1. . .3456789. . .1011
arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

film jsem bohužel taky neviděla, přečetla jsem diskuzi, ale stejně bych ráda přispěla nečím trochu do tématu.
bratr studuje na medicíně obor zabývající se výživou. po praxi v nemocnici se vrátil naprosto deprimovaný. zejména pro onkologické pacienty je opravdu hodně důležitá speciální výživa, možná víc, než ozařování, a po ozařování nebo chemo je ještě důležitější. v nemocnicích na to každý kašle. kdeže nějaké rady nebo programy. ani elementární zásady pacientovi nikdo neřekne. v rodině máme onkologického asi každého třetího člena. kašlou na ně všichni. navalí do vás chemo, ozáří vás, a když to přežijete, kopnou do hýždí a poraď si sám.
příklad (doufám, že ho nepřekroutím): po chemo nesmíte jíst jogurty. vaše imunita je v háji, a kultury v nich obsažené se ve vás mohou rozmnožit a zabít vás. neznám žádného člověka s rakovinou, kterému by tohle někdo řekl.
a kašlou na to proto, že z toho nemají žádné penízky. nemyslím, že by chemo nebo ozařování byly k ničemu. ale jsem si 100% jistá, že existují jiné způsoby, jiné cesty,a že jediné, co lidstvu v 21. století brání je používat, jsou prachy.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji imoen: příklad (doufám, že ho nepřekroutím): po chemo nesmíte jíst jogurty. vaše imunita je v háji, a kultury v nich obsažené se ve vás mohou rozmnožit a zabít vás. neznám žádného člověka s rakovinou, kterému by tohle někdo řekl.

tak o jogurtech mi nikdo neřekl, normálně je jim a žiju. Je to nadnesený. Dostali jsme poučku, takovou brožurku Chemoterapie a Vy, kde se píše, co vše by se mělo a nemělo. Píšou tam, že by se neměl jíst např. hermelín. Ptala jsem se matky lékařky proč, a ta mi řekla, že kvůli té plísni. Že je oslabená imunita a ta plíseň by mohla způsobit např. kvasinkové záněty. Ale praxe je taková, když se budu cpát hermelínem každý den ve velkém, asi ano, ne že si dám hermelínový chlebíček a umřu. Chlebíčky si dávám, hermelín občas taky, záněty nemám, žiju. Určitě je výživa moc důležitá, hlavně pestrá strava atd., hlavně jíst, aby člověk nezhubnul radikálně, pak dojde k rozvratu metabolismu a to je ten největší průšvih.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no holky, dneska jsem si na něco vzpomněla...a klidně si to můžete ověřit jestli mi nevěříte...když jsem chodila na přípravku na školu, tak nám říkali, že téměř každá rakovina se dá vyléčit teď nevím jestli vitamínem B nebo D abych nekecala...je důležité že vitamínem a v enormních dávkách...bohužel v takových,že to zničí játra natolik až je nutná transplantace..takže na té výživě určitě něco bude

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Janissinka: že to zničí játra natolik až je nutná transplantace

no tak to se teda asi radši párkrát pobliju po chemkách, než transplantace jater, to mi přijde větší hardcore

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janissinka: na škole nám říkali, že nejhorší forma rakoviny je melanom.

vidíš a zrovna v rodině mám případ, kdy se z tohoto typu rakoviny člověk dostal.

To že se RA bojíš chápu. Kdo nezažil člověka, který na ni umíral, nemůže pochopit. My měli dědu poslední dva měsíce doma na morfiu a starali se o něho sami, protože jsme ho nechtěli nechat zemřít mezi cizími lidmi. Nikomu, ale poravdu nikomu nepřeji zažít si to. A naprosto chápu, že RA je tvůj největší strašák. Nikdo neví co to je, dokud tomu nestojí čelem a nevidí jak dokáže člověka zničit.

Na druhou stranu, dědovi sourozeci (byl z devíti dětí) a jejich partneři, mají hodně problémy s rakovinou. A poměr kdy medicína pomohla a kdy ne je 50:50. Takže já medicínu v tomto smyslu zas až tak neodsuzuju. Ale nehodlám odsuzovat ani jiný styl léčby, který může být třeba v začátku a na jehož výzkum prostě nejsou a nejspíš ani nebudou prachy

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janissinka: o to tu jde...jsou na předkládána fakta, která si protiřečí....běžná léčba vs. alternativní...a teď si má člověk vybrat čemu věřit

člověk si musí vybrat to, čemu v dané chvíli věří sám nejvíc. Je to jen jeho rozhodnutí a on s jeho následky bude žít do konce životat.
Já osobně bych viděla největší přínos v kombinaci klasické medicíny a alternativní. Myslím, že to by byla dobrá cesta, která by mohla pomoci, ale je velice těžké najít lékaře, který je ochoten do toho s vámi jit.

Tak já nevěřím tomu, že lidé nemůžou vynalézt účinnou formu léčení rakoviny. Když dokážou létat na měsíc, vynalézt dokonalé přístroje apod. že by nevynalézli ve 21. století účinný lék na rakovinu. Myslím, že je to hodně o penězích.

Třeba někdo na začátku tématu zmínil očkování. Taky ho lékaři cpou kde komu a je jim jedno (samozřejmě ne všem), že třeba Priorix se dětem nesmí dávat, pokud jsou alergičtí na vejce. Třeba vůbec alergii na něho nezjišťují před podáním a ani se neptají rodičů, zda jsou na něho alergičtí. Taky má konkrétně toto očkování řadu negativních účinku, což je napsáno i v příbalovém letáku a většina doktorů řekne, že hrozí max. teploty. Hodně dětí se po něm projevil autismus a lékaři taky říkají, že to není možné.

Prostě úplně lékařům nevěřím. Nejsou pro mě bozi a když něco řeknou, tak to nepovažuji za absolutní pravdu. A totéž v případě rakoviny.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ellenuschka:
to je možné, ale brácha na vlastní oči viděl ty, kteří bohužel už nejsou mezi námi...protože měli moc málo informací.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: můžeš mě případně opravit ) - vlastně dost logické ale tohle tam neřeknou Ale málokdo zvládne jíst jen nevařenou zeleninu - tak to prostě je. A proto jsou léky, aby lidé mohli žít alespoň trochu jako dřív

no není to jen o zelenině, je to i o úpravě jiného jidélníčku a funguje to. Sama jsem to s cukrovkou na vlastní oči viděla, jen člověk musí přemýšlet a jíst malinko střídměji, ale podle mě je to snad lepší, než do sebe rvát prášky, které mají zas dalších x vedlejších účinků ne?

já se na toto téma asi před rokem bavila s manželem. tvrdil, že lidi raděj sáhnou po lécích, než aby se umírnili v jídle, kterým se dá lecos napravit (nemluvím teď konkrétně o rakovině). Nevěřila jsem tomu. Ale v okolí mám jeden příklad za druhým. I když lékař jasně řekne, tohle nejezte, lidi to do sebe cpou a spoléhají, že je prášky zachrání.

Minule jsem seděla v cukrárně, kde do sebe paní tlačila zákusek a rozčilovala se, že ji byla zjištěna lehká cukrovka a lékaří jí místo léků naordinoval dietu. To jsou prý teda věci a to je prý teda řešení!

Já film neviděla, bohužel, ale viděla jsem už dříve podobné dokumenty k této problematice a pravdou je, že tomu věřím.
Chemoterapie ani ozařování nikomu nikdy nepomohly! Je to dlouhodobý trend v léčení, který má zdánlivé výsledky jen díky tomu, že někteří jedinci jsou natolik silní, že tuto "léčbu" přežijí.
To není můj názor. Řekla mi to onkoložka, která léčila mou kamarádku s rakovinou prsu...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak vemte si co v tom jídle dneska je...v kuřatech hormony, v zelenině různé chemikálie....a to do sebe cpeme dobrovolně...z toho jsou pak všemožné alergie, které před 20-ti lety nikdo neznal....teď nedávno byla v tescu akce...kuřecí prsa kilo za 50kč...no řekněte mi co v to asi tak může být za kus masa..nejsem nějakým super zastáncem bio, ale kdyby jsem věděli co v tom jídle je a co nám to dělá v těle, tak bych byla zvědavá kdo bysme to jedl

Cituji imoen: bratr studuje na medicíně obor zabývající se výživou. po praxi v nemocnici se vrátil naprosto deprimovaný. zejména pro onkologické pacienty je opravdu hodně důležitá speciální výživa, možná víc, než ozařování, a po ozařování nebo chemo je ještě důležitější.

ano, tak nějak bych to taky viděla...ne nadarmo se říká....Jsme to co jíme...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: To není můj názor. Řekla mi to onkoložka, která léčila mou kamarádku s rakovinou prsu...

a jak tvojí kamarádku léčila?

Cituji True: Je to dlouhodobý trend v léčení, který má zdánlivé výsledky jen díky tomu, že někteří jedinci jsou natolik silní, že tuto "léčbu" přežijí

Taky dobrý názor.......je fakt,že pro spoustu lidí je chemoterapie to poslední co v životě zažijí a posledních pár měsíců života tráví s hlavou v záchodové míse.
No ale u těch "lehčích případů" je chemo a ozářky jakoby jistota,že se bující buňky zničí.I když těžko říct,možná by to pacienti zvládli i bez chemo............

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janissinka: tak vemte si co v tom jídle dneska je...v kuřatech hormony, v zelenině různé chemikálie....a to do sebe cpeme dobrovolně

to je pravda. Já když byla malá, tak měl děda s babičkou hospodářství a třeba uzeninu jsme si dělali sami. Myslíš, že se tam dávali nějaký pitomý éčka? nedávali a taky to vydrželo. teď sehnat salám bez éček prostě v obchodě nejde. Jsem z toho úplě zhnusená, protože bych si ho fakt dala, ale odmítám to do sebe rvát

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Lucrezia: no není to jen o zelenině, je to i o úpravě jiného jidélníčku a funguje to. Sama jsem to s cukrovkou na vlastní oči viděla, jen člověk musí přemýšlet a jíst malinko střídměji, ale podle mě je to snad lepší, než do sebe rvát prášky, které mají zas dalších x vedlejších účinků ne?

Můj taťka má taky cukrovku druhého druhu a jasně, že primární je dieta. Ale bez prášků by fakt těžko mohl cokoliv, v čem jsou sacharidy či škrob - ani chleba, ani rýži, ani těstoviny, ani brambory, ovoce.....Jasně že to omezuje a díky tomu do sebe nemusí rvát tolik prášků a hlavně si nemusí píchat inzulín (což vzhledem ke stavu jeho nohou s křečovými žilami je pro nás to nejdůležitější.....). Pak jsou jiní, kteří na dietu úplně kašlou a pak se diví, jaké mají dávky inzulínu.....
Bohužel, málokdo zvládne být jen na syrové zelenině (protože dybychom chtěli jíst tak, abychom omezili všechny možné onemocnění - podle toho filmu - tak by nic jiného nezbývalo......) a tak jsou tu prášky......A to, do jaké míry bude kdo držet dietu a do jaké brát prášky je už pak na něm....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené