1. . .3456789. . .1112

Klementain: Děkuji za info. Takže - celoměsíční hlídání mám čekat v jaké cenové hladině? Samozřejmě chápu, že jsou chůvy řekněmě až moc levné, ale že se dají sehnat i paní za 30 tis. měsíčně. Takže prosím takové rozumné rozmezí. Plynulá angličtina myslím stačí u manžela (samozřejmě líbila by se mi chůva, která by byla rodilou mluvčí, ale tu bych asi neplatila, a v jiném případě bych asi nechtěla, aby paní na dítě mluvila anglicky) A hlavně bych ráda opravdu starší paní, se kterou bychom se spřátelili. Ne kvůli ceně, myslím, že bych jí ještě ochotně přidala...jen prostě moje předsava chůvy je spíš srdečná babička.

Pokud jsi nepřipravovala oběd pro malého, kdo potom? To se řešilo nějak dovážkou? Nebo maminka navařila? Nebo nějaká další paní, která se starala o úklid? Co já se vyptala, tak většinou paní oběd připravily, ale je dost možné, že to je spíš výjimka.

arrow
profile_image
Klementain
od 5. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lisa: Pokud jsi nepřipravovala oběd pro malého, kdo potom

Právě, že jsem veškeré jídlo připravovala. Neměla jsem s tím nejmenší problém, buď jsem si všechno připravila ráno, když malý spal, nebo i s ním, kdy on vařil vedle na zemi nebo později už i míchal a krájel se mnou - měl vlastně všechno v menším a tupém provedení, a napodoboval co dělám.

Myslím, že rozumné hlídání na 8 hodin denně bys mohla sehnat i do 100,-/hodinu, takže nějakých 16 tisíc měsíčně. Věřím, že ale nějaká paní v důchodu bude ochotná pracovat i za méně peněz, a navíc bude vyhovovat tvé představě o chůvě. Jinak já si s rodiči malého opravdu sedla, a dnes se běžně setkáváme i mimo, bez dětí. Nazvala bych se teď spíš rodinnou přítelkyní, ikdyž večerní hlídání probíhá stále za finanční odměnu.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klementain: Pro mě byl teda standard veškeré stravování pro malého, respektive současně i pro mě, tedy snídaně, svačinky i oběd.

no ale jak staré bylo dítko, nepředpokládám, že jsi s ním jedla zeleninové pyré a jídla pro děti. Malému budou dva roky a naše jídlo nejí, má svoje

Reaguji na Klementain: to zní super...tak já čekám, že zase starší paní bude mít možná zkušenosti, člověk jí víc věří..takže se to taky odrazí v ceně. Ale právě, hlavně to odpovídá mé představě. Já jsem prarodiče opravdu milovala...chtěla bych pro děti něco podobného, jenže ono stejně člověk míní. Pak se ještě může tisíc věcí přihodit atd.

Reaguji na Lucrezia: Tak tohle je ale už detail trochu, ne? Je jasné, že se vše předem naplánovat nedá a musí se prostě postupovat nějak rozumně podle toho, jaká je situace. Tak je přece jasné, pokud moje dítě bude i ve dvou letech odmítat dospělejší jídlo, že nebudu do chůvy strkat násilím pyré a kaše....Ale ve dvou přece aspoň pečivo, jogurty, zeleninu, brambory, maso atd. jí, ne?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa: nemusí to být vůbec tak dramatické jak některé líčí. Nemusí to být ani tak pohodové, jak jsem měla já.

Jinak jen pár detailů:
Na rozvoj dítěte a vztah k matce dle výzkůmů s zkušeností vůbec nerozhoduje, kolik hodin vedle dítěte strávíš. Mnohem důležitější je, kolik minut se mu intenzivně věnuješ. Takže jak mají některé maminky zvykem - posadit dítko před pohádku v TV - jaksi pro vztah nic neznamená.
Na spánek dítěte zcela závisí jestli je maminka v pohodě! Takže strach, nervy, domácí spory, stres z nedostatku peněz - způsobují špatné spinkaní i brečení během dne.
Jen snad v naší zemi je zvykem dávat dítko spát v 18 hod. Jinde, i v Německu nebo Rakousku se děti dávají spát mnohem později po 21 hod. Dítěti je to úplně šumák - ráno může spát jak dlouho chce. Pro rodiče praktické - můžou si s ním mnohem delší dobu hrát a povídat. Taky se ráno vyhnou stresu ze strany všech zúčastněných.

Ničeho se neboj, nemá cenu to detailně plánovat dlouho dopředu. Sama uvidíš jak se budeš cítit a jak na tom bude malé. Klidně se taky může stát, že od něj prostě nebudeš chtít odejít
Ale když to zvládají jiné maminky, není sebemenší důvod, aby jsi to nezvládla ty podle svých představ

Reaguji na farahh: Moc děkuju. Právě, to si říkám taky...že ono se to přece nějak udělá. Nechci dělat z komára velblouda, když něco nepůjde, udělá se to jinak

Musím říct, že mně se vlastně moje výchova dost líbila. Tv jsem nesledovala, ani nemohla. Vlastně ji nemáme doma ani teď s manželem S tátou jsme chodívali do divadla, do kina, tamhle, tuhle. Jezdilo se na kolo, na výlety....jinak já byla děsné dítě. Jako fakt. Hyperaktivní, lezla jsem po policích až ke stropu. Ráda jsem řvala, jedla jsem jak otesánek a hrozně ráda mámě zdrhala. Nespala jsem nikdy po obědě a hodně věcí jsem rozbila. Tak doufám, že se to naše budoucí dítě moc nepomamí

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: .Ale ve dvou přece aspoň pečivo, jogurty, zeleninu, brambory, maso atd. jí, ne?

joo, to samosebou jí, teda pečivo ale dělané doma, je zvyklý mít minimálně obden domácí buchty a prostě má co se jídla týká nastavený jiný jídelníček než ostatní děti nebo my. - spíš mi jde o to, že předpokládám, že pokud chceš do práce, tak co nejdřív po porodu, dítě bývá obvykle do šesti měsících na mlíku, pak se začíná s příkrmama atd.
ale jak jsem psala v úvodu, lepší je nic si neplánovat a řešit to jak to přijde. Já už se viděla tuhle dobu v práci a minimálně do tří se prostě od prcka nehnu a žíly mi to nerve

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: Ráda jsem řvala, jedla jsem jak otesánek a hrozně ráda mámě zdrhala. Nespala jsem nikdy po obědě a hodně věcí jsem rozbila. Tak doufám, že se to naše budoucí dítě moc nepomamí

doufej, protože to naše se pomamilo víc než by se mi líbilo

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji farahh: Na rozvoj dítěte a vztah k matce dle výzkůmů s zkušeností vůbec nerozhoduje, kolik hodin vedle dítěte strávíš. Mnohem důležitější je, kolik minut se mu intenzivně věnuješ. Takže jak mají některé maminky zvykem - posadit dítko před pohádku v TV - jaksi pro vztah nic neznamená.

nemůžeš zobecňovat, moc takových neznám.

Cituji farahh: Na spánek dítěte zcela závisí jestli je maminka v pohodě! Takže strach, nervy, domácí spory, stres z nedostatku peněz - způsobují špatné spinkaní i brečení během dne.

to samé jako nahoře,ono je to hodně v genech,já byla nespavec, syn je prostě taky. Doma nám vládne pohoda a prostě když mu stačí osm hodin denně, tak ho prostě nepřeprogramuješ

No ještě je tu tatínek, který je přesným opakem, tak třeba budu mít malého flegmatika )

Na domácí pečivo by si u nás přišel - peču chleba a buchty, tedy samozřejmě v pekárně, takže ode mě se očekává jen zapnout pár knoflíků. A ráno to máme teplé k snídani.

Já o kojení ještě moc nevím, budu muset něco načít a možná i kurz (i když kámoška tvrdí, ať neblbnu, že to je intuitivní). Předpokládám ale, že tak nějak do půl roku se kojí plně a potom už se začíná pomalu s normální stravou...Její malej kojení začal sám odmítat v 9 měsících

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: Já o kojení ještě moc nevím, budu muset něco načít a možná i kurz (i když kámoška tvrdí, ať neblbnu, že to je intuitivní)

má pravdu, nepřečetla jsem ani stránku

Cituji Lisa: Její malej kojení začal sám odmítat v 9 měsících

náš taky přestal ze dne na den.

Cituji Lisa: Předpokládám ale, že tak nějak do půl roku se kojí plně a potom už se začíná pomalu s normální stravou

zas ta normální ne, já ty "miminovský blafy" pozřít nedokázala

já bych tomu všemu nechala volný průběh a uvidíš. Prostě nějak bude... co se týká té starší chůvy - důchodkyně - toho bych se bála, ony ty děti vyžadují dost kondičku. Vím když hlídala nebo hlídá mamka či tchýně - je jim lehce přes padesát, ale po pěti hodinách jsou KO Ale náš prcek je opravdu nezmar. lítal sám už před rokem a fakt nespal ani jako mimino přes den - max tak 20 minut aby se neřeklo

Reaguji na Lucrezia: To jsou ty moje nereálné představy Babička z pohádek, která zpívá s deštníkem I když věřím, že někdo tu kondičku má, babi ještě v 80 řídila malý statek. Je to asi tím, že jsem při škole sledovala, kolik studentek hlídalo, a moc mě to nepřesvědčilo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak já mám sestřenku, která ukončila po roce mateřskou dovolenou..Nemá donáškovou službu ani paní na uklid ani chůvu(pouze babičku) a nevím jesli vaří večeře ale obědy na 100% +myčku nemá a stejně zvládá chodit do práce..takže z tohoto hlediska..podle mě v pohodě..máš veškerý luxus, který "potřebuješ"

Reaguji na Peg: no jo, ale z toho bych byla uštvaná....tak babička je asi ideální, tu my nemáme.

Jo ta doprava jídla, ale to jsme OT, je v Praze zdarma, takže fakt dost dobrá věc, kdo chce ušetřit trochu času, přitom bez dalších výdajů....Pán mi to vždy ještě hodí do bytu a mám minimálně na týden vystaráno (až na pečivo)

arrow
profile_image
Klementain
od 5. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lucrezia: no ale jak staré bylo dítko, nepředpokládám, že jsi s ním jedla zeleninové pyré a jídla pro děti.

Začala jsem, když malému bylo 9 měsíců, už ho maminka nekojila, měl jenom "sunar" a příkrmy byly v podstatě normální jídlo. Když jsem ho vařila já, tak navíc bylo málo solené, zdravé atd. Je to třetí dítě v rodině, takže euforie kašiček a extra jídla se opravdu nekonala. Něco jsem mu dělala opravdu extra, ale tak od roku a půl jedl malý všechno co jedli ostatní, jen moc nevyhledával maso, tak jsem mu podsouvala jiné zdroje bílkovin. Takže ano, od té doby jsem s ním jedla všechno co on, respektive on co jsem jedla já.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené