arrow
profile_image
Innes
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám dvě malé děti a myslím, že reálné to je. Synovi bude rok a sama se chystám aspoň na částečný úvazek do práce s tím, že na mě zůstane celá domácnost. Ono skloubit se dá ledacos a děti jsou houževnatý. Spíš jde o to, jak na tom budeš po porodu emocionálně, já jsem třeba první a vymodlený dítě nebyla dát cca 1,5 roku pomalu ani z ruky Moje kamarádka se chystá po půlroce dítěte do práce, ale u ní bude na rodičovské partner. Ptala se mě na názor a to mně třeba brzy přišlo, v roce se mi to zdá lepší, už kvůli separační krizi, která u nás teda v tom půlroce docela silně proběhla. Ale samozřejmě je to vše dost individuální a rozhodnout se budeš muset sama podle situace po porodu.

Holky děkuju za příspěvky, vlastně mě překvapilo a dodalo mi energii, že většina z vás mě neoduszuju, naopak podporuje

Ceny za chůvu jsem blíže nezkoumala......příspěvek je myslím nějak 11500 takže počítám, že chůvu bych snad sehnala za cca 13 tis měsíčně (část měsíce bych mohla využít jesle)

Lucrezia - to opravdu nechci studovat při malém. Jen pracovat, což dělám tedy i nyní. Tedy, malovala jsem si doktorské studium, ale dálkové a opravdu si myslím, že s tím počkám, abych si na sebe nebrala moc

Ivča - no vidíš, to by bylo ideální, mít alespoň jeden den v týdnu doma, pracovat z domu. Nevím úplně, jak by to šlo u mě, ale možná by se to dalo nějak zařídit Děkuju za radu!

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: no vidíš, to by bylo ideální, mít alespoň jeden den v týdnu doma, pracovat z domu

Stejně budeš potřebovat chuvu, jinak nic neuděláš, ale aspon v pauzach si s ní budeš moci pohrát.

Ale ty ceny chův by mě zajímaly, ať se zorientuji

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si myslím, že rodičovský přípsěvek je kolem 200 tisíc, takže při pobírání do tři let dítěte by to dělalo nějakých 7-8 tisíc měsičně.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na ILChazz: pokud to dáš na dva roky ta je to 11400

IlChazz - dá se zařídit myslím i dvouletá varianta a tam je příspěvěk nějak 11500
Lucrezie - netuším, co je ti do toho a už jsem ti odpověděla. Nyní pracuji a v době narození mimča budu pouze pracovat. Nelajzla bych si studovat u dítěte, asi ani ten doktorát. Pokud máš lepší představu o ceně chůvy, ráda se nechám poučit, proto jsem téma zakládala.

Já vím, že známá sehnala starší paní už v důchodu, bývalou zdravotní sestřičku, která měla s dětmi zkušenost. Něco podobného by se mi moc líbilo.

Sama se o to teď zajímám, jsem těhotná a kvůli úvěru si nemůžu dovolit dlouhou rodičovskou, takže mám v plánu být doma ty necelé dva roky (vychází mi to akorát na nástup na nový školní rok). Ale myslím si, že pokud chceš hned jít normálně pracovat, tak nárok na rodičovskou mít nebudeš. Mohu se mýlit, ale nezdá se mi to. Už jsem si zjišťovala, že nemám nárok na porodné (oba s přítelem máme dohromady asi 30 tis. čistého), rodičovskou si chci vzít tu dvouletou při výši 11 500 (ta celá padne na bydlení), takže vše ostatní bude platit budoucí manžel. Pokud nastoupím do práce dřív, než mi skončí rodičovská, tak přijdu o případné další peníze, které mi tam zbydou do té výše 220 tisíc.

Ahoj Lardillo - ještě jsem to úplně nezkoumala, ale myslím, že přivydělat si u rodičovské můžeš do jakékoliv výše. Je to v zákonu. Jen musíš zajistit hlídání dítěte zletilou osobou. Tak to ti nejspíš teď posílám dobrou zprávu

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lucrezia: Reaguji na Lisa: To ano, těch 11500 je při pobírání do dvou let dítěte, tj. 19 měsíců rodičovské.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LaArdilla:
Pokud zajistíš dítěti jinou osobu, která se o něj bude starat v tvojí nepřítomnosti, měla bys mít nárok.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak píše Lucrezia, neplánuj a zařiď se podle situace. Já osobně mám tři syny, kdybych měla jít u toho prvního v roce do práce, tak by se asi nic nestalo, ten běžně jezdil na víkend k rodičům a zvládal to skvěle, ale ti další dva byli na mě tak závislí, že rodiče si je troufli mít na delší hlídání (noc) až skoro ve dvou letech. A to se s nimi vídali několikrát týdně. Aby byli sami celý den s cizím člověkem, to prostě v tom jednom roce neexistovalo. Ten pláč a ty scény by mi za žádnou práci nestály. Takže hrozně záleží na povaze dítěte, pak třeba na tom, jak ti bude spát v noci. Jestli budeš mít nespavce,tak budeš přes den v práci totálně vyřízená. Pak taky roli hraje pohlaví - jednou v TV mluvila psycholožka, že kluci obecně snášejí odloučení od matek hůře a že se doporučuje do třech let je nedávat do žádného zařízení.
No a pak mě osobně by vadilo, že třeba pokroky dětí, které v tomto věku jsou, jako první krůčky atd., uvidí jako první cizí osoba a ne já.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dále v okolí mám dva případy, kdy maminky šly v roce do práce. První - dcera - šla do jeslí, tam měsíc plakala, pak si zvykla a už je to dobré. Její maminka to ustála. Druhá - syn- si našla paní na hlídání - sousedku, která byla bez práce, dávala jí rodičák 7.600 (jídlo vlastní), už je to tedy asi 4 roky a jsme na vesnici. Kluk byl ale pořád nemocný a i psychicky rozhozený, doktorka jí doporučila, ať je s ním doma ona,takže práci vzdala a byla s ním do 2,5 let doma, pak šel do školky, teď je v pohodě.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla: Musíš rozlišit rodičovský příspěvek a rodičovskou dovolenou. Na rodičovský příspěvek má nárok každá žena,která porodila a stará se o dítě. Je jedno, jestli chodíš do práce,ale musíš zajistit hlídání soukromou osobou (ne jesle, školka) a to do dvou let, od dvou let se ta docházka do zařízení nesleduje, tzn. laicky řečeno, jestli chceš jít do práce v roce dítěte, tak aby ti zůstal rodičovský příspěvek, tak si musíš najmout chůvu, nebo třeba babičku, jestli ve dvou letech, tak je to úplně jedno, klidně může chodit do státních jeslí nebo školky /pokud ti tam ovšem dítě vezmou/ a peníze ti zůstanou, dokud nevyčerpáš limit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené