Cituji eva60: Jde o jedno hlavní - kde není poptávka, není ani nabídka.

arrow
profile_image
gothicbabe
od 11. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

viviene_elison

Ahoj, nepodepisuj žádné petice, prosím. Je to jen cár papíru. Pokud chceš něco konkrétně zlepšit, jdi do provozu. Tam však stejně velmi brzy zjistíš, že na velké změny nejsou peníze. Nicméně chov kožešinových zvířat v ČR se stejně pohybuje spíše v oblasti zájmových chovů (jen pět chovů norků nad 500ks a 3 chovy lišek nad 100ks), největším výrobcem kožešin je Čína (80%).
Já jsem šla na školu s nadšením, jak změním svět a když jsem se dostala do provozu, tak jsem uviděla, že realita je jinde. Proto jsem začala s welfare zvířat u sebe, moje kožešinová zvířata králíci si vesele kopou na zahradě ve výběhu nory, a kdybych je náhodou chtěla stáhnout a udělat si z nich kožich, tak umřou šťastní, protože se měli skvěle. Důležité je to, co je za života a ne po smrti.
Kožich nemusí být jen neforemná hrouda, např. jak se zde již psalo, Kara má moc hezké kožichy.

A co třeba něco takového? Když už tedy musí někdo mít kožich.
http://www.fur.me.uk/the-real-deal-faux-fur-fashio n

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gothicbabe: Kožich nemusí být jen neforemná hrouda, např. jak se zde již psalo, Kara má moc hezké kožichy.

s tím souhlasím a taky jsem to psala, kožich jde udělat krásný a ne nevkusný, to ovšem vy jako ochránkyně nechcete vidět. Jsou místa, kde si můžete nechat ušít kožich a vidíte, z čeho ho ušijí. Paní, u které mi nechával šít kožíšek děda, brala kožešiny z chovu, kde se zvířata až do posledního okamžiku měla skvěle. Nelíbí se mi, jak se zachází s některými zvířaty na kožešiny, ale tam si ho přece šít nenechám. Není zas tak těžké, pokud chci něco kvalitního, najít si někoho, kdo šije za podoných podmínek. Ne všude zvířata trápí, jenže ten, kdo to nechce vidět, to nevidí.

Marbee, neodpovědělas mi - proč tedy ne umělý kožíšek - je k nerozeznání, má dokonce lepší tepelné vlastnosti a neumřelo kvůli tomu zvíře. A jako promiň, ale chodit se dívat na zvířata, ze kterých mi ušijí kožich, nechutný.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kanka
Měla jsem na sobě pravý i umělý kožich. Umělotina se mi nelíbí, mě tolik nehřeje a je drsnější. Navíc se mi líbí jak kožíšky voní, jsou úžasně měkké. Prostě u mě vede kožich a myslím, že se za to nemusím ospravedlňovat. Názorově jsme jinde, tak nevím, proč to pořád dookola řešit.

Máš pravdu, ty jsi opravdu jinde.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kanka: Máš pravdu, ty jsi opravdu jinde.

Jediný rozdíl je ten, že já tvůj názor respektuji, od tebe jsem se ničeho takového nedočkala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

marbee
co na tvém názoru k zabíjení zvířat pro kožešinu je k respektování ?
To je životní postoj kanky i můj, svého času ochránci zvířat postříkali nositelky kožichů sprayem. Tomu říkám radikální postoj, toto naše nerespektování tvého názoru je slabý odvar.
Kanka
Přesvědčovat někoho kdo se pevně rozhodl, opravdu nemá smysl. To věděl už i Dostojevskij, že si člověk dokáže zdůvodnit naprosto všechno.

Evča ti to řekla přesně, tvůj názor není k pochopení ani respektování.

Cituji marbee: Umělotina se mi nelíbí, mě tolik nehřeje a je drsnější. Navíc se mi líbí jak kožíšky voní, jsou úžasně měkké.

Mně mrtvé zvíře nevoní, umělý kožich má lepší vlastnosti a je stejně měkký. Promiň, ale z tvých názorů mám pocit, že o tom moc nevíš. Já osobně bych po něm nešáhla, jelikož se mi tento styl vůbec nelíbí, ale chápu, že někomu ano. V tom případě bych šáhla po umělém kožichu, jak jsem řekla, je k nerozeznání a má lepší vlastnosti. Je zbytečné, aby kvůli "kráse" (pro mě tedy je kožich obludnost v jakémkoliv podání) trpěla zvířata.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

eva60
kanka
Milé dámy, vám je slovo respekt cizí, ale společnost na něm stojí. Respekt je něco, co máme k druhému člověku, i když s ním nesouhlasíme. Nechtěla jsem zajít tak daleko, ale jste obě naprosto nevychované. Mě odmala doma vedli k tomu, že se můj názor nemusí líbit všem a ani mě se nemusí líbit ten jejich, ale mají na něj právo a já ho musím respektovat. Nenakazuju tu nikomu nosit kožichy, jen jsem řekla, že se mi líbí. Ukamenujte mě jako ve středověku, postříkejte mě třeba i sprejem, ale měla jsem o lidech lepší mínění. Respekt k druhému je základ a je mi vás líto. Z Vás mluví omezenost a pocit, že jedině ten váš názor je správný.

marbee
My se bavíme o tématu, proč sem pleteš nějakou výchovu apod? A nedovolila bych si někomu napsat, že je nevychovaný, jen proto, že má jiný názor jako ty. Promiň, ale všimla jsem si i jinde, že se pořád oháníš tím, jak všechny respektuješ apod, ale když s tebou někdo nesouhlasí, tak mu vkládáš do pusy věty, které neřekl a ráda překrucuješ.

arrow
profile_image
marbee
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kanka
Když na mě někdo útočí tím, že jsem nesoudná, pokud vyjádřím svůj názor a vy dvě mě tu div neukamenujete svým stylem "proč, chudinky zvířata, nechutný jít se podívat jak žijou (přitom je to proto, abych si ověřila, že je netrápí)", tak se prostě bráním. Na tohle nemám slov. Za sebe jsem napsala, že se mi kožichy líbí a hned jste se do mě pustili, jako kdybych ty králíky sama stahovala. Promiň, ale toto mi nepřijde jako překrucování, toto je pravda!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

marbee
na rozdíl od tebe s kankou respektujeme živé tvory, což ty viditelně nedokážeš pochopit.
Ale vidím, že musíš mít poslední slovo, tak ti ho dopřeji, už na tvé příspěvky nebudu reagovat. Ostatně ani Kanka ani já jsme ti nenapsaly nic urážlivého, to jenom ty o mě

Cituji marbee: To se hned projeví, jaký tak asi můžeš být člověk

prohlašuješ, že se projevuje jaký jsem člověk, i když o mě nic nevíš. Což já si o tobě napsat nedovolila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené