arrow
profile_image
Zuzajda007
od 2. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Holky, chtěla jsem se zeptat,jeslti náhodou nemáte některá zkušenost se šampóny a kondicionéry netestovaných na zvířatech (vůbec).Všechny,co jsem zatím vyzkoušela (přírodníé bylinná kosmetika) mě moc nenadchly (měla jsem strašně splihlé vlasy a tak za den vypadaly mastně...).Chtěla bych používat jen kosmetiku netestovanou,ale byla bych ráda,jetli už někdo má něco ozkoušeného,že bych si to nemusela sama všechno testovat)díky Zuzajda

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky upřednostňuji kosmetiku testovanou na něčem jiném než na zvířátkách
Co se týče vlasové kosmetiky, tak jsem z animal friendly značek zatím vyzkoušela jen Goldwell a jsem moc spokojená, navíc neobsahuje silikony a nezatěžuje tak pokožku hlavy, mám barvené vlasy a hezky se po tom lesknou. Jinak jsem slyšela i hodně dobré hodnocení značky Joico, ale na tu se teprve chystám. Vyloženě přírodní (bio) vlasovou kosmetiku jsem zatím nezkoušela, nestřídám přípravky moc často, tak po pár měsících, ale taky mě to láká. Na obličej používám Clarins, Estée Lauder a Clinique - maximální spokojenost. Na tělo střídám Lavera, Weleda, Alverde - nej je asi Lavera.

arrow
profile_image
Zuzajda007
od 2. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a jaký typ pleti máš?já mám suchou pleť a tím pádem i suché vlasy....ale díky moc,určitě vyzkouším goldwell na vlasy, má i kondicioner,ne?kde se dá koupit?

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No řekla bych, že vlasy mám normální, i když asi trochu jemné. Goldwell (i Joico) dělá samozřejmě velice širokou škálu výrobků pro různé typy vlasů, kondicionéry, masky, všechno možné. Objednávám na www.pro-vlasy.cz
Ještě mě napadlo, že i Decléor dělá myslím vlasovou kosmetiku, ale nevím, jestli ji české parfumerie vedou, zatím jsem to nezkoumala, ale jejich pleťová kosmetika je úžasná, tak ta vlasová by taky mohla být dost dobrá.
Jo a ještě chci dodat, že jsem Goldwell regulation proti lupům pořídila příteli, má s tím fakt docela problém, nic mu nezabírá, nebo jen dočasně, ale tento je fakt dobrý, má ho už delší dobu a chválí si ho. Šampony z lékárny byly proti tomu úplně na nic.

arrow
profile_image
Zuzajda007
od 2. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děkuju moc, jsi studna znolostí!tak já si to obědnám a dám vědět,jak jsem pořídila.

Zuzajda007
předběhla jsi mě, už jsem toto téma chtěla založit. Myslím si,že kromě toho že se staráme o sebe, bychom měli taky mít na mysli i to, aby kvůli naší kráse netrpěla zvířata.
Určitě na zvířatech není testována značka Body shop - ti si na tom hodně zakládají.
Nevíte jak je na tom značka Philosophy, potažmo perricone nebo Erno Laszlo.
vím že svého času zlatá řada od Estee Lauder byla testována na zvířatech.

Pro všechny
Bojujme opravdu za to, aby zvířata netrpěla a nebyla týrána.
U nás v česku vzniklo nedávno obč. sdružení Lovci bestií. Zabývá se řešením případů týrání zvířat, o které se policie a správní orgány příliš nezajímají nebo postupují velmi pomalu.
Podívejte se prosím vás na jejich stránky www.lovcibestii.cz
a zapřemýšlejte.
A hlavně - pokud byste ve Vašem okolí něco takového zjistili, dejte to na tyto stránky, každý kraj má své koordinátory a buď vám pomůžou v této věci nebo to začnou řešit svými způsoby. Oznámením na policii, na vet. správu, zorganizováním záchrany atd.
Na těchto stránkách si přečtete i o zvířatech co byly takto zachráněné a taky se dozvíte, co v této věci se děje ve vašem kraji.
Prosím vás, zkuste i vy co čtete můj příspěvek se do tohoto boje zapojit.
děkuji
eva1960

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky nedávno jsem četla článek na téma testování na zvířatech a viděla pára obrázků a dělalo se mi z toho špatně je to fakt hrůza. Já používám hodně kosmetiku ORIFLAME a na jejich stránkách jsem se dočetla že na zvířatech netestují.
Nevim jestli je to pravda ale tak snad by nelhali ale na druhou stranu tam určitě nenapíšou velkej nápis testujeme na zvířatech.
Jsem s kosmetikou oriflame spokojená nemám vyzkoušeno všechno ale většina je dobrá

arrow
profile_image
kamzík
od 2. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jestli k tomuto tématu můžu něco říct, tak já jsem taky kdysi našla na internetu článek o testování na zvířatech a protože jsem chtěla vědět a vidět víc, prohlédla si videa na www.peta.com a můžu vám říct, že jsem z toho tak týden byla špatná. Je to hnus, co dělají zvířatům a to nejen v kosmetickém průmyslu, ale ve farmatologii, vojenském průmyslu, tabákovém....atd. Dočetla jsem se, že se skoro všechno testuje i margaríny, čistící přípravky a tak podobně. Nejhorší na tom všem ale je skutečnost, že ty zvířata opravdu hrozně trpí a umírají v bolestech. Nikdo se jim nesnaží nějakým prostředkem zmírnit bolesti. Nikdy by mě taky nenapadlo, jak se testuje škodlivost tabáku. Pokusným psům(nejběžnější plemeno je bígl, protože je přátelský a přítulný)nasadí na čumák plastovou trubku a pouští jim do čumáku přímo splodiny z tabáku. Jak dlouho to ten pes asi vydrží?? Brečela bych, sama mám psa a je mi to strašně líto.
Je dobře, že existuje spousta společností, která bojují proti pokusům na zvířatech. Ta nejznámější je zrovna Peta, do které se zapojili i světové celebrity. Tady přikládám stránky, kde je seznam společností, které netestují na zvířatech
www.caringconsumer.com/pdfs/companiesDontTest.doc- 810K Nenajdete tam ale všechny společnosti. Ty které netestují, musí prokázat, že žádné výrobky ani ty, které projdou finálním zpracováním nebyly testovány na zvířatech a že ta určitá společnost nekupuje ani výrobky od třetí osoby, která by testovala. Ty, které to nemůžou prokázat, tam nejsou a naopak ty společnosti, co testují, jsou vypsány také v seznamu www.caringconsumer.com/pdfs/companiesDoTest.doc-47 K. Prý nejhorší testy provádí je Procter a Gambel pod tento koncern patří mimo jiné i Max Factor.
Dneska se už spousta společností snaží testovat alternativními metodami(na dobrovolnících, umělá kůže apod) Ale protože je to dražší záležitost, je pořád sposta společností, které radši budou testovat na zvířatech.

arrow
profile_image
kamzík
od 2. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak teď koukám, že ty odkazy jdou otevřít, ale nenajdou ty seznamy. Tak to nevadí, když si najedete na www.peta.com a do vyhledávače napíšete companies that do not test on animals, zobrazí se vám odkaz přímo na ten seznam spol, které netestují. A spol., které testují, najdete, když zadáte companies that do test on animals. Tak snad to najdete

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle je podle mě opravdu důležité téma a je dobře se to řeší. To, že se naučíme vybírat produkty pokud možno od firem, které netestují na zvířatech, to je úplné minimum, co může každý spotřebitel udělat. Sleduju průběžně právě ty stránky PETA a výběr máme široký. Nejsem žádný aktivista, který se přivazuje ke stromům, taky jím maso (snažím se, ať je to aspoň bio, i u vajec, aby nebyly z klecových chovů). Přesto bych si připadala maximálně odporná a hnusná, kdybych ještě podporovala společnosti, které kvůli krémům a šminkům týrají zvířata. Byla bych sama před sebou zrůda, kterou ani ten nej make-up od Lancome nezachrání. Lidé bohužel trpí předsudky a neví, jak tyto testy probíhají. Nejde o to, že by nějakého králíka/psa/kočku natřeli krémem a pak sledovali, jak jim mizí vrásky (už jste viděli králíka s vráskami?!), oni jim třeba pipetou do očí kapou jednotlivé složky produktů, znemožní jim na dlouhé hodiny pohyb-svážou je, aby si to nemohli utřít a sledují, jak jim oči slzí, pak na krabičku napíšou: vyhněte se kontaktu s očima. To je teda něco.
U léků je to něco jiného, když jde o výzkum smrtelných nemocí a tak, to bych pochopila, když to nejde jinak, ale testovit tímto způsobem kosmetiku mi přijde nelidské a nepotřebné, když to lze i jinak a mnohdy i spolehlivěji. Uvažujte prosím nad tím, co kupujete.

arrow
Neprodává v Bazaru

kamzík
dívala jsem se na ty seznamy a vždy mi to najde jen firmy co testují na zvířatech a ne ty netestující

arrow
profile_image
kamzík
od 2. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kokinecka

www.caringconsumer.com/pdfs/companiesDontTest.doc teď by to mělo jít. Jsou to společnosti, které netestují.

arrow
Neprodává v Bazaru

Kamzík
Jj dík už to jde našla jsem tam značku oriflame tuto kosmetiku hodně používám.... a nevíte jak je na tom značka Nivea???

arrow
profile_image
kamzík
od 2. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kokinecka

Nivea patří pod Beiersdorf a tento koncern tam kdysi byl uveden, že netestuje. Teď co koukám, tak už tam není. Tak nevim, jestli nezačli testovat

holky a úpřimně, na kom jiném by to měli testovat?? Myslím si, že by jste si asi na ksichtíku nelajzli nic, z čeho by vám slezla kůže, či se nadělaly nějaké pupeny, strupy....
Ono je to sice hrozné, že zvířata tím trpí, ale chcete tím trpět zrovna vy?
Mám na to tento názor proto, že asi patřím mezi většinu těch rozumnejch, co vidí i dál. Zvířata trpí i tím, že si je někdo pořídí a pak bez milosti vykopne na ulici, tím netrpí?? Tím se už nikdo nezaobírá?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené