arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: dodalo mi energii, že většina z vás mě neoduszuju, naopak podporuje

kamarádka (osamělá) šla do práce po 8 týdnech (je právnička) a na rodičák za ní maminka (před důchodem, prodavačka za kasou)
Ale to odsouzení bylo neuvěřitelné, opravdu si, hlavně v práci, zažila svý Ale to už je 15 roků zpátky a určitě je situace už jiná

S tou chůvou - hodně se taky využívají maminky na mateřské, zkus se po okolí a známých poptat Taky je hodně lidí bez práce, samodřejmě hlavně ženy, na podpoře - a jsem přesvědčená, ža by to za 10 tis. na ruku bez problémů vzaly.

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Můj příběh - ex manžel šel v 7 měsících syna na rodičovskou, já jsem se vrátila do prace. Vrcholila krize a on mel malo zakázek, já mela práci jistou a s pravidelnou pracovní dobou. Dohoda byla taková, ze syn bude chodit od jednoho roku na dvě odpoledne v týdnů do jesliček a ex bude 2-3 vecery pracovat z domu, pres den se bude starat o syna a domácnost. Skutečnost byla taková, ze o domácnost jsem se po večerech a víkendech starala já, když jsem přišla z prace,tak jsem okamžitě musela na 100% převzít syna, protože ex odpočíval a pak každý večer do noci pracoval. V noci jsem k synovi vstávala vždy já, on nikdy, ačkoli to slíbil. Mela jsem šílený výčitky, když jsem chtěla jen chvilku pro sebe, protože jsem ji nevěnovala synovi. Když jsem byla doma, byla jsem na syna úplně sama, protože ex byl pryč nebo "to dělal v týdnu". S naším synem jezdil za holkou, do který byl zamilovaný. Jednu chvíli me syn trochu odmítal, chtěl jen tatu nebo tchyni, ke který ho ex často dával. Bylo to příšerný období a já ted vůbec nevím, jestli chci ještě druhý dítě, i když mám novýho skvělýho chlapa.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zvažovala jsem něco podobného, ale po narození mimča jsem si to hodně rychle rozmyslela. Nechtěla bych, aby s ním většinu času trávil někdo cizí a už vůbec ne, aby viděl jeho první slůvka, krůčky nebo jen to, jak se poprvé usměje, u koho hledá bezpečí atd.

Ale chápu tě a rozhodně neodsuzuji, je to každého věc, jak se rozhodne.

Cenově si myslím, že někoho za RP seženeš, ale asi to nebude profesionální dětská sestra. Možná tu důchodkyni, maminku na MD atd.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na ILChazz: já vím, já to pobírám

Tak není to přece tak, že bych byla pryč a neviděla jeho první úspěchy...byla bych s ním/ní každý den celé odpoledne. Cizí člověk - těžko se někomu důvěřuje Budu muset najít někoho opravdu spolehlivého.....asi bych nechtěla mladou holku. Tak nějak bych víc věřila paní v důchodu, prostě aktivnější babičce. A vlastně se mi to i líbí, že dítě pozná jinou generaci. Nesnáším, když se dnešní děti štítí stáří nebo vysmívají seniorům.

Zatím jsem si našla, že mám možnost najít si chůvu sama, přes agenturu, potom samozřejmě jesličky (ty ale kolikrát vyjdou dráž jak chůva). Ještě jste tu psaly o maminkách, které jsou samy na mateřské a byly by ochotné k vlastnímu dítku hlídat ostatní. O tom jsem četla i v novinách, ale o ničem podobném zatím nevím. Nemá někdo tip na nějaké weby, inzerce...?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa: to nevím, ale určitě by nebylo od věci ptát se už v porodnici, na kontrole u dětské doktorky, vylepit si tam inzerát, zeptat se v nejbližších jeslích jestli o někom neví, v domě dětí apod.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jakou bys měla pracovní dobu? Tam jde o to, že to dítě, když udělá první krůček, řekne poprvé máma, tak zrovna nebude čekat, až přijdeš z práce
Jinak já jednou dostala kontakt na www.domelie.cz, zatím jsem nevyužila, chystám se, až půjdu do práce najít někoho na hlídání v případě nemoci.
A ještě já bych raději preferovala, aby ta hlídací osoba sama neměla malé dítě, tam bych viděla problém, když by tvoje nebo její dítě marodilo.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Aileenka: tak zrovna nebude čekat, až přijdeš z práce

No stejně tak muže byt zrovna s tatínkem nebo prarodiči...tohle bych zase tak nehrotila. Nechce od dítěte odjet na rok pryč, uvidí ho každý den. Co má asi říkat otec dítěte co chodí do práce, taky muže o to první sluvko přijít. nebo kdyby byl na mateřske otec. Zbytečná hysterie s tímhle.

Díky za odkaz, to je něco, co jsem hledala

No s tím úplně prvním slůvkem si taky myslím, že to je přehnané...což když budu celý den doma, ale zrovna budu muset pověsit prádlo a dítě řekne to první slovo samo v obýváku? Nebo bude zrovna s babičkou na dvě hodiny?

Kolegyně manžela z UK prý měla chůvu za 19 tis (korun ) měsíčně. Tak to mi nepřijde vůbec nereálné, že by u nás měla chůva 13-15 tis. měsíčně. Ale nevím. Zase nevyžadujeme žádnou profi chůvu, která mluví plynně francouzsky a anglicky. Anglicky umí bezvadně tatínek, to by stačilo

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kdyby chtěla 100Kč na hodinu, tak při plné pracovní době za měsíc je to kolem 16-ti tisíc. a nevím, ale 100Kč na hodinu jsem dávala švagrové, když jsem potřebovala občas pohlídat a tuhle cenu si stanovila jen pro mne.
Jinak nedávno dávala nějaký pořad, kde se chůvy testovali, v bytě byla skrytá kamera a výsledek byl nic moc.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: kdyby chtěla 100Kč na hodinu

to nemají ani učitelky v MŠ

Cituji Lucrezia: kdyby chtěla 100Kč na hodinu

Asi je to jiný, kdyby sháněla někoho jednorázově a nebo když nabízí stálý příjem - dneska jsou lidi ochotný pracovat i za 10tis. měsíčně i za celkem kvalifikovanou práci.

Děti zatím nemám, ale taky mám takovou představu, že bych šla pracovat po roce - rok a půl. 3 roky doma mi přijde docela extrém. Navíc to asi není nic neproveditelného, když skoro všude jinde se vrací po těch půl roce (a někde myslím i jen 2 měs.) - akorát tam jsou běžné jesle. Jasně, že v tu chvíli se mi asi nebude od dítěte chtít, ale to nebude lepší, ani když mu budou 3 roky a počítám s tím, že to nebude úplně no stress. Samozřejmě bych musela mít nějakou stálou pracovní doba u žádné nárazovky nebo přesčasy - a slušně placenou, aby se to vůbec vyplatilo, a aby bylo dítě zdravé.
Myslím, že už i u nás přibývá žen, co se vracejí po půl roce, nebo pracujou z domova (téměř od porodu) - ale žádnou neznám moc dobře, tak nevím, jak to snášejí.

Cituji Lisa: Myslím si, že s tímhle režimem se možná budu aktivně dítěti věnovat více, jak některé maminky, kterou jsou celé dny doma

Taky si zas nemyslím, že více péče = lepší výsledky.

Cituji Lisa: A vlastně se mi to i líbí, že dítě pozná jinou generaci. Nesnáším, když se dnešní děti štítí stáří nebo vysmívají seniorům.

Vy nebudete mít žádnou babičku? Jinak to, že dítko do tří let vychovává paní v důchodu neznamená, že v pubertě nebude mít problém s respektem ke starým lidem.

Cituji Zuziik: dneska jsou lidi ochotný pracovat i za 10tis. měsíčně

Ano, najde se paní, pro kterou by i 8 000 bylo dostačující, ale kvalita za nízkou cenu se hledá hodně těžko.

Jak už tu padlo - dítě bude vychováno podle chůvy. První roky jsou důležité, aby pak dítě nakonec nebylo víc odrazem chůvy než tebe. To, že přijdeš z práce a půjdeš se celé odpoledne plně věnovat dítěti a manželovi je podle mně nereálný. Kdo u vás bude vařit, uklízet? I rychlovka k večeři nějaký čas zabere, prádlo se samo nepověsí a nevyžehlí. Kdy budeš mít chviličku na sebe? A počítej s tím, že je tu varianta, že přes noc toho moc nenaspíš.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zuziik: Taky si zas nemyslím, že více péče = lepší výsledky.

Spíše více doma není více peče - viz matky vysedavájící na mimibazaru.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zuziik: Taky si zas nemyslím, že více péče = lepší výsledky.

tak zas jak která matka, že?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené