Smazat

Konečně jsem otevřela oči, vegetariánství a nechápající přítel

Všichni mě odsuzují za vegetariánství. Kdybych to nutila i ostatním nedivím se, že by jim to vadilo, ale já o tom ani nemluvím a i tak si musím nechat líbit nadávky. Nejvíc bolí to, že je to od mého přítele.

Začnu tím proč jsem začala a pak budu mluvit o mém problému s přítelem. Doufám, že vás ten začátek neunudí

Někdy v říjnu se ke mě dostala jedna knížka o výživě ve které jsem našla i články o konzumaci masa a jejím vlivu na lidské tělo. Bylo tam o nemocích, kterými trpí hospodářská zvířata a jak je pak s jejich masem zacházeno. Také tam byl článek o tom, že lidé mají identické sliny, střeva, zuby atd. s bíložravci a vše podrobně vysvětlené. Navíc velká konzumace masa způsobuje řadu nemocí.

Začala jsem o tom přemýšlet a začala si dělat 'vegetariánské dny' vždy 3-4 dny v týdnu bez masa, abych ulehčila střevům. Postupně jsem byla čím dál více radikální a v prosinci jsem se rozhodla, že s masem končím. Vadilo mi jak je v masozávodnách se zvířaty zacházeno v jakých jsou podmínkách a maso mi přestávalo chutnat.

Neříkám o sobě, že jsem vegetariánkou. To si člověk může dovolit po několika letech. Ale už nechci konzumovat maso. Tedy nejsem vegan takže vejce, mléko, jogurty jím. Mám ráda sojové mléko a nejraději bych jedla jen to, ale jsem z malého města a mám malou možnost si je kupovat. Nadále ale jím ryby, takže to k čemu se hlasím se říká pescetariánství.

Můj přítel s kterým chodím 1 rok a 9 měsíců, se do mě začíná čím dál častěji navážet před přáteli i v soukromí. Přitom jemu pořád vařím masité jídla. Nechápu proč mu to vadí .. Možná je to tím, že moje mamka přizpůsobila kuchyni a jak byl vždy zvyklí že k nám přijde a dostane steak, teď mamka dělá kvůli mě vegetariánská jídla, ale on si sám vydělává, tak přece ho moje mamka nebude živit. Jestli chce steak, fajn ať si koupí kus masa a já mu ho udělám.

Pořád mě shazuje a vyčítá mi to že nekonzumuji maso. Prý jeden člověk nic nezmění. Zvířata umírají stále a ty zvířata jsou tu k jídlu prostě chovaná. Nechápe jak moc je to pro mě důležité, že zvířata mám ráda a nechci jíst nic co trpělo ..

Jak se říká, kdyby jatka měli stěny ze skla...

Opravdu to ale bolí, když dostávám skoro každý den vynadáno Prý že jsem si jednou o tom přečetla a najednou blbnu, že když jsem jedla celý život maso tak ho mohu jíst i nadále.

Mě to ale bolí, hnusí se mi to a já to prostě nechci. Kdybych jemu maso z ledničky vyhazovala a vždy když jedl maso tak já mu to zhnusovala, pochopila bych že by byl na mě naštvaný. Nic z toho, ale přeci nedělám.

Nedávno jsem mu dělala vepřový steak.. maso jsem musela naklepat palicí, bylo to pro mě hrozné. Nechápu že jsem tohle také jedla. Vše vidím jinak. Když jsem mámě řekla že chci být vegetariánem řekla : dělej si co chceš. A když jsem jí chtěla říct důvod křikla na mě že jí to nezajímá. Z jedné stránky jsem ráda, že mě v tom podporuje (kupuje mi zeleninu, vaří bez-masá jídla) ale já si o tomhle potřebuji s někým i promluvit. Přítel to schazuje a kamarádky to nechtějí slyšet. Vlastně si píši s jednou co je vegetariánkou několik let, taky zažila nepochopení. Přijde mi, že všichni se k nám chovají hnusně jak kdyby jsme to byli my co zvířata zabíjí.

Přítel to už vážně přehání jak už mu mám vysvětlit že mě jeho slova bolí a že je to pro mě opravdu důležité? Mě je 18 a jemu 22.
 

Cituji Adka: A přitom stačí tak málo, člověk nemusí být hipísák účastnící se všech demonstrací, protestů a po nocích podepisovat petice, stačí občas navštívit útulek s trochou granulí, donést deku, konzervy. A místo podporování množíren si třeba vybrat psa/kočku z útulku.

souhlasím

Cituji SOLU: ty rádoby zarputilé vegetariány,kteří tak jen jedí a jinak nic a i tak v sobě mají tu drzost lidi soudit a poučovat co a jak se má..a klidně si stejně kus šunky daj,kožené věci nosí a zvířatům nikterak nepomáhají....

tak to jsou akorát pozéři...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: Ovšem k té návštěvě bez masa - mám názor, že to masožravec bez masa chvilku vydrží a neměl by zatěžovat někoho požadavkem, který mu třeba bude zvedat žaludek. Jak jsem psala dříve, sama už maso jím a nenapadlo by mě žádat vegetariána, aby mi připravil pořádnou pečeni.

A u nich máme být zatěžovánii-pro mě nepříjemné slovo,nějakým "zrním"?Jak to,že vegetarián bere jako samozřejmost(ne všichni-vím) to,že mu uvaříš podle jeho jídelníčku a nedáš na stůl flákotu?To je přece to samé,už to házíš do jiné roviny,znám x lidí,kterým by se zvedl jen při pomyšlení žaludek při slově tofu,soja..atd...Naštěstí u nás v rodině nic takového řešit nemusíme,ale znám i opaky.

Cituji Kaja555: je vidět, že každý z nás potkává různé lidi...

tak to je a bude,to je fakt

Cituji Kaja555: tak to jsou akorát pozéři...

Ano a věř,že jich je opravdu dost a pak mě to rozčiluje,jelikož si na něco jen hrají a poučují

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji SOLU: A u nich máme být zatěžovánii-pro mě nepříjemné slovo,nějakým "zrním"?Jak to,že vegetarián bere jako samozřejmost(ne všichni-vím) to,že mu uvaříš podle jeho jídelníčku a nedáš na stůl flákotu?To je přece to samé,už to házíš do jiné roviny,znám x lidí,kterým by se zvedl jen při pomyšlení žaludek při slově tofu,soja..atd...Naštěstí u nás v rodině nic takového řešit nemusíme,ale znám i opaky.

Přesně tak.
Za normální pokládám, že když někdo nechce maso, tak dostane to co ostatní, akorát bez masa. Takže např. samotné knedlíky a kysané zelí.
Když to nechtějí, tak ať to nejí.

Já si pamatuji školní jídelnu, kde když někdo řekl "prosím bez masa" tak mu ho kuchařka stejně dala, a pak ho vychovatelka nechtěla hodinu pustit ke kyblíku na vyhazování, dokud nesní maso. Tohle je vnucování masa. Ale že dám na stůl pečeni a buďto si jí vezmeš, nebo si jí nevezmeš? To je svobodná volba.

holky, já vás chápu.
Ale tak snad, pokud se ti dotyční mají aspoň trochu navzájem rádi (proč se jinak stýkají?), tak se nějak dohodnou, ne?!
Kdyžtak mě vyveďtě z omylu, ale je snad i nějaké jídlo, které jíte a není tam maso, ne?! Nemusí to být hned nějaký blaf ze soji... Já soju taky nejím (kvůli něčemu jinému než chuti, protože např. uzené tofu - to mi chutnávalo - teď neuznávám soju zdravotně).
Napadly mě např. bramboráky (většinou lidmi oblíbené), ale je toho mraky...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kaja555: Napadly mě např. bramboráky (většinou lidmi oblíbené), ale je toho mraky...

nebo špagety a pomodoro

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: bramboráky (většinou lidmi oblíbené)

Jj, nejlíp přeložené napůl s hermelínem rozkrojeným a majonézou, popřípadě nějakou zeleninovou oblohou. Nebo rovnou smažený sýr - lepší, než deset řízků. Nebo počkej, mléko se taky "nesmí" ?
Ale to by se uplatnilo jen u lidi, kteří prostě "nejí maso", drtivá většina těch bio fanatiků, o kterých je zde řeč, by tohle stejně nejedla

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Nebo rovnou smažený sýr - lepší, než deset řízků.

miluju smažený sýr s hromadou hranolek a tatarku,jenže to asi není úplně v souladu se zdravou výživou.Navrch pivo a cígo.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: pivo

Jooo .... vždyť to není z masa, ne ?

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: Kdyžtak mě vyveďtě z omylu, ale je snad i nějaké jídlo, které jíte a není tam maso, ne?! Nemusí to být hned nějaký blaf ze soji... Já soju taky nejím (kvůli něčemu jinému než chuti, protože např. uzené tofu - to mi chutnávalo - teď neuznávám soju zdravotně).

Jasně že jsou bezmasá jídla, která jím, ale rozhodně se nebudu přizpůsobovat tomu, že někdo je rozfrcaný a odmítá jíst "mrtvolky zvířátek". Pokud mám chuť na maso, tak bude maso, a pokud je někdo vegetarián, tak ať si přinese vlastní jídlo v krabičce.

Ano, třeba bramboráky jsou dobré jídlo, ale to je takové jídlo někde na chalupě po výletě, ale rozhodně ne třeba na oběd na rodinné sešlosti, pokud celá rodina nežije ze sociálních dávek. Já to beru tak, že pokud je slavnostní jídlo, tak tam maso být musí, a komu se to nelíbí, může klidně zůstat doma.

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MiaMia: Slavnostní jídlo může být i vegetariánské a je velice chutné, pestré a nemusí v tom jídle být jak píšeš "mrtvolky zvířat. A rozhodně ten kdo nejí maso a je vegetarián není "rozfrcaný!" V tvém podání tomu rozumím jak rozmazlený. Stejně jako já budu respektovat u návštěvy, že jí maso, měl by každý respektovat, že někdo maso nejí a je vegetarián a ne tady psát takové blbosti, jako že si má sebou přinést vlastní jídlo v krabičce!

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Evelinde:

To právě beru jako rozmazlenost, že někdo očekává, že zvlášť kvůli němu budu vyvářet dvě jídla.

A co je pro koho "slavnostní jídlo" je individuální, u mě to je jedině jídlo s pořádným kusem masa. A jak říkám, komu se to nelíbí, může
a) zůstat doma
b) přinést si vlastní jídlo v krabičce (proč by to měla být "blbost"? vždyť je to standardní postup např. u lidí, kterým nechutná jídlo ve školní / závodní jídelně)
c) nejíst
Nechápu, proč by všichni ostatní měli mít zkažený oběd jen proto, že jeden člověk si vymýšlí hlouposti a odmítá jíst maso. To je prostě totální sobectví. Vegetarián se buďto musí přizpůsobit tomu, že ostatní jedí normálně, nebo sedět doma s mrkví.

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MiaMia: To právě beru jako rozmazlenost, že někdo očekává, že zvlášť kvůli němu budu vyvářet dvě jídla.

Tak to i záleži na každém jednotlivci, jak je vstřícný, jak moc mu záleží, aby se určití hosté cítili dobře atd.. Já většinou na obědy apod. zvu lidi, které mám ráda, a proto mi i záleží na jejich pohodlí, spokojenosti.. Takže klidně uvařím maso těm, kteří ho jedí a danému člověku místo plátku dám plátek sojového masa, to mě zase až takovou námahu nestojí. Stejně tak pokud vím, že je někdo alergický např. na ořechy, nehodím mu tam kupu ořechů a nebudu říkat, ať si radši zůstane doma nebo nic nejí. Prostě danému člověku dám porci bez ořechů/bez rajčat nebo čehokoliv, co nemůže/nechce (to je samozřejmě jiný případ). Myslím ale, že by ta vstřícnost prostě měla být vzájemná.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarianaK:

U nás pokud už se dělá nějaký slavnostní oběd, tak je tam tolik lidí, že i když všichni jedí totéž, tak se většinou nemůžou najíst najednou, protože je k dispozici jen jedna kuchyně (s jedním sporákem, se čtyřmi plotýnkami).

Teoreticky, kdybych zvala na oběd třeba dva lidi, tak je to o něčem jiném, nicméně to nedělám.

Já osobně také některé věci nejím, ale nikdy jsem se nedožadovala toho, aby mi někdo připravil náhražku, třeba když bude vepřo-knedlo-zelo, tak si vezmu pouze vepřo-zelo... a od vegetariána zase čekám, že si vezme jenom knedlo-zelo. Nějaké celozrnné sušenky (např.) si můžu vzít s sebou do kabelky a sníst je dodatečně, tak nevidím důvod, proč by si vegetarián nemohl nosit krabičku nějakých fazolí - hlavně proto, že jsem viděla vegetariány kteří tohle (ve školní jídelně) dělali, protože i když bylo k dispozici bezmasé jídlo, tak to většinou bylo také jídlo bez bílkovin.
Stejně tak si letos (nebo loni? prostě teď před měsícem) na Silvestra dvojice, která nepije alkohol, přivezla nějaké vlastní pití co chtějí použít na přípitek, aby hostitelé nemuseli plašit s tím že "přece si nebudou připíjet mattonkou, a cola zase vypadá divně".

Ale to je rozdíl mezi tím, když někdo něco nechce jíst, a když se svoje dietní nápady snaží propagovat.

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MiaMia: U nás pokud už se dělá nějaký slavnostní oběd, tak je tam tolik lidí,

Tak to je zase jasné, že pokud by měl každý nějaký zvláštní požadavek, co se týče stravování, tak se nedá zavděčit všem. Jenom jsem to myslela tak, že je dobré najít prostě jídlo, které bude aspoň zčásti vyhovovat všem, že třeba neudělám maso s rýží, což by znamenalo pro vegetariány jíst jenom suchou rýži, ale udělám nějakou přílohu, která by mohla být jako "plnohodnotné" jídlo i tak sama o sobě bez masa apod. Jen je prostě důležité, aby masožravci neměli žádné narážky na to, že si někdo maso nedává a vegetariáni zase žádné, že někdo maso před nimi jí a myslím, že i takový oběd může proběhnout v klidu Ale to už záleží na konkrétních lidech, no.

 

Váš příspěvek

Konečně jsem otevřela oči, vegetariánství a nechápající přítel

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené