Ahoj holky, tatínkovi ve středu řekli lékaři, že má rakovinu plic. Že je to rozsáhlé, jedna celá plíce. Že mu na to dají chemoterapii. Jsme z toho doma všichni špatní. Máme o něj hroznej strach. On má jen 60 kilo. Jídlo mu nechutná, nikdy moc nejedl. Bojím se aby tu chemoterapii zvládl. Je šance, že s námi ještě pár let bude? Snažíme se ho podporovat. Nedokážu si představit, že by jsme měli být bez něj. Má nastoupit na onkologii na Bulovku. Myslíte, že to máme konzultovat ještě s jiným doktorem nebo jít jinám do nemocnice? Na jednu stranu je jedno kde ho budou léčit, když mu pomužou. Jen aby nám neumřel. Jak ho máme podporovat, nebo čím nahradit jídlo, když mu nechutná...Moc děkuji za jakékoliv rady.

Cituji Saraa: Že mu na to dají chemoterapii.

Operace nebude?

Cituji Saraa: Jak ho máme podporovat, nebo čím nahradit jídlo, když mu nechutná...

Výživné kokteily pro sportovce,můžete koupit Ovosan - ten pomáhá zlepšit následky chemo.

Reaguji na Laky: No rozhodli neoperovat a poslali ho na onkologii. Kamarád co dělá na plicním říkal, že je někdy horší když člověka otevřou, že je rakovina rychlejší. Tak nevím....

Cituji Saraa: je někdy horší když člověka otevřou, že je rakovina rychlejší.

To určitě,ono někdy operace už nemá ani moc smysl a pacienta je zbytečné trápit.
Vím,že je to kruté,ale zvážit jak moc je velká šance po chemo,aby zbytek života neměl hlavu v kbelíku,protože mu bude špatně a to hodně.

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Saraa: Kamarád co dělá na plicním říkal, že je někdy horší když člověka otevřou, že je rakovina rychlejší.

Máme v rodině bohužel s rakovinou bohaté zkušenosti a s tímto názorem musím souhlasit. Pokud to jde, často se doporučuje nejdřív nějaká chemoterapie nebo ozařování, pak operace, a pak znovu ozařování. Ono se to před tou operací nějak lépe zapouzdří nebo co...
Jinak o nějakou konzultaci (třeba v Motole, tam jsou na to specialisti) požádat můžete, my jsme to tak s babičkou udělali, naštěstí doktorka byla rozumná a neurazila se, Vždycky je lepší slyšet více názorů.

arrow
profile_image
Persefoné
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chemoterapie má u každého jiný průběh, záleží také na tom, jak velké dávky a na jak dlouho. Někomu je opravdu hodně špatně, zvrací, jiný je zase "jen" unavený - dopředu to neví ani doktoři, jaká bude pacientova rekce. Hlavně bych se vždy ty tři dny po chemo vyvarovala teplému jídlu, po něm se dost často zvrací. A když nebude chtít jíst, tak jsou dobré Nutridrinky-kompletní tekutá výživa. Po těch třech dnech se většinou doporučují obecné zásady zdravé výživy.
Ale vždycky uvidíte, co vám řekne doktor. A to týká hlavně léčby. Různé rady a příběhy na internetu bych moc nečetla, každý má jinou specifikaci nádoru, jiný postup léčby a jiné naděje na uzdravení. Takže se opravdu držet toho, co říká lékař! Samozřejmě pokud se vám zdá špatný, tak jít jinam, ale Bulovka by měla disponovat dobrými lékaři...
Co se týká toho, jak mu pomoci - u nás nejvíc pomohl optimismus. Mluvit o tom určitě, nebrat to jako zakázané téma, ale rozhodně ne poraženecky. Vždycky jsem začala s něčím jako - pamatujete tenkrát na dovolené, jak se stalo to a to - prostě se snažit odvést myšlenky na něco příjemného, koukat na veselé filmy...třeba luštit křížovky, číst knihy, u chlapa nějaké lehké kutilství...Svého taťku znáš, tak víš, co ho baví...
Hodně štěstí a kdybys něco chtěla vědět, tak klidně napiš SZ

Asi tedy v pondělí zajedu na tu Bulovku, třeba my ta doktorka řekne víc než jemu. Nechápu proč nechtějí operovat, když metastáze nemá....byl na celkovém CT a nic tam nebylo....Bojím se, že tou chemoterapií bude akorát trpět. Že je to prodloužení života jen o pár měsíců. Holky v létě se mám vdávat, má to být nejhezčí den v mém životě a takhle se to podělá. Náladu na to nemám, co bych dala za to kdyby byl zdravej. Když je člověk konečně štastnej, tak tohle. Rušit to nechcem, to by bylo jako že s ním už nepočítáme. Ale připravit se na nejhorší, to nevím jak doma vůbec zvládnem. Kéž by to nebyla ta nejhorší varianta....Ale mám strach, že takhle ten táta je slabej, není mu dobře,polehává, má kašel, špatně se mu dýchá. Bojím se, že je to začátek konce....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Hodně sil... Bulovku tedy za sebe a svou rodinu nemusím. Babička bydli kousek a raději, když může, tak chodí jinam.

Jinak se taky divím, že operace není. Většinou to tak bývá, že se operuje a pak chemoterapie. Aspoň, co má naše rodina v okolí pár lidi, co si rakovinou prošli, či s ní bojují, tak vždy to bylo takto.

arrow
profile_image
petrol
od 15. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hele ahoj, jestli můžu poradit, zkus zabrouzdat po serverech s alternativní medicínou, mám namysli témata jako: germánská nová medicína dr. hamera, léčba půstem - očista těla, enzymatická strava .. o té alternativní medicíně si asi už ledasco slyšela, možná ti dokonce vsugerovali, že to jsou nesmysly .. ale nikdy není na škodu mít dost informací ze všech stran a intuitivně si poskládat mozaiku pravdy a nepravdy .. kdyby jsme před 4 rokama věděli, co dneska, tak nám děda nemusel umřít (to byla jen samá chemoterapie operace chemoterapie operace .. pohřeb)

Ahoj,moje teta měla rakovinu prsa a zatím to naštěstí vypadá dobře,nemoc ustoupila.Veškeré léčební postupy člověka strašně vyčerpají,táta bude hlavně potřebovat psychickú podporu a sílu bojovat,aby to nevzával.V těchto chvílich mé těte pomohla tahle knížka:http://www.kosmas.cz/knihy/138375/ztraty-a- nalezy/,jsou to příběhy lidí,kteří taky bojovali s rakovinou,některé příbehy končí smutně,ale myslím že dodají sílu bojovat a vyhrát.
Co se týče alternatívni medicíny,našla jsem vtedy pro tetu léčbu lenovým olejem,už si přesně nepamatuji,jak to bylo,zkus vygooglit když tak.Nicméně léčený člověk tomu musí věřit,jinak to nebude mít smysel.Má teta nevěřila,léčbu nezkusila...
Budu vám hrozně moc držat palce a hlavně neztrácejte naději...

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že zde se dozvíš spoustu užitěčných informací http://www.linkos.cz/.

arrow
profile_image
nejaga
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vůbec není pravda, že se nejdřív operuje a pak chemo..
Nás naopak ve škole jeden z předních chirurgů z IKEMu učil, že nejdřív se má zasáhnout chemoterapií, tím částečně třeba zmenšit rozsah toho nádoru pokud to půjde a pak operovat a pak zas chemo..
Ale teda konkrétně u plic se mi nezdá, že by neměl metastázy jinde v těle..

Reaguji na nejaga: A může pouze s tou chemoterapií, tu pár let s námi ještě být?

Cituji Saraa: pár let s námi ještě být?

To ti nikdo neřekne,bez plic se žít nedá,je to krutá realita,moje mamina měla diagnostikovanou rakovinu plic v srpnu a zemřela v lednu.......prošla chemoterapií,byla jí odebraná jedna ledvina,kde byl taky nádor,ale plíce se operují špatně,většinou jsou metastázy.
je mi to líto,nechci tě strašit

arrow
profile_image
nejaga
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to ti bohužel nikdo neřekne, natož já, hlavně si neřekla nic o tom nádoru..
jak dlouho to má v sobě, jakože jak rychle jste na to přišli ?
a je to benigní - maligní ? z toho že píšeš, že je to v celé plíci to vypadá, že to je maligní asi ne? a v plicích nejčastěji bývá bronchogenní karcinom a ten se ještě dělí na malobuněčný a velkobuněčný.. to strašně záleží co to vlastně je zač.. Malobunečný rychle roste a zakládá metastazy a velkobunečny je pomalejší a líp operabilní..
každopádně mi přijde, že vašemu tátovi doktoři řekli polovinu informací (což ale není nic špatnýho a neodsuzovala bych za to Bulovku, ne vždy se to může říct "na plnou hubu" všem, neunesou to lidi..) takže bych si od nich získala víc info co to vlastně je zač a jak chtěj přesně postupovat.. jaku má tatka prognosu atd..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené