arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

JessA
Záleží na tom, jaké máš podmínky. Já mám stop stav 7, a pro další, co přijmu hledám domov. Co mám např. říct sestře z veteriny, kde už se v katanténě starají o 3 kočky, sražené autem bez majitele, na to, že ženská donese utratit zdravou 4 měsíční kočičku s tím, že když ji neutratí, tak ji vypustí venku !! Dočasně se to dá zvládnout.

arrow
profile_image
Alice_in_Wonderland
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsou krásní a budou určitě úžasní Bohužel, mám už stejně jako eva60 stop stav, a sice 9.

I já sem chodím na "babské tlachy" a nebýt toho, nepotkala bych se třeba s Evou60, která dělá podobné věci, jako já kolem zvěře. A z toho, kolik je tady příspěvků je vidět, že zájem o "blbinky" nevylučuje, že jsou tady lidi, kterým není osud opuštěných zvířat lhostejný, i když si nemohou žádné vzít.

Na kočičích webech budu s nabídkou opuštěných koček miliónšestá. Ale kdyby mně někdo mohl pomoci s inzercí kdekoli na všeobecných inzertních serverech, bylo by to super.

Cituji MilySkritek: Ale kdyby mně někdo mohl pomoci s inzercí kdekoli na všeobecných inzertních serverech, bylo by to super.

Ráda pomůžu, hned zítra bych to rozeslala - prosím o info do SZ a případně nějaký seznam, kam inzeráty vkládat - ať nejsou nikde dvojitě.
Ještě bych viděla jako možnost inzerci v místním tisku (i internet. zpravodaji apod., nevím co přesně v kterém městě funguje).
Určitě bych zkusila i kočkařské weby - www.modrykocour.cz www.kocky-online.cz a pod.- mohou někomu padnout do oka.
Já bohužel znám jen osoby se stejným problémem a s nadcházející zimou to bude ještě horší

Jsou moc krásná, kdybych mohla, tak si hned jednu vezmu... Ale bohužel momentálně nejsou podmínky. Jinak vás všechny, co se snažíte kočičky zachraňovat a pomáháte jim najít nový domov obdivuji a přeju spoustu síly a štěstí ve vašem úsilí. Já teda naštěstí hodně dlouho toulavé koťátko nebo kočičku nepotkala, ale když se to stane, tak se bohužel setkávám ze strany rodiny i přítele (bohužel, má jiné kvality, ale velkou láskou ke zvířátkům neoplývá:/ ) s nepochopením a větami typu: Svět nezachráníš, atd. Každopádně stejně pořád věřím, že pokud by se takhle pěkně choval každý, tak by těch toulavých koček a neutěšené situace okolo nich ve městěch (jednou jsem o tom psala, tak trošku vím, jak je to u nás) ubývalo, ne-li se vyřešila úplně. Proto vám všem moc držím pěsti a děkuji za to, co děláte

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Marissa1985
no svět nezachráníš .... když si to takhle řekne každý, tak to bude pravda.
My jsme původně začínali se dvěma psy, které taky manžel nechtěl. Ted mu kočky skáčou z každého místa, a kocouři jsou jeho největší miláčci.
Takže věřím, že i kdybys přinesla domů zatoulané kotě, tak by je přítel přijal. Oni se někteří jenom tak tváří...

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

eva60
No tak když jsou podmínky vhodné, tak to ano, to jde. Ale já mám problém ten, že když už mám někoho doma, tak už ho dál předat nedokážu, a tím jsem si jistá. Takže nějaké "dočasně" si nemůžu dovolit, vím že bych je dál poslat nemohla a 100zvířat doma nechcu, to bych se zas plně nemohla věnovat dětem. Mám taky ještě dva psy, z toho jednoho velkého a malé dítě, všechno doma ve 2+1, oni ven oni nechcou, takže je asi pochopitelné, že víc jich už doma ani nechci. Navíc mně s něma chlap nepomáhá, a jsem těžký alergik. Ale ty co doma mám, těch bych se nevzdala. Bohužel nemůžu souhlasit s tím, že když už doma zvíře je, že si ho všichni zamilují. Mám sousedy, taky lidi v rodině, co i po roce společného soužití, zvíře hodí do utulku, nebo dají i velkou kočku hadům, protože je prostě omrzela. Soused se řídí heslem, noco, koček je plno, bude další, možná lepší zas na chvíli. Od něj mám tu poslední, taky měla skončit v terárku. Ale většinou se s tím lidi pochlubí, až už je po akci. Takže než si pořizovat zvíře s vědomím, že ho vážně chtít nebude partner, to do toho radši nejít. Co je pro zvíře horší, než si někoho zamilovat a pak koukat jak jde bez vysvětlení jinam.

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Marissa1985
Bylo by to hezké, kdyby měli všichni stejný přístup, ale lidi co zvířata rádi nemají respektuju, každý máme jinou povahu a někomu prostě k srdci nepřirostli. Mně nejvíc vadí všeobecný přístup, že kočky patří ven a pokaždé když mají mladé, tak to utopit. Bohužel to nejčastější způsob řešení kotat a štěnat. Než by to ohlídali, nebo raději vykastrovali(což nehrozí, protože přece ještě za to nebudou i platit), at je klid, když nechcou mladé, tak každý vrh feny i kočky poberou a jdou to topit nebo krmení pro hady. Někdo je proti kastracím, jiný by zase chtěl ta kotata a štěnata všechny zachránit, ale realistickým pohledem je to zkombinovat nemožné, protože jen málo lidí je ochotno mít doma více zvířat. Je to smutné, ale svět zachránit opravdu nejde

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

eva60
to je můj případ, mě když někdo donese kotě, tak už ho zbožnuju. . Já si ani neumím představit dát někoho pryč za jakýchkoli podmínek. Ale jak říkám, vím že opak je mnohem častější u lidí. Ted jsem se ptala švagra na jejich fenu,a dověděla jsem se, že už je 2měsíce pryč,hodili ji do utulku, bo už je nebavila.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

JessA
tak to tě lituji, že máš takové příbuzné. Já "toto" mít v rodině, tak dávno k okruhu mojí rodiny nepatří. A vědět, že někdo dá kočku hadovi, tak to oznámím jako trestný čin, i kdybych s rodinou do smrti neměla mluvit. Prostě jsou hranice a věci, které odmítám tolerovat anebo jim přihlížet. V tomto jsem opravdu nekompromisní. Rodina nerodina.

Jinak taky jsem si myslela, že prostě kočku nebo kotě, které vypiplám, nedám. Ale už mě to přešlo. Je pravda, že prověřím novou rodinu a pokud bych z nich neměla dobrý pocit, nedám. Asi jsem měla štěstí, obě rodiny co si vzaly naše nalezené a vypiplané kotata, jsou úžasné a drobci se mají dobře.

I já respektuji lidi, co nemají rádi zvířata. Ne každý k nim má vztah, souvisí to s dětstvím a určitě netvrdím, že ten kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi.
Pokud - tedy pokud - dotyčný zvíře netýrá nebo mu neubližuje, to potom respektovat nebudu. A taky záleží na situaci, když by měl poskytnout třeba jenom dočasnou pomoc zraněnému zvířeti bez majitele.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jinak ted jsem dostala výzvu z toulavých tlapek. Mají na facebooku 1600 příznivců, kdyby každý z nich dal měsíčně trvalý příkaz na 30 korun, tak je to vytáhne z zoufalé situace. A přitom 30 korun je jedno kafe měsíčně.

a jinak děkuji za vstřícné názory. Kdyby se našlo pár lidí, co by mohli pomoci, tak to bude úspěch. Takže bych nechtěla žádné hádky a sváry, protože by bylo škoda, kdyby téma bylo uzamčeno

Cituji JessA: hodili ji do utulku, bo už je nebavila.

Takový lidi bych nakopala do pr..le! Ti už by mi nestáli ani za pozdrav.

Cituji eva60: tak to tě lituji, že máš takové příbuzné. Já "toto" mít v rodině, tak dávno k okruhu mojí rodiny nepatří. A vědět, že někdo dá kočku hadovi, tak to oznámím jako trestný čin, i kdybych s rodinou do smrti neměla mluvit. Prostě jsou hranice a věci, které odmítám tolerovat anebo jim přihlížet. V tomto jsem opravdu nekompromisní. Rodina nerodina.

Souhlasím!
Člověku je líto jaký jsou lidi hovada.

Cituji eva60: dal měsíčně trvalý příkaz na 30 korun

Prosím o číslo účtu kam je možné poslat peníze. Ráda pomůžu.

Cituji Marissa1985: Svět nezachráníš,

Ještě, že takto nesmýšlí všichni lidé!

Cituji Marissa1985: i přítele (bohužel, má jiné kvality, ale velkou láskou ke zvířátkům neoplývá:

Neumím si představit, že bych po svém boku měla člověka, který nemá rád zvířata. To je pro mě jedna z priorit při výběru partnera. Ale jsem OT, tak k tématu. Koťátka jsou nádherná, doufám, že se dostanou do dobrých rukou. Bohužel se jich nemohu ujmout, každou chvilku jsme v situaci, kdy se já snažím najít domov pro koťátka, která by jinak byla utopená... Doufám, že se dostanou do dobrých rukou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené