Smazat

Konzumace piva u bývalé alkoholičky

Zdravím,

Když jsem byla malá, moje mamka měla problémy s alkoholem a měli kvůli tomu s taťkou krizi. Vše nakonec překonali, mamka přestala pít na spoustu let. Alkohol ji úplně smrděl ani v jídle ho nechtěla přijmout. Nyní jsou opět nějaké rodinné problémy a mě se zdá, že mamka zase potají popíjí. V práci dělá krátký dlouhý týden a alkoholu se 100% nedotkne. Pak je ale ve dnech volna doma a už jsem to z ní cítila..jen jsem zmatená- dřív vím že pila silnější pití, nyní jsem našla prázdné plechovky od piva, cca 7 asi za celý den. Jak se nato díváte že pije potají doma ale jen pivo? A to že když je v práci tak alkohol vůbec nepotřebuje ty 2-3 dny a když je doma tak si dá? Máte s tím někdo zkušenosti? Poraďte co mám dělat, bojím se o ni
 
arrow
profile_image
arne
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

7 za den? To je teda dost. Co mě napadá jako první je přímá konfrontace.

arrow
profile_image
burda
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No já ještě čekám jak se to bude teď vyvíjet, má po a út volno takže ve středu zapátrám po všech plechovkách a uvidím co přibylo a jak to vypadá, každopádně je schovává takže to je asi špatně...

arrow
profile_image
arne
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vyléčený alkoholik by se alkoholu vůbec dotknout neměl a je jedno že je to pivo - pravděpodobně jí teď pivo stačí, když dlouho nepila, ztratila toleranci. Jestli je schovává tak to není dobré znamení, počkej a případně to s ní začni řešit.

Nic jako "bývalá" alkoholička neexistuje. Bohužel alkoholik nesmí pít vůbec. Nic a nikdy. Tedy ani pivo! Popíjení potají je tak nějak typické pro ženy. Nelenila bych a začala to řešit (spolu s rodinou) ihned, než se to ještě více rozjede. Nejlepší je, aby si mamka přiznala recidivu a znovu nastoupila někam do léčby....Podpoř jí v tom, že je hodně dobrá, pokud si to dokáže přiznat a pokud to dokáže ošéfovat ještě v době, kdy nespadne do horších problémů...

arrow
profile_image
burda
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No ona mamka žádné léčení nepodstoupila, přestala protože věděla že by to jinak znamenalo konec manželství a všeho a to nechtěla. A vlastně ani neví že já to vím. S taťkou to řešit nechci, nedávno mezi nimi skončila velká krize kdy mamka bydlela u kamarádky nakonec se ale po roce vrátila zpět a tohle by je akorát zase rozdělilo..budu to sní asi muset zmáknout sama, jen sem chtěla vědět jak vážné vám to připadá když pije pivo ve dnech kdy je doma a jinak nic.

Cituji Lisa: Nic jako "bývalá" alkoholička neexistuje. Bohužel alkoholik nesmí pít vůbec. Nic a nikdy.

Bohužel, je to tak.

Nevím, jestli to sama zvládneš Taky jsem se pokusila sama řešit, že mámě se vrátila určitá podobná nemoc, když jsem byla ještě dítě, šla jsem za ní a ona mi slibovala, že to napraví, že to sama zvládne, že bude chodit k psychologovi, brečela a slibovala a já jsem jí to věřila, ale pak s tím stejně nic neudělala a příště už se o tom odmítala bavit a byla na mě naštvaná a popírala, že by tu nemoc kdy měla...

Takže pokud ti bude slibovat, tak možná bude pak ty lahve schovávat ještě opatrněji a pít tak, že už to nezjistíš.

Ale určitě s ní promluv, ale dej si prostě pozor na sliby, že to zvládne sama nebo že to jsou jen piva - najdi si o tom info na netu a popiš jí, jak probíhá recidiva u alkoholiků a že už se nesmí nikdy dotknout alkoholu - trvej minimálně na nějakých sezeních nebo psychologovi kvůli potížím - alespoň pro začátek, on už jí pak může ten psycholog pomoct dál.

Cituji burda: Nyní jsou opět nějaké rodinné problémy a mě se zdá, že mamka zase potají popíjí.

V první řadě by tě mělo zajímat, co maminku trápí - tedy důvod a ne důsledek.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli to popíjení piva nemůže mít třeba jiný důvod, než alkohol.
Mě se před několika měsíci nějak rozhodil žaludek a nejvíc mi pomáhalo právě pivo. Sice jsem si kupovala free...jen mne to tak napadlo.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám zkušenost s člověkem, který se těšil celý den na to, až přijde z práce a vypije si... Jednou uviděl v práci kolegy, jak si připíjí na oslavu jednoho a už to jelo, od té doby tajně upíjel i tam. Jak tu už zaznělo, 7 piv za den je hodně, nejen co se týče závislosti, ale i zdraví... Mohlo by pomoct, pokud by jsi ji přesvědčila, ať si kupuje bezalkoholové, ale chápu, že pro ni je právě ten alkohol náplast na problémy... Záleží, co ji trápí

arrow
profile_image
burda
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak jsem teď byla hledat ty plechovky a už jsou vyhozené zabalené v tašce, je jich tam asi 10 takže včera měla tak 2-3 piva. Uvidí se kolik si jich dá dneska. Jen nevím jak začít a říct ji to, že to vím a ať to nedělá..Dokud nebudu vědět jistě že pije opravdu často po večerech tak s tím začínat nebudu.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na burda: Zeptala bych se jí, co ji trápí a pak když tak svedla řeč na ta piva. Alkoholik jednou, alkoholik navždy. Takže nikdy ani kapku, ani piva, ani ničeho dalšího.

arrow
profile_image
burda
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vím co jí trápí ale nic z toho nedokážu nijak řešit, Navíc jsme si hodně věkově vzdálené, ona by mě tím nechtěla zatěžovat, tyhle věci řeší s mojí o 15 let starší sestrou tak jedině přes ní..takže si myslíte že bych to ale určitě měla řešit jinak se to bude postupně zhoršovat?

Pokud opravdu dokázala přestat sama o své vůli i bez léčení, tak na tom asi až tak špatně nebyla a je velice dobré, že to zvládla. Ale pokud se zapíjí problémy, tak je vždy šance, že to může zase skončit špatně.
Snažte se i se sestrou ji v první řadě podporovat v jejich problémech a u toho můžete nenápadně spočítat kdy a kolik doopravdy - pokud po ní hned vystartujete, tak si akorát příště dá lepší pozor, aby po sebe zametla plechovky.

Reaguji na burda: Určitě ano, nejlépe s celou rodinou, sama to asi nezvládneš.....nejlepší by bylo nějak jí dopomoci k rozhodnutí, aby nastoupila zase na léčbu. Dokud to ještě není tak rozjeté, jak by být mohlo...

 

Váš příspěvek

Konzumace piva u bývalé alkoholičky

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené