suflatko
tak v tomto s tebou zásadně nesouhlasím. Dneska už je možné testovat kosmetiku na umělé kůži i na dobrovolnících, což právě tyto kosmetické firmy dělají. A testovat na zvířatech něco po čem nebudeme mít vrásky ? Vždyť zvířecí kůže reaguje jinak než lidská.
Pokud máš takový názor, možná by stálo za to, aby ses zašla podívat na nějaké zvíře, které tímto mučí.
A že je to mučení a týrání zaživa je zřejmé.
co se týká léků se tomu asi nevyhneme.
Kosmetické firmy testují na zvířatech z jednoho jediného důvodu:
jeden králík stojí 18 korun, kdežto vypěstování umělé kůže je několikrát dražší - proto.

arrow
profile_image
Nelly
od 20. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky,je to hnusný co se provádí zvířatkum.Já jsem hodně četla taky o tom jak třeba kralikům strhavají kožišky ještě zažívá aby to mohl někdo nosit na sobě je to odporný,v životě bych si na sebe něco takového nevzala.Proč jsou lidi takový sobciA nevíte jak je to z Givenchy a T.Le Clerc v seznamu jsem je totiž nenašla?

suflatko, trošku jsi mě "nadzvihla" ze židle. Takže pro tvoji obhajobu ti posílám úryvek z knihy Věčná Treblinka

Zamlčují, že většina pokusů slouží výhradně naší marnivosti a pohodlí (v kosmetice) nebo přímo k výrobě nástrojů ničení a smrti (ve zbrojním průmyslu).
Připouštějí sice, že zvířata při pokusech trpí, ale neřeknou nikdy naplno, že "bývají otrávena, rozmačkána, oslepena, ožehnuta, opařena, podchlazena, uměle nakažena, infikována zhoubnými nádory, ozářena, zbavena mozku, po měsíce upoutána v přístrojích nebo podrobena elektrickým šokům, nucena bez přestání vdechovat cigaretový kouř, polykat alkohol, chemikálie, drogy, ponechána o žízni a hladu, vysokou rychlostí metána proti betonovým zdem; stříkají se jim chemikálie do očí, rozděluje se jim mícha, jsou operována při plném vědomí, vyřezávají se jim hlasivky či svazují čumáky, aby už nemohla ani křičet". Citát je z publikace německo-švýcarského hnutí Lékaři proti pokusům, čítajícího už několik set tisíc vyznavačů myšlenky, že jsou věci, jakých se člověk hodný toho jména dopouštět nemůže, i kdyby mu vskutku šlo o život (jako že většinou jde jen o prosperitu laboratoří a o kariéry bohorovných výzkumníků).

Zastánci kosmetiky testované na zvířatech doporučuji si tuto knihu sehnat a přečíst. Garantuji vám, že ji přečtete možná tak po prvních deset stránek a stanou se z vás i vegetariáni. Já ji jednou vzala do ruky a brečela jsem ještě druhý den.

nelly
toto se dělá v obrovském množství v Číně. Zvířata jsou stahována z kůže ještě zaživa, protože je jenom omráčí.

arrow
profile_image
Nelly
od 20. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Evi ja už taky brečim co jsi teď napsala.Jsem ráda,že jste tady napsali ten otkaz na kosmetiku testovanou a netestovanou na zviřatkach aspoň teď můžu se kontrolovat a už si nikdy nekoupim nic co je testovaný,sice tomů člověk nezabrání ale aspoň se nebude citi jako nějakej sobec,kterýmu je všechno jedno.Upřimně já kolikrat mám radší zviřat než lidi,je to lae smutný že to takhle musí být

pro všechny

Líbilo se mi co řekl Jan Palach, když ležel v nemocnici na smrtelné posteli: "Každý může bojovat s takovým zlem, na které právě stačí."

Já neřeším myriády životů. Snažím se působit v okolí . Nevím kde to je napsané (možná v Bibli, ale nejsem si jisáý): "Kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět."

Míra pomoci je pouze na nás, našem svědomí a našem soucitu. Když v zimě nasypeš sýkorkám slunečnici, nic tím nezkazíš. Pokud pošleš milión kaček správné organizaci, nic tím nezkazíš.

arrow
profile_image
Eulalie
od 6. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zuzajda007

Ahoj, konkrétně s přírodními šampony jsem měla podobný problém. Je to i tím, že vlasy byly zvyklé mnoho let na chemii, proto může dělat přechod k přírodní kosmetice zpočátku problémy. Dobré zkušenosti mám osobně se šampony od Sanollu s přídavkem lávové země a potom s lávovou zemí jako takovou. V nabídce ji má hodně značek přírodní kosmetiky - třeba Urtekram, Tautropfen, Logona ... apod. Může mít i různé názvy - ghassoul, rhassoul, lávová zem, mýdlový kámen ... mně na rychle se mastící vlasy opravdu pomohla. Výhodou přírodní kosmetiky je i to, že by neměla být na zvířatech testovaná automaticky, ale do toho tolik nevidím. Jinak Sanoll a Tautropfen jsou tuším nejen přírodní ale dokonce BIO.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Evo,
máš pravdu.
Vzpomínám si na VŠ. Měli jsme pokus, že do průhledné bedny s vodou se hodila normální myš a druhá s vyoperova nými nadledvinkami. Ta neuměla bojovat se stresem a utopila se, nebo ji možná zachránili, to už nevím, ale bylo to hrozné, já jsem hystericky řvala.
Dále jsme měli "Pavlovova psa", měl vyoperované slinné žlázy navenek, abychom my dementi viděli na vlastní oči, jak funguje pavlovovský reflex...
Pěkně jsi to napsala.
Je to i v kultovní knížce " Anna ze Zeleného domu"- tu v Čechách ale myslím tak nefrčí:
"Keď nemožeš svietiť ako plameň, svieť ako sviečka".
Nejdu to překládat.
M.

arrow
Neprodává v Bazaru

85

když už jsou využívány zvířata pro lékařské účely tak proti tomu zas až tak moc nemám když zkouší něco co by mohlo pomoci třeba na rakovinu nebo aids ale ta kosmetika je fakt hnus proč to testovat na zvířatech když se to může dělat i jinak????
A taky jsem četla článek o tom jak se chovjí tvz. "kožešinová zvířata" myslím že to bylo zrovna o nějakých polárních liškách. Byly zavřené v klecích kde se nemohli ani otočit ta klec byla celá drátěná takže aji nožkama stáli na takovém tom drátěném. Mysku s jídlem v kleci neměli jen s vodou a protože byly venku tak ta voda byla zamrzlá. A venku byly protože když je jim zima tak jim naroste hustá srst a je kvalitnější na výrobu těch kožichů. A psali tam že je normálně stahují zaživa možná jen nějak omráčené a pak tam byla fotka kde na zemi ležela hromada stáhlých lišek.... a pod tím byl obrázek stránky z nějakého časopisu a byla tam modelka a měla na sobě kožich a přes to bylo napsané - viděli jste někdy něco krásnějšího?? nebo tak něco

arrow
Neprodává v Bazaru

85

Já mám doma králíčka (a jeho fotečku va galerce) a je to můj poklad a neviměnila bych ho za nic a když jsem viděla ty obrázky co těm králíčkům dělají tak se mi chtělo brečet

maria
a to si vem že toho chudáka psa tam měli jenom aby studentům předvedli ukázku. Která je snad notoricky známá.
Je mi z toho všeho často nanic.

arrow
Neprodává v Bazaru

85

eva1960
a co stím psem dělali? moc jsem to nepochopila

kokinecka
vyoperovali mu slinné žlázy ven aby bylo vidět podmíněné reflexy. Ukážeš zvířeti žrádlo a začne slintat. Takže ty sliny odkapávají do zkumavky - píšu to dobře, Marie ?

arrow
Neprodává v Bazaru

85

eva1960
to je fakt hnusný

arrow
Neprodává v Bazaru

85

je to tak důležité to vidět??? Stojí to za to ho takhle zmrzačit?

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kokinecka
je to tak důležité to vidět???
Hihi, zřejmě ano, pořádně mi to utkvělo v paměti!
Jinak, pes patřil katedře fyziologie a báječně se o něj starali a myslím, že mu bylo šumafuk, že mu sliny kapou i venkem...
Evo, naprosti správně to píšeš.
Jasně, že je to krávovina, chci jenom připomenout, že to bylo v době, kdy lidé mrzačili nejenom zvířata, ale i lidi! Tu, u nás.
Jo, světlé zítřky, otřásám se hnusem...
A už dost. Jenom pro ilustraci, nedivme se, co děláme zvířatům, když vidíme, co si děláme navzájem...ve jménu nějaké debilní idey...
M.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené