arrow
profile_image
ell-li
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, nastěhovali jsme se s přítelem do nového bytu, jsme tu spokojení, ale náš pokoj je opravdu hodně zastaralý...starý koberec, ošoupané skříně, stoly, postele, vysoký strop, prostě vše.. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak z pokojíčku udělat něco opravdu hezkého, útulného, dívčího? (přítelovi je to úplně jedno, jak bude náš pokoj vypadat, jde spíše o můj pocit..) Nějaké rady jsem tu našla, ale přesto mám pocit, že s tím naším pokojíkem neudělám nic.. Nemám finance na nový nábytek a drahé dekorace... Poradíte, prosím? (popř. máte vlastní zkušenost?)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Strhnout starý koberec a koupit lino s vzorem plovoucí podlahy-vyjde na pár korun a starý nábytek bud přetřít a nebo otapetovat(např. imitace dřeva). A nejlépe všechno ladit v podobném stylu a barvách

arrow
profile_image
ell-li
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dirtyangel: To zní dobře, moc děkuju Nevíš prosím, na kolik třeba to lino a tapety vyjdou? Nebo kde se po takových věcech podívat? Je mi jasné, že někde v nábytku atd, ale ptám se, jestli nemáš vyloženě zkušenost? Já se v takových věcech vůbec neorientuji, na nějaké rekonstrukce a změny jsem vyloženě antitalent,ale chci do toho jít, proto se obracím na rady zkušených a potřebovala bych snad opravdu polopatický návod pro blbce

arrow
profile_image
ell-li
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: Moc děkuji za radu Je mi jedno jaký styl, nejsem nijak náročná, jen bych prostě chtěla, abych se v našem pokoji necítila jako u babičky na chalupě...aby to prostě bylo takové teplejší, útulné.. Ta lampa je dobrý nápad I světlo u nás vypadá hrozně..

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Téma o rekunstrukci nábytku
https://www.omlazeni.cz/ze-stareho-nabytku-66-16792 5-0.html

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ell-li: Nevíš prosím, na kolik třeba to lino a tapety vyjdou?

To bohužel konkrétně neporadím, sama mám tapety z kategorie nákladných. Ale koukni na net, ted jsou toho všude tuny, to samé ohledně toho lina.

A jak píše Panda, hodně udělají i doplńky, hezké polštářky, přehoz, květiny, fotky. Bud třeba v Ikea, a nebo úplně za babku si můžeš sama/nechat ušít z látky, kterou si koupíš, věcičky vyrobíš..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě je dobré omrknout různé hobby obchody, Obi atd, často mají slevy a pak vše koupíš za babku.

Jinak pro představu třeba:

http://www.riva.cz/cz/eshop/index.php?k=novoflor-e xtra-styl-dekor-drevo-107

Jde to i levně. Skříně apod. není problém koupit třeba v ikeii i dekorace..

Jak každý přirovnává bydlení jako u babičky tak musím konstatovat, že x lidí takto žije i mladých a to i s tím, že sami využijí starého nábytku a pak se diví, že ten jejich byt se starým nábytkem a nevkusem nikdo nechce koupit..tj lidi se bojí do bytu vrazit jakoukoli korunu, ale párty každý týden je pro ně zajímavá investice

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě zajdi do Obi-mají tam tapety s krásnými vzory. Pokud vymaluješ a dáš výraznou tapetu jen na jednu stěnu, tak se pokoj úplně promění. Sami jsme takto o víkendu proměnili obývák Ceny jsou cca kolem 300 za jednu roli. Nebo tam například ted mají plovoučku za 78Kč za metr. Určitě se tam dá levně vybrat

V Hornbachu seženeš lino s potiskem dřeva i za cca 170Kč na m2 ..to co ti dávala jako příklad DirtyAngel by tě vyšlo celkem dost draho když si to spočítáš.Ke všemu by to nebyla jediná investice že, jen lino ti hezký pokojík nevytvoří.

Koupit levné barvy , vymalovat odstínem co se vám líbí , už ta nová vůně po malování ti dá pocit nového, pak to lino, doplňky jako světlo, lampička, polštářky ( levně se dá v Ikea, moebelix nebo jak se to píše), a nevím skříně třeba natřít, polepit..je těžké radit ohledně skříní když je člověk nevidí.

Pokud to jsou ale takové ty opravdu hamatné, babičkovské tak z těch žádnou modernu ikdyž je polepíš neuděláš a vypadalo by to hrozně.

V tom případě bych je natřela lodním lakem (průhledný a oživuje barvu) , koupila nějaké hezké kování (moderní ale do venkovského stylu) , pokojíček bych udělala svěží světlou filakovou (působí vzdušně, čistě) a doplňky koupila do venkovského stylu s moderním "puncem".

Prvně vymaluj a dej podlahu , uvidíš jak se ti pokojík "pročistí"

arrow
profile_image
ell-li
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: Neinvestuji do pravidelných party ale jsem studentka, proto mi přijde trochu zbytečné bydlet ve svých studenstkých letech v něčem novém, luxusním, i když by se mi to samozřejmě líbilo Nestěžuji si, jsem ráda, že mám kde přespat, klid na učení, a uvařit si jídlo, svůj účel plní babičkovský nábytek stejně jako nábytek nový.. Jen jsem chtěla nějaké rady, jak to prostě vylepšit Panu majiteli to nijak nevadí že tam nechá nábytek několik desítek let starý, vždycky se mu tam někdo nastěhuje...

arrow
profile_image
ell-li
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc děkuju holky za příspěvky.. Promyslím to, ale taky se musím zeptat majitele, je to už starší pán, tak nevím, jak by s nějakými změnami souhlasil...přece jen si v pokoji nemůžu udělat co chci..

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak pokud je to nějaký krátkodobý studentský podnájem, tak si myslím, že nemá cenu malovat, měnit podlahy a nábytek. Možná by byl i majitel proti, když je starší, že by se bál, že to bude nějaká divočina a tohle mu evidentně slouží roky a vždy tam nějakého nájemníka sežene . Známe to.
Zameřila bych se na dekoraci - tu si můžete později odnést. Kytky, polštářky, krabičky, košíky, lampy... Vše do stejného stylu nebo barvy. To udělá hodně a je to levné.
Na stěny či nábytek by šly nalepit takové bytové nálepky - v Obi apod., třeba se vzorem květin. Stěnu to oživí, ale není to tak nákladné jako vymalování.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji adrenaline34: .to co ti dávala jako příklad DirtyAngel by tě vyšlo celkem dost draho když si to spočítáš

Psala jsem, že:

Cituji Dirtyangel: Jinak pro představu třeba:

aby věděla o čem mluvím, já třeba dříve vůbec nevěděla, že i takhle může lino vypadat. Dala jsem první odkaz, který jsem našla. Tedy 100% jsou i levnější, proto jsem doporučila:

Cituji Dirtyangel: je dobré omrknout různé hobby obchody, Obi atd, často mají slevy a pak vše koupíš za babku.

Pokud ale jste nájmu, do takových investic se nepouštějte, pokud by vám majitel třeba na ty podlahy nedal peníze.

V tomto případě bych max. vymalovala nějakými tobě blízkými barvičkami, namontovala poličku a pak pořídila doplňky, které si můžeš odnést- záclony či závěs (moc hezké na metry např. Ikea), polštářky, přehozy, pěkné květináče, nejlépe v podobných odstínech

arrow
profile_image
ell-li
od 30. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Doudou: Přesně tak, je to studentský podnájem, je možné, že zde zůstanu několik let, ale stejně... Asi to nemá smysl dělat ve studenstkém bytě velké změny a kupovat nový nábytek.. Hledám jen nějakou levnou inspiraci jak to alespoň trochu zmodernizovat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené