martinam
Já sice maso skoro nejím, ale zabíjet pro potravu je v přírodě normální, tak to dělají i zvířata, všichni.
Ale v tom, že je děs jak se k nim chovají předtím, s tím souhlasím.

Já trpím na pochlazení každou zimu a už docela hodně o kožíšku uvažuji...našla jsem, že na jedné biofarmě kromě masa z jehňátek nabízí i jejich kožíšky. Jsem si jistá, že zvíře mělo fajn život a umřelo humáně. Navíc maso někdo potom sní...do toho bych šla já

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji CarollinCalico: ale zabíjet pro potravu je v přírodě normální, tak to dělají i zvířata, všichni.

Ale, ale zdaleka né všechny zvířata jsou "masožravci" A "normální" je i používat kůži či kožešinu k výrobě oblečení apod. a vždy to normální bylo. Ale zásadní otázka je, v jakých podmínkách taková zvířata žijí a jakým způsobem se zabíjejí. A to je bohužel stejné i u zvířat, které jsou určeny k potravě, tak i u zvířat z kterých se vyrábí kožichy či boty. Trpí všechny zvířata a to dost. Kdo tomu nevěří, ať se zajde mrknout do výše zmíněných velkochovů či na jatka.
Nikoho nesoudím, chápu postoj každého člověka. Bývala jsem několik let vegan a to právě kvůli zvířatům. Jen nemám ráda netoleranci a alibismus. Já moc dobře vím, že muj steak byl živý a to kuře kvůli "mě" muselo zemřít a hodně při tom trpělo. Stejně jako vím, že kožich je vyrobený ze lišky, která taky trpěla. A moje boty z krávy, která taky trpěla. A taky vím, že bez těchto věcí bych mohla žít, stejně jako každá z nás. Je to volba každého, svobodná volba a měli bychom být tolerantní k tomu, jaký životní přístup a postoj si zvolili ostatní lidé. Za práva zvířat už dnes bojuji jiným způsobem. Ale to je na jiné téma. Omlouvám se za dlouhý příspěvek.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Lisa
tak proti tomu taky razantně nejsem, takovou formou skloubit maso a kožešinu není nehumánní. Vím že nebudeme všichni vegetariáni, a ohánět se pořád tím, že všichni jíme maso - a tím si vlastně sama pro sebe zdůvodnit proč si chci koupit kožich je podle mě alibismus.
Prostě bud kožich chci i za cenu utrpení zvířete - a nebude mě to trápit - tak to nemusím zdůvodnovat.
Nebo na to žaludek nemám a kožich nekoupím
nebo jako Lisa využiji nabídku biofarem.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Já trpím na pochlazení každou zimu a už docela hodně o kožíšku uvažuji...našla jsem, že na jedné biofarmě kromě masa z jehňátek nabízí i jejich kožíšky. Jsem si jistá, že zvíře mělo fajn život a umřelo humáně. Navíc maso někdo potom sní...do toho bych šla já

Super nápad. Kožíšek mi v zimě taky hodně pomohl, do té doby jsem se nemohla ničím "zahřát".

Martino, nepleť sem maso a kožich, o tomto téma není. Ano, samozřejmě maso jím, ačkoliv většinou bio, ale kožich bych na sebe prostě nevzala. Toť můj názor, já ti neberu tvůj. Ono to maso je k životu trochu potřebnější než kožich. A jak jsem řekla, neznám nikoho komu by slušel.

Tohle fakt u mě ne.
http://www.youtube.com/watch?v=VTZQnQeAPJc&feature =related

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kanka: Ono to maso je k životu trochu potřebnější než kožich.

To je dost relativní, i bez masa se dá žít. A pletu to sem protože když se někdo ohání utrpením zvířat, ale přitom, že trpí i na jatkách je mu úplně jedno, je dost pokryteckéChudáčci zvířátka, kvůli kožichům trpí. Ale že trpí kvůli steaku? Nezájem. Maso mi přece chutná, že.....

Cituji kanka: A jak jsem řekla, neznám nikoho komu by slušel.

To je taky relativní, já mám krátký, černý a vůbec né mohutný kožíšek, který by naopak slušel skoro každé ženě

Cituji kanka: Toť můj názor, já ti neberu tvůj.

Já tvůj taky ne Jen argumentuji.

Martino, trochu moc slovíčkařís, diskuse je o kožichách a ne o masu. Samozřejmě předpokládám, že rozumnému člověku vadí jakékoliv nehumání chování ke zvířatům.

arrow
profile_image
kayuschka
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kožichy prostě NE!! Rozhodně tady holky vyjmenovaly již dost důvodů,proč ne,a vše ostatní jsou jen blbé argumenty. Jestli chcete vypadat jak stará ropucha zachumlaná do kožichu nebohého zvířete,kupte si ho! Naštěstí je tahle moda na ústupu a v dnešní době již žije dost lidí,kteří mají mozek a jsou humánní. Jiní jsou pro mě zrůdní...

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě vadí, všechno ubližování zvířatům, srovnávání je k ničemu, jen další alibismus. Pokud si jednou člověk řekne, dneska si vezmu bio vejce ať podpořím lepší chov slepic, tak je to fajn, ale keci on ty od těch týraných stejně někdo koupí, tak proč já bych cpal prachy do těch drahých, tak to mi příde prostě děsný. Lidi myslí hlavně na sebe, každý má jiný morální hodnoty, bohužel někdy to vypadá, že nemá vůbec žádný. Já jsem taky zmrzlá, měla jsem i umělej kožich a hřál parádně.

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkuste se tomu postavit.. Začněte jíst výrobky bio..!

arrow
profile_image
blacklilly
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji talinka: Začněte jíst výrobky bio..!

Jojo, děvče, tak já osobně na to momentálně fakt nemám... Kam jsme se to zase od kožichů dostaly, že jo

martinam
S tím samozřejmě souhlasím, taky se mi nelíbí jakým způsobem se o ně "starají". a Taky bych si na sebe v životě neoblekla něco, co na sobě předtím nosilo nějaké zvířátko.

http://www.differentlife.cz/kozichy.htm

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené