Smazat

Koukají na Vás lidi?

Nedávno jsem si všimla,že mě neustále někdo pozoruje. Kamkoliv jdu,lidi prostě čumí. Zajímá mě,jestli Vám to přijde normální? Začala jsem to pořádně pozorovat nedávno a musím říct,že je mi to někdy pěkně nepříjemné. Vždy se prohlížím,jestli na mě není něco divného... Co jsem se takhle ptala rodiny tak se všichni shodli,že na ně taky každý civí... Nemůžu si pomoct,ale přijde mi to strašně nevychované.Taky se někdy nenápadně podívám,ale ne tak,aby to dotyčný viděl a třeba mu to bylo nepříjemné.Ale ne nijak vulgárně si každého sjíždět pohledem. A úplně nejhorší je,když jsou třeba dva a začínaj si něco povídat a koukaj na mě. To mám vždy sto chutí přijít a říct "co čumíte". To jsou Češi opravdu takový křupani,co se neumí chovat slušně? Nebo začínám být paranoidní a jen se mi to zdá? Nejsem si vědoma,že by na mě bylo něco zvláštního " úplně normální obyčejná holka "... Jaký na to máte názor?
 

Reaguji na jinakOK: Včera kolem mě procházeli dva cikáni. A jeden povídá: Hele Ukrajinka. No tak já se tomu zasmála, protože ještě ta jejich výslovnost nicméně měla jsem na sobě černý oblek, nízké lodičky, černou kabelku a černé brýle. Dalo by se říci základní nenápadná barva, kterou nosí většina národa. Přesto se asi nějak odlišuji nebo nevím. Někdy možná ano, protože nepotkávám na ulici příliš elegantně oblečené lidi spíše takový freestyle..Nicméně názor, že Češi čumí jsem slyšela i od některých mých zahraničních přátel. Nemám problém, když někdo koukne déle. Já se třeba také podívám na nějakou pěknou ženu, která je hezky oblečená nebo má pěkné boty. Nicméně já dokáži člověka oslovit spíše tak, že se mi například líbí jeho sako, ale tady se spíše někteří pokouší o rýpání a nebo pomlouvá s hloučkem lidí. Jak říkám člověk si na to časem zvykne, ale zajímalo by mě proč to tak je.

arrow
profile_image
ajka24
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Mám s podpatky skoro 2 metry, jsem blond, oblékám se poněkud jinak než někteří tj. mám ráda elegantní věci, podpatky nic výstředního.

Jsem na tom podobně, jen jsem vzrůstově menší (164 cm), ale když si vezmu podpatky nebo sukni, tak si všímám, jak všichni na mě čumí. Hlavně, když mám ty podpatky a to nenosím vysoké podpatky. Málem každá druhá ženská se na mě podívá pohrdavým pohledem, sjede mě od hlavy až k patě. Když se jedná o nějaké mladší holky, tak ty si mě prohlížejí a zároveň si šuškají. Často se takhle dívají ale i chlapi a o skupinkách ani nemluvím, to se všichni třeba otočí a civí (nemluvím jen o sobě, ale všimla jsem si jak třeba nějaké holky nebo hlouček lidí čumí na hezky oblečenou holku s podpatky). Jako já to neřeším, ale je to pro mě celkem nepříjemné a znervózňuje mě to. Nemám ani ráda, když na mě pískají kluci nebo mají nemístné poznámky, to se ve mě vaří krev.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji EleanorWoods: Mám s podpatky skoro 2 metry

No tak při takové výšce se tomu člověk holt nevyhne, to se nedá nic dělat, já mám 170cm, podpatky nosím běžně těch 8-10cm a fakt nikdo nezírá, teda ne tak, aby mi to přišlo neslušné, ale jasně že se na holku, která trčí nad ostatní, podívají, zvlášť když je pěkná Jestlis byla někdy v Asii, tak asi víš, že tam to má i na naše poměry průměrně vysoký člověk ještě horší

Cituji ajka24: Hlavně, když mám ty podpadky a to nenosím vysoké podpadky. Málem každá druhá ženská se na mě podívá pohrdavým pohledem, sjede mě od hlavy až k patě. Když se jedná o nějaké mladší holky, tak ty si mě prohlížejí a zároveň si šuškají.

Proboha odkud jsi? Podpatky nosí dneska každá druhá, já taky a tohle jsem fakt nezažila

arrow
profile_image
ajka24
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Proboha odkud jsi? Podpatky nosí dneska každá druhá, já taky a tohle jsem fakt nezažila

Z Moravskoslezského kraje a taky opravdu každá druhá ženská (pokud nemá samozřejmě podpatky) doslova civí a ne jenom na mě, i na ostatní ženské s podpatkama. Kolikrát se i za mnou nebo jinou ženskou otáčejí. Stojím na zastávce a vidím ty pohledy, jak me sjíždějí od hlavy dolů. Já se s tím setkávám velmi často a slýchávám to i od známých. Asi mám na takové lidi štěstí Díky tomu ale podpatky nosívám velmi málo, jelikož mi je fakt nepříjemné, jak furt někdo čumí.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem ráda, že na mě lidi koukaj . U chlapů obzvlášť, jak jinak. Ale i holky - když mi to sluší, tak mám dobrý pocit.
Také ráda koukám na lidi - jak vypadají, co mají na sobě (hodně hodnotím ženské oblečení). Vždy si tak říkám jaký ten člověk asi je, co dělá a tak.

Nemám ráda takové to civění, to je už nepříjemné.

A co se týče té ciziny, tak tam koukají taky. Vždyť všude jsou i takové ty čuměcí kavárničky na náměstí, že židle nejsou ani postavené ke stolečku normálně, ale tak, aby se dalo pozorovat okolí.

Jiná věc je u nás na chalupě, na vesnici. Tam ty lidi fakt zírají. Třeba sekám trávu a postaví se ke mě babka a kouká . To si ale zase říkám, že co mají chudáci dělat, moc zábavy tam není a když přijedou Pražáci, tak je to událost. . To se snažím nevnímat.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ajka24: Z Moravskoslezského kraje a taky opravdu každá druhá ženská

jste tam asi tak trochu jiní no.
Každopádně to není problém Čechů jako národa,ale tvého regionu.
Nebo možná vypadáš fakt blbě,neumíš na vysokých podpatcích chodit či jiná chyba tam je a tak se lidi otočí.I když pochybuji o tom,že by jsi byla ve vašem městě nebo vesnici jediná.
Zkus se nad tím zamyslet,chybu třeba najdeš ve své hlavě a zjistíš,že na tebe vlastně ani nikdo nekouká.

arrow
profile_image
ajka24
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, které psaly, že to taky pozorují, určitě nejsou z mého regionu (byla by to velká náhoda).

Cituji Tiakia: Nebo možná vypadáš fakt blbě,neumíš na vysokých podpatcích chodit či jiná chyba tam je a tak se lidi otočí

Kdybych vypadala nějak blbě, tak by mi to asi někdo z mých známých nebo v práci řekl, takže v tom to fakt nebude. A na podpatcích chodit umím
kromě toho se na mě dívají, i když ty podpadky nemám.
[cituji=Tiakia]Zkus se nad tím zamyslet,chybu třeba najdeš ve své hlavě a zjistíš,že na tebe vlastně ani nikdo nekouká.
Nemyslím si, že by to bylo v mé hlavně, nejsem hloupá, vidím, zda se někdo pouze podívá nebo civí. A pokud to je v mojí hlavě, tak mí známí a kamarádi jsou asi slepí, když vidí, že na mě někdo furt čučí sami mi to řekli, aniž bych něco řekla.
Jak už jsem psala i výše, lidé se semnou také dávají často do řeči.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ajka24: Jak už jsem psala i výše, lidé se semnou také dávají často do řeči.

Nejsi jediná co má asi tak dělat člověk na zastávce mhd když je komunikativní
Dám ti jednu radu.Jezdi autem,nepořádej pochodová cvičení a zbavíš se spousty spoluobčanů,kteří se dívají kolem sebe,chtějí si popovídat a sledují tě

Cituji ajka24: Kdybych vypadala nějak blbě, tak by mi to asi někdo z mých znýmých, v práci řekl, takže v tom to fakt nebude.

Vhledem k tomu trendu doby,kdy je pokládáno za netaktní vše krom chvály pochybuji,že by ti někdo něco řekl do očí.

arrow
profile_image
ajka24
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Nejsi jediná co má asi tak dělat člověk na zastávce mhd když je komunikativní

Já jsem také komunikativní, ale nemám potřebu se dávat do řeči s cizími lidmi.

Cituji Tiakia: Jezdi autem,nepořádej pochodová cvičení a zbavíš se spousty spoluobčanů,kteří se dívají kolem sebe,chtějí si popovídat a sledují tě

Auto nemám a já tady nepíšu a nestěžuju si, jak mi to strašně vadí, ale spíš,že mi to je nepříjemné a nechápu, co lidi k tomu vede, tak civět, toť vše.

Cituji Tiakia: pochybuji,že by ti někdo něco řekl do očí.

Nevím, co by na mě tak blbého asi bylo vypadám úplně normálně a věř mi, že by mi to kamarádi řekli nemám kamarády žádné podrazáky

Nemá cenu to řešit, já pouze přišpěla do diskuze svým názorem a jak to vnímám já

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neustále. Připadám si jako exot, nebo nevim co je na mně divnýho. Když na mě neustále čumí chlapi, tak si řeknu no ok, tak si čum. Ale nejhorší sou pro mě starý báby, co mě sjížděj pohledem a čuměj na mě s takovym pohrdavym ksichtem ve stylu "za našich let tohle nosily leda prostitutky". tak mě to vždy vytočí že se na ní zaksichtim a dam jí najevo že jí vidim a ať si čumí jinam. Já si tohle prostě nedovolim. Když jedu v metru/tram/buse, kde člověk prostě sedí a má tendenci se furt poohlížet, dívam se z okna, před sebe, ale nezírám na nikoho soustavně vkuse ať už vypadá jakkoli. Tohle je mi fakt odporný.

arrow
profile_image
ajka24
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nicadezuria: Ale nejhorší sou pro mě starý báby, co mě sjížděj pohledem a čuměj na mě s takovym pohrdavym ksichtem ve stylu "za našich let tohle nosily leda prostitutky"

Jj, staré babky rády čumí tím svým pohrdavým pohledem.

Cituji Nicadezuria: Když jedu v metru/tram/buse, kde člověk prostě sedí a má tendenci se furt poohlížet, dívam se z okna, před sebe, ale nezírám na nikoho soustavně vkuse ať už vypadá jakkoli.

Přesně tak

Cituji Dendínka: Jinak by mě zajímalo, co je ta ošklivá povaha Čechů? Co víte vy urážečky Česka o mentalitě jiných národů? Nebo je to zas jen komplex "jsem z malé země, kde o velké štěstí nezakopnu, a neuvěřitelně mě to s.re, kdybych se narodila v Emerice, je všechno jinak"? Zamyslete se už taky..

Dokud budeme sami sebe takto shazovat, tak se nikdy západním státům nevyrovnáme. Bohužel je smutné vidět, že si tady lidé sami sebe neváží. Nikde v zahraničí jsem toto nezažila. Ostatní jsou hrdí na to, že jsou Francouzi, Italové, Španělé ...

Ale k tématu - myslím, že se moc prožíváš. Jasně, lidé koukají, ale proč by ne. Přece nepůjdu s hlavou sklopenou k zemi. Sama se oblékám poměrně výrazně, elegantní oblečení, podpatky, dám si záležet na tom, aby mi vše ladilo a lidé koukají. Někteří se podívají, někteří "civí". Ať si . Pravda, že když nemám svůj den, tak mě to dokáže znervóznit . Ale podle tvých příspěvků bych za tím opravdu viděla problém s nízkým sebevědomím, jak psali ostatní.

arrow
profile_image
Ališe
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba lidé civí, prootže se jim něco líbí, někdo, jak chodí oblečený, jak se chová atd, tak je to zaujme. Řekla bych, že je to přirozené. Jsme potomci opic a ty se učí okoukáváním, tudíž, když se mi někdo líbí, tak se snažím na něj se na chvíli podívat a něco se přiučit? Teda já jsem ale psychologDDDD.
A to že lidi koukají v mhd, kam mají chudáci pražáci koukat propána krále. MHD narvané k prasknutí. A já se snažím kolikrát čumět třeba na okno, ale není to moc příjemné, když bych potřebovala koukat před sebe, abych nemusela pořád uhýbat očima a předemnou zrovna někdo je, tak je prostě v mém zorném poli. Ale nevylučuju, že jsou i chroničtí čumilové.

 

Téma Koukají na Vás lidi? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené