Smazat

Koupě domu v zahraničí - jak to říct rodičům?

Nevím, jak to říct rodičům. Nikdy s mým stěhováním do zahraničí nesouhlasili a i po více jak roce jsou z toho smutní. Sice jim slibuji, že se za pár let zase vrátím a postarám se o ně, až to budou potřebovat, ale když si tu koupím dům, tak tomu budou věřit ještě méně než teď.

Ahoj,
jsem už dávno dospělá, ale s tímto si nevím rady a tak budu vděčná za názory a zkušenosti jiných lidí.

Odstěhovala jsem se před rokem s přítelem do zahraničí, oba tu máme práci, já na vysněné pozici (odborně-manažerská), přítel na částečný úvazek+OSVČ. Musím říct, že pracovně jsme docela měli štěstí (teda alespoň já).
Domu létám 3-4x ročně na pár dní.

Protože platíme docela vysoký nájem za 2 pokojíky, napadlo nás koupit si dům, naopak 2 pokojíky někomu pronajímat, což by nám mělo uživit hypotéku (bohužel to bude hypoteka na 90% kupní ceny) i část energií atd... a vlastně v optimálním případě ušetřit.

Už jsme i našli dům, který se nám líbí. Bohužel teda za peníze, které můžeme nabídnout, je to stavení k téměř kopletní rekonstrukci, ale partner je šikovný a tak doufáme, že to zvládneme.

ALE - nevím, jak to říct rodičům. Nikdy s mým stěhováním do zahraničí nesouhlasili a i po více jak roce jsou z toho smutní. Sice jim slibuji, že se za pár let zase vrátím a postarám se o ně, až to budou potřebovat, ale když si tu koupím dům, tak tomu budou věřit ještě méně než teď.

Takže když jim to řeknu, maminka bude depresivní a táta je mistr na katastrofické scénáře, takže mi bude akorát barvitě vykreslovat jak půjde cena nemovitostí dolu, hypoték nahoru a já to finančně nezvládnu. Což vzhledem k tomu, že jsem docela úzkostný člověk a plánujeme rodinu, takže snížení příjmu, uplně nechci poslouchat, neb mám svých obav, abychom to zvládli, sama dost.

Takže možnosti jsou 2 - neříct jim to a prostě doufat, že vše bude ok... a že se to dozví až za pár let...
- říct jim to a riskovat mamky depresi a tátovo x hodinové (bohužel až sprostě-agresivní) přenášky na téma, jak jsem nezodpovědná a zk****m si život.

Bohužel mají pořád problém se na moje přestěhování dívat s pýchou, že jsem se zvládla dobře uchytit v zahraničí, a naopak se mě snaží za každou cenu psychicky schodit a dostat zpět do Čech.

Jsem upřímný člověk, nerada lžu a tak mám tendenci spíš být k lidem otevřená, ovšem teď si nejsem jistá, co je pro nás všechny nejlepší.
 
arrow
profile_image
Žakuja
od 23. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, podle mě by hlavně měli rodiče brát v potaz, co je pro tebe lepší, tedy hlavně co tě dělá šťastnou. A když to štěstí najdeš v zahraničí, měli by to pochopit. Vím, že je to pro ně těžké a budou nějaký čas smutní, ale co se třeba vídat onlině právě na tom počítačí, dělat videohovory? Myslíš, že by jim to stačilo nebo snížilo smutek? Zkus před nimi nadšeně o svých plánech mluvit. Třeeba se ti poštěstí. Hlavně jim to neměj za zlé. Je to důkaz toho, že tě mají rádi a mají o tebe strach.

arrow
profile_image
piper alpha
od 27. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Žakuja: Je to důkaz toho, že tě mají rádi a mají o tebe strach.

Pokud se jí snaží psychicky shodit a vydeptat trvzením, jak si zk***í život, tak mám spíš dojem, že mají rádi sami sebe a jsou uražení, že zakladatelka si dovolila myslet trochu i na sebe a na svou budoucnost.
Neříkej jim nic, zbytečně vyvoláš paniku,třeba i nějaké citové vydírání a podobně. To ti moc nepomůže, zvlášť, pokud plánujete rodinu. Prostě jste se přestěhovali do většího a hotovo. Až nastane ta situace, že se budeš muset postarat o rodiče ( nebo o jedného z nich, pokud zůstane sám ) , tak to budeš muset nějak řešit bez ohledu na to, jestli máš dům nebo ne - kdyby bylo nejhůř. pokud bude dům dost velký, bude tam případně místo i pro ně.
Nevím, kde v zahraničí jsi, ale cena nemovitostí nikde moc dolů nejde zatím - toho bych se ani neobávala, spíš jestli to přítel zvládne, pokud ty budeš na mateřské. Rekonstrukce stojí spoustu peněz i energie.

arrow
profile_image
Žakuja
od 23. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na piper alpha: Já s tímhle moc nesooouhlasím. Proč by měli mít rádi jen sami sebe? Kdyby jo, ta by snad měli být rádi, že odjede, ne? Takhle se mi zdá, že ji chtějí vídat častejí, třeba 3x do měsíce a ne 3-4x do roka. Mě osobně by taky mrzelo, kdyby moje dítě chtělo pryč, tak daleko. A jako jen tak odjet a nic neříct rodičům mi přjde až moc sobecké

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Žakuja: A jako jen tak odjet a nic neříct rodičům mi přjde až moc sobecké

Ale ona v zahraničí už žije, v podnájme.

Ja by som to doma nehovořila. Jestli to vážne tak špatne nesú, tak by som si to nechala pre seba. Pre nich sa stejne nič nezmení tým, že si kúpite vlastný dom.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že bys to rodičům říct měla. I když se jim to líbit nebude, budou to muset přijmout a od tebe to bude chování dospělého člověka. Sama píšeš, že nevíš, jestli to nebude v budoucnu třeba finanční problém. Myslím, že pak je dobré mít zázemí, a pokud budeš teď tajit, to o fungování dobré dcery nesvědčí. Každý rodič by chtěl mít svoje děti co nejblíže, stýkat se s nimi co nejčastěji. Postupně si ale zvyká, že mají svůj život a pak je hodně potěší, že si jsou důvěrní. Jsem už několikanásobná babička, také to chtělo naučit se být jak dobrým rodičem, tak tou babičkou. Nebylo to lehké, bohužel tento předmět se ve škole neučí. Pořád je to ale o lásce, porozumění, vzájemné toleranci. Nezkaž si vztah tím, že budeš rodiče vlastně podvádět. Nevěř tomu, že je tím šetříš. Ta rána jednou, po letech, by se nemusela už stihnout zahojit

arrow
profile_image
Žakuja
od 23. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zuzak: Já vím, ale mohla by s nimi o tom popovídat a navést je myšlenky, že to pro ni bude lepší, když tam chce být natrvalo Takhle mi to přijde jako podvod na rodiče... neříct jim to je docela hnusné

arrow
profile_image
Žakuja
od 23. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ilka1: já s tebou souhlasím. Mě by to přišlo nefér vůci rodičům.

 

Váš příspěvek

Koupě domu v zahraničí - jak to říct rodičům?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené