arrow
profile_image
blacklilly
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobře, že jste mi holky připomněly kožich! Mažu pro svého lišáka do skříně, musím ho pověsit vyvětrat na zahradu!
Taky nemám výčitky svědomí- nakonec, ta liška byla mrtvá, už když jsme se seznámily....

viviene_elison Nemáš fotku/odkaz na nějaký model, co by se ti líbil?

Jinak osobně proti kožichům nic nemám, moc se mi líbí lemy kapuc, rukávů a kabátových klop z pravé kožešiny, s umělou se to vůbec nedá srovnat (aspoň to, co jsem viděla). Kara dělá krásné kabátky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

srovnávat kožichy a kožené boty - už jsem napsala, kůže na boty je vedlejší produkt průmyslu na maso, asi se nestaneme najednou všichni vegetariány, ale můžeme na druhou stranu kupovat maso a produkty od farmářů nebo zemědělců v okolí.
u kožichů - to zvíře zemře někdy velmi krutou smrtí jenom kvůli té kožešině.
víte vůbec - jak se zabíjejí norci - udusí je výfukovými plyny jako v koncentráku. Lišky zase zavedením elektrické sondy z obou stran....
Ne za mě osobně kožich nikdy.
Pokaždé by mi to připomínalo toto zvíře.

ostatně jak už tady řekly některé holky - neznám ženu pod 180 cm které by slušel kožich, kožichy dělají postavu objemnou a z celkem pěkné ženy s drobnější postavou je najednou koule....

Za mě teda ani náhodou.
Nechápu proč se ti, co ty zvířata zabíjí, co z nich pak šijou oblečení a ti co to pak nosí, pořád chovají jako kdyby žili v jeskyni. Tak se snad předtím oblíkal pračlověk a jestli takový učuje módu
A lev, když dostane hlad a zabije člověka, tak si pak z jeho kůže taky neušije kabelku.
Navíc jestli váháš už teď, jak by jsi ten kožich pak nosila, kdyby se ti pokaždé vybavilo, kolik malých lištiček, kvůli toho muselo umřít a ty teď na sobě nosíš jejich vlastní kůži.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ten lidský alibismus je mi odporný, (když to nekoupím já, koupí to někdo jiný, maso taky jíte, to zvíře už bylo mrtvé atd.) a srovnávat to s tím jak se lidi chovali dřív, to už nemám slov. Předpokládám, že všechno co dělali dřív, třeba i lidem, by se ti nelíbilo. On když člověk chce, tak si hlavně před sebou obhájí všechno, aby se necítil špatně. Doporučuji, se podívat na dokument Pozemšťané, když to vidím, tak se stydím, že jsem člověk. Já jsem dostala kožich z králíka, nikdy jsem ho nenosila, ani ho neprodala, je vyhozený. Hodně nechutný mi přijdou kožichy, co jim visí ještě ty packy kolem krku, ještě bych k tomu doporučila kost do drdolu, ať jsou ´´frajerky´´ jak z pravěku.

Cituji Nunu: Hodně nechutný mi přijdou kožichy, co jim visí ještě ty packy kolem krku

To je ale fakt hnus!

Cituji blacklilly: nakonec, ta liška byla mrtvá, už když jsme se seznámily

Ale možná nebyla ještě mrtvá, když ji stahovali

arrow
profile_image
Irida
od 27. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já nejím maso, nenosím kožené boty, ani nic z kůže, a ani bych si nevzala na sebe kožich. Ale podle mě je jedno, jestli zvíře zabijí kvůli masu, nebo kožichu. Za mě kožich ne, ale nepadám hrůzou, když v tom někoho vidím. Je to každýho věc, někdo má mrtvé zvíře na talíři, někdo za krkem. Ona ta smrt na jatkách taky není nic bezbolestného.

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To je tak odporné! Představte si svého mazlíčka staženého z kůže, za hrozných bolestí.. Je to vrchol hrůzy..!!!

talinka

Mám doma králíka, mám ho ráda, ale jíst králičí nebo kdybych měla klopy u kabátu z králičího kožichu mi vůbec nevadí... Stejně jako když jsem měla morčata, která jsem taky milovala, mi nevadil pohled na peruánské indiány s morčetem na talíři. Kdybych měla prase, nepřestanu jíst řízky... To je věc rozdílného přístupu. Prosím neber to nijak špatně, jen mám prostě jiný názor.

arrow
profile_image
Joliesse
od 11. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nunu
souhlasím

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

AlmaSinger
Ano, každá máme jiný přístup a každá se nějak pokouší ho nevědomky propagovat.. Říkám svůj názor a komu se to nelíbí , ať..
Ten, kdo má jen nějaké myši, nebo morčata, to nemlže celkově pochopit... Stejně tak, jako to nemůže pochopit ten, co od malička bydlí ve městě a nezná nic jiného než konzum..
Nejsem žádný ekolog, ale prosím, snažte se pochopit, že stahování bezbraných zvířat z kůže je přece tak neetické..! Třeba lišky. Už od malička jsou vychovávány v malé kleci a jsou odsouzeny k životu bez volnosti.. Žijí jen proto, aby umřely..
Omlouvám se, pokud jsem moc razantní, ale toto je můj názor a nemusíte ho tolerovat.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kanka: Každopádně já si aspoň pro svůj dobrý pocit můžu říct, že kvůli mně nehumáně nezemřelo zvíře.Když už nic.

Myslíš? Ty snad nejíš maso nebo ho kupuješ zásadně v bio-kvalitě a kontroluješ jakým způsobem tam zvířata žijí a jakým způsobem je zabíjejí? Pochybuju Běžte se někdy podívat do velkochovů prasat, na jatka nebo chovů slepic, kde se "vyrábějí" třeba vejce. Nebo se podívejte na dokumenty o lovu ryb a způsobu jejích zabíjení. Pokud jíš maso, zemřelo kvůli tobě nehumáně už mnoho, mnoho zvířat. A bez masa se dá taky žít stejně jako bez kožichu a kožené bundičky, ale to už samozřejmě je "úplně něco jiného", že?

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AlmaSinger: To je věc rozdílného přístupu. Prosím neber to nijak špatně, jen mám prostě jiný názor.

Cituji talinka: Omlouvám se, pokud jsem moc razantní, ale toto je můj názor a nemusíte ho tolerovat.

Jo, jo nemá smysl se hádat. Každá máme jiný názor. Tak ať si každý žije podle svého přesvědčení.

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

martinam

Cituji martinam: Myslíš? Ty snad nejíš maso nebo ho kupuješ zásadně v bio-kvalitě a kontroluješ jakým způsobem tam zvířata žijí a jakým způsobem je zabíjejí? Pochybuju Běžte se někdy podívat do velkochovů prasat, na jatka nebo chovů slepic, kde se "vyrábějí" třeba vejce. Nebo se podívejte na dokumenty o lovu ryb a způsobu jejích zabíjení. Pokud jíš maso, zemřelo kvůli tobě nehumáně už mnoho, mnoho zvířat. A bez masa se dá taky žít stejně jako bez kožichu a kožené bundičky, ale to už samozřejmě je "úplně něco jiného", že?

Určitě máte pravdu.. Jsem vegetarián, tedy pescetarián. A myslím si, že by se o velkochovech mělo více mluvit.

Cituji martinam: Běžte se někdy podívat do velkochovů prasat, na jatka nebo chovů slepic, kde se "vyrábějí" třeba vejce. Nebo se podívejte na dokumenty o lovu ryb a způsobu jejích zabíjení.

Souhlas.

Cituji talinka: Omlouvám se, pokud jsem moc razantní, ale toto je můj názor a nemusíte ho tolerovat.

Jasně, já to beru, každý má na věc jiný názor založený na odlišných přístupech...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené