrát" od začátku fér, když mi něco vadí nebo nesedí, tak to zkrátka říct, ono je to kolikrát těžký a člověku proti srsti, já vím, odkrývat hned své city, ale zase na druhou stranu, pokud to má dopadnout dobře, pokud jste k sobě kompatibilní, tak spolu budete právě proto, jací doopravdy jste.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nepiš, nevolej a počkej. Buď tě začne nahánět sám a nebo - a to bych tipla spíš - si řekne, že romance vyšuměla do ztracena a uleví se mu, že nemusí nic utínat a vysvětlovat ...

 

Váš příspěvek

Komunikace s přítelem vázne, sám od sebe se neozve

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené