arrow
profile_image
Peggysek
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Poraďte jak na léčbu anální fidury, neboli prasklinky. Je to nepříjemná věc a přestože je intimní, ráda bych si poslechla vaše rady a skušenosti. Nedaří se mi hojení a po každé objemnější stolici sliznice opět praská a drobně krvácí a pořád dokola. Vím, že existuje i chirurgický zákrok, který by to měl vyřešit, na ten se mi ale zatím nechce...

Moje kamarádka to má a nedá se s tím nic jináho dělat, než zašít. Jedna prasklinka se jí natolik zvětšila, že stále krvácela, tak prostě musela jít. Dělali jí to ambulantně. Pár měsíců dobrý a teď už zase krvácí. Ona se dost špatně stravuje.Má ráda maso a uzeninu a potom má problémy s vyprazdňováním.Chce to hodně vlákniny.

arrow
profile_image
Peggysek
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Romísek: nedá se s tím nic jináho dělat, než zašít

No asi nebude vyhnutí...já prostě nemám představu jak to vůbec dělají...nechci to tady rozvádět a pitvat, ale zkusím popsat o co mi jde...zkrátka nedokážu si představit jak se tam dostanou aniž by způsobily další praskliny při tom zákroku, protože uvolněný u toho člověk zrovna nebude....

arrow
profile_image
columbina
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, zákrok je ambulantní, narkóza krátká cca 10min max, ale celková,takže vlastně o ničem nevíš a máš uvolněné všechny svěrače. Dělá se to dva a dva prsty a konečník se roztáhne, fissura se vyrovná a prý zhojí, o šití nic nevím, to asi při nějakých rozsáhlejších,ale nechci zavádět.
já na tom byla před rokem a půl a od té doby mám pokoj,ale dávám si pozor, takže
stravu s hodně vlákniny a hodně pít,aby stolice byla měkká..

Abych řekla pravdu, tak jsem to s kamarádkou moc nerozebírala, ale protože Ti to místo umrtví, tak to nebolí a proto taky nemusíš mít strach, že by jsi se neuvolnila.
Ještě jsem Ti něco našla na netu. Třeba Ti to pomůže:

Anální trhlina (fisura) je velice bolestivé onemocnění a jeho léčba bývá komplikovaná, protože je oblast vlastně pořád při vyprazdňování namáhána. Pokud ji máte teprve 2 týdny, jde ještě o poměrně akutní stav a při dobré hygieně konečníku a používání doporučené léčby by se mohla úspěšně zhojit. V léčbě se používají sedací koupele v odvaru z dubové kůry, seženete v lékarně. Z léků se také poraďte v lékárně ohledně lokálního prostředku - je dobré kombinovat čípek s mastičkou, velmi vhodné je se také podívat nebo zeptat, zda prostředek obsahuje také lokální anestetikum (znecitlivující látku). Stravu vybírejte spíše měkčího charakteru, tzv. bezezbytkovou (zelenina, lehká jídla), nedráždivou ( vyhýbejte se také ostrým a kořeněným jídlům). Pokud by se cca po týdnu vašich léčebných aktivit stav nelepšil ( je zbytečné se déle trápit ), běžte se raději poradit k lékaři, který zjistí stav vašeho onemocnění a doporučí účinnější a hlavně cílenou léčbu.

MUDr. Jana Leskovská

arrow
profile_image
Peggysek
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji columbina: od té doby mám pokoj

no tak to jsi mě dost potěšila že je u toho narkóza...to pak chápu i to uvolnění...no budu se tam muset dokopat, mám to te´d v takovém dobrém stádiu, ale je mi jasné, že to tak nezůstane napořád, stačil by jeden průjem či jedna zácpa a....

arrow
profile_image
Peggysek
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Romísek
Kuju

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Peggysek
Pokud problémy nemáš dlouhodobě, zkusila bych nejdříve běžnou léčbu - četla jsem, že hodně pomáhají odvary z dubové kůry, snad se dá v lékárně koupit i gel z dubové kůry a promazávat. A hlavně: chce to hodně a hodně tekutin a stravu s vlákninou, jogurty, atd.

Vím, že na o trpívají maé děti a chirurgicky se to moc neřeší - aspoň, co jsem slyšela - spíš úpravou životosprávy.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj chci se zeptat - mam tyto problemy taky....nejde o zadny mega krvaceni...ale když jsem na wc citim tlak pak kratkou ostrou bolest a pak vidim na papire krev... mam treba i tyden dobry a pak tyden spatny a par dnu dobry,par dnu spatny atd...ale tahne se to jiz 5 mesicu. V diete to nebude - stravuji se spravne, pitny rezim dodrzuji...

arrow
profile_image
vrtulka
od 26. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bohužel jsem se s tímto potýkala půl roku a jediné co zabralo, byl HEMAGEL.
Vyléčil stoprocentně.
Operaci nedoporučuju, tkáň je pak už náchylnější k recidivě.

arrow
profile_image
vrtulka
od 26. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji avanta: Takže pomohlo úplně? Super

Kuk, jojo, naštěstí .

arrow
profile_image
milaja
od 28. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prosím o radu, dá se hemagel zavádět i dovnitř? Neublíží to? Nyní používám faktu mast a čípky, ale zatím žádná úleva to není

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, také mám s tímto problémem zkušenost. Teď jsem si tím prošla 2 měsíce znova. Mě pomáhá toto - okamžitě, jak se mi trhlina udělá, tak vím, že mám příliš tuhou stolici, takže hned nasadím zvýšený množství kefíru, psylia a přidám jedno až dvě jabka denně. Jak se trhlina udělá, tak se při každé stolici opět objeví, to všichni znáte. Ted to popíšu velmi naturálně: takže když jdu, tak stolici pouštím strašně opatrně, jako by jí tím svěračem držím a mačkám a pouštím pozvolna. po stolici, pokud mám možnost, tak se umyji, pokud ne, tak vždy mám sebou v kabelce vlhčené toaletní ubrousky. utru se a pak si dávám gel z dubové kůry, a zavedu si ho jakoby malíčkem i trochu dovnitř, aby se dostal přímo k té trhlině i zevnitř. večer pak po koupeli natřu otvor modrou indulonou. Všechny tyto typy jsem našla na netu a pomohli mi pokaždé, když se to objeví. tak držím palce.

Anální fisura je chronická záležitost. Nejdřív bych zkusila trošku změnit životní styl, tzn. změnit stravu-hodně ovoce a zeleniny, víc se pohybovat. Pokud to nezabere, tak na chirurgii. Dělá se to dilatace nebo vyřízntí fisury.

ahoj, tak tehle problém mám taky, Trápí mě to už pár měsíců, asi 4 nebo 3, nevím přesně, Teď jsem v Anglii jakou au-pair, takže si k doktorovi budu moct zajít nejdřív po Novém roce. Do teďka jsem nevěděla, co by to mohlo být. Ale trpím při úplně každé stolici přijde mi, jako kdyby ze mě vycházely žiletky, občas mi to vžene i slzy do očí. Stravuji se pořád stejně a neřekla bych, že nezdravě, jen tady mám víc ostrých jídel, ale tyhle problémy jsem předtím neměla. Docela mě děsí vyhlídka operace... Myslíte, že i na mé problémy pomůže "jen" speciální mastička?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené