tak venku je hic to je pravda chodim nejlépe doma nahá, protože se to nedá a tak nějak jsem si na ten kožich zase vzpomněla asi to chce k tomuto téma pořádné mojito )

každý má jiný vkus já hodně cestuji i do severnějších zemí, kde je větší zima než u nás ale jsem spíše tepelný typ někde k moři a když je u nás zima klepu se furt jak ratlík..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já kožich rozhodně ne.
Kůže na boty je druhotný produkt masokombinátního průmyslu, prostě jíme maso a kůže zvířat je vedlejší produkt.
Kožešinová zvířata se chovají a zabíjejí výhradně a jenom pro tuto kožešinu. A nedělej si iluze, že jsou zabíjena nějak humánně.
Ano, byla bych ochotná tolerovat králičí kožich, když bych věděla, že jsou to kožky, které se vykupují na vesnici jak to bývalo kdysi za mého dědečka. Prostě život králíka v králíkárně, potom jeho rychlá smrt, králík na smetaně na oběd a kožka pro kožkaře...

V současné době většina kožešin pochází z velkochovů v číně. Kdybych vám tady dala odkaz na to, jak se tato kožešina získává, asi by většina z vás (vyjma těch velmi velmi otrlých) pár nocí nespala.
Určitě nechci mít na sobě něco, co bylo stažené z nějakého zvířete ještě zaživa - nebo si myslíte, že se s tím čínané nějak párají ? Hromady ještě žijících zvířat stažených z kůže a postupně umírajících...
Ne, ačkoliv jsem kdysi toužila po stříbrné lišce. Místo toho jsem si pořídila dva kašmírové kabáty od Max Mara. Ty jsou na první pohled velmi elegantní a jednotlivě stály víc než kožich z lišky. A navíc si v nich nepřipadám jak "ruská marfuša" - tak totiž většina z nás v těch stříbrných liškách vypadá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

viviene elison
ano to jsi četla správně. Mimochodem ty kabátky od MM hřejí taky krásně. Jsem do nich doslova zachumlaná.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji gothicbabe: pak tryskáčem letí na dovču ...,

raději poletím tryskáčem na dovču než mít za krkem utýrané zvíře.

Ostatně opravdu nechápu, proč spousta lidí vidí nějaký vrchol elegance v kožichu.
Podívejte se na vyšívané kabáty od Betsey Johnson, tvídové od Michaela Korse, Stella Mc Cartney má úžasné kožichy z umělé kožešiny.
Už vzpomínaná Max Mara má kašmírové kabáty barvy camel, na první pohled rozpoznatelné, a ty stojí 40 tisíc.... a můžu pokračovat dál.

arrow
profile_image
Simones
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem pro kožich.Ale kožich není kabát na rok ,ale na víc let.
Spousta lidí se kožichů štítí ,ale nosit kožené boty nebo mít autu s koženou karoserii jim nevadí.
Kamarádce se kožichy hnusí a já vždy říkám "tak proč nosíš kožené boty?".
Hodně štěstí při nakupování

Cituji gothicbabe: Kolik splodin vzniklo při její výrobě a kolik zahubily např. hmyzu? To se nedá s pár liškama vůbec srovnávat

Cituji gothicbabe: Jsem zastánce kožichů, vůbec si nic nevyčítej a kup si ho. Nejvíc radikální jsou vždy lidi, kteří o dané věci nic nevědí.

No, jde vidět, že ty o dané věci asi víš.

Cituji Simones: Jsem pro kožich.Ale kožich není kabát na rok ,ale na víc let.
Spousta lidí se kožichů štítí ,ale nosit kožené boty nebo mít autu s koženou karoserii jim nevadí.
Kamarádce se kožichy hnusí a já vždy říkám "tak proč nosíš kožené boty?".
Hodně štěstí při nakupování

Ale to jsou absolutně nesrovnatelné věci.

arrow
profile_image
Simones
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud některým jde o zvířata ,tak vám nedochází ,že je kabát je už ušitý ,takže pokud si ho nekoupí paní Nováková koupí ho někdo jiný a zvíře to nezachrání.

Vám jde o zvířata nebo o lišky ?!?
Tisíce hmyzu jsou vám lhostejnější než 10 lišek ! Takže jeden slon je více než milion včel...

Simones, když nebude poptávka, tak nebude ani nabídka. Samozřejmě, nechť si každý nosí co uzná za vhodné. Mně to přijde opravdu hrozné a nemoderní. Navíc neznám nikoho komu by to slušelo. A promiň, srovnávat hmyz se savci mi přijde přinejmenším úsměvné.

Poptávka bude vždycky hlavně v Rusku, kde se nejvíce nosí. Nic se s tím nedá dělat, když to nekoupím já koupí to někdo jiný. Mám na to dva pohledy jeden, že to je prostě něco co už delší dobu chci a na druhou stranu mi to taky vadí jakým způsobem ty zvířata zabíjejí mě by se to taky nelíbilo, kdyby mě někdo stahoval zaživa z kůže.
Další téma by se dalo rozvést na asiaty, kteří nám vaří svoje chutná jídla v restauraci a co mi víme jestli zrovna někde nezkolili holuba nebo psa od sousedů.
Asi si to nekoupím a budu se jen dívat na ty obrázky na fotkách s modelkami apod. možná kdybych to koupila vyčítala bych si to a já jsem celkem na ty zvířata citlivá. Jenže jak proti tomu bojovat..Možná je i špatně, že se dneska všechno kupuje z Číny...koupíme si nějaký hadr a co mi víme, kdo ho tam v té číně vyráběl jestli nějaké děcko, který maká x hodin denně apod. nevim ..

Viviene, pravda. Každopádně já si aspoň pro svůj dobrý pocit můžu říct, že kvůli mně nehumáně nezemřelo zvíře.Když už nic. Navíc se mi to opravdu nelíbí, je spousta hezkých kabátů, které tě zahřejí stejně a vypadají víc šik než styl alá Marfuša.Spousta návrhářů od kožichů už odstupuje, určitě se dá najít hezká alternativa.

Raději si ho nekoupím nebo se v příštím životě narodím jako liška a někdo mě odchytí

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Greenpísácké důvody jsou mi více méně k smíchu, ale jinak souhlasím zde s kanka a
eva60 , že jsou i elegantnější možnosti, jak utratit pár desítek tisíc za zimní outfit - ale třeba ze mne mluví jen závist, že nejsem svou výškou 160 cm uzpůsobená na nošení macatého "pravého" kožíšku, ten vypadá opravdu dobře na vysokých urostlejších postavách - nicméně pokud o něj stojíš, nenechej si viviene_elison do toho kecat a užij si hřejivého pocitu z pravé kožešiny ...ehm, jak si to představuji na těle, tak si hned budu muset dojít pro chlazené pití.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené